0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,

Търсих информация по въпроса , но не успях да открия нищо!Ако модераторите решат могат да преименуват или преместят темата.
Та проблемът при мен е следния.... вече няколко месеца подред имам положителни тестове за бременност, но всичко приключва 2-3 дни след предполагаемата дата на менструацията.Посещавам специалист по стерилитет, но засега не са открити проблеми при мен или при мъжа ми.Правилили сме всички изследвания, които док е преценил, че са необходими, в това число и имунологични, хормонални и т.н.Всичко е наред с тях.Има ли някой с подобен проблем и има ли точно определени изследвания, към които трябва да се насоча и да попитам дали е необходимо да се направят?Знам че генетични изследвания се правят при поредица от спонтанни аборти...но в моя случй всичко приключва мнооого рано.Досега имам 5 нуспешни инсеминации и ми предстои инвитро.Ужасно съм притеснена, че след като трудно задържам ембиончетата...това може да се случи и при инвитрото.
*
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #1 -: Януари 27, 2010, 20:53:53 pm »
Ами да не би тези инсеминации да са стимулирани с Прегнил,и от него да имаш временно фалшиво положителен тест,и след като се изхвирли от организма вече препарата и си на чисто да е отрицателен тогава отново?


Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #2 -: Януари 27, 2010, 21:10:50 pm »
Честно казано положителните тестове са в месеците, в които не съм правила инсета.При инсетатата не съм правила вкъщи тестове,а направо след 5-6 дневно закъснение отивах при док за кръвен, но уви закъсненията са били от утрогестана.
*
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #3 -: Януари 27, 2010, 22:03:15 pm »
На мен ми се е случвало същото,два пъти положителен тест и след 3-4 дена идва цикъла.При мен се откри хидросалпингс на едната тръба.Сега вървим към инвитро.Аз съм правила имунологични изследвания и там имам проблем.Ти правила ли си цветна снимка?
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #4 -: Януари 27, 2010, 23:02:32 pm »
Правила съм хидротубация...но резултатът е двустранно проходими тръби.Но при проблем с тръбите е по-вероятно да е възпрепятствано оплождането, а не задържането според мен. в някои случай може да е бил некачествен ембрионът и затова да се изхвърля, в други случаи може да е просто лош късмет, но винаги съм се питала това ли са единствените причини......може и стресовият фактор да оказва влияние...незнам...дано да не е нещо сериозно.На мен просто много често ми се случва и затова започнах да се притеснявам.
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #5 -: Януари 27, 2010, 23:26:37 pm »
А дебелината на лигавицата ти как е? Някакви лекарства взимала ли си в месеците с положителен тест?
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #6 -: Януари 27, 2010, 23:53:54 pm »
Лигавицата беше леко тънка само в месеците на инсеминациите, докато пиех клостилбегит и след това започваше да расте , но иначе е нормална.Когато правих инсетата ми изписваха 2x2 утрогестан вагинално.До деня на самата инсеминаци обикновено порастваше до 12 мм, което доколкото знам е нормално.Други лекарства не съм приемала.
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #7 -: Януари 28, 2010, 00:15:19 am »
На мен освен Утрогестана ми предписаха и Естрофем (заради тънка лигавица) и Аспирин Протект за подобряване на имплантацията. Всички лекарства ги взимах след овулация и тогава се зарадвах трайно на положителния тест за бременност. Преди това и аз като теб имах няколко месеца с положителни тестове за бременност и след няколкодневно закъснение ми идваше цикълът.
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #8 -: Януари 28, 2010, 10:10:08 am »
nikitali , а ти с инсе ли успя да забременееш? А положителните тестове след инсета ли бяха или не? Не са ми изписвали аспирин протект и естрофем никога.Виждам , че много момичета ги пият.Когато започнем с инвитрото задължително ще попитам, колкото и да ми е неудобно.Аз съм при Владимиров и тои не обича много, много да му задават едни и същи въпроси.Та затова се притеснявам...всеки път като попитам нещо и имам чуството, че смята че му нямам доверие, а не е така...аз съм много доволна от клиниката.
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #9 -: Януари 28, 2010, 15:25:46 pm »
Не, не са след инсе. Само след таймиране на овулацията.
Д- Владимиров е много добър доктор и наистина му се довери на 100%.
Желая ти успех!
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #10 -: Януари 28, 2010, 16:02:00 pm »
Благодаря ти!Дано скоро се свърши с това чакане, че вече не издържам психически :?
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2010, 11:11:29 am »
Никой не е писал тук.Ако има момичета със сходен проблем, моля Ви споделете.Ще съм ви много благодарна.
*
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2010, 18:40:58 pm »
А защо не си пуснеш кръвен тест?
*

    e36

  • **
  • 60
  • http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycl
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #13 -: Февруари 01, 2010, 22:49:11 pm »
Момичета направо ще откача днес си правих тест    А от прегледа направо ме направи на шах мат лекарката да ме гледа отвякъде -но бременност не вижда Тя онемя пред теста който направих пред нея -естественно положителен Вика ме следващия пониделник пак     
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #14 -: Февруари 02, 2010, 11:43:18 am »
e36, да не би да е рано за преглед.....колко дни ти зактснява?
jp , докато реша да си пусна кръвен и вече ми идва МЦ и втория тест ми е отрицателен...така, че се обезмисля.
*

    e36

  • **
  • 60
  • http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycl
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #15 -: Февруари 03, 2010, 06:40:47 am »
01.01 2010 ми бе поседната дата Дадо се е скрило на мястото си!!!!!!!!
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #16 -: Февруари 03, 2010, 14:00:15 pm »
e36 тогава е трябвало да ти дойде или тогава ти е дошло за последен път?Ако 01.01 ти е бил посл. МЦ , значи е прекалено рано за преглед...нормално е да не се види нищо.Пусни си кръвен тест за да разбереш какво се случва.Бременност може да се установи, чак след като количеството на ЧХГ в кръвтта достигне около 1000 - 2000 или  най-рано 7 дни след датата на МЦ.Най-добре се успокой и изчакай още няколко дни...ако лелката я няма, тогава отиди на преглед.Стискам палци!!!
*

    e36

  • **
  • 60
  • http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycl
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #17 -: Февруари 03, 2010, 22:14:41 pm »
01.01 беше последната дата която ми дойде и ми вървя до 06.01 Трябваше да ми дойде на 24.01  овулация засяках на 07.01 и 08.01 От 3-4 месеца цикала ми е като часовник на 24 дни Втория път беше точно на 7 ден от закъснението ще изчакам до пониделник да вида какво ще кажи и види и ще му мисля Дали ще избера 3 или 4 измерен ехогроф или кръвен тест
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #18 -: Февруари 04, 2010, 13:24:41 pm »
А как засече овуто на 7 ден? Раничко ти е, мила :wink:Според мен има бременност но е още много трудно да се види ...изчакай поне седмица.
*

    e36

  • **
  • 60
  • http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycl
Re: Положителени тестове и липса на бременност!?
« Отговор #19 -: Февруари 04, 2010, 19:32:15 pm »
Засякях я с тестови от 2-3 месеца се върти положителни тестове на 7-8-9  ден както изначи че самата овулация е била на 9-10-11 ден