0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #320 -: Май 10, 2011, 13:32:27 pm »
Здравейте и от мен! Това е първото ми мнение в този форум, до сега доста често го посещавах, но само четях мнения..... от прочетеното съм направо обезкуражена  :( омъжена съм от четири години правим "опити" от самото начало, сложила съм ги в кавички , защото никога не съм следяла овулация или други показатели, като прочетох доста неща тук разбрах ,че съм направо в тотално невидение за тези неща, но може би това се дължи на факта , че съм си мислила , че забременяването е лесна работа, но както говори времето се оказва обратното.... направо съм много объркана и изплашена да си призная, че сега може да ми се наложи да тръгна по тези трудни пътеки от изследвания, следене на признаци и т.н.
В своето обкръжение нямам нито една приятелка, която да има проблем със зачеването, за мое щастие всяка, която е решила, че иска бебе го е получила по лесен и бърз така да се каже начин, затова и няма с кой да споделя или по-скоро да обменя съвети какво да правя.....
И така това е за мен като за начало, пожелавам на всички успех и скорошно постигане на така желаното щастие!!!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #321 -: Май 10, 2011, 23:01:18 pm »
MariaH добре дошла във форума, дано с помощта на нещата ,които си прочела да ти се по разяснят нещата.Няма нищо страшно в това да направите изследвания , нито нещо срамно, искате бебе и просто в един момент решавате че е време да посетите специалист.Тук винаги можеш да споделиш и да получиш подкрепа, съвет или просто прегръдка , но те ще са искрени ,защото ще са от хора с твоята съдба, от хора с  еднаква цел.Не се плаши , а напротив въоръжи се с много търпение и желание да постигнете желанието си и то рано или късно ще се осъществи.Понякога е нещо незначително , но все пак без специалист не може да се открие.Като начало може да си мериш БТ , да си вземеш тестове за О и да пуснете първите изследвания , за да видите дали има проблем , за да се по успокоите ,че сте дали начало на борбата за вашето детенце.Успех  :crossfingers: yahoo_17 :bighug:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #322 -: Май 11, 2011, 19:53:56 pm »
Благодаря за милите и окуражаващи думи  :bighug: от онзи ден като прочетох започнах да  измервам БТ и мисля да направя всичко, което зависи от мен , а с ваша помощ ще се науча надявам се. Ако на някой му се занимава може да ме ориентира на лични съобщения с какви изследвания мога да започна.
Благодаря отново!!!
*

    Stassi

  • *
  • 6
  • Чудесата се случват на тези, които вярват в тях!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #323 -: Май 14, 2011, 18:42:36 pm »
Като прочетох мнението ти, MariaH, и имах чувството, че аз съм го писала. Абсолютно всичко, което си казала, е също и мой проблем и тревога. Малката разлика е, че ние сме женени от 2 години, но опитите ни не са били много постоянни, имахме месеци на прекъсвания.
Аз отдавна чета статии във сайта и мнения във форума, но досега не съм писала... Мисля обаче оттук нататък да стана по-редовна :)
Желая успех на всички тук и ще стискам палци да видим скоро тези така желани две чертички :)
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #324 -: Май 15, 2011, 08:07:46 am »
Stassi добре дошла  :bighug: и скоро за теб и за всички нас да има  :bfp:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #325 -: Май 16, 2011, 16:41:57 pm »
омъжена съм от четири години правим "опити" от самото начало, сложила съм ги в кавички , защото никога не съм следяла овулация или други показатели...

MariaH, ако от четири години правите секс без предпазни средства и нямате репродуктивен проблем, спонтанно забременяване е щяло да настъпи и без да правиш каквито и да било усилия. Следенето на овулацията и редовният секс във фертилните дни само увеличават шансовете да забременееш малко по-бързо в рамките на година - година и нещо.

Без значение на каква възраст си, време ви е за изследвания в специализирана клиника по стерилитет. Тук ще откриеш полезна информация какви изследвания се правят: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=176&Itemid=42

Тук можеш да си избереш добра клиника: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=109

Прегледай и другите статии в библиотеката на Зачатие и дано скоро откриеш своя път към желаната бременност. Нито изследванията, нито процедурите са така страшни както отлитащото време и безизходицата. Успех!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #326 -: Май 16, 2011, 17:20:49 pm »
 Нито изследванията, нито процедурите са така страшни както отлитащото време и безизходицата. Успех!
[/quote]
MariaH много правилно  е написала Цигу.Времето лети.Ние осем години вече се борим.Лутането е било голямо все сме били с надеждата,че ще стане някой ден.Опитвахме и инсеминаций 4 пъти.Но давай смело напред няма нищо страшно.Сега дори ще почваме втория опит.Годините си отлитат :bighug:Успех

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #327 -: Май 18, 2011, 09:22:49 am »
danielska_81 , цигу разбирам, че ако нямах проблем до сега все щеше да стане, но може би най-трудното е да приемеш , че имаш такъв, все се надяваш , че може и да не се наложи лекарска намеса и изследвания и т.н. , но вече надявам се с ваша помощ ще се запозная с нещата, които трябва да направя и дано един ден ако Господ е решил , да имам и аз бебче!
danielska_81 пожелавам ти успех в опита  :bighug:  :crossfingers:
цигу ще прочета това, което си ми препоръчала много ти благодаря   :) :bighug:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #328 -: Май 21, 2011, 22:03:33 pm »
Цигу, страшна си!
Тези двата линка, които си пуснала са супер!
Аз на този сайт все още не съм му свикнала и много не ги намирам тези неща...
Към страшно много и страшно полезна информация си ни насочила :)
Огромно благодаря :youwoman:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #329 -: Май 22, 2011, 16:01:54 pm »
 :oops:
Привет и от мен....и аз съм отчаяна вече,,,,от 8 месеца нищо....пожелавам ви успех,,,аз писах в "искам съвет..."какво ми има и вече не знам
Успех момичета стискам ви палци,,,,,,
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #330 -: Май 22, 2011, 16:44:58 pm »
Цигу, страшна си!
Тези двата линка, които си пуснала са супер!
Аз на този сайт все още не съм му свикнала и много не ги намирам тези неща...
Към страшно много и страшно полезна информация си ни насочила :)
Огромно благодаря

ivi_02, много мило от твоя страна, радвам се, ако съм помогнала.

Но знай, че тази информация е събрана, организирана и публикувана от модераторите на Зачатие - благодарността трябва да е към тях и сдружението.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #331 -: Май 25, 2011, 18:51:16 pm »
Цигу, страшна си!
Тези двата линка, които си пуснала са супер!
Аз на този сайт все още не съм му свикнала и много не ги намирам тези неща...
Към страшно много и страшно полезна информация си ни насочила :)
Огромно благодаря

ivi_02, много мило от твоя страна, радвам се, ако съм помогнала.

Но знай, че тази информация е събрана, организирана и публикувана от модераторите на Зачатие - благодарността трябва да е към тях и сдружението.

Да, права си :)
Наистина почти винаги забравяме хората, които вършат най- много работа!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #332 -: Май 30, 2011, 08:29:56 am »
Може с това мнение да засегна някой, повярвайте това не е целта ми, просто все си го мисля и искам да го изкажа:
Полудявам направо от несправедливостта на живота- как може едни жени от определен произход в нашата държава да забременяват от раз и да раждат по 10 деца и да ги зарязват по домовете без капка жал, а други жени , които живеят за да станат пълноценни майки да не успяват с години, да ходят по какви ли не лекари, да пият какви ли не хапчета, процедури и какво ли не, което те побърква психически, и с години да не се получава...... osi_7
охххххх незнам ядосвам се и съм много тъжна :(
Ако съм обидила някой се извинявам!
Успех на всички , дано по-скоро станем майки  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #333 -: Май 30, 2011, 09:45:13 am »
Марая, не се притеснявай! Всички сме си задавали тези въпроси. Според мен е нормално да се чувстваш така. За съжаление, такъв е живота!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #334 -: Май 30, 2011, 20:46:38 pm »
Марая, не се притеснявай! Всички сме си задавали тези въпроси. Според мен е нормално да се чувстваш така. За съжаление, такъв е живота!

+1
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #335 -: Май 30, 2011, 22:37:44 pm »
Не сте много прави. Има много пълноценни майки, които също са забременели лесно, но не знаете за тях, защото те няма защо да са тук :)
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #336 -: Май 31, 2011, 09:20:06 am »
Нямах предвид само жените от определения произход. В минути на отчаяние винаги съм се питала: Защо всички познати около мен забременяват без проблеми, а аз не? Съдба....
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #337 -: Май 31, 2011, 10:01:35 am »
Не сте много прави. Има много пълноценни майки, които също са забременели лесно, но не знаете за тях, защото те няма защо да са тук :)
нямам предвид забременелите по естествен път като цяло, а тези които забременяват 10 пъти и си дават децата по домове или ги гледат в ужасни условия колкото да взимат детски за тях........
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #338 -: Май 31, 2011, 10:09:07 am »
Момичета, пишете по темата, моля.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #339 -: Май 31, 2011, 11:57:01 am »
Здравейте момичета!Отскоро следя темата и реших и аз да се присъединя към вас.На 30г.съм и от 2г.правим опити за бебе.От 6 месеца сме се заели сериозно с проблема.Ще започна с това че на мъжа ми му откриха варикоцеле и последва операция.Три месеца след това резултатите от спермограмата бяха все така лоши с диагноза астенотератозооспермия.При мен дотук всички изследвания са в норма.Преди 3 дена правих цветна снимка при д-р Даскалов и там всичко е наред.Сега продължаваме с фоликулометрия и се моля при мъжа ми да последва някакво подобрение.Пожелавам успех на всички.