0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #220 -: Февруари 01, 2011, 21:09:35 pm »
Здравейте на всички. леле и аз като някои нови във форума си мисля че не се чака толкова, но като прочетох ...... искрено пожелавам на всички чакащи да дойде радостта в домовете ни в най- скоро време.
Аз съм с моя съпруг от 10 години, но пък ние досега все се пазехме, защото все работата гледах аз. а то така не става. и сега решихме да си имаме бебе но то не се появява. от 3 месеца пробваме. това е смешен период в сравнение с други, а и на всякъде чета че поне 6 месеца трябва се изчака и тогава да се тръгне по доктори.
Искам да питам дали е продлем че мъжът ми пие всяка вечер по 5-6 бири. дали това оказва влияние на потентността?
И вярно ли е че като сме се пазели толкова време /10 години/ организмите са ни свикнали един с друг и зачевянето е по - трудно?
Притесняваме и това че вече съм на 30 години и нямам време да чакам. Ама като "спах" толкова години, е сега , не става когато искаш.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #221 -: Февруари 01, 2011, 21:26:00 pm »
Здравей, purple и добре дошла сред нас! Тук ще намериш много полезна информация по въпроси, които те вълнуват :wink: Счита се, че прекомерната употреба на алкохол влияе отрицателно върху качеството на сперматозоидите. Виж тук има малко инфо:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=649&Itemid=13
На мен честно казано 5-6 бири ми се виждат множко за всяка вечер...
Пожелавам ти успех!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #222 -: Февруари 01, 2011, 21:30:16 pm »
Искам да питам дали е продлем че мъжът ми пие всяка вечер по 5-6 бири. дали това оказва влияние на потентността?

За потентността вие си знаете след 6-те бири, но виж ефекта върху плодовитостта какъв е само спермограма може да установи. :D

3 месеца е много кратък период. Дайте си време.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #223 -: Февруари 03, 2011, 17:11:20 pm »
Здравейте,за първи път пиша ,но чета редовно почти всички теми в форума!Искам да кажа на всички жени да не се отказват и да вярват защото ако изпращат отрицателна енергия ще се върне същата при тях-затова само положителни мисли ,момичета!ние с мъжът ми сме женени от 1г и половина ,но сме заедно от 9!От два месеца се опитваме да си направим бебе ,но засега неуспешно.трябва да ми доиде след 7 дни (дано не дойде :lol:)следихме Т правихме тестове за О положителни на 13 и 14 ден иначе налице са повечето симптоми-болки в гърдите ,подут корем,болки в стомаха изтръпване на крайниците и ми е много студено постоянно,а може и да си внушавам твърде вероятно дае ПМС.както и да е стискам ви палци и горе главите искайте и пак искайте -ще ви се даде!Дано не ви звуча като ниякоя маниачка,но по стечение на обстоятелствата се убедих ,че трябва човек да е позитиве за да получи това което иска!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #224 -: Февруари 03, 2011, 21:43:10 pm »
В никакъв случай не звучиш като маниячка, всички тук по един или друг начин сме обсебени от темата бебе ... ylinfant
Стискам палци да не дойде този месец и през следващите девет  :D после един пухкав бебок  :P

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #225 -: Февруари 03, 2011, 23:55:13 pm »
Благодаря ви за бързите отговори. ще прочета повече и ще видим къде да направим сремограма. И БЕЙБ е като мен - от дълго време са заедно и отскоро правят опити.
наистина нека всички имаме скоро щастливата новина.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #226 -: Февруари 03, 2011, 23:59:58 pm »
И още нещо - ако можете нещо да ми кажете за цветната бременност.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #227 -: Февруари 04, 2011, 00:13:02 am »
още нещо се сетих което ми е странно.
преди и/или след цикъл имам нещо като газове в корема. нещо като бълбукане и все едно имам чувството че газовете ще излязът навън, а пък те се връщат в корема и нещо прави "блуок". на някой случвало ли му се е такова нещо?
друго по различно при мене е че доктори са ми казвали че матката ми е обърната към корема, десният ми яйчник е по- голям и е поликистозен. и са ми казвали че една бременност би била благополучна за да ги няма тези мънички точки (кистички). какво мислите за това?
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #228 -: Февруари 04, 2011, 07:04:17 am »
purple, здравей. Аз съм също с ПКЯ и са ми казвали, че след раждане може да изчезнат кистичките. Вероятно е индивидуално все пак, никой не може да ти даде гаранции за това.
За цветната бременност - имам приятелка, която откриха, че е бременна чак в 4-я месец, имаше си цикъл, макар и необилен, но такъв й е по принцип. Симптоми за бременност никакви. Когато коремът й започна да расте си въобрази, че е болна от какво ли не, рев и сълзи по цял ден, страх да отиде на лекар. За тест да не говорим, след толкова години нямало как да е станало изведнъж. Когато най-накрая я заведохме на лекар с оплакванвето "имам сигурно тумор в корема", той се разсмя от сърце.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #229 -: Февруари 04, 2011, 07:16:02 am »
purple, ще опитам подред :)

"Цветната" бременност, е по-скоро проблемна бременност и не е за пренебрегване.
Всякакви вагинални кървенета по време на бременност са опасни.
Като цяло, в дните около предполагаемата дата на цикъла се появява кървене, което може да не толкова обилно и да е с по-различен цвят, НО дори и при "цевтна" бременност теста е положителен.
(Казвам го в смисъла, че често когато правим опити за бебе, и в желанието да сме успели, дори и като се появи цикъл, дори и когато теста за бременност е отрицателен, си оставаме във филма - гърдите са ми напрегнати, май ми се гади, да не е цветна бременност.)

За газовете, обяснение може да бъде - някоя спукана кистичка.

За обърнатата матка няма проблем, това често се среща и не пречи на забременяването.

За кистите обаче трябва да си имаш едно на ум! Има ПКЯ в различни степени, а и по принцип това е строго индивидуално - при някои момичета има спонтанна овулация редовно, при други рядко, при трети няма и им е необходима лекарска помощ.

Ако опитите ви прехвърлят една година, не се колебай да потърсиш специалист.

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #230 -: Февруари 04, 2011, 09:10:25 am »
благодария дано и вас споходи щъркела ,кофти тази сутрим Т ми е по ниска 36.9  :?нищо де  имам още 5 дни нищо не се знае :P успех
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #231 -: Февруари 04, 2011, 11:05:35 am »
Благодаря ти radostinka.
Но газовете ми се появяват всеки месец. А овулацията щом има връзка с кистичките по - добре по- рано да се консултирам с лекар. опитите ни са от 2-3 месеца но аз вече съм на 30години, така че не мисля да чакам да мине една година и тогава да отида на лекар.
Чували ли сте за проф. Калцунков или нещо такова му беше името. не си спомняма точно как ми казаха?
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #232 -: Февруари 04, 2011, 11:20:50 am »
purple , един съвет отивай направо в клиника по стерилитет, вероятността АГ от кварталната поликлиника или от някой изслъскан нов медицински център да ти провере правилно лечение е минимална.

След като си на 30 години, опити от 6 месеца са достатъчни, за да потърси помощ, но като влючиш факта, че имаш проблем за който си знаеш, по-добре веднага да се объреш към специалист.

Ето списък с клиниките в БГ, да провериш, кои са ти най-близо :)

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #233 -: Февруари 04, 2011, 20:27:46 pm »
Благодаря още веднъж. в най- скоро време ще гледам да отида до някоя клиника.
а за професор на име Калцунков или нещо такова чувалили сте?
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #234 -: Февруари 04, 2011, 21:27:59 pm »
Зарежи го Калцунков, без значение кой ти го е препоръчал. Прегледай списъка с надеждни клиники, който ти пусна Радостинка.

Най-добрия съвет, който ще получиш във форума, е да не си хабиш времето и здравето при погрешни лекари.

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #235 -: Февруари 05, 2011, 17:02:11 pm »
Момичета едно въпросче,чета,че говорите за кистички аз имам една от три години ,когато ми я откриха ми казаха че е много малка и няма смисъл да се закача,при всеки преглед карам док да я погледне и отговора е същия -малка е и е безобидна -въпросът ми е възможно ли е да ми попречи да забременея?благодаря предварително за отговора
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #236 -: Февруари 05, 2011, 18:01:43 pm »
Момичета едно въпросче,чета,че говорите за кистички аз имам една от три години ,когато ми я откриха ми казаха че е много малка и няма смисъл да се закача,при всеки преглед карам док да я погледне и отговора е същия -малка е и е безобидна -въпросът ми е възможно ли е да ми попречи да забременея?благодаря предварително за отговора

Не съм професорка ама
 8O Тоя доктор акъл има ли ?

-Ако,кистата не е безобидна  и е голяма се оперира
-Ако,е твърде малка и безпроблемна се лекува с хап4ета и за няколко месеца из4езва  :wink:


Аз,имам в момента киста на левия яй4ник и е 3см.Гадната кисти4ка и преди 2 години се появи и пак беше 3 см. пих лекарства тогава  и из4езна.
Сега отново гинеколожката ми изписа противоза4атъ4ни за да премахнат кистата, за да се успокои матката и вси4ко да се нареди.Защото от 7,8 месеца не мога да забременея и заради скапаната киста последния път цикъла ми беше 9 дена,поради зацапване от кистата,която е мъни4ка и безобидна както казва  "умния ти док"  :x 


Пак казвам не съм специалист ама горещо те съветвам да идеш на друг гинеколог  :wink:
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #237 -: Февруари 05, 2011, 19:07:57 pm »
БЛАГОДАРЯ ЗА БЪРЗИЯ ОТГОВОР yahoo_33 ЩЕ ПОСЛУШАМ СЪВЕТЪТ ТИ ОЩЕ В ПОНЕДЕЛНИК ЩЕ СЪМ ТАМ.ЗАСЕГА ЧАО ОТ МЕН ЩЕ ПИША КАКВО Е СТАНАЛО
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #238 -: Февруари 06, 2011, 07:43:31 am »
Бейб, важно е да се знае каква е кистата, защото има различни видове такива, следоветелно различни начини за лечението им.

Повтарям се, но потърси специализирана помощ, рискуваш много слушайки редови АГ.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #239 -: Февруари 09, 2011, 15:38:53 pm »
Здравейте! При мен пак се почна с месечното гадене и не мога да си обясня от какво се получава. Вече шести ден съм на Дуфастон, който комбинирам с обичайните Метфогамма и фолиева киселина. Не знам дали е от него, но гърдите така ме болят, че не мога да ги докосна. При следващият цикъл започвам стимулация. Някой може ли да сподели как се е чувствал по време на стимулирането? Искам да съм подготвена.