0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #960 -: Октомври 20, 2010, 22:28:30 pm »
Здравейте,
като форума и се чудя дали въобще съм за тук с моите 7 месеца опити за бебеправене. Но се надявам да не съм досадна на никой. На 31 г. съм.
Историята е следната: През октомври 2008 решихме с бившия ми да имаме бебе. Стана много бързо, може би след месец-два забременях. И мисля 10 г.с. направих спонтанен аборт - при4ина не намериха. След месец се разделих с него и приех случилото се за "бог така решил 4е е по-добре за мен".
Сега с мъжа ми :))) решихме да имаме бебе и от май тази година опитваме усилено :).
Хормонални изследвания не съм си правила още, но при гинеколога ми цитонамазка, микробиология, екг - всичко е нормално. Цикълът ми е многоооооооооо нередовен - средно около 35 дни (може на 30 , може и на 45 ден да ми дойде). Живяла съм в Германия и преди около5 години в тази връзка ми правиха изследвания за какво ли не - казаха 4е няма нищо и всичко е нормално. Досега не ми пречеше, защото нямах за цел да знам кога съм в о. и имам ли! :(
Той другия понеделник ще прави спермограма. А аз сега чакам м., за да направя хорм. изследвания.
Виждам, че тук във форума определено има много компетентни млади дами, които моля да дадат съвет.
Благодарна ще съм за всеки коментар!

Пожелавам на всички многоскорошни здравички и усмихнати бебенаправенки!
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #961 -: Октомври 20, 2010, 23:28:09 pm »
denis, благодаря ти.

NoNiTo, ти си тръгнала по нормалния път при проблеми в забременяването - спермограма, хормонални изследвания и т.н. Но вие все пак не опитвате от много време - само 6 месеца. За проблемно забременяване се говори след около една година неуспешни опити. Защо не започнеш да измерваш базалната си температура? Пожелавам ти много успех и сбъдване на мечтите!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #962 -: Октомври 20, 2010, 23:33:24 pm »
ами, меря я. орално, но нещо не се оправяс с декодирането.
ако може някой да я погледне и да си каже мнението!
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #963 -: Октомври 21, 2010, 09:35:42 am »
ами, меря я. орално, но нещо не се оправяс с декодирането.
ако може някой да я погледне и да си каже мнението!

Привет,
По-добре да мериш по един от другите два начина  :wink: По-добре се визуализират двете фази.

Според мен не е рано да си направите изследвания, както и сте започнали.
На първо четене, мисля, че нямаш достатъчно покачване на БТ във ЛФ.
Хормоналните изследвания ще дадат светлина в тази посока.
Но общо взето всичко е поправимо.
Успех!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #964 -: Октомври 21, 2010, 11:08:09 am »

[/quote]
Бт доста се е повишила, да не си болна?
Дано да е нещо инцидентно и да падне малко
[/quote]

Беше права - настинка, но реагирах бързо с Тайлол Хот , днес вече БТ се нормализира .
При тези обстоятелства кога мислиш че е била О ?
Мерси предварително :)


Спрете Земята, искам за сляза
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #965 -: Октомври 21, 2010, 11:19:38 am »
Момичета , не знам къде да пиша затова ви питам вас  :?. Незнам кога ми дойде цикъла този месец, дали на 18.10 или на 19.10.На 18 през деня имах зацапване, получих обичайните болки към 17.00 ч и пих аулин, до около 22.00ч все още не беше започнало кръвотечението след което си легнах, сутринта /на 19.10. / станах в 10.00ч и отново имах болки , но не толкова силни - беше ми дошло и ми течеше нормално. Вчера до обяд малко по - силно и след обяд съвсем леко, а днес си е направо 2-3 капки  :(. Сега не знам кога ми дойде  :lol:, а на всичкото отгоре и защо толкова ми се скъси М. ? Някой може ли да ми каже за кой ден да броя днешния  - 3 или 4. По принцип цикъла ми е 5-6 дни , като чак на 6 ден ми е толкова леко като днес
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #966 -: Октомври 21, 2010, 12:58:13 pm »
ами, меря я. орално, но нещо не се оправяс с декодирането.
ако може някой да я погледне и да си каже мнението!
NoNiTo добре дошла сред нас. Съжалявам за това което си преживяла и ти пожелавам скоро да си имаш едно хубаво бебче :)
За графиката - оралното измерване е доста неточно.
Според мен не държиш терм-ра достатъчно дълго време - БТ за ЛФ е ниска, може да е от измерването
Ако е имало О. може да е била на 23 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #967 -: Октомври 21, 2010, 13:01:08 pm »

Беше права - настинка, но реагирах бързо с Тайлол Хот , днес вече БТ се нормализира .
При тези обстоятелства кога мислиш че е била О ?
Мерси предварително :)
До тук БТ добре - О. може да е била на 12 ден от МЦ /не е много сигурно заради настинката :)
Защо не мериш анално че е по-точно :) /това не е упрек :)/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #968 -: Октомври 21, 2010, 13:03:15 pm »
Момичета , не знам къде да пиша затова ви питам вас  :?. Незнам кога ми дойде цикъла този месец, дали на 18.10 или на 19.10.На 18 през деня имах зацапване, получих обичайните болки към 17.00 ч и пих аулин, до около 22.00ч все още не беше започнало кръвотечението след което си легнах, сутринта /на 19.10. / станах в 10.00ч и отново имах болки , но не толкова силни - беше ми дошло и ми течеше нормално. Вчера до обяд малко по - силно и след обяд съвсем леко, а днес си е направо 2-3 капки  :(. Сега не знам кога ми дойде  :lol:, а на всичкото отгоре и защо толкова ми се скъси М. ? Някой може ли да ми каже за кой ден да броя днешния  - 3 или 4. По принцип цикъла ми е 5-6 дни , като чак на 6 ден ми е толкова леко като днес
на 18.10 - понякога заради по-слабия тонус на матката или тънка лигавица в началото М. течение може да е по-слабо

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #969 -: Октомври 21, 2010, 21:38:53 pm »
Благодаря ви!
за ваг. мерене на БТ - може би е по безопасно с електронен термометър. Аз често заспивам докато я меря!!!
Вие как я мерите - с какъв термометър?
*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #970 -: Октомври 22, 2010, 09:01:04 am »
Днес БТ ми падна на 36,5 и след малко се появи цикълът ми. Започвам отначало... Много ми е криво.
Искам да ви попитам дали втората ми фаза е много кратка - 10 дни? Май в това е проблемът...
http://www.babyplan.ru/drawchart.php?cclid=423332&t=1287726421
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #971 -: Октомври 22, 2010, 09:05:11 am »
Здарвей Денис,Били погледнала графиката ми ,че аз не мога да разбера кое да гледам БТ или тестовете за Ову за да определя датата на овуто .Бт измервам с живачен /10 мин /анално в 07.00ч.
Благодаря ти предварително .
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #972 -: Октомври 22, 2010, 12:14:09 pm »
Здарвей Денис,Били погледнала графиката ми ,че аз не мога да разбера кое да гледам БТ или тестовете за Ову за да определя датата на овуто .Бт измервам с живачен /10 мин /анално в 07.00ч.
Благодаря ти предварително .
Здравей foveri , ако ми позволиш ще се опитам да ти отговоря аз
след като видиш 2 чертички на теста за ову  от  24 до 48 часа предстои О., а БТ се покачва след ову , т. е. след спукване на фоликула и отделяне на яйцеклетката / това покачване може да бъде и  до 4-5 дни след овуто/, но при теб теста и покачването съвпадат. Овулацията ти според мен е била 14-15 ден от МЦ , т.к. имаш + тест на 13 ден и след това леко покачване на БТ на 14 и едно по ясно изразено на 15 ден. Това естествено не е точно и трудно по БТ и тест може да се определи точния момент на ову, но поне ориентировъчно е достатъчно за да бебеправите в тези дни - всъщност сте си свършили добре работата  :lol: така че сега почва най трудното - чакането :?. желая ти успех !
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #973 -: Октомври 22, 2010, 12:21:47 pm »
Еliyana ,Благодаря ти
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #974 -: Октомври 23, 2010, 09:47:24 am »
Днес БТ ми падна на 36,5 и след малко се появи цикълът ми. Започвам отначало... Много ми е криво.
Искам да ви попитам дали втората ми фаза е много кратка - 10 дни? Май в това е проблемът...
http://www.babyplan.ru/drawchart.php?cclid=423332&t=1287726421
Да, кратка е - ако е под 12 дни е проблем, добре е да е  средно 14 дни

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #975 -: Октомври 23, 2010, 10:00:51 am »
Здарвей Денис,Били погледнала графиката ми ,че аз не мога да разбера кое да гледам БТ или тестовете за Ову за да определя датата на овуто .Бт измервам с живачен /10 мин /анално в 07.00ч.
Благодаря ти предварително .
Графиката ти е супер - О. според мен е била на 14 ден от МЦ
Стискам палци да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #976 -: Октомври 23, 2010, 10:03:08 am »
Здарвей Денис,Били погледнала графиката ми ,че аз не мога да разбера кое да гледам БТ или тестовете за Ову за да определя датата на овуто .Бт измервам с живачен /10 мин /анално в 07.00ч.
Благодаря ти предварително .
Здравей foveri , ако ми позволиш ще се опитам да ти отговоря аз
след като видиш 2 чертички на теста за ову  от  24 до 48 часа предстои О., а БТ се покачва след ову , т. е. след спукване на фоликула и отделяне на яйцеклетката / това покачване може да бъде и  до 4-5 дни след овуто/, но при теб теста и покачването съвпадат. Овулацията ти според мен е била 14-15 ден от МЦ , т.к. имаш + тест на 13 ден и след това леко покачване на БТ на 14 и едно по ясно изразено на 15 ден. Това естествено не е точно и трудно по БТ и тест може да се определи точния момент на ову, но поне ориентировъчно е достатъчно за да бебеправите в тези дни - всъщност сте си свършили добре работата  :lol: така че сега почва най трудното - чакането :?. желая ти успех !

Само да вметна - от 12 до 48час след (+) тест за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #977 -: Октомври 23, 2010, 12:57:16 pm »
Денис ,благодаря ти и на теб за мнението .Много сте ми в помощ. :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #978 -: Октомври 26, 2010, 13:24:03 pm »
Ето я и моята графика,моля за коментар :ask: За овулацията,която съм отбелязала този месец само предполагам,че е така :oops:Вие как мислите?А миналият месец ову-то бе с клостил и дуфастон.Благодаря.А от този месец пия Сиофор.Надявам се да е имало ову.
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #979 -: Октомври 26, 2010, 14:31:10 pm »
Еliyana ,Благодаря ти
foveri , чудесно запълване на дните на овуто  :o, нали ти казах че сте свършили перфектна работа - имах усещане за твоите две чертички и  :D, графиката ти ми говореше  :lol: Хайде честито и ти пожелавам лека бременност!
прехвърли и на мен малко зарази    :youwoman:
и  да не забравяме и всички други момичета тук yahoo_17
Ех момичета как ми се иска този месец да е нашия  :balk_81: