0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Много искам дете , не се получава
« -: Януари 24, 2010, 16:16:02 pm »
Преди 2 год. и половина ми правиха операция имах киста остраниха кистата и единият я ѝ чник и част от другия, от тогава правим опити за бебе, но резултат никакъв.Цикъла ми е редовен идвами точно на 28 ден, ходя постоянно по лекари и ми казват че няма причина да не забременея всичко ми било наред и приятеля ми си прави иследвания и там всичко е наред и пак не се получава.Исписаха ми да пия дуфастон, пих го почти 2 години и от него ефект няма.Всеки месец когато ми до ѝ де рева и се отчаивам все повече и губя надежда.От 2 месеца спрях да пия всички видове хапчета да отбелязвам и пресмятам оволация.Изгубих надежда вече, моля помогнете ми даите ми съвет.
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #1 -: Януари 24, 2010, 16:24:28 pm »
Зсравей  nadeto854  :D
 Първо искам да ти кажа че загубата на надежда в борбата за бебче е просто невъзможна.Нямаш право  :D
 Сега е по важно да намериш доктора който ще ви помогне,чрез сайта това е напълно възможно.При кой док. си ходила до сега,какви изследвания сте правили и т.н. разкажи ни по подробно ?!Сигурна съм че тука ще има кой да ти помогне да си стъпиш на краката и надеждата бързичко да се върне.
 Успех  :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #2 -: Януари 24, 2010, 18:55:37 pm »
ходя постоянно по лекари и ми казват че няма причина да не забременея всичко ми било наред и приятеля ми си прави иследвания и там всичко е наред и пак не се получава.
Здравей!
Би ли споделила какви изследвания и къде сте ги правили.
*
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #3 -: Януари 25, 2010, 09:31:42 am »
Здравей Наде,  :bighug: Не позволявай на отчаянието да те завладее. Винаги има надежда. Пиши повече за себе си. Сигурна съм че тук ще намериш много полезни съвети и приятели  :wink: Та нали всички ние имаме подобни на твоят проблем - не си сама  :bighug: Мънки ти е дала най-добрият съвет! Прегръщам те силно!
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #4 -: Януари 25, 2010, 09:44:11 am »
Надявам се, че не си ходила при някой пишман доктор. Не се отчайвай момиче - ще се получи и то тогава, когато най неочакваш.  osi_9. Успех!!!
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #5 -: Януари 26, 2010, 11:16:55 am »
здравейте момичета, ние с моя мъж се опитваме от 2 години и половина!!! и сме без резултат, моля ви за вашето мнение и помощ, някои от вас да ми помогне и да ме съветва каква да е първата и правилната крачка! имам предвид да си изберем добър лекар, който наистина ще ни помогне
*
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #6 -: Януари 26, 2010, 11:37:47 am »
stenliangelova, здравей!  :)

Ако не искаш да споделиш от кой град си, кажи кой от по-големите градове ти е близо, за да можем да те насочим в избора на лекар.

След като опитвате от две години и половина, трябва да се обърнете към специалист по стерилитет. Нека това не ви плаши, много е възможно проблемът да е лесно разрешим, но да не сте попаднали на лекар, който да ви посъветва за правилните стъпки.
Като начало, започнете със спермограма, след това репродуктивни хормони, следене на овулация, и ако се наложи цветна снимка.

Ето повече информация:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.0
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=934&Itemid=104
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=793&Itemid=42
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=794&Itemid=42
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #7 -: Януари 26, 2010, 13:01:40 pm »
няма значение къде ще е!!! имам възможност да отида на всякъде само да стане  :(
*
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #8 -: Януари 26, 2010, 13:07:38 pm »
няма значение къде ще е!!! имам възможност да отида на всякъде само да стане  :(

http://www.ivfcentre-varna.com
www.ivf.bg
www.invitro-bg.com
www.ivf-bg.com



Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #9 -: Януари 26, 2010, 13:20:39 pm »
много ти благодаря за помоща!!! тва е ще е много труден път за нас, който трябва да извървим
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #10 -: Януари 26, 2010, 14:34:28 pm »
подкрепям Елфи.

щом си само с 1 яйчник и то частичен, а не се получава забременяване по естествен път 2.5 години - значи е време за клиника по стерилитет. не за обикновен гинеколог.
дуфастонът не е лекарство за забременяване и кварталните гинеколози няма скоро да го проумеят това.

изберете клиника и вървете... желая ви успех!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #11 -: Януари 26, 2010, 16:05:20 pm »
Ееее аман наистина от разни квартални "професионалисти"  :? Като се сетя, че и на мен така ведро и безотговорно са ми изписвали подобни медикаменти - все едно витамини и минерали ми дават да пия  :x Всичко ти е наред, ама едно дуфастонче ей така за да "подсилим процеса", че и едно клостилче "ей така" са ми препоръчвали...добре, че си направих труда и двата пъти да прочета какви са тези медикаменти, вместо да ги пия наизуст. Послушай момичетата, избери си репродуктивен специалист и действайте смело :)
Успех!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #12 -: Януари 27, 2010, 20:23:25 pm »
здравейте  момичета и от мен и ние много искаме бебче но нищо неидва вече 9 месеца правим опити ,оказа се че нямам овулация започнах с клостилбегит и нищо ,имам дете но искам още едно ,макар че вече съм на 35год много ми се иска,кажете как пиете клостилбегита от кой ден на мен ми го исписаха от5-9ден но нищо вече4месец пия и нестава, благодаря ви момичета.май се улисах много доскоро
buba
*
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #13 -: Януари 27, 2010, 20:39:35 pm »
Как установихте липсата на овулация, какви други изследвания правихте?
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #14 -: Януари 28, 2010, 09:03:27 am »
здравейте  момичета и от мен и ние много искаме бебче но нищо неидва вече 9 месеца правим опити ,оказа се че нямам овулация започнах с клостилбегит и нищо ,имам дете но искам още едно ,макар че вече съм на 35год много ми се иска,кажете как пиете клостилбегита от кой ден на мен ми го исписаха от5-9ден но нищо вече4месец пия и нестава, благодаря ви момичета.май се улисах много доскоро
Да ти кажа, че и на мен ми го изписаха от 5-9 ден и февруари почвам да го пия. Ще видим дали ще ми помогне. Направо много се притеснявам като чета публикации от момичета, които го пият по 3 месеца и нищо. Доколкото знам  клостилбегита се предписва по преценка на лекаря. Успех!
*
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #15 -: Януари 28, 2010, 14:02:50 pm »
здравейте  момичета и от мен и ние много искаме бебче но нищо неидва вече 9 месеца правим опити ,оказа се че нямам овулация започнах с клостилбегит и нищо ,имам дете но искам още едно ,макар че вече съм на 35год много ми се иска,кажете как пиете клостилбегита от кой ден на мен ми го исписаха от5-9ден но нищо вече4месец пия и нестава, благодаря ви момичета.май се улисах много доскоро
Да ти кажа, че и на мен ми го изписаха от 5-9 ден и февруари почвам да го пия. Ще видим дали ще ми помогне. Направо много се притеснявам като чета публикации от момичета, които го пият по 3 месеца и нищо. Доколкото знам  клостилбегита се предписва по преценка на лекаря. Успех!
Момичета,надявам се сте правили спермограма и ЦС преди да пиете това лекарство!И освен това задължително под конрола на лекар!
Успех на авторката,и на всички борещи се за своята мечта! osi_9

"Единственото изкушение, което никой никога не е успял да победи, е надеждата."
Ромен Гари
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #16 -: Януари 29, 2010, 12:39:11 pm »
здравейте ,
Елфи останових с тестовете и мерене на БТ всичко друго -изследвания е в норма проходими тръби  и т н
пропуснах да кажа че преди 3г6месеца ми правиха конизация но с риск ще ги пия и този месец вълшебните хапчета -все пак имам 2месеца ОВУ и се надявам да стане .успех на всички
buba
Re: Много искам дете , не се получава
« Отговор #17 -: Януари 29, 2010, 12:40:13 pm »
благодаря ни всички за подкрепата доскоро
buba