0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #340 -: Юни 02, 2011, 13:51:52 pm »
Ние опитваме от 1 година и преди месец се обърнахме към специалисти.Досега изследванията вървят ОК ,но незнам дали да се радвам или не!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #341 -: Юни 03, 2011, 14:29:39 pm »
Здравейте,
преди година писах тук, като опитвахме от 6 мес. и тъкмо бях тръгнала по изследвания и лекари, и сега, вече година и половина опитващи, без никакъв успех, приключвам стимулацията с клостилбегит, имам почивка от 3 мес.(в които едва ли нещо ще се случи, защото проблемът при мен е, че нямам овулация, и започваме инсеминации. Никога не съм очаквала, че едно такова хубаво нещо може да се превърне в такава мъка, но...както са писали по-горе момичетата-съдба. И аз по цял ден се чудя как може всяка втора около мен да е бременна, но после се замислям, че никога не знаем през какво са минали и тези жени, така че се усмихвам и се надявам на всички нас да се случи същото. :bighug:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #342 -: Юни 03, 2011, 14:47:51 pm »
Афродита, заповядай в темата за инсеминации. Там споделяме как вървят процедурите.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #343 -: Юни 10, 2011, 13:48:46 pm »
След 1 година опити успяхме, но уви радостта бе кратка - спонтанен в 6 г.с.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #344 -: Юни 13, 2011, 15:19:53 pm »
Здравейте!
До сега не съм писала само следях вашите публикации,от които научих много,за което ви благодаря,надявам се и за напред да сте ми полезни!
опитите ни са от близо 4 г.,но от скоро правим иследвания,които за сега са добри, остава само цветна снимка на тръбите.
 
Пожелавам на всички борещи се скоро да се сдобият с така дългоочакваното бебче !

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #345 -: Юни 13, 2011, 16:37:19 pm »
Добре дошла Amanda.Пожелавам ви успех и много късмет.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #346 -: Юни 13, 2011, 17:01:47 pm »
Благодаря!!! :balk_602:

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #347 -: Юни 13, 2011, 17:09:41 pm »
Здравейте момичета!Отскоро следя темата и реших и аз да се присъединя към вас.На 30г.съм и от 2г.правим опити за бебе.От 6 месеца сме се заели сериозно с проблема.Ще започна с това че на мъжа ми му откриха варикоцеле и последва операция.Три месеца след това резултатите от спермограмата бяха все така лоши с диагноза астенотератозооспермия.При мен дотук всички изследвания са в норма.Преди 3 дена правих цветна снимка при д-р Даскалов и там всичко е наред.Сега продължаваме с фоликулометрия и се моля при мъжа ми да последва някакво подобрение.Пожелавам успех на всички.

здравей dani8009,как мина цветната снимка при теб,че аз малко се притеснявам :balk_133:

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #348 -: Юни 13, 2011, 17:19:16 pm »
Amanda, няма за какво да се притесняваш относно цветната снимка. Болката е краткотрайна и напълно търпима. Има отдекна тема за цветната снимка, където можеш да се информираш за изживяването. Пожелавам ти успех!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #349 -: Юни 13, 2011, 17:28:59 pm »
Amanda, няма за какво да се притесняваш относно цветната снимка. Болката е краткотрайна и напълно търпима. Има отдекна тема за цветната снимка, където можеш да се информираш за изживяването. Пожелавам ти успех!

Много ти благодаря katrin_sl ,дано да е така

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #350 -: Юни 13, 2011, 19:54:46 pm »
Да Katrin е права няма нищо страшно,но е нормално да се притесняваш.Аз я правих в Пловдив при Даскалов с пълна упойка и всичко мина бързо и леко.Ти накъде си се насочила и кога?Успех.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #351 -: Юни 14, 2011, 09:50:50 am »
Ако мога да изразя личното си мнение, смятам че пълна упойка за цветна снимка не е необходима. Вярно, че боли, но чак пък пълна упойка....
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #352 -: Юни 14, 2011, 10:39:01 am »
Катрин, ако тръбите са запушени едва ли е същата болката като при здрави тръби :wink:.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #353 -: Юни 14, 2011, 11:30:17 am »
Катрин, ако тръбите са запушени едва ли е същата болката като при здрави тръби :wink:.
Запушени-отпушени няма значение. Когато правих снимка имаше и едно друго момиче. За щастие нейният резултат беше отличен, а моя - не. Мен определено ме боля по-малко от самата снимка. Но пък после ме боля повече - от резултата, а и следващите три дни (нещо, за което не бях чела и доста ме изненада).
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #354 -: Юни 14, 2011, 13:53:34 pm »
Аз съм на друго мнение.
Мен много ме боля ЦС, не чак за пълна упойка, но бая сълзи ми текоха .
На снимката се видя , че тръбите ми са много по-дълги от стандартното и доста навити. Едната беше почти 3 пъти по-дълга. Бая зор видях.
А мои познати са ми споделяли, че изобщо не ги е боляло.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #355 -: Юни 14, 2011, 13:58:54 pm »
Да Katrin е права няма нищо страшно,но е нормално да се притесняваш.Аз я правих в Пловдив при Даскалов с пълна упойка и всичко мина бързо и леко.Ти накъде си се насочила и кога?Успех.
Аз ще я правя живот и здраве в началото на другия месец при д-р Таня Янакиева.
Още не сме говорили за точна дата ,защото има време ,а тя ще каже ако трябва да взема нещо против болка.Абе боляло, не боляло ,трябва да направя и това е .Досега от тези изследвания показва,че нямаме проблем ще видим какво ще покаже пък ц.с.
Дано всичко мине ок

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #356 -: Юни 14, 2011, 23:30:23 pm »
Абе боляло, не боляло...
Непременно вземи достатъчно обезболяващи преди това, защото не е въпросът в моментната болка, а за да си сигурна че показаният на снимката резултат е достоверен. Направи го веднъж, но както трябва.
Ако не се обезболиш добре рискуваш да направиш спазъм, и резултатът да е фалшиво лош. Следващата стъпка в такъв случай е лапароскопията, която може да ти навреди, затова е по-добре да не стигаш до нея без истинска нужда. А и си е операция все пак.
Пожелавам ти чудесен резултат! И се усмихвай!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #357 -: Юни 15, 2011, 18:33:33 pm »
Непременно вземи достатъчно обезболяващи преди това, защото не е въпросът в моментната болка, а за да си сигурна че показаният на снимката резултат е достоверен. Направи го веднъж, но както трябва.
Ако не се обезболиш добре рискуваш да направиш спазъм, и резултатът да е фалшиво лош. Следващата стъпка в такъв случай е лапароскопията, която може да ти навреди, затова е по-добре да не стигаш до нея без истинска нужда. А и си е операция все пак.
Пожелавам ти чудесен резултат! И се усмихвай!

Благодаря ти за съвета lili2011.
Толкова ми погнахте всичките с вашия опит.Страхотни сте :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #358 -: Юни 26, 2011, 11:33:12 am »
Здравейте! От почти три години не се пазим, а целенасочени опити правим от около година. Използвах всякакви варианти за проследяване на месечния ми цикъл и оволацията в домашни условия. От наблюденията ми до момента (графики,тестове за О) излиза, че имам О, БТ и ЦС са като по учебник,без никакви отклонения от общите случаи, описани в статиите, които съм изчела до сега. Правя профелактични прегледи всяка година и не е имало нищо претеснително до момента. На последния преглед бях в овулация и гинеколожката ми каза, че сега е момента за бебеправене. Но в крайна сметка не се получава. Аз вече съм на 30 год.,с приятеля ми сме заедно от 11 год., зашършила съм образованието си, значително съм се развила в професионално отношение и е крайно време за бебче. Все се надявам, че просто не можем да нацелим точния момент /нямаме възможност за секс по график, но последните месеци се случва да го правим ден, два преди предполагаемата от мен Ову/. От известно време си мисля, че е време да се обърнем към специалист и ще влезна по другите теми да попорочета кога и как да се обърнем към такъв. Пожелавам скорошни успехи на всички чакащи!!!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #359 -: Юни 26, 2011, 17:45:49 pm »
От известно време си мисля, че е време да се обърнем към специалист и ще влезна по другите теми да попорочета кога и как да се обърнем към такъв. Пожелавам скорошни успехи на всички чакащи!!!

ljonka, време ви е за основни изследвания. След три години секс без предпазни средства дори без график е редно да стане. Задължително започнете със спермограма.

Тук можеш да прочетеш за изследванията:http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=176&Itemid=42

А тук можеш да избереш добра клиника:http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109