0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #360 -: Юни 26, 2011, 20:15:59 pm »
Аз съм на същото мнение.Задължително направете спермограма.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #361 -: Септември 29, 2011, 14:22:08 pm »
здравейте м0мичета,при нас  опитите продължават вече 3 години :( нямаме здравословен проблем,но не се случва.преди 2  години ни се случи да имаме  :bfp: но за съжаление тая радост беше само эа 10 дни.... и от тогава все по-трудно понасям  МЦ
<br /><br /><br /><br /><br /><br />  в о4акване на  третото  мишле!!!<br /><br
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #362 -: Септември 29, 2011, 14:34:10 pm »
здравейте м0мичета,при нас  опитите продължават вече 3 години :( нямаме здравословен проблем,но не се случва.преди 2  години ни се случи да имаме  :bfp: но за съжаление тая радост беше само эа 10 дни.... и от тогава все по-трудно понасям  МЦ

poli123, ако вече три години не успявате, проблем най-вероятно има, макар и да не е установен.
Направили ли сте всички основни изследвания в специализирана клиника?
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #363 -: Септември 29, 2011, 14:48:46 pm »
да направихме си и всичко е нормално.може би  проблема е на психическа основа,от толкова неуспехи....
<br /><br /><br /><br /><br /><br />  в о4акване на  третото  мишле!!!<br /><br
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #364 -: Септември 29, 2011, 14:54:11 pm »
Лекарите в клиниката не препоръчаха ли асистирана репродукция? Това е логичната следваща стъпка.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #365 -: Септември 29, 2011, 15:14:02 pm »
не,да продължим и да не мислим эа това,эащото медицински проблем няма.
<br /><br /><br /><br /><br /><br />  в о4акване на  третото  мишле!!!<br /><br
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #366 -: Септември 29, 2011, 15:30:46 pm »
За съжаление след толкова време шансовете за спонтанно забременяване са много малки.
Посетете добра клиника, където няма да ви успокояват, а ще продължат да търсят проблема и ще действат, за да ви помогнат.

Специализирани клиники по репродуктивна медицина:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109

Задължителни изследвания при мъжа и жената:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=176&Itemid=42
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #367 -: Септември 29, 2011, 15:34:14 pm »
Мило слънце Поли....аз съм така от мноооого дълго време,моя доки му казва неизяснен,но аз съм сигурна ,че тука тия дни ще приключа с тая история като се заимам с  :bfp1:,но аз съм такъв непоправим оптимист,,че на моменти и аз не мога да се търпя.Само не  се отказвай
Николай е на 2г.4м.5д.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #368 -: Септември 29, 2011, 16:33:58 pm »
цигу ,благодаря за информацията :)
<br /><br /><br /><br /><br /><br />  в о4акване на  третото  мишле!!!<br /><br
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #369 -: Септември 29, 2011, 17:28:59 pm »
о , в никакъв  случай няма отказване :)
<br /><br /><br /><br /><br /><br />  в о4акване на  третото  мишле!!!<br /><br
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #370 -: Септември 29, 2011, 19:05:14 pm »
Здравейте! С любимия от скоро се опитваме. В интерес на истината, старая се да не си го поставям за фикс-идея, че става лошо.
Искам да споделя един реален случай, който вчера разбрах и с който се надявам да вдъхна увереност и надежда: наши близки приятели бебеправят от 2 години, но уви-нищо. Направиха абсолютно всички изследвания и резултатите са, че могат да имат дете. Накрая по обща препоръка ги изпратихме на психолог. Специалистта им препоръча да си починат от бебеправенето, на отидат на почивна на непоцнато място и да правят любов, не секс. И така направиха. Отидоха на почивка, на втората вечер се понапиха и луда любов. Е, тя се върна бременна!
Постоянно си го припомням този случай, вдъхва ми кураж.  :wink:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #371 -: Септември 30, 2011, 10:47:15 am »
Здравейте! С любимия от скоро се опитваме. В интерес на истината, старая се да не си го поставям за фикс-идея, че става лошо.
Искам да споделя един реален случай, който вчера разбрах и с който се надявам да вдъхна увереност и надежда: наши близки приятели бебеправят от 2 години, но уви-нищо. Направиха абсолютно всички изследвания и резултатите са, че могат да имат дете. Накрая по обща препоръка ги изпратихме на психолог. Специалистта им препоръча да си починат от бебеправенето, на отидат на почивна на непоцнато място и да правят любов, не секс. И така направиха. Отидоха на почивка, на втората вечер се понапиха и луда любов. Е, тя се върна бременна!
Постоянно си го припомням този случай, вдъхва ми кураж.  :wink:
миличка....повярвай ми няма как да не ти стане фикс идея,но всички ние се самоудеждаваме,че не мислим постоянно за това. :)Така като гледам при вас -с толкова много сърчица   уаауууу няма да отнеме много време,но пък аз винаги съм "ЗА" една помантична почивка
Цунки от мен и късмет от мен
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #372 -: Октомври 02, 2011, 17:40:11 pm »
Здравейте и от мен .Ние с моя мъж се опитваме от 7 години и никога до сега не съм виждала двете чертички.Аз съм с ендометриоза и незнам дали ще забременея някога.Имали някоя като мен която да е забременяла.Аз имам 5 опита инвитро.Вече много се отчайвам и незнам какво да правя. :(
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #373 -: Октомври 02, 2011, 18:01:09 pm »
bon4eva, много съжалявам.Аз имам позната която доколкото знам е като твоята диагноза .Още когато решиха да имат дете,като видяха че не става няколко месеца ,веднага се бяха заели с изследвания ,не са имали други проблеми  и  забременя от първи път ин витро.Незнам какво да те посъветвам,защото на мен за първи път ми предстои ин витро и нямам много опит,но ти пожелавам в най-скоро време да видиш :bfp:

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #374 -: Януари 31, 2012, 09:58:49 am »
Реално от един месец само.Този ще е втория.Тази година ще стана на 35 и незная дали ще се получи изобщо лесно.Следя уж базална температура, но съм малко несериозна правя пропуски...Чудя се дали да се подложа на фоликулометрия, за да видя дали всичко е наред с овулацията ми....
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #375 -: Януари 31, 2012, 13:13:43 pm »
Реално от един месец само.Този ще е втория.Тази година ще стана на 35 и незная дали ще се получи изобщо лесно.Следя уж базална температура, но съм малко несериозна правя пропуски...Чудя се дали да се подложа на фоликулометрия, за да видя дали всичко е наред с овулацията ми...
От опита, който имам сега бих направила първо Антимюлеров хормон (и инхибин Б), за да видя дали имам време. При мен се оказа, че съм започнала да влизам в менопаузата в началото на 30-те, а сега съм на 36 и вече положението е доста зле. В никакъв случай не се плаши, просто правете опити, но и проследявай здравословното си състояние.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #376 -: Февруари 01, 2012, 10:47:12 am »
Привет и от мен ! При нас историята е следната когато се запознахме с мъжа ми бях на 23 и всичко стана много бързо,любов голяма и страхотна и много скоро решихме да си направим бебче.И така спряхме да се пазим и минаваха месеци и нищо.Сега правим 2 Години и няколко месеца опити няма да ви казвам че всеки месец рев и страх.Направих си изследвания първо аз естесвено мъжете са по-трудни.При мен всичко е ОК и направихме спермограма след като прочетов в Зачатие ,че трябва да е в специализирана клиника избрах тази на Д-р Щерев и диагнозата е Астенозооспермия :( и сега витамини и добавки дано стане ,че не  може от такава невероятна и истинска любов да не се случва чудото....

Ако посоката, в която си се запътил ти носи радост, не питай какъв ще е пътят, просто върви!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #377 -: Февруари 06, 2012, 10:20:15 am »
Здравейте,нашата история е такава....
Правим бебе от 1,4, но от този месец сякаш ми стана фикс идея. И двамата имаме по един брак зад гърба си, при него е имало две бременности, едната прекъсната,а другата извънматочна. При мен никога не е имало. Имах операция преди 3 год.-кисти и от тогава най-редовно съм на док. От 1 мес. меря температура и следя овулация и се надявам вече да се получи. :oops:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #378 -: Февруари 20, 2012, 01:16:47 am »
и се надявам вече да се получи.
Стискам палчета,само не превръщай това във фикс идея...Просто се обичайте-не правете бебе докато правите любов.......
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #379 -: Февруари 20, 2012, 01:19:19 am »
,че не  може от такава невероятна и истинска любов да не се случва чудото....
Ще се случи убедена съм в това.....Само го повярвайте с цялата си душа.....