0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #280 -: Март 07, 2011, 14:47:46 pm »
Лили, мисли положително и не губи време в предположения - само изследвания и лекари могат да кажат къде е проблемът. :) Хубаво е, че си от София, имаш голям избор, а тук можеш да намериш отговор на много въпроси, както и мнения за клиники и т.н.
И аз съм на 35 години, възрастта ни е прекрасна. :) Не губи надежда! :bighug:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #281 -: Март 07, 2011, 15:44:49 pm »
предимно пусках хормони (полови и щитовидни, хламидии и всякакви подобни, следях овулация, фоликулометрии и т.н.т. О да, и една стимулация на естествен цикъл имам. Това е всичко.

Мъжът ти е за бой, ако си направила всичко това, а той дори една спермограма не е пуснал още.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #282 -: Март 07, 2011, 16:08:15 pm »
И аз това недоумявам, цигу. Спермограмата е първото, безболезнено и може би най-евтино (на фона на другите) изследване.

Да пишеш, че губиш надежда заради напредването на възрастта и да не правиш нищо по въпроса е меко казано несериозно. Защото пропускането на едно от най-важните изследвания си е равно на нищо. След като няма забременяване, значи има причина. Няма как да я разберете, без да направите изследвания - и двамата. Стерилитетът не е женски проблем, а е проблем на двойката.

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #283 -: Март 07, 2011, 17:44:46 pm »
Мъжът ти е за бой, ако си направила всичко това, а той дори една спермограма не е пуснал още.
Oбещавам да го набия тия дни  :lol:, само да мине празника. Хем няма проблем да направи, хем го е страх и все отлага... а ако го притискам става още по-зле...
Аз се бях зарекла да чакам грамата и тогава да правя други неща, но вече мисля и това да не чакам. За съжаление звънях днес да назнача дата за цс, питат ме имам ли направена грама  :?... Малко зор ще видя, ако боят не помогне... но знам че сте с мен и стискате палци  osi_9.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #284 -: Март 09, 2011, 08:15:09 am »
Лили, не съкращавай спермограма на "грамата", че в първия момент не те разчетох :lol: напиши - СГ


Преди ЦС, си пусни микробиология, хламидия, уреаплазми и микоплазми
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #285 -: Март 09, 2011, 16:22:28 pm »
И аз се записвам в черния списък, нова съм сред вас, но съдбата ни е сходна. Ние си имаме едно страхотно мъжкарче на 7 години, но почти от една година се опитваме да го направим батко и не се получава. От около 3 месеца сме започнали да се изсладваме, мъжа е ОК, сигурно аз не съм в ред. Ще я видим тази работа.......
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #286 -: Март 16, 2011, 16:02:13 pm »
Здравейте! И аз гласувах от 3 до 5 започва третата година опити. И при двамата всичко е ОК но бебе няма! Не мога да се съглася, че е на психическа основа, защото никога не е било фикс идея!

Дано на всички ни се случи чудото по-скоро  :lol:
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #287 -: Март 16, 2011, 16:07:25 pm »
И при двамата всичко е ОК но бебе няма!
Какво значи това? Какви изследвания сте правили?
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #288 -: Март 17, 2011, 10:12:54 am »
Ами първо аз започнах с най-простите изследвания-цитонамазка, хормони, и тн. Продължихме с опитите още известно време и пак без резултат. След това ходих при др лекър който е специалист и той каза, че при мен всичко е ОК. Приятеля ми прави СГ-перфектна! И аз незнам вече какжо да правим :? :?
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #289 -: Март 17, 2011, 10:19:24 am »
А изследване за проходимостта на тръбите правили ли сте (цветна снимка, хидротубация)? Къде е правена спермограмата?
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #290 -: Март 17, 2011, 10:23:47 am »
Цжетна снимка още не мисля да направя другата седмица. МЦ Вяра при др. Генов.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #291 -: Март 18, 2011, 09:19:07 am »
Здравейте, до сега не съм писала и за това в резюме  ще разкажа... 5 години с моя мъж опитвахме да имаме бебче, три клиники смени при "най-големите светила" ходих хиляди пари пръснах. Само където на челна стойка не съм правила секс. По грешка ми клампираха ляватаа тръба, в една от най-известните инвитро клиники ми казаха че цитонамазката ми е  5 група-което очевидно се оказа голяма грешко. Имам четири инсеминации и едно неуспешно инвитро в друга известна клиника, но накрая попаднах при "моя" доктор който откри проблема и струва - една изоимунизация и лекарство на стойност 3 лв. Сега съм бременна спонтанно в 5 месец. Пожелавам успех на всички и никога не се предавайте.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #292 -: Март 18, 2011, 11:58:57 am »
Здравейте, до сега не съм писала и за това в резюме  ще разкажа... 5 години с моя мъж опитвахме да имаме бебче, три клиники смени при "най-големите светила" ходих хиляди пари пръснах. Само където на челна стойка не съм правила секс. По грешка ми клампираха ляватаа тръба, в една от най-известните инвитро клиники ми казаха че цитонамазката ми е  5 група-което очевидно се оказа голяма грешко. Имам четири инсеминации и едно неуспешно инвитро в друга известна клиника, но накрая попаднах при "моя" доктор който откри проблема и струва - една изоимунизация и лекарство на стойност 3 лв. Сега съм бременна спонтанно в 5 месец. Пожелавам успех на всички и никога не се предавайте.
Стига бе, вярно ли?????? :o 8O


*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #293 -: Март 18, 2011, 12:34:59 pm »
Pisanka21 след като прочетох разказа ти ,просто останах без думи , аман от лекари бих казала само.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #294 -: Март 18, 2011, 12:51:32 pm »
E, научих още нещо ново. Не бях чувала до сега за автоимунизации, но се информирах. Прилагат се при повтарящи се аборти и при увеличени NK - клетки. Доколкото разбрах не се прилага в България. Четох за Солун и Германия.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #295 -: Март 18, 2011, 15:28:12 pm »
Началото беше през есента на 2005 г. лапароскопия - ендометриоза. 6 месеца ми биха инжекции за онкоболни. След това два пъти забеменях уви - кухо яйце. Другото го написах преди това. Разказвам ви на части моята история, защото съм сигурна, че няма жена не родила. Никакво отчайване. А относно изоимунизацията - прилага се когато организма на жената отхвърля така оплодената яйцеклетка още в самото начало преди дори да е закъснял цикъла, а също така и при наличието на множество мисед аборшъни. А лекарството е Медрол - 1,50 лв. блистер.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #296 -: Март 18, 2011, 16:12:10 pm »
Медрола е кортикостероид, използва се при ин витро процедури, с цел да подпомогне организма да приеме ембриона, да не го отхвърли като чуждо тяло, един вид да се "излъже" организма и да се "прикрие" бременността.



Поздрави Писанка, за успеха!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #297 -: Март 18, 2011, 20:31:33 pm »
Не е задължително медрола да е само при инвитро процедура, аз го доказах. Но това измества основната тема, а тя е - задължително да се направят всички вазможни изследвания и при двамата партньори и времето /1м или 5 г/ е без значение крайният резултат е важен
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #298 -: Март 19, 2011, 08:59:30 am »
Здравейте,поздравления писанке21 по каква схема приемаше медрол табл
моя доктор ми ги изписа в продължение на 1месец по 1т дневно и ми се вижда много време ,сподели ако искаш твоята схема,благодаря ти от все сърце лека бременност ти желая
buba
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #299 -: Март 19, 2011, 09:48:54 am »
Не е задължително медрола да е само при инвитро процедура, аз го доказах. Но това измества основната тема, а тя е - задължително да се направят всички вазможни изследвания и при двамата партньори и времето /1м или 5 г/ е без значение крайният резултат е важен

Именно, тук пишат хора, които не знаят в повечето случаи от къде да почнат. Ти си пример, че си минала през задълбочени специализирани изследвания.
Медрола не е панацея за двойка, която все още няма спермограма  и ЦС. Тук повечето питат; къде да отидат, след като не се упели да постигнат бременност с партньорите си, в достатъчно дълъг период от време.

Лекарите изписват кортикостероид, за подтискане на имунната система, с каква цел съм написала в предния пост.

Тук влизат хора, които за първи път търсят информация, затова е хубаво да уточняваме - кое, какво, защо, не само на база личен пример.