0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #260 -: Февруари 16, 2011, 10:20:19 am »
Браво Мария Мървакова, много е хубаво че си успяла да загърбиш дните с терзания и сега явно ти е по лесно.Аз съм от скоро към групата не бебеправещите и не мога да кажа че съм преживяла нещо по доктори (освен някой друг стандартен преглед),надявам се и да не преживея , пожелавам и на вас да не преживявате повече този кошмар да чакате всеки месец и накрая да има пак едно голямо разочарование.Наистина е много важно как си настройваш психиката ,как приемаш всичко което става , жалкото е че не всеки може да го приема по леко.Сестра ми е жив пример за това , 2г нямаха детенце ,като ходеха по доктори и какво ли не и всички им казваха че нито в нея нито в мъжът и ими проблем, но бебето не ставаше , а тя просто много скоро след като започнаха опитите и не стана реши че има проблем , чак когато мина толкова време и някак си не се надяваше ,дори обмисляха ин витро ,то стана от само себе си.Не казвам че винаги става така , но понякога самите ние си вредим , дори аз самата която не правя опити от дълго време и съм имала пример за това ,пак на моменти се разтройвам много.Пресен пример мога да ви дам че от скоро си следя БТ и нещо или аз не съм мерила правилно или няма ову , но съм решила да не го приемам толкова зла , защото просто на моменти се усещам колко зле го преживявам, а е още много рано да се оставям на тези си терзания, не се знае какво ще ме чака до постигането на нашето чудо, а просто ще съм още по стриктна другия месец и ще съм търпелива.Може би много се отплеснах от темата ,за което се извинявам , но мисълта ми беше че специалистите са много много важни , защото има всякакви псевдо доктори , но също така важна час е нашата надежда ,защото психиката понякога играе лоша шега.Успех на всички и дано скоро чудото стане при всяка една и да ни зарадвате с положителни тестове. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 10:23:01 am от plamak »
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #261 -: Февруари 16, 2011, 12:10:58 pm »
,защото психиката понякога играе лоша шега.
Абсолютно съм съгласна мила...От както не мисля за това по цели дни наистина се чувствам по добре...Убедена съм че психиката "разказва играта на всичко" Аз наистина си спомням с болка дните на плач и въпроси...Аз стигах до моменти в които ми закъсняваше с по 5 дена защото си казвах "Ето станало е"...И след 5 дена познайте кво ставаше???За съжаление знам ,че в началото е много трудно да не се мисли по цели дни за това,но при мене минаха вече 5 години,един развод,и кво ли не и остава само вярата-най мощната сила и разбира се помоща на лекарите....Аз не съм се примирила -напротив точно обратното,но психическия тормоз мина и както казах и в предния си пост "падне ли ноща....." ... http://www.vbox7.com/play:778aa21cЕто ви и нещо което успокоява и което съм правила,когато ми е било най тежко....Помага....
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #262 -: Февруари 16, 2011, 23:44:48 pm »
Purple, пациент съм на д-р Капка Атанасова от много време и съм изключително доволна от нея, както от професионална, така и от човешка гледна точка. Днес ми е първия ден от цикъла, утре съм на изследване на хормоните, а в сряда започвам стимулацията. Имам едно усещане, че другия месец ще видя :bfp:
katrin_sl благодаря но тази лекарка във варна ли е? ако е там на мен ми е далече.
Една колежка от работата беше при д-р Таня Янакиева /от болница Св. софия - Тина Киркова. Ох така ли беше старото име?/, но има противоречиви мнения за нея и затова се чудя дали да отида при нея. А тази колежка забременя след като Янакиева ги лекува.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #263 -: Март 02, 2011, 15:06:35 pm »
Айде и аз да се запиша ,дано не е късно де :(
Аз се вписах в графата скоро,понеже опитваме от 4 месеца сериозно,с разните му тестове за ову и т.н. Първият път си забременях нормално на 5 месец ,но за жалост беше неуспешна бременност макар и в късен стадий,и сега се пробваме пак,дано стане в най-скоро време :oops:
Не съм ходила на изледвания и прегледи,но мисля да го направя април месец,ако дотогава Господ не е решил да ни даде това,към което се стремим всички!
Успех кукли!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #264 -: Март 02, 2011, 22:51:42 pm »
Здравейте момичета. От скоро чета в този форум и сега се престрашавам да пиша. Толкова болка и очаквания събрани на едно място, на моменти като четях някои постове наистина и се просълзих. Ние правим опити от октомври 2009, като имахме прекъсване от 6 месеца по здравословни причини, и от ноември 2010 започнахме отново ефективно като с тестове за овулация си следя и БТ. Не ми иска и на мен да се налага да минавам през всички тези процедури и изследвания, но ако се налага. А при нас го има и фактора възраст - този месец навършвам 36 г.
На всички пожелавам от все сърце успехи в бебеправенето и повече постове изпълнени с щастие и радост.


*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #265 -: Март 02, 2011, 23:37:45 pm »
ra4ko75, щом си над 35 години и вече е минала повече от година в опити, дори с прекъсването, време ви е да се ориентирате към основните изследвания. Те отнемат време и пари, а ако се наложи да правите асистирана репродукция става още по-сложно.

На твое място не бих отлагала повече и бих пристъпила към спермограма на мъжа в специализирана клиника и проверка на проходимостта на тръбите, проследяване на хормони и овулация при теб.

Не чакай прекалено дълго, от собствен опит зная, че времето лети.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #266 -: Март 03, 2011, 17:21:37 pm »
Цитат
А при нас го има и фактора възраст - този месец навършвам 36 г.
Това пък не е никакъв проблем!!!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #267 -: Март 03, 2011, 19:08:13 pm »
Цитат
А при нас го има и фактора възраст - този месец навършвам 36 г.
Това пък не е никакъв проблем!!!

За съжаление фертилността (способността на жената да зачене и да износи една бременност) намаляват стремглаво след 35-годишна възраст. Тогава всеки месец и всяка година са особено ценни.

Някои жени са фертилни и на 45, но да чакаме и да разчитаме, че точно ние сме в тази категория, е неблагоразумие.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #268 -: Март 04, 2011, 17:38:00 pm »
Цитат
А при нас го има и фактора възраст - този месец навършвам 36 г.
Това пък не е никакъв проблем!!!

За съжаление фертилността (способността на жената да зачене и да износи една бременност) намаляват стремглаво след 35-годишна възраст. Тогава всеки месец и всяка година са особено ценни.

Някои жени са фертилни и на 45, но да чакаме и да разчитаме, че точно ние сме в тази категория, е неблагоразумие.

Не само при жените след 35 фертилността намалява. При напълно здрави мъже картината от спермограмата се влошава с всяка изминала година. Правейки първото си дете, мъжа ми се подложи на такова изследване и резултата беше 100 % подвижни сперматозоиди, при правене на втора спермограма / след 8г./ с желанието за второ дете, картинката беше друга - 50% подвижни...
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #269 -: Март 04, 2011, 17:53:32 pm »
Тези стойности сигурно са били от обикновена лаборатория. 100% подвижни ми се вижда нереално 8O. А 50% пък е точно референтната стойност за подвижност и си е един много хубав резултат даже....
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #270 -: Март 04, 2011, 18:12:12 pm »
И без примера за спермограмата, miraniki е права, че и при мъжете с напредване на възрастта положението не става по-розово нито за фертилността, нито за либидото им.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #271 -: Март 05, 2011, 23:01:24 pm »
И без примера за спермограмата, miraniki е права, че и при мъжете с напредване на възрастта положението не става по-розово нито за фертилността, нито за либидото им.
Така е,но аз познавам мъже над 45 които имат деца на по 2-3 месеца така,че нека не ги слагаме в графа "непотребни"...Така е може да има рязка промяна в спермограмите,но те не са "негодни " да оплодят яйцеклетките ни...
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #272 -: Март 06, 2011, 12:21:57 pm »
...и проверка на проходимостта на тръбите...
Изпила съм повече фолиева киселина, отколкото хляб съм изяла някога. Изследванията ми винаги са били перфектни, сега се замислям за цветна снимка или хидротубация, и къде да бъдат направени. Някакви препоръки (виждам закачени ценоразписи навсякъде, а в специализираните клиники сигурно ще чакам ужасно много)?
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #273 -: Март 06, 2011, 12:38:47 pm »
Лили, от кой град си? ЦС можеш да направиш навсякъде.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #274 -: Март 06, 2011, 13:02:19 pm »
...и проверка на проходимостта на тръбите...
Изпила съм повече фолиева киселина, отколкото хляб съм изяла някога. Изследванията ми винаги са били перфектни, сега се замислям за цветна снимка или хидротубация, и къде да бъдат направени. Някакви препоръки (виждам закачени ценоразписи навсякъде, а в специализираните клиники сигурно ще чакам ужасно много)?
А мъжът ти правил ли е някакви изследвания? Започва се със спермограма.
За чакането - не всички клиники са натоварени. Пък и по-добре да почакаш малко, отколкото да загубиш години, заради неправилна диагностика.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #275 -: Март 06, 2011, 15:55:16 pm »
Пък и по-добре да почакаш малко, отколкото да загубиш години, заради неправилна диагностика.
От София съм. Там е работата, че няма време за повече чакане и размотаване. Трябва да рискувам, и колкото по-бързо, толкова повече пъти (от всичко).
Чаках го доскоро да направи, но така и не е (оправдания, оправдания, оправдания). Все пак за да не губим време мисля да направим нещата паралелно, за да можем да се лекуваме паралелно, ако се наложи.
« Последна редакция: Март 06, 2011, 16:17:08 pm от lili2011 »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #276 -: Март 06, 2011, 19:47:36 pm »
Пък и по-добре да почакаш малко, отколкото да загубиш години, заради неправилна диагностика.
От София съм. Там е работата, че няма време за повече чакане и размотаване. Трябва да рискувам, и колкото по-бързо, толкова повече пъти (от всичко).
Чаках го доскоро да направи, но така и не е (оправдания, оправдания, оправдания). Все пак за да не губим време мисля да направим нещата паралелно, за да можем да се лекуваме паралелно, ако се наложи.

Лили, в София имаш много възможности.

Коментарът ми е в друга посока - ние примерно не правим тест за проходимост на маточните тръби, ако започнем да работим с една двойка и мъжът не иска да си направи спермограма. Приемаме, че двойката не е мотивирана да продължи и предпочитаме да ги загубим като пациенти, вместо да правим нещо неправилно от медицинска гледна точка.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #277 -: Март 06, 2011, 19:56:50 pm »
Коментарът ми е в друга посока - ние примерно не правим тест за проходимост на маточните тръби, ако започнем да работим с една двойка и мъжът не иска да си направи спермограма. Приемаме, че двойката не е мотивирана да продължи и предпочитаме да ги загубим като пациенти, вместо да правим нещо неправилно от медицинска гледна точка.
Разбирам че е така. Той е съгласен, просто го е страх от резултата и само си намира оправдания да отлага - пари, други неща. Но има и друго... омръзна ми всяка година да започвам с надеждата 'Тази година вече ще стане, знам го!'... и с края на годината да си отива и надеждата... Опитвам се да не мисля в тази посока, но тази година ако трябва ще опитам и с донор. Просто тази година някак трябва да стане и това е. Сигурно звучи грубо, ужасно и коравосърдечно, надявам се да не стигна в действителност до там, но... ИСКАМ и не си представям живота без дете. Виновна ли съм?
Затова ще направя цс, дано успея да си запиша час още този месец. Ти какво би ме посъветвала в този случай?
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #278 -: Март 06, 2011, 20:03:44 pm »
Лили, пак ще взема отношение по темата. Говориш, че надеждата си отива всяка година, но всъщност не сте правили никакви по-задълбочени изследвания досега. Поне така разбрах от постовете ти. А и някакси прибързано говориш за донор, без да е правена спермограма на съпруга ти. Въпреки че в самото зачеване чрез донор няма нищо лошо или "коравосърдечно", както казваш, въпросът е ако се стигне до там, как ще го приеме съпругът ти.

Бих те посъветвала да се ориентираш към специалист и да действате методично и последователно. Може да се окаже, че причината да не идва бебето, е нещо лесно поправимо. Успех ти желая!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #279 -: Март 07, 2011, 14:42:40 pm »
Говориш, че надеждата си отива всяка година, но всъщност не сте правили никакви по-задълбочени изследвания досега.
За изследванията си права, предимно пусках хормони (полови и щитовидни, хламидии и всякакви подобни, следях овулация, фоликулометрии и т.н.т. И се започна чакане и така времето си мина някак неусетно. Относно надеждата... губя надежда най-вече заради възрастта ми, страх ме е от ияр и хиляди други неща. О да, и една стимулация на естествен цикъл имам. Това е всичко. Тази година вече се зачетох повече и осъзнавам че явно проблем има, каквото и да съм мислила досега. Надявам се с общи действия и усилия тази година вече... да се случи чудото. Над 35 съм, а искам и повече от едно дете.