0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Темата на бременните-53
« -: Януари 28, 2010, 12:32:20 pm »
Пускам темата с надежда,че все повече и повече момичета ще се влючат при нас и темата ни ще е най-многобройната!
На всички ни желая едно леко доизкарване на бременността и раждане на здрави бебчета около термин! :D

*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #1 -: Януари 28, 2010, 12:41:19 pm »
Запис от мен, лека бременност на всички мацки. При първата ми бременност не правих БХС, сега се замислям. Споделете вие правихте ли, в коя седмица и изобщо каква е процедурата.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #2 -: Януари 28, 2010, 12:45:38 pm »
                            :D Честита нова темичка!
             С най-горещи пожелания за леки и безпроблемни бременности,
     щастливи и успешни раждания и здрави бебчета!

                        yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 :goodluck: :goodluck: :goodluck: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #3 -: Януари 28, 2010, 13:11:00 pm »
Честита да ни е темичката и дамо още момичета се присъединят към нея :)
assya_g, БХС се прави 11-13.6 г.с.
От София ли си, защото аз мога инфо само за София да дам yahoo_33
[/url][/url]
*

    assya_g

  • ***
  • 168
  • мама на нинджи
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #4 -: Януари 28, 2010, 13:26:56 pm »
Не, от Враца съм, но знам, че се прави в София в Майчин дом, май.
*

    mimili

  • **
  • 67
  • чакаме ви бебчета
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #5 -: Януари 28, 2010, 13:29:42 pm »
Здравейте,да се запиша и аз-вчера бях на преглед,оказа се че едното бебче е момче,другото не се видя-пожелавам на всички лека бременност.
Baby Gaga <team@baby-gaga.com>
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #6 -: Януари 28, 2010, 13:42:53 pm »
Честита ни нова темичка! Нека да има много нови попълнения!
Хриска...то не останало мила  :goodluck:
Аз не правих първото БХС прави се между 11-та и 13-та седмица. Най-вече защото никой не ми каза, че е необходимо, а аз разчитам на докторите си. Ще видим за вторият не съм сигурна. Предполагам, че ако доктора има някакви съмнения задължително ще те изпрати сам без дори да се налага да питаш! На третото много малко хора ходят.
Мимили, честити ти едни сини гащи, ще чакаме скоро да се похвалиш какви са другите! 
*
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #7 -: Януари 28, 2010, 13:51:41 pm »
Анизи така е мила!Но тия последни дни като,че ли най-бавно минават!
Реших да пусна темата,защото това е сигурно последната в която пиша бременна :)
А и утре си отивам,нали ще раждам в друг град и сега редя багаж и хем ми е хубаво,че съвсем скоро ще гушкаме най-желания човек в нашия живот,но пък ми е и мъчно,че оставям мъжа.
И за вас ще ми е много мъчно!Благодаря ви,че бяхте до мен в последните 3 години от нашата борба :bighug:

Re: Темата на бременните-53
« Отговор #8 -: Януари 28, 2010, 14:40:24 pm »
Тъкмо седя и се чудя къде изчезнаха всички коремчета днес, а то вече си имало нова темичка. Да ни е честита и да се претъпка от бременни момичета!

hriska, благодаря за темичката и леки финални метри. Наистина малко остана до голямото гушкане.  :lol:

assya_g, добре дошла. Лека и спокойна бременност, и здраво бебче на финала. Иначе за БХС-то, аз го правих в края на 11-та г.с. На мен ми влиза в абонамента за ЖК, но само ми взеха кръв при моята лекарка. Изпратиха я в Майчин дом за изследване.

mimili, честити сини гащи.  :bori_004: Скоро да се похвалиш и за другия бебок :)

Хубав ден на всички!
*
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #9 -: Януари 28, 2010, 15:03:22 pm »
Да ви е честита новата тема,момичета!Нека има много нови попълнения,пожелавам лека бременност на тези,които вече са тук и леко раждане на финалистките :crossfingers:

Re: Темата на бременните-53
« Отговор #10 -: Януари 28, 2010, 15:10:25 pm »
assya_g, ако ще го правиш в Майчин Дом, процедурата е следната.
Отиваш сутринта, плащаш на регистратура. Ако ще искаш ехограф там - той струва 20 лв. Иначе можеш да отидеш и със снимка от ехограф от твоя доки, важното е да е направена предния ден.
Ако имаш снимка се качваш на 14 етаж и там попълваш едни документи, после ти взимат кръв. Това е :)
[/url][/url]
*
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #11 -: Януари 28, 2010, 15:14:05 pm »
Здравейте и от мен. Да се запиша и аз в новата темичка и да пожелая леки бременни дни на всички. Аз да се оплача малко. Вчера се прибирам от работа и като си погледнах краката те отекли особено около глезените и единия повече от другия. Днес сутринта не само краката ами и ръцете се се подули малко. Не съм се обаждала на лекаря, защото току що го забелязах, исках да питам и вас опасно ли е? Болки нямам, чета в нета че трябва да пия повече вода. Кръвното ми е добре преди 2 дена беше 120/74, все в тия граници се върти. Излезе ми обаче глюкозния тест и беше 139 не помня какви единици беше, а доктора каза, че трябва да е под 140, така че аз съм на границата и почвам да избягвам захарта. Хемоглобина - 11.4 изписа ми желязо(феро сикуел). Какво да правя с това подуване, някой да е имал същия проблем? С първото ми дете нямах такива проблеми, но тогава бях на 27, сега съм на 37  osi_12. Може би и възрастта си оказва влияние. Абе то всичко ще изтърпя само бебо да е добре.
Благодаря ви момичета.
*
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #12 -: Януари 28, 2010, 15:16:58 pm »
Ася, съветвам те да звъннеш в Майчин дом и да питаш, в каква епруветка искат кръвта. После отиваш в някоя от врачанските лаборатории и молиш да ти вземат кръв. Така ще си спестиш отвратителното чакане на 14-тия етаж. Иначе са ти обяснили за ехографското изследване.
Имайте предвид, че ранният БХС е доста по-точен от късния!
Леки и безоблачни бременности.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #13 -: Януари 28, 2010, 15:25:38 pm »
Момичета, видях че сте говорили за епидуралната упойка. Намерих едно видео и ви го пращам да разгледате, ако искате. Дано да може да се отвори!
http://www.babycenter.com/2_getting-an-epidural_10309447.bc
*
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #14 -: Януари 28, 2010, 15:26:08 pm »
Запис от мен, лека бременност на всички мацки. При първата ми бременност не правих БХС, сега се замислям. Споделете вие правихте ли, в коя седмица и изобщо каква е процедурата.

assya_g, гледам че първата ти бременност е била с близнаци, а при близнаци не се прави БХС, защото не могат да се интерпретират правилно резултатите. Иначе момичетата са ти писали по кое време и къде можеш да направиш. Имай предвид, че БХС дава само оценка на риска, нищо категорично, по-важни са феталните морфологии.
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #15 -: Януари 28, 2010, 15:26:48 pm »
White, колко приблизително се чака на 14-ти етаж? Ако си спомняш...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Темата на бременните-53
« Отговор #16 -: Януари 28, 2010, 15:29:11 pm »
Имай предвид, че БХС дава само оценка на риска, нищо категорично, по-важни са феталните морфологии.
Д-р Сигридов ми обясни, че това не е така и всъщност в момента БХС дава подробна информация включително за състоянието на плацентата например.  Но също така ми каза, че това "никъде не го пишело" - предполагам имаше предвид популярната литература, до която ние имаме достъп.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Темата на бременните-53
« Отговор #17 -: Януари 28, 2010, 16:02:52 pm »
Здравейте и от мен, момичета!
Дано и тази тема е още по-пълна от миналата.

Хриска, мила, съжалявам че се налага да си без половинката в този важен момент за вас, но все пак мисли че го правиш заради бебо. Нали сега той е най-важен. Съвсем скоро ще бъдете всички заедно у дома. А ние стискаме палци всичко да мине по мед и масло и скоро ви чакаме със снимков материал :)

White, радвам се да те видя. Както винаги се включваш на място :) Как е малката? Расте ли? А баткото свикна ли с новото положение?

bony2, мисля, че е хубаво да те види лекар. Това подуване според мен може да е от различни неща. При снаха ми по време на първата бременност беше от висок албумин, а при втората, от проблеми с бъбреците. И в двата случая и беше назначено лечение. При теб може да се дължи просто на по-обилно хранене или пък прекаляване със солта. Дано да е това. Просто се обади на твоя лекар, за да си по-спокойна. Късмет!

Аз правих ранно БХС в Майчин дом. Бях в 12 г.с. и единствено съжалявам, че не си носех ехографска снимка и се наложи да вися 3 часа пред ехографския кабинет в Майчин дом. На 14-тия етаж за радост не чаках изобщо, но може би защото вече почти всички явно са били минали. До колкото знам вземат кръв до към 13:00 или 14:00 часа, а аз успях да се добера до тях едва на обяд. И още нещо важно- доктора който ще ти прави ехографията трябва да попълни ПОРЪЧКА ЗА БХС /това е бланка, която можеш да намериш в сайта на генетичната лаборатория: http://84.238.215.2/cgi-bin/WebAccess/

Късмет и стиснати палци на всички, на които скоро им предстои "важната среща" :)


*
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #18 -: Януари 28, 2010, 17:06:04 pm »
Имай предвид, че БХС дава само оценка на риска, нищо категорично, по-важни са феталните морфологии.
Д-р Сигридов ми обясни, че това не е така и всъщност в момента БХС дава подробна информация включително за състоянието на плацентата например.  Но също така ми каза, че това "никъде не го пишело" - предполагам имаше предвид популярната литература, до която ние имаме достъп.

Кое не е така. Само от резултат от БХС не може да се потвърди каквото и да било, той е по-скоро допълнение към общата картина, която дават феталните морфологии.

bony2, най-добре е да предупредиш лекаря си за поддуванията.
Re: Темата на бременните-53
« Отговор #19 -: Януари 28, 2010, 17:14:16 pm »
Да ни е честита новата темичка и все така да се пълни с нови мамчета  :D

Хриска то не остана при теб,на финала си  :D пожелавам ти леко раждане и незабравима първа среща с малкото човече.
assya_g  аз правих БХС в 11г.с и 15г.с А при вас няма ли опция от Враца да изпратят пробата в МД?