0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #100 -: Февруари 02, 2010, 12:28:51 pm »
Жаси,Вчера подминах този спор, но след като днес пак се връщаме към него, да си кажа й аз мнението. Аз пък не съм съгласна с мнението на cambozolla. Не мога да приема аргумента, че поради вероятност от потенциални "инциденти", момичета, които не са минали през лечение или АРТ нямат място в този форум. То по тази логика нито аз, нито jasmin_veni например имаме място тук, пък си мисля, че сме достатъчно възпитани и съобразителни хора, и не си спомням да сме обидили някого тук.
Смятам, че всяка една от нас си има своята "история", своята болка, която я е накарала да потърси съветите в този сайт. Регистрацията във форума е свободна и всеки има право да изразява мнението си тук или където другаде прецени, стига да спазва определени правила на поведение. Има и модератори, които могат да преценят кои постове са допустими и кои не. Смятам, че поне за 9-те месеца, в които носим живот в себе си, можем да се научим да бъдем малко по-толерантни и да не делим хората на такива, преминали през най-големите трудности и такива, извадили малко късмет да не преминават през тях. Останала съм с впечатление, че именно съпричастността и желанието да помогнем ни обединяват всички нас - потребителите в този форум, а не броя на извършените процедури и годините в очакване на бъдещите ни деца.
Подкрепям напълно. Камбодзола по принцип е права, но все пак не е редно, поне според мен,  момиче което не е обидило и нагрубило никого да да бъде изолирано и да се чувства виновно за нещо.
Много ми харесаха  и постовете на Мари-ал и Жасмин - вени :) Наистина като се замисля момичетата споделят при първия си пост в темата през какво са минали, а после си споделят страховете и трепетите на бременността. Аз забременях със съвсем малка намеса, ако може и така да се нарече, но намерих едни от най-добрите си приятели тук и всеки ден се моля за всяка една от тях. Съпреживявала съм и съм плакала на не един разказ на момичеот форума.
Чудя се обаче защо си причинявате и причинявате негативни емоции на другите бременни момичета. Това се отразява на бебетата. Най-добре забравете темата и не се натоварвайте излишно.
Хубава бременност на всички.
« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 12:44:37 pm от bobi3 (bobi2) »
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #101 -: Февруари 02, 2010, 12:34:30 pm »
Жаси, това което се е случило на майка ти, наистина е ужасно :(
И още нещо - тези лекции, за които се пише тук дали са същите?
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=36468.msg670020#new


Това са лекциите на Ла Лече Лига - аз тях още не съм ги посетила, но държа връзка с двама консултанти. Тук може да видите различни техники:
http://www.breastfeeding.com/helpme/helpme_video.html
[/url][/url]
*
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #102 -: Февруари 02, 2010, 12:59:05 pm »
Радост, преди 2 години едно списание /ама забравих кое  :oops: / правеше много интересни лекции във Варна. Всеки път имаше различен лектор, веднъж за бебе, веднъж за бременна, веднъж за раждане и те така  :lol:
Ох, мисля че бяха от 9месеца, трябва да погледна.
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #103 -: Февруари 02, 2010, 13:10:17 pm »
......
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=36468.msg670020#new


Това са лекциите на Ла Лече Лига - аз тях още не съм ги посетила, но държа връзка с двама консултанти. Тук може да видите различни техники:
http://www.breastfeeding.com/helpme/helpme_video.html
Значи са различни, но нищо  :wink: аз следя темата и чакам да видя кога ще са следващите лекции Ла Лече Лига във Варна, за да ги посетя  :)

Коки, хайде пробвай да си спомниш  :wink: :), че да знам къде да се поразровя да проверя.

П.П. За съжаление хич не ми е на ниво английския, да мога да прочета и разбера добре статиите в този сайт :(

Но пък Ла Лече Лига си имат сайт на БГ, ще пробвам тук :wink:
http://lalechebg.com/video/

« Последна редакция: Февруари 02, 2010, 13:15:13 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #104 -: Февруари 02, 2010, 13:15:11 pm »
    Да,списание " 9 месеца" е. Аз получавам редовно информационни бюлетини по ел. поща за техните лекции,сега наскоро имаше,но като получа информация за следващата непременно ще ви уведомя кога,къде и на каква тематика ще е.
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #105 -: Февруари 02, 2010, 13:16:39 pm »
Вени,много съжалявам че майка ти си е счупила крака,моята си счупи петата преди 4 месеца и чак сега вече стъпва,но все още с бастун.Много неприятно,ще имаш нужда от нея :(
Толкова исках да ходя на лекции като си дойдох в Русе,но това време ми провали плановете.
 :balk_19: на Хриска,никаква я няма,дано вече да е гушнала подаръка си :bori_007:

Re: Темата на бременните-53
« Отговор #106 -: Февруари 02, 2010, 13:18:20 pm »
Моля не бъркайте, не съм се оттегляла. Току що влизам във темичката и докато Ви изчета...се почувствах доста странно. По мои наблюдения много рядко в този форум пишат момичета, които са нямали никакви проблеми със забременяването, а ако се случи да пишат то много бързо си тръгват, заради "топлото" посрещане. Не допускате ли, че момичето е харесало атмосферата която цари в темата и цялата симпатична компания и е поискала да се присъедини. Няма значение, подкрепям всеки който си има и устоява собственото си мнение.
Специално за Жаси, която е пропуснала моето представяне в темата:
- 5 годишен стерилитет
- хормонални проблеми, СПКЯ, липса на овулация, дори и с медикаменти, нередовен цикъл, фоликуметрии с месеци наред
- неуспешна бременност през 2006 г.
- цветна снимка 2008 г., лапароскопия януари 2009 г.
- реших инвитро, но лекаря настоя за инсеминация септември 2009 г.- първата беше успешната за мен :lol:
Е, що се отнася до предистория смятам че отговарям на изискванията.
Не съм обидена, просто покрай бременността съм станала толкова добричка и хрисима...Повече усмивки и да приключваме глупавия спор :wink: 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #107 -: Февруари 02, 2010, 13:21:02 pm »
Спора за лесно и трудно забременелите ще подмина, че през 3, 4 бременни теми се подхваща отново и отново. И отделна тема има, ако на някой му се пише или чете.
Искам ОТНОВО да помоля обаче  да изключим думичките бремелинки и бременелки от тази тема. Незная как ви харесва да ви наричат или да се наричате така но няма нищо "сладичко" в тези определения.
Моля, не смятайте поста ми за грубост. Не целя да обидя използвалите тези думи.
Поздрави и спокойна бременност на всички.
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #108 -: Февруари 02, 2010, 13:53:11 pm »
    Да,списание " 9 месеца" е. Аз получавам редовно информационни бюлетини по ел. поща за техните лекции,сега наскоро имаше,но като получа информация за следващата непременно ще ви уведомя кога,къде и на каква тематика ще е.

Баракуда, много благодаря  :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #109 -: Февруари 02, 2010, 14:07:48 pm »
veri77, добре дошла!
Подкрепям Лиско за изразяването!
А пък за лекциите - толкова отдавна се каня да отида на някоя и все не ходя. Бях се записала в Бейби мола - 1 ден преди това получих слабо кръвотечение и се разминахме. На лекция за кърменето в МД - лоши резултати на ТСХ, айде пак разминаване.
И така няколко пъти.
И за утре се точех - няма да стане.
Ще ходя на трета ФМ при доц. Димитрова, защото д-р Владимиров иска да чуе още едно мнение за лошия кръвоток, който има едното бебе.
Дано да не са лоши новините!

Re: Темата на бременните-53
« Отговор #110 -: Февруари 02, 2010, 15:29:17 pm »
veri77 извинявай, изпуснала съм представянето :oops: и съм те объркала с Велина :oops:
Та да се има предвид горните ми коментари, че се отнасят към велина, която не е отговорила на въпроса на Камбозула.
Радостинка, във Варна, в Мола има същите лекции като Мола в София. Ще потърся програмата им, а на 9 месеца е тук: http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5
Ама са много рекламни, да те предупредя :lol:
[/url][/url]
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #111 -: Февруари 02, 2010, 15:36:43 pm »
Жаси, и аз до сега рових в сайта на Списание 9 месеца и открих каквото търсех  :D

Но за съжаление са сутрин в 10.00 и то през седмицата, а аз все още ходя на работа :(, така че остава за след няколко месеца като си остана в къщи :wink:

А трябва ли някакво предварително записване или отиваш директно на място?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Темата на бременните-53
« Отговор #112 -: Февруари 02, 2010, 15:45:42 pm »
Ами трябвало предварително, ама доста хора ходят без запис. Не можеш ли да си вземеш час-два по-рано обедната почивка?
[/url][/url]
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #113 -: Февруари 02, 2010, 15:48:13 pm »
Като се замисля, мола е съвсем до работа :))))), но ми е съвестно да ги моля да изляза точно за това, при все че изминалата година отсъствах толкова много за моите изследвания и процедури...
Но ака има вариант няма да пропусна да се възползвам :D
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #114 -: Февруари 02, 2010, 17:29:27 pm »
Здравейте момичета,

и аз да се отчета :) че отдавна не съм писала
бебо е добре с пълна пара пазарувам, не стига че купувам за нашия бебешок, почнах да пазарувам и за момата на кумовете, която ще се роди март месец .
абе луда работа
бебчето ми е много лакомо, единствено е неспокоен когато е гладен :) много е интересно това съвпадение на силни ритници и мойте закуски :)

желая ви лека вечер на всички  :hungry:

Re: Темата на бременните-53
« Отговор #115 -: Февруари 02, 2010, 18:08:02 pm »
Жаси с най-голямо удоволствие бих се срещнала с теб (и с всяка една от момичетата в темата)на живо на лекцията в Бейби мола утре.  :D А и темата е нитересна. Но за съжаление точно утре съм на преглед в ТК.
Дано имам честта да срещна д-ра си, че да ме види за трети път преди да родя!  :x  Ако пак не е там и не ме приеме просто вече няма да ходя, освен да си взема документите. И без това не разчитам на него, а на изследванията в ТК никак не вярвам. В четвъртък съм на преглед в клиниката при д-р Димитрова  :D ще следиме тоновете от тази седмица. Много се вълнувам всеки път като чуя сърчицето на дъщеря ми.
Поздрави на всички!
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #116 -: Февруари 02, 2010, 20:57:28 pm »
Здравейте, да дам отчет след прегледа където трябваше да питам д-р Сигридов за БХС - та ще се прави, но не заради Даун (ако има аномалии то те се виждат на самия скрининг), а заради други проблеми, които могат да възникнат на по-късен етап, като например прееклампсия.
За това кой трябва да пише в темата - ми не съм много сигурна, изхождайки от себе си. С близнаците, които бяха след инвитро с тежка хиперстимулация и редукция, не съм писала в темата на бременните, а сега когато бебето стана от раз дето се вика, пиша.
Lisko, интересно ми е защо да ги избягваме тия думи. Може и да се е коментирало, извинявам се. На мен не ми пречи употребата им.
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #117 -: Февруари 02, 2010, 21:21:18 pm »
Harmony и всички останали, може да дойдете в петък с мен  :D Ще ти пиша на лични, тъкмо ще обменим опит за ТК :) Ще ходя на лекция за кърменето в ЦУМ на 9 месеца, да видя там какво говорят и много ли се различават от световните препоръки. Ако искаш да дойдеш с мен ми пиши на ЛС, че утре ще звъня да се записвам :)
[/url][/url]
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #118 -: Февруари 02, 2010, 23:08:36 pm »
Момичета, защо така пропуснахте рожденият ден на hriska?

Извинявам се за спама.
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #119 -: Февруари 02, 2010, 23:42:31 pm »
Леле, ама сме големи заспи това бременните  :oops:
Честито, мила, hriska!
Желая ти много здраве и късмет и живот изпълнен с хиляди щастливи моменти.