0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #200 -: Януари 18, 2011, 00:15:53 am »
Къде са правени спермограмите и в какъв интервал ?
Според думите ти-разликата в показателите наистина е странна.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #201 -: Януари 18, 2011, 10:00:26 am »
Правени са в Майчин дом и Олимед. Все клиники, занимаващи се със стерилитет. Периодът беше повече от месец.
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #202 -: Януари 21, 2011, 18:33:13 pm »
Имел, Дайзи :Dпривет -стискам ви палци милички-дано да ви се случат всички неща,които искате. Ние сме женени от 2007- опитваме за бебче вече колко години.Имах една лапароскопия за махане на сраствания 2009,спермограмата ни е добра.Но не става още-чакам си цикъла,овулация се следи,броим дни и така. Продължаваме напред. :)Правих си фоликуметрия няколко месеца -фоликулите бяха добри.Успех на всички
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #203 -: Януари 22, 2011, 10:10:48 am »
И аз продължавам борбата - отново не се получи. Другата седмица ще посетя гинеколога си и мисля да премина към стимулация.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #204 -: Януари 23, 2011, 23:57:34 pm »
Здравейте,сладурки чета ви от сумати време и реших да се включа най накрая.Аз имам тъжна история но ще пропусна да я разкажа защото не е много цветуща.Ще кажа само че съм на 20 здрава като камък  с претърпяни 2 спонтанни аборта в 3 г.с  И вече подкарваме 3-та година в опити да забременея и уви без резултат.А,казват здрава си и да здрава съм но няма обяснение за случващото ми се.И ето 3-та година ве4е се мъчим бях на гинеколог защото миналия месец ми те4е 9 дни и Аг-то ми видя малка киста на левия яй4ник,и се зарадва че не съм забременяла,защото било страшно да съм бременна и да имам киста.Каза още че верояно заради кистата не мога да прихвана и ми изписа логест 2 опаковки и като из4езнела кистата продължаваме 3-та опк логест,псираме и бебеправим.Много ми  е притеснено и тъжно ено такова мъчно на душата,и аз искам да съм мама :/ Ако някой има мнение да пише.

Мами желая на вси4ки 2 4ерти4ки от сърцее :eggsperm:
всяка жена заслужава да е майка!
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #205 -: Януари 24, 2011, 23:20:57 pm »
Здравеите момичечета реших да напиша и моята история след 2 коремни операци в гр доврич едно светило от варна ми каза че и със инвитро няма да имам деца след това друг доктор Атанасов пак от варна ме оперира и 2005 завременях сега правим пак опити ама пак кисти и провлеми но все пак се надиявам да се случи
Красиfile:///
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #206 -: Януари 25, 2011, 00:40:58 am »
mihaela p. имате ли правена спермограма. извинявам се за спама


*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #207 -: Януари 25, 2011, 18:37:40 pm »
nikid

Ами, не не сме правили не се наложи просто нямаше смисъл първият ми с.а беше в трети месец но бях подложена на голям стрес и не издържах физи4ески и психи4ески.Ходили сме и правихме всички видове изследвания както и кариотипиране,както и много други които не бяха нужни.Здрави сме и аз и мъжъ ми,сега пак ще проваме но имам малка киста,която лекувам с Логест  след 2 опаковки и след като изчезне кистата пак ще пробваме.стискам си палци както и на всички бъдещи майки горе главата!!  и аз се извинявам за спама :*
Прекрасно е да си майка. Прекрасна болка, прекрасна радост. Прекрасен дълг. Да си майка е смисълът на всичко. Защото нищо друго няма смисъл, губи смисъл, ако го няма него – великото творение на природата и любовта – нашето дете, нашата рожба, нашето малко слънчице. Да си майка е не само прекрасно. Да си майка е велико! Да си майка е свято! ♥
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #208 -: Януари 27, 2011, 12:23:22 pm »
Вчера бях на лекар. На десети ден от цикъла нямам нито един образуван фоликул. Другият месец започваме стимулация. Надявам се да има резултат от нея.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #209 -: Януари 29, 2011, 11:43:53 am »
ние пробваме ве4е  4 ти месец след 10 дена 6те разбера дали е станало или не ..гинеколога ми каза 4е ако не стане и този месец мъжа ми да си направи спермограма и в зависимост от резултата да търсим ре6ение..аз се притеснявам от това 4е последните месеци цикала ми е на 23 дена , а овуто на 14, 15 ден и по този на4ин лутеалната фаза е някаде 7, 8 дни само
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vivi0304][/url]
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #210 -: Януари 29, 2011, 12:12:00 pm »
viv0304, 4 месеца опити си е направо нищожен период от време за да се притесняваш. Ако обаче лутеалната ти фаза наистина е 7-8 дни това определено е проблем. Сподели с гинеколога си, за да предприемете мерки за удължаването й. Иначе аз съм твърдо "за" изследвания. Предпочитам да знам навреме ако има нещо нередно вместо да губя време в напразни надежди. Успех ти пожелавам!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #211 -: Януари 30, 2011, 11:52:37 am »
здравеите момичета,можете ли да си представите взимам си час за преглед и ми дават чак за 01 март това маи е доста дьльг период но няма как налага се да чакам,а днес нещо ми прецапа а симптомите ми са едниииииииии,ужас;а периодата ми на бебеправене е доста дьльг
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #212 -: Януари 30, 2011, 13:56:10 pm »
да , наистина е толкова 7, 8 дена ..през тези 4 месеца си мерех БТ а сега даже пробвах и ову тест и стигнах до този извод, на гинеколога му казах 4е ми е късна овулацията и той каза ми ни6то работете тогава ..незнам кво да правя..една приателка пък ми предложи  да пия противоза4атъ4ни 1 месец и след това трябвало да стане , но ре6их да не изпробвам за да не нару6а цикъла си ..2, 3 пъти попадах на теми в разни форуми пи6е6е 4е лекарствата за високо кръвно влиаят на мъжката репродуктивност отрицателно а мъжа ми пие такива всеки ден да споделя ли и това на гинеколога 4естно да си кажа писна ми от тестове , термометри и т.н :(
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vivi0304][/url]
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #213 -: Януари 30, 2011, 16:07:31 pm »
виви, той гинекологът ти сигурно е мислел, че след като ти е късна овулацията и цикълът ти ще е по-дълъг. Предполагам, че ако обясниш каква е точно ситуацията ще подходи по друг начин. От това, което съм чела определено е проблем толкова къса лутеална фаза за имплантация и съответно успешна бременност...Не слушай приятелки и познати за прием на лекарства, а вземай само такива, които са ти изписани от лекар! Това, което е подходящо за друг, не значи 100%, че е подходящо и за теб.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #214 -: Януари 30, 2011, 17:18:09 pm »
Виви, лутеалната фаза може да се контролира с различни препарати, НО те са по лекарско предписание.
Ако ситуацията с цикъла се повтаря, говори сериозно с лекаря си. Не знам дали е специалист по репродук. проблеми или обикновено АГ, но ако не те вземе на сериозно и не провери права ли си, потърси си лекар от клиника по стерилитет.

Отделно лекаря ти е споменал за спермограма - тук най-ВАЖНОТО е да се направи специализирана клиника по стерилитет от ембриолог, пратят ли те в обикновена лаборатория, не си давай парите - там не изпълняват нужните изисквания, за да получите достоверен резултат от изследването.

Късмет :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #215 -: Януари 31, 2011, 09:12:28 am »
във Варна  живея и за спермограмата гинеколога ми каза ако искаме да я направим в АГ при др Александров като 4ета по форумите много го хвалят , незнам 6те опитаме . благодаря ви моми4ета
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=vivi0304][/url]
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #216 -: Януари 31, 2011, 09:18:40 am »
във Варна  живея и за спермограмата гинеколога ми каза ако искаме да я направим в АГ при др Александров като 4ета по форумите много го хвалят , незнам 6те опитаме .
Много добър севет ви е дал гинеколога :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #217 -: Януари 31, 2011, 14:11:08 pm »
Мили момичета , не можах да сдържа сълзите си докато четях темата  :( адски е гадно , че толкова млади жени имат проблеми , казвам млади защото за мен всяка жена , която има МЦ е млада .
Аз съм на 22 със съпруга ми опитваме от 1 година , всички ми казват да не мисля и че сме млади и т.н. , но мисля че вие най - добре ще ме разберете ТОВА НЕ ПОМАГА мине ли година в главите ни започват да се въртят всякакви мисли  :( чакането е най - лошата част според мен , това е истинско изпитание за всяка жена , тук виждам много силни жени и това ме радва  :).
досега направихме спермограма на мъжа ми , тя е с перфектни резултати , но понеже лекарката ми не взе никакви мерки да види какво ми е на мен спрях да ходя при нея и сега не знам какво да правя .
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #218 -: Януари 31, 2011, 14:51:21 pm »
Досега направихме спермограма на мъжа ми , тя е с перфектни резултати , но понеже лекарката ми не взе никакви мерки да види какво ми е на мен спрях да ходя при нея и сега не знам какво да правя .

Лора, къде правихте спермограмата, ако е в обикновене лаборатория резилутатите са много под въпрос. Спермограми се правят само в специализираните клиники по стерилитет и то само от ембриолог.

Една година е си е време, това че си на 22 няма нищо общо, ние започнахме нашите опити когато бях на 21 една, сега съм почти на 27 и още чакаме.

Потърси мнение от специалист.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #219 -: Януари 31, 2011, 15:58:32 pm »
Досега направихме спермограма на мъжа ми , тя е с перфектни резултати , но понеже лекарката ми не взе никакви мерки да види какво ми е на мен спрях да ходя при нея и сега не знам какво да правя .

Лора, къде правихте спермограмата, ако е в обикновене лаборатория резилутатите са много под въпрос. Спермограми се правят само в специализираните клиники по стерилитет и то само от ембриолог.

Една година е си е време, това че си на 22 няма нищо общо, ние започнахме нашите опити когато бях на 21 една, сега съм почти на 27 и още чакаме.

Потърси мнение от специалист.

не мога да кажа конкретно , но знам че генеколожката ни каза къде точно , но като не помня  :? а и той отиде сам , но не беше лаборатория , а м.зав. Благодаря това смятам да направя  :)