0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #640 -: Юли 11, 2010, 16:33:33 pm »
Здравей,Денис искам да те помоля да ми погледнеш графиката!Преди проблема беше в късното меренена БТ.Ако може да ми кажеш дали сега всичко е наред?
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #641 -: Юли 11, 2010, 21:33:58 pm »
vilito, видях, че и ти пиеш аулин в първите дни на цикъла като мен, аз преди няколко дни търсих информация дали не е вредно и точно в зачатие прочетох, че аулинът предизвиквал временно безплодие. Притесних се, не знам дали е вярно, в медицинската листовка не го пише, но за всеки случай да ти кажа. Аз мисля да се опитам да си го спестявам, поне за известно време.
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #642 -: Юли 14, 2010, 08:50:11 am »
Денис, би ли погледната графиката ми за този месец? Този месец не съм правила тестове за ову. Правлино ли съм отбелязала овулацията? Благодаря.

Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #643 -: Юли 14, 2010, 10:32:15 am »
Мерси за инфото, Марилена!И аз съм решила този месец да не пия Аулин,открих си една рецепта за менструални болки тук в този сайт.Ако искаш потърси в рецепти от природата. :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #644 -: Юли 14, 2010, 11:51:50 am »
Денис, при тази овулация на 12 ден,ккакто казваш...кога трябва да мисля за закъснение?
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #645 -: Юли 14, 2010, 12:21:58 pm »
Денис, при тази овулация на 12 ден,ккакто казваш...кога трябва да мисля за закъснение?
Здравей Мери Попинз, Денис нещо се губи от няколко дни/ и аз я чакам / Най- вероятно ако е имало ову на 12 ден можеш да броиш за закъснение ако БТ ти се задържи висока и М. я няма до 29 ден от МЦ / т.е. до 18.07.10г./. Необходимо е да минат 16 дни след овулация и БТ да е все още  висока :)
Надявам се че съм ти помогнала, :wink: УСПЕХ!
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #646 -: Юли 14, 2010, 12:41:15 pm »
Денис, при тази овулация на 12 ден,ккакто казваш...кога трябва да мисля за закъснение?
СТИСКАМ ПАЛЦИ!  :bighug: :bighug: :bighug:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #647 -: Юли 18, 2010, 08:17:41 am »
Денис, моля те погледни ми графиката, май цикъла ми  е ановолаторен . как мислиш или да изчакам още.... Такова вариране и големи разлики в ЛФ ми се случва за първи път
ето и тук http://www.babyplan.ru/profile/53921 / по същия начин изглежда и в фертилити/
19/06/2010 - графиката ти е добре.
О. според мен е била 12 или 12/13 ден от МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #648 -: Юли 18, 2010, 08:21:39 am »
Здравей Денис! Разболях се и вдигнах температура 38-38,3 градуса, ако евентуално нещо се е поучило този месец, тази висока температура ще ми създаде ли проблеми?
Исках да те попитам и за Прогестерона 14,47ng/Ml [3.238 - 38.63 ] / на 7 ден след О/ и TSH - 1.85 [0.24 - 4.20], щеше ми се прогестерона да е малко по- висок. :(
Благодаря ти предварително!  :flower: 
16/06/2010 - не съм сигурна дали е имало О.
Прогестерона е малко нисък - /ако е изследван изобщо на 7 ден след О./- в този случай може да е имало О., но яйцеклетката да не е била напр. годна за оплождане / нещо такова/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #649 -: Юли 18, 2010, 08:30:02 am »
Денис хайде моля те да погледнеш и този месец графиката ми - струва ми се много странна , а днешната температура ме хвърля в голяма чуденка.Такава стойност на БТ не съм имала никога от както меря температурата - дали трябва да ме притеснава??Ако може и да дадеш мнение за деня на О-отбелязях 19 ден , но все пак да кажеш и ти.Благодаря ти!
13/06/2010- според мен е имало или късна О. или фоликула не е успял да се пукне.
В твоя случай под късна О. имам предвид, че понякога, когато фоликула не е нещо наред, все пак успява да се пукне, но веднага след това идва М.
Дано обаче да не е задържан фоликул, който може да обърка и следващия МЦ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #650 -: Юли 18, 2010, 08:34:17 am »
Здравейте, момичета,

Не съм мерила БТ засега, но тъй като този месец е може би първи на по-сериозни опити /реално трети месец, но първия беше с много малко опити, а втория цикъл се скъси ужасно много вероятно поради смяна на климата и пътуване/.

Според календара МЦ ми е средно 29 дни. Двата месеца с опити за бебеправене бяха с по-големи отклонения.

Разбирам, че без температура е трудно, но дали сме покрили добре възможните дати?
Идеално сте покрили датите. Дано да е станало :)
Това вариране в дължината на МЦ може да е признак за проблем с МЦ /напр. СПКЯ/
Добре е да мериш БТ и да правиш тестове за О. редовно, а през това време ако стане чудото - чудесно, но ако не стане ще имаш готовност да отидеш на лекар с нещо което бързо да го ориентира в ситуацията.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #651 -: Юли 18, 2010, 08:37:54 am »
Денис, отново досаждам  :oops: Ановулаторния цикъл влияе ли на М? На мен вчера трябваше да ми дойде, до сега не е...а и тази гадна температура така и не спадна...Появи ми се и някаква кремообразно течение, мисля, по-обилно от обичайното. Усещам и някакво придърпване отзад в кръста от вчера, прилоша ми, но други симптоми на М, май няма... Изобщо, няма месец като този, всичко е наопаки!
10/06/2010 - според мен МЦ е бил ановулаторен
Ановулаторния МЦ / ако е 1 път в годината/ не влияе на следващия МЦ.
При мен ановулаторния МЦ / ако го има през годината/ е винаги юни-юли :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #652 -: Юли 18, 2010, 08:39:47 am »
Здравей,Денис искам да те помоля да ми погледнеш графиката!Преди проблема беше в късното меренена БТ.Ако може да ми кажеш дали сега всичко е наред?
Графиката ти е добре до тук
Според мен О. е била на 15/16 ден от МЦ
Стискам палци да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #653 -: Юли 18, 2010, 08:53:26 am »
Денис, би ли погледната графиката ми за този месец? Този месец не съм правила тестове за ову. Правлино ли съм отбелязала овулацията? Благодаря.
Да, О. е била на 14 или 13/14 ден от МЦ
Дано да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #654 -: Юли 18, 2010, 08:56:16 am »
Мерси за инфото, Марилена!И аз съм решила този месец да не пия Аулин,открих си една рецепта за менструални болки тук в този сайт.Ако искаш потърси в рецепти от природата. :)
Аз съм против този Аулин. Опасен е, по-добре не го пийте.
Защо не опиташ напр. с Масло от вечерна иглика. Помага при ПМС, освен това подпомага и О. Ако го пиеш редовно няма да усещаш кога идва М. :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #655 -: Юли 18, 2010, 13:17:28 pm »
Денис, отново досаждам  :oops: Ановулаторния цикъл влияе ли на М? На мен вчера трябваше да ми дойде, до сега не е...а и тази гадна температура така и не спадна...Появи ми се и някаква кремообразно течение, мисля, по-обилно от обичайното. Усещам и някакво придърпване отзад в кръста от вчера, прилоша ми, но други симптоми на М, май няма... Изобщо, няма месец като този, всичко е наопаки!
10/06/2010 - според мен МЦ е бил ановулаторен
Ановулаторния МЦ / ако е 1 път в годината/ не влияе на следващия МЦ.
При мен ановулаторния МЦ / ако го има през годината/ е винаги юни-юли :)

явно ни съвпадат  :D На мен този месец ми закъсня 3-4 дни, както казах, крив отвсякъде. Обаче се наложи да посетя гинеколог, имаше съмнения за киста или нещо подобно. Изследванията са добре, другата седмица съм пак там, понеже се опасяват да нямам срастване на яйчниците /левия беше върху десния  8O/ Понеже каза, да те държа в течение за клиника Щерев /там съм/, не зная къде би била подходящата тема. Инак, продължавам с меренето на БТ. :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #656 -: Юли 18, 2010, 18:37:10 pm »
явно ни съвпадат  :D На мен този месец ми закъсня 3-4 дни, както казах, крив отвсякъде. Обаче се наложи да посетя гинеколог, имаше съмнения за киста или нещо подобно. Изследванията са добре, другата седмица съм пак там, понеже се опасяват да нямам срастване на яйчниците /левия беше върху десния  8O/ Понеже каза, да те държа в течение за клиника Щерев /там съм/, не зная къде би била подходящата тема. Инак, продължавам с меренето на БТ. :)
Успех! и пиши за всичко ново :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #657 -: Юли 18, 2010, 19:45:44 pm »
Здравей Денис :DБи ли ми казала какво мислиш за графиката ми от предния месец /20-06/,понеже беше много странна и не успях със сигурност да засека ову :oops:
Предварително благодаря :)
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #658 -: Юли 19, 2010, 09:44:49 am »
Здравей Денис! Разболях се и вдигнах температура 38-38,3 градуса, ако евентуално нещо се е поучило този месец, тази висока температура ще ми създаде ли проблеми?
Исках да те попитам и за Прогестерона 14,47ng/Ml [3.238 - 38.63 ] / на 7 ден след О/ и TSH - 1.85 [0.24 - 4.20], щеше ми се прогестерона да е малко по- висок. :(
Благодаря ти предварително!  :flower: 
16/06/2010 - не съм сигурна дали е имало О.
Прогестерона е малко нисък - /ако е изследван изобщо на 7 ден след О./- в този случай може да е имало О., но яйцеклетката да не е била напр. годна за оплождане / нещо такова/

Благодаря ти, Денис, бях при док и видяхме фоликула, след 3 дни вече го нямаше, беше се спукал, но явно както казваш ти, яйцеклетката не е била годна за оплождане. Дано този месец имаме късмет. :flower:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #659 -: Юли 19, 2010, 20:28:13 pm »
Здравей Денис :DБи ли ми казала какво мислиш за графиката ми от предния месец /20-06/,понеже беше много странна и не успях със сигурност да засека ову :oops:
Предварително благодаря :)
20/06/2010 - ако е имало О. може да е била на 17 ден от МЦ, но ЛФ е късичка -11 дни
Ако пак се повтори , консултирай се с лекар

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум