0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #440 -: Май 31, 2010, 08:27:11 am »
Денис, би ли погледнала, моля? Температурата нещо е зациклила около 36.5 - 36.6 и го няма характерния спад, който има преди да тръгне нагоре, да видим и утре. Но най-странен ми се видя тестът за ову днес, очаквах да не се появи втора чертичка. Вярно, че беше една идея по-светла от контролната, може би трябваше да го пиша отрицателен? Утре ще тествам пак!
За сега - графиката ти е добре до тук.
Подреди си тестовете по дати и определи кога трябва да е пика на ЛХ - и от там сляташ 12-48часа когато трябва да е О.
Рано е още да се определи по графика , но О. може да е 15-16 ден от МЦ.



 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #441 -: Май 31, 2010, 11:06:57 am »
Денис, би ли погледнала графиката ми. Обикновено след О температурата ми се вдига до към 37 градуса, а този цикъл не се повишава. Мислиш ли, че е имало О? Благодаря ти много!

*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #442 -: Май 31, 2010, 13:45:11 pm »
Денис и аз имам един малко глупав въпрос,но да си питам.
Има ли някаква връзка между качените от мен 8-10кг за последните 8мес. и повишаването на средната БТ и в двете фази с 0.3 десети за този период.
Просто ми прави впечатление че последните 7-8 графики в сравнение с предишните ми се е покачила БТ,като не съм сменила условията си на живот през това време.
  <br />
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #443 -: Май 31, 2010, 18:28:33 pm »
Денис, БТ си остава такава висока. На какво може да се дължи това? Какъв проблем може да има?
Благодаря!
В колко часа я мериш - ако е след 9.00 - може да е от това
Иначе - повече фоликули / нали си на Кломид, при стимулация може да се образуват повече от 1 фоликул/

Меря си БТ в 6.40ч., ректално с дигитален термометър. Тези дни ми падна малко, но единия ден съм спала само 3ч преди да я измеря. Дали скоро ще има О?
« Последна редакция: Май 31, 2010, 18:33:35 pm от power »
07.10.2009
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #444 -: Май 31, 2010, 19:52:38 pm »
Денис, би ли погледнала графиката ми. Обикновено след О температурата ми се вдига до към 37 градуса, а този цикъл не се повишава. Мислиш ли, че е имало О? Благодаря ти много!
Според мен О. е била на 12 или 12/13 ден от МЦ. Графиката ти до тук е добре :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #445 -: Май 31, 2010, 19:54:34 pm »
Денис и аз имам един малко глупав въпрос,но да си питам.
Има ли някаква връзка между качените от мен 8-10кг за последните 8мес. и повишаването на средната БТ и в двете фази с 0.3 десети за този период.
Просто ми прави впечатление че последните 7-8 графики в сравнение с предишните ми се е покачила БТ,като не съм сменила условията си на живот през това време.
Да, според мен е възможно

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #446 -: Май 31, 2010, 19:56:08 pm »
Меря си БТ в 6.40ч., ректално с дигитален термометър. Тези дни ми падна малко, но единия ден съм спала само 3ч преди да я измеря. Дали скоро ще има О?
Прави тестове за О., защото иначе няма как да се разбере предварително дали ще има О.
По графика се разбира - когато вече е минала

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #447 -: Юни 01, 2010, 08:53:02 am »
Денис, много ти благодаря! :thankyousign:

Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #448 -: Юни 01, 2010, 10:17:46 am »
Денис, благодаря ти! Аз тестовете не ги пазя, защото колкото повече стоят, имам чувството, че тестовата линия става все по-наситена, затова ги гледам максимум до 10-тата минута и ги хвърлям (ползвам лентови на Клиър ову). Ама другия месец ще взема да ги снимам, примерно винаги на петата минута.
Вчера пак изби и тестовата линия, но по слаба от контролната и го писах отрицателен. Интересното е, че като започнах на 11-тия ден, бяха категорично отрицателни два дни, а сега сякаш спадът е плавен, като гледам температурата, и с нея е така - качва се с по една десета на денонощие, а в други цикли скокът е бил рязък. На какво може да се дължи това? Като цяло и температурата ми се движи в по-ниски граници, отколкото през зимните месеци.
Имам някакво усещане, че не е станало този месец, дано да греша! И още един въпрос, не знам дали тук му е мястото, но има ли смисъл от бебеправене днес? Снощи ми беше доста отпаднало, падна ми кръвното и днес нямам настроение за интимности.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #449 -: Юни 01, 2010, 19:22:54 pm »
Меря си БТ в 6.40ч., ректално с дигитален термометър. Тези дни ми падна малко, но единия ден съм спала само 3ч преди да я измеря. Дали скоро ще има О?
Прави тестове за О., защото иначе няма как да се разбере предварително дали ще има О.
По графика се разбира - когато вече е минала

Почнах ги тестовете ,но май е вече късно за тях. Дали пък не е минала тези дни О? БТ рязко ли трябва да се вдигне след О или може и по- плавно?
07.10.2009
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #450 -: Юни 02, 2010, 05:55:37 am »
Денис , време е отново да помагаш с графиката.Моля те хвърли едно оченце и кажи кога според теб е била овулацията.Аз определих 19 ден от МЦ , но ще чакам и твоето мнение.Благодаря ти!


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #451 -: Юни 02, 2010, 06:51:46 am »
Денис, благодаря ти!...................
Според мен О. е била на 15 или 15/16 ден от МЦ
ЛХ /теста/ няма нищо общо с БТ /т.е този хормон не влияе на БТ/ - просто съвпадение.
Графиката ти е добре до тук. БТ добре се покачва, не е задължително да се покачва рязко - дори стъпаловидното покачване /до 5 дни след О./ по-често се среща
Нито графиката, нито 'усещанията' ти могат да ти подскажат дали е станало.
До тук всичко е наред :)
Стискам палци да е станало

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #452 -: Юни 02, 2010, 06:53:28 am »
Почнах ги тестовете ,но май е вече късно за тях. Дали пък не е минала тези дни О? БТ рязко ли трябва да се вдигне след О или може и по- плавно?
О. предстои - продължавай с тестовете. ДОбре е да се правят от (-) до (-)
Покачването може да е рязко, може да е плавно /ако е до 5 дни след О. не е проблем/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #453 -: Юни 02, 2010, 06:54:39 am »
Денис , време е отново да помагаш с графиката.Моля те хвърли едно оченце и кажи кога според теб е била овулацията.Аз определих 19 ден от МЦ , но ще чакам и твоето мнение.Благодаря ти!
И според мен е на 19
Дано да е станало :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #454 -: Юни 02, 2010, 09:50:03 am »
Денис, благодаря ти!...................
Според мен О. е била на 15 или 15/16 ден от МЦ
ЛХ /теста/ няма нищо общо с БТ /т.е този хормон не влияе на БТ/ - просто съвпадение.
Графиката ти е добре до тук. БТ добре се покачва, не е задължително да се покачва рязко - дори стъпаловидното покачване /до 5 дни след О./ по-често се среща
Нито графиката, нито 'усещанията' ти могат да ти подскажат дали е станало.
До тук всичко е наред :)
Стискам палци да е станало
Благодаря, Денис! Колко е хубаво, че те има! :thankyousign:
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #455 -: Юни 03, 2010, 14:55:15 pm »
Здравейте момичета, при мен и предния месец беше неуспешен и аз, отново се захванах с изследването на месечния си цикъл, и определянето на точния ден на овулацията. Разбира се меря БТ всеки ден и правя тестове за овулация  според таблиците за дължина на цикъла /28 дневен -11ден за 1ви ову. тест/. Днес се озадачих от нещо, тъй като цикълът мие 28-29 дневен овулацията би трябвало да е около 14тия ден, а при мен вече трети месец следене ми излиза да е 18-19 ден овулационен, разбира се това е според моето виждане. Според вас нормално ли е, не е голям проблем нали все пак има овулация поне според графиката, но реших да ви видя мнението по въпроса и дали има някой с подобни стойности. Нали всички се борим за положителни резултати трябва да опитаме всички начини за следене на овулацията. Да не се окаже че, я изпускам.
« Последна редакция: Юни 03, 2010, 15:01:58 pm от Мариана Петрова »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #456 -: Юни 03, 2010, 16:36:06 pm »
Здравейте момичета, .......
27/03/2010 - няма стойности - не е сигурно дали  е имало и кога е била О.
25/04/2010 - О. може да е била на 18 ден от МЦ - ЛФ 10 дни - малко е, говори за проблем.
23/05/2010 - графиката ти е добре до тук , О. предстои

Ако ЛФ е по-къса от 12 дни може да показва проблем - консултирай се с лекар.
Графиките ти са малко /трябват поне 3 поредни МЦ/ - за да се правят каквито и да е заключения.
Дано да е било инцидент

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #457 -: Юни 03, 2010, 17:17:20 pm »
Благодаря Денис, поне разбрах, че наистина не е нормално това положение, ще видим по нататък какво ще стане. Надеждите ми са в този месец, ще видя какво ще стане.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #458 -: Юни 03, 2010, 18:51:01 pm »
Денис, би ли погледнала пак графиката ми? Сега БТ трябва да се покачи ли или първо ще падне още малко? О. трябва да е утре , нали? Извинявай, че постоянно ти досаждам с мойте въпроси!
07.10.2009
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #459 -: Юни 03, 2010, 20:46:03 pm »
Денис, чувствам се глупаво и странно, моля за помощ!  :? Какво става, не мога да схвана... Имаше ли, нямаше ли овулация, макар положителния тест, каква е тази температура странна /знам, че си против оралното измерване, но просто реших по същия начин да довърша месеца, за да започна другия с ректално  :oops:/, защо имам бодежи в яйчниците, някаква тъпа болка в кръста и днес- малко кърваво петънце? Предвид единствения опит, на който успях в тези дни, май нещо странно става? И зърната ме болят, горят на допир, май прекалено къса лутеална фаза.....  :( :( :(
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"