0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #140 -: Август 18, 2010, 15:25:22 pm »
Здравейте момичета,
От доста време не съм писала.
Ние опитваме от ЯНУАРИ-8 МЕСЕЦА. :?
След втория аборт решихме да си дадем 1 година почивка, но за съжаление "почивката" се удължи... :(
Притеснявам се, защото предните две бременности бяха от "РАЗ", а сега толкова време и не става.
Ходих на доктор- цитонамаска, пролактин всичко е нормално.Спомена ми за цветна снимка но мен ме хвана много шубето,защото знам, че е много болезнено.
Притеснявам се дали нещо от серклажа при втората бременност и после от кюретажа не е станало... знам ли вече.
Сега съм се хванла за чая от бял равнец (сутрин, обед и вечер) и Клостил бегит( втори месец) и ще видим какво ще стане.
Пожелавам на себе си и на всички вас скоро да пишем в други теми.


*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #141 -: Август 18, 2010, 17:52:30 pm »
Спомена ми за цветна снимка но мен ме хвана много шубето,защото знам, че е много болезнено.

... Сега съм се хванла за ...Клостил бегит( втори месец) и ще видим какво ще стане.

Цветната снимка не боли чак толкова, а с обезболяващи почти не се усеща - това да не те плаши като дойде времето за това изследване.

По-важното е да си наясно, че без потвърдена проходимост на тръбите, изследвания на хормони, спермограма и следене на растежа на фоликулите с ехограф Клостилбегит не се пие.
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #142 -: Август 18, 2010, 21:11:43 pm »
optimistka не се притеснявай от цветната снимка,не е толкова страшно-има инфо на сайта-правих цс ,чрез нея всъщност установи док,че тръбите са ми запушени.Принципно клостила се пие когато се прави стимулация на фоликули-след това се прави фоликуметрия на определен ден след мц -зависи кога ти е овулацията,т.е. с клостила се борим за фоликули-клкото е възможно по -големи!
Желая ти успех и да си пишем скоро в сайта на бременните! :D
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #143 -: Август 18, 2010, 21:37:05 pm »
Принципно клостила се пие когато се прави стимулация на фоликули-след това се прави фоликуметрия на определен ден след мц -зависи кога ти е овулацията,т.е. с клостила се борим за фоликули-клкото е възможно по -големи!

Борим се, но само ако са проходими тръбите, иначе се бутаме между шамарите за безсмислена стимулация или дори извънматочна бременност в най-лошия случай.
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #144 -: Август 18, 2010, 21:46:39 pm »
Цигу ме изпревари,ех че си бърза Цигу,четях статия в сайта :lol:Това исках да уточня-само при установена проходимост на тръбите се приема клостила по определена схема.Това е и смисъла на цс- дали ще  премине контрастното вещество при проходими тръби или няма да премине при запушени.При мен след лапарото имах само една тръба-слава богу след цс на тръбичката-проходима. :)
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #145 -: Август 19, 2010, 11:41:43 am »

Благодаря за коментарите момичета! :wink:

Дали ми се иска или не, ако до няколко месеца не стане бебето, ще трябва да си я направя тази снимка.
Ще вземе обезболяващо, както ме посъветвахте и толкова!
Мислих си също, възможно е и от стреса да не ни се получава. :? :oops:
Мъжа ми си загуби работата още през декември 2009. Сещате се как я караме- с една заплата и кредит...
Но всичко лошо си има край.
Дано като започне нова работа да се успокоим и двамата и да се отпуснем, та да стане бебенцето.



Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #146 -: Август 21, 2010, 15:48:07 pm »
Здравейте и от мен.Аз съм нова тук и това е първият ми публикуван отговор.
Ние правим опити от 2 месеца, сега ми закъснява вече 2-ри ден, имам болки ниско в корема,правих си тест но е отрицателен.
Този месец хванах овулацията  и си меря БТ, но нещо не мога да я разбера, всеки ден е различно.

Успех на всички
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #147 -: Август 23, 2010, 12:56:30 pm »
Lioni_R, ето малко полезни теми: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34211.0
Тук пък можеш да си пуснеш тема за твоята графика и да коментирате с момичетата: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=28.0
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #148 -: Август 23, 2010, 22:36:27 pm »
Благодаря
със сигурност ще ги прочета всичките :D
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #149 -: Август 25, 2010, 16:53:43 pm »
Здравейте,
и аз съм нова тук, но ми е много приятно да чета вашите форумчета с полезна информация :D Изпълват ме с надежда и виждам, че не съм сама. Относно въпроса, ние опитваме от скоро- от 6 мес., но лекарят ми каза, че ако и този не стане, трябва да започнем по лека лека да правим изследвания. Мин.месец нямах изобщо повишение на БТ, ще видим за този -запасила съм се с тестове и т.н., пък да видим. Дано като за начало поне овулацията да е налична.
Успех!
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #150 -: Септември 10, 2010, 12:24:18 pm »
Здравейте,
Ние правим опити от година и половина, но уви няма положителен резултат.Лоша спермограма и наличие на трихомони , които  борим вече година :(, но отново без успех :(
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #151 -: Септември 26, 2010, 21:11:07 pm »
Ние опитваме от малко повече от 3 години. Скоро намериха на приятеля ми Варикоцели (разширени вени на тестиса, които претоплят спермата и тя става негодна да оплоди). Скоро се оперира и очакваме от 3 до 6 месеца дай Боже да имаме бебче. Казват по Коледа стават Чудеса - дано. Пожелавам на всички двойки който имат пречки по пътя на забременяването да ги преодолеят и да им се сбъднат мечтите.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #152 -: Септември 28, 2010, 11:45:57 am »
Здравейте и от още една нова тук! Правим опити от 1 г., но с прекъсвания по медицински причини.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #153 -: Октомври 01, 2010, 13:12:13 pm »
Здравейте и от мен.Аз съм нова тук и това е първият ми публикуван отговор.
Много ще ми е приятно да си споделяме тук ние Бъдещите майки! ;)
Ние се мъчем вече 2 години.Гледали са ме на видеозон мн.пъти и всичко е ОК.Взимала съм си тестове за ОВУ,но проблема е този,че аз нямам овулация!И наскоро отидох при специалист,гледа ме на видеозон,и всичко беше нормално.Пусна ми хормонални изследвания,и след малко ще ходя да си взимам резултатите(дано всичко да е ОК).
Вече 3-ти ден си меря БТ.всяка сутрин:
1-ви ден ми е 36,6
2-ри 36,7
3-ти 36,8
Някой може ли да ми каже това какво ще рече?
Просто искам да разбера кога най-накрая ще имам ОВУ.
Как мога да я получа тая ОВУ?
Благодаря предварително! :P
« Последна редакция: Октомври 01, 2010, 13:16:18 pm от Sunny Baby »
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #154 -: Октомври 01, 2010, 13:20:47 pm »
Здравей, Sunny Baby, и добре дошла!

Като начало можеш да отвориш собствена тема, където с момичетата може да коментирате графиката на базалната ти температура тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=28.0

След 2 години неуспешни опити, е необходимо да направите и други изследвания, освен хормоналните, които вече са ви препоръчани. Направете спермограма в специализирана клиника и изследване за проходимост на маточните тръби. Ето адреси на клиники, където с партньора (съпруга) ти можете да направите изследванията:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52

Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #155 -: Октомври 01, 2010, 13:43:23 pm »
Много ти благодаря за информацията!
Но сим забравила да допълня,че съпруга ми си прави спермограма,и тогава разбрахме че не е  в него проблема.
Резултатите бяха положителни.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #156 -: Октомври 01, 2010, 13:45:45 pm »
А къде правихте спермограмата?
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #157 -: Октомври 01, 2010, 13:47:23 pm »
В Добрич.
*
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #158 -: Октомври 01, 2010, 13:54:23 pm »
Повторете спермограмата в специализирана клиника. Дала съм ти линк с координати по-горе.
Не е малка вероятността чудесните резултати от лабораторията в Добрич да нямат нищо общо с действителността.
Re: От колко време опитвате за бебе?
« Отговор #159 -: Октомври 06, 2010, 17:13:21 pm »
Привет на всички във форума  :)
С мъжа ми започнахме да правим опити за бебе преди 9 месеца, като от самото начало си мерех БТ, за да знаем има ли изобщо и точно кога е овулацията. На третия месец мъжа ми си направи спермограма, която не беше много добра.. След 5 месеца безуспешни опити отидохме на уролог, установи се, че съпруга ми има варикоцеле с много висока степен и ни препоръчаха спешна операция.. ходихме на пет различни уролога, всички констатираха варикоцелето, но не всички препоръчваха операция (за съжаление има и лекари, които правят операцията предимно с комерсялна цел и често няма резултат).. пак направихме смермограма и резултатът нямаше нищо общо с първата спермограма - разликата с първата беше 10 пъти по-добра подвижност от първата, после направихме трета - и тя съвсем различна, някъде по средата (и трите са правени в спецялизирани клиники)..  след което ми направиха цветна снимка (препоръчвам на всички, които си правят да искат упойка или ниакакви по-силни обезболяващи!!!), тръбите са напълно проходими.. гинекологът ми ми изписа Клостилбегит след цветната снимка, който пих в продължение на 3 месеца в съвсем малка доза след което ми казаха, че трябва да си направим изледване да се провери дали мойта среда не образува антитела към неговата сперма и след това да пробваме инсеменация.. преместихме се да живеем в друга държава и мислехме да се върнем в бг, за да правим инсеменация, което обикновено се прави 3 поредни месеца, но и двамата вече адски ни беше дотегнало от това ходене по лекари.. и аз реших да изчакаме до нова година. Следващият цикъл ми закъсня с 3 дена, БТ продължаваше да ми е висока и когато си направих тест не можах да повярвам - положителен :)
Сега съм в 8 г.с. и горещо се надявам всичко да е наред и догодина да сме трима :)

На всички ви искам да кажа не се отказвайте и УСПЕХ!!