0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #300 -: Март 27, 2011, 09:24:54 am »
Здравейте, аз съм съвсем нова в тоя форум. :D
Ние искаме второ дете и вече една година (точно тия дни стана) се опитваме , ноооо... толкова бях сигурна тоя месец в успеха, ноооо.....Октомври имах един спонтанен аборт  :( Честно казано вече започвам да се отчайвам, добре че си имам едно сладурче, понеже иначе щях да лудна напълно, аз съм на 34 и с всеки отрицателен тест все повече се отчайвам, особенно в месеци като тоя ,дето и симптоми за бременност имах :( Но тая сутрин  :bfn: А на мен тестовете ми показват положителни резултати много рано  :((Днес ми е 29 ден от последна менст., но О. ми беше на 11 -12 ден и затова смятам,че ако имаше бременност щеше вече да има положителни тестове??) Забравих да уточня, че пих клостилбегит тоя месец, понеже имах проблем с менст. и О. , сега вече се чудя какво да правя?
« Последна редакция: Март 27, 2011, 09:29:13 am от gundie »
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #301 -: Април 06, 2011, 16:13:49 pm »
Здравейте и от мен!

Ето и моята история на опитите: от 2008 до началото на 2009 година правихме опити с вече бившия ми съпруг. По- задълбочени изследвания не сме правили. Той е боледувал два пъти от трипер на около 18 годишна възраст, при което лекаря му е казал, че ако има трети път със сигурност няма да може да има деца. 2010 година поради други причини отношенията ни се разпаднаха и се разделихме. Така и не забременях. Сега 2011 година до мен има един прекрасен мъж с който се надявам да се получи. Вътре в мен все пак има един страх, че може проблема да е в мен, но мисля да изчакам още малко с ходенето по лекари.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #302 -: Април 06, 2011, 21:35:40 pm »
Малко повече от година и днес се овенча с успех ! Най - накрая видяхме заветните две чертички  :D



*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #303 -: Април 07, 2011, 04:03:02 am »
Не избързвай с обвиненията към себеси,че вече масово мъжете не стават...Аз се извинявам за грубоста,но ми омръзна ние да се виниме,а те да казват "на мене нищо ми няма"...В случая при тебе слава на Бога не е така,но не допускай дори да си помисляш,че ти  си виновна преди да си е казал лекар мнението ...Поздрави и късмет...
Цитат
Вътре в мен все пак има един страх, че може проблема да е в мен
Бжи на теб честито и лека бременност...Много щастие и късмет ти пожелавам и да родиш хубаво и здраво дете!!! yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 ylinfant
gundie една хубава консултация при кадърен специалист ще ти помогне да решиш от къде да започнеш според мен...Късмет... yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
« Последна редакция: Април 07, 2011, 04:13:15 am от _ »
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #304 -: Април 07, 2011, 09:33:15 am »
ВС. от както си пуснах поста се промениха малко някои неща и мисля,че вече започнах- пооочти. Пуснах си ПКК и др. изследвания на кръв и урина и ми излязоха едни увеличени левкоцити в урината, които са признак на възпаление(пикочни канали, цисти или някой гинекологичен орган, ако може така да се каже) та си пуснах и стерилна урина и тя е чиста, което можело да значе,че проблема е геникологичен- затова почвам. Момичета, с цялата си душа от поне 7-8 месеца насам усещам,че има проблем, но лекарите все ме разобеждаваха, ако и вие го чувствате по-добре си направете някакви изследвания.Сори, ако спамнах темата! yahoo_33 osi_9
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #305 -: Април 07, 2011, 09:43:00 am »
gundie, след като мислиш да посетиш гинеколог, редовия такъв няма много с какво да ти помогне, но може да ти направи:
- контролната цитонамазка
- микробиология на влагалищен секрет - ако левкоцитите в урината са от гинекологична инфекция, микробиологията е добро начало
- може да направиш изследване за хламидия - взема се кръв, изследването е просто, но много важно, а често традиционните АГ забравят да го пуснат
- ако е и някой все пак свестен лекар, може да го попиташ за хромони и за проследяване на овулацията с ултразвук.

Щом се притесняваш и вътрешното ти усещане е че трябва да предприемеш нещо това ще е едно добро начало, за всички други неща, които се изследват трябва да посетиш специалист по репродуктивна медицина. Но пък всичко с времето си, крачка по крачка  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #306 -: Април 07, 2011, 11:39:52 am »
gundie, след като мислиш да посетиш гинеколог, редовия такъв няма много с какво да ти помогне, но може да ти направи:
- контролната цитонамазка
- микробиология на влагалищен секрет - ако левкоцитите в урината са от гинекологична инфекция, микробиологията е добро начало
- може да направиш изследване за хламидия - взема се кръв, изследването е просто, но много важно, а често традиционните АГ забравят да го пуснат
- ако е и някой все пак свестен лекар, може да го попиташ за хромони и за проследяване на овулацията с ултразвук.

Щом се притесняваш и вътрешното ти усещане е че трябва да предприемеш нещо това ще е едно добро начало, за всички други неща, които се изследват трябва да посетиш специалист по репродуктивна медицина. Но пък всичко с времето си, крачка по крачка  :)

Сега като чета поста ти виждам,че вече явно съм започнала, моето Аг ме препрати към специалист по репрудуктивно здраве и от известно време се срещам с нея, тя ми следи О. с ултразвук, дава ми и едни лекарства- клостилбегит. Също така ми пускаха много скоро микробиология - имах едни бактерии, които след един прием на лекарства и свещички изчезнаха, явно е време за следващите стъпки, които си описала.
Благодаря за отговора. :)
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #307 -: Април 07, 2011, 11:43:34 am »
gundie, Клостилбегит се приема след проверка на проходимостта на тръбите !!! Ти  правила ли си такава?
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #308 -: Април 07, 2011, 11:46:17 am »
Не знам при кой специалист са те насочили, но Клостилбегит се пие само след като е проверена проходимостта на тръбите, за което не споменаваш.
Следващите ти стъпки включват и това - спермограма (задължително), хормонални изследвания, цветна снимка или лапароскопия.

Фаталчето, ме изпревари :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #309 -: Април 07, 2011, 12:30:17 pm »
Няма защо да се извиняваш, хубаво е да чуеш женска подкрепа. БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО  :D

Не избързвай с обвиненията към себеси,че вече масово мъжете не стават...Аз се извинявам за грубоста,но ми омръзна ние да се виниме,а те да казват "на мене нищо ми няма"...В случая при тебе слава на Бога не е така,но не допускай дори да си помисляш,че ти  си виновна преди да си е казал лекар мнението ...Поздрави и късмет...
Цитат
Вътре в мен все пак има един страх, че може проблема да е в мен
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #310 -: Април 07, 2011, 13:18:43 pm »
Само че все забравям, че не сме в един др. сайт, в който имам лентичка и затова трябва да уточня ,че имам едно прекрасно дете на две години- т.е., според мен проблема е възникнал след раждането или още по-скоро след един спонтанен аборт през октомври- който мина като менст. и не се наложи никаква намеса. Не знам дали това,че съм раждала не решава проблема с проводимостта, а преди да забременея мъжът ми си прави спермограма и резултатите бяха повече от добри.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #311 -: Април 07, 2011, 13:40:56 pm »
Човешкия организъм не е константа, а много динамична система, всичко може да се промени бързо и незабележимо, както при жената, така и при мъжа.

Ако правите опити за второ дете, повече от година и не се получава, лечението и диагностиката на стерилитета (в случая вторичен) протича както при първичния, т.е. цветната снимка и спермограта си вървят като едни от основните изследвания.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #312 -: Април 07, 2011, 14:51:11 pm »
Здравейте и от мен :)), аз не съм съвсем нова тук, но повечко четях до сега :balk_172:
Нашата история е следната: Опитваме за бебче вече около 3 години,преди година решихме, че вече явно няма да стане от само себе си. Правихме спермограма и цветна снимка във Варна при д-р Александров, неговото заключение беше, че няма причина да не стане по нормален начин да продължаваме така. И така година след това аз вече нямам нерви да чакам. Миналата седмица бяхме в Пловдив при доктор Даскалов, направихме всички изследвания от списъка. Ще ходя пак на снимка /дано да са наред нещата/ и вече да действаме. Каквото каже Доки ще слушаме и така, дано да стане скоро :balk_602: Стискам палци на всички  :ballons:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #313 -: Април 07, 2011, 14:59:09 pm »
Правихме спермограма и цветна снимка във Варна при д-р Александров... Миналата седмица бяхме в Пловдив при доктор Даскалов, направихме всички изследвания от списъка.

Избрали сте много добри лекари. На правилното място сте, дано откриете проблема скоро, останалото ще се наред. Успех!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #314 -: Април 07, 2011, 23:39:09 pm »
Цитат
Няма защо да се извиняваш, хубаво е да чуеш женска подкрепа. БЛАГОДАРЯ ТИ МНОГО 
Разчитай винаги...
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #315 -: Април 14, 2011, 21:51:44 pm »
Здравейте на всички!
Ние започнахме да опитваме от съвсем скоро, мисля, че на 32 години вече определено ми е време :) Мойто мъжленце е много ентусиазирано също като мене!

Искам да пожелая късмет на всички и след 1 година да пишем в друга тема, където да разказваме за малките ни душички  :hug2:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #316 -: Април 14, 2011, 23:02:04 pm »
Момичета, само да ви кажа, че накарах лекарката да ми пусне изследване(заради увеличени левкоцити в урината) и се оказа, че имам проблем....малко съм бясна, но на самата себе си, понеже отдавна имам такива подозрения  и много ме е яд, че до сега не предприех нищо.
Моля ви, ако имате вътрешно усещане- правете си изследвания и дори да нямате пари, по-добре си обърнете внимание :wink:
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #317 -: Април 26, 2011, 19:06:28 pm »
Здравейте и от мен  :wink:
Накратко нашата история: опитваме от 4 години, имаме 4 неуспешни инсеминации, подадохме документи във фонда за ин витро.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #318 -: Април 27, 2011, 19:09:15 pm »
Здравейте и от мен  :wink:
Накратко нашата история: опитваме от 4 години, имаме 4 неуспешни инсеминации, подадохме документи във фонда за ин витро.

Джули, пожелавам успех!
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #319 -: Април 28, 2011, 22:31:09 pm »
Благодаря ти ivi_02
Успех на всички ни!