0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #220 -: Април 01, 2010, 10:14:44 am »
Денис , отново се обръщам за помощ към теб - вчера бях на преглед ( подготвям се за цветна снимка другия месец ). Лекарката ми назначи да направя няколко изследвания следващата седмица ако и този месец няма резултат , но честно казано в притеснението си изобщо не попитах какви са и върху какво влиаят . Въпросчето ми е ти имаш ли представа какво точно ще изследвам , а изследванията са : Hb , Erut , КИС и R4E . Опитах се да намеря някаква информация за тях , но честно казано до никъде не стигнах . Благодаря ти предварително .
« Последна редакция: Април 01, 2010, 10:18:21 am от mariq_81 »


Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #221 -: Април 01, 2010, 13:49:44 pm »
Хиляди благодарности Денис! :balk_104:

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #222 -: Април 02, 2010, 08:19:43 am »
Денис , отново се обръщам за помощ към теб - вчера бях на преглед ( подготвям се за цветна снимка другия месец ). Лекарката ми назначи да направя няколко изследвания следващата седмица ако и този месец няма резултат , но честно казано в притеснението си изобщо не попитах какви са и върху какво влиаят . Въпросчето ми е ти имаш ли представа какво точно ще изследвам , а изследванията са : Hb , Erut , КИС и R4E . Опитах се да намеря някаква информация за тях , но честно казано до никъде не стигнах . Благодаря ти предварително .
Хемоглобин, еритроцити, това Кис не  зная какво, както и последното.
В едно изследване ли са? /Като за ПКК?/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #223 -: Април 02, 2010, 10:24:09 am »
Денис , отново се обръщам ...
Хемоглобин, еритроцити, това Кис не  зная какво, както и последното.
В едно изследване ли са? /Като за ПКК?/


Ами не написала ги е като четери отделни изследвания , които мога да направя в един ден няколко дена преди МЦ.Ако няма резултат и този месец трябва на първия ден от МЦ да и се обадя и да се уговорим за ЦС и да и занеса изследванията.
А това КИС имам съмнение , че е културелно изследване на секрета , но не съм много сигурна , а за R4E ми каза ако резултата е до 16 да не и се обаждам , ако е над 16 да и званна в първия ден от МЦ.
P.S. Честит рожден ден с пожелание за много сбъднати мечти и благодарност за помощта ти!
« Последна редакция: Април 02, 2010, 10:41:52 am от mariq_81 »


Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #224 -: Април 02, 2010, 18:16:52 pm »
Денис би ли си дала мнението и за моята графика.Все още доста неща не са ми ясни.Този месец ми е 2-ят в който меря БТ.На фертилити френд и на бейби план ми отбелязва че О е била на 16 ден.Според тебе имало ли е О?МЦ ми е около 31-33 дена.Благодаря ти много. :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #225 -: Април 02, 2010, 19:40:52 pm »
Снежанка, позволявам си коментар - да, и според мен О. е била на 16-ти ден, и до тук графиката ти е сууууууууууууупер. Успех :crossfingers: :crossfingers:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #226 -: Април 03, 2010, 08:16:33 am »
Денис би ли си дала мнението и за моята графика.Все още доста неща не са ми ясни.Този месец ми е 2-ят в който меря БТ.На фертилити френд и на бейби план ми отбелязва че О е била на 16 ден.Според тебе имало ли е О?МЦ ми е около 31-33 дена.Благодаря ти много. :D
Според мен О. може да е била на 17, даже на 17/18 ден от МЦ
До тук е супер графиката - стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #227 -: Април 03, 2010, 18:55:25 pm »
Моята графика как е, момичета? :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #228 -: Април 04, 2010, 14:25:12 pm »
Моята графика как е, момичета? :D
Според мен О. може да е била на 15/16 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #229 -: Април 04, 2010, 16:13:48 pm »
Благодаря ви много момичета.Имам чувството че нищо  не се е получило но до няколко дена всичко ще се разбере.Пожелавам на всички ви много много успех и дано Великден ни зарадва с  :bfp:Христос вoскресe!!!!
« Последна редакция: Април 04, 2010, 16:47:08 pm от Снежанка »
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #230 -: Април 06, 2010, 08:56:23 am »
Привет!
Денси, би ли погледнала графиката ми. Според мен О предстои днес или утре, но тая шарения ме притеснява всъщност...Какв е твето мнение? :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #231 -: Април 06, 2010, 10:50:44 am »
Благодаря ви много момичета.Имам чувството че нищо  не се е получило но до няколко дена всичко ще се разбере.Пожелавам на всички ви много много успех и дано Великден ни зарадва с  :bfp:Христос вoскресe!!!!
Super графика!
Ако не ти дойде утре направи тест - стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #232 -: Април 06, 2010, 10:55:25 am »
Привет!
Денси, би ли погледнала графиката ми. Според мен О предстои днес или утре, но тая шарения ме притеснява всъщност...Какв е твето мнение? :wink:
Графиката ти е добре до тук. О предстои , прави тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #233 -: Април 06, 2010, 10:58:00 am »
Много ме вълнува един въпрос и като че ли тук е най-подходящото място да го задам.

Денис,
На какво се дължи това, че при някои МЦ настъпва още докато БТ е висока (37,00 и на горе), а при други (като при мен например) първо има спад на Т. за около 3-4 дни и след това настъпва МЦ?
Кой е добрия вариант? При кой случай се счита, че лутеалната фаза е нормална? Това сигурно има някаква връзка и съответно обяснение с нивата на хормоните.

Денис, имаш ли възможност да коментираш това?
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #234 -: Април 06, 2010, 11:16:37 am »
Аз немога да дам коментар по въпроса,но мен също ме вълнува.При мен ги има и двата варианта.Някои МЦ настъпват след значителен спад в БТ,а други при все още висока БТ.Защо е така и мен ме интересува.
  <br />
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #235 -: Април 06, 2010, 11:26:11 am »
Денис , време е да се включиш и с коментар за моята графика. По навик от преди си меря БТ към 7 и 30 сутринта , вече с дигитален термометър , запозната съм с това колко време се мери БТ с него.  :wink:
От около 3,4 дена съм без терапия , чакам нов Мц за да пускам хормони ,но много се надявам БТ да не продължи все в права линия.  :? Мерена е 2 пъти тази сутрин в 5 без 20 - 36 и 6 и в 8 без 20 36,8...
Кометара е за теб, много се надявам на О, а и никакво гадаене... 
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #236 -: Април 06, 2010, 16:25:48 pm »

Много ме вълнува един въпрос и като че ли тук е най-подходящото място да го задам.

Денис,
На какво се дължи това, че при някои МЦ настъпва още докато БТ е висока (37,00 и на горе), а при други (като при мен например) първо има спад на Т. за около 3-4 дни и след това настъпва МЦ?
Кой е добрия вариант? При кой случай се счита, че лутеалната фаза е нормална? Това сигурно има някаква връзка и съответно обяснение с нивата на хормоните.

Ако нивата на прогестерона са по-високи от нормалното , Бт може да е висока и в първите дни на М.
Важна е дължината на ЛФ - да е 13-14 дни и Бт да е висока до 1 ден преди М.
Ако Бт се понижава  рязко 4-5 дни преди М, не е много добре. Може да показва проблем с ЖТ . Лекар трябва да си каже мнението
Нормално прогестерона има пик /най-висока стойност/ на 7 ден след О.
Ето ти графика с Прогестерона- долу-горе така изглежда и графиката на БТ.


 
« Последна редакция: Април 06, 2010, 16:31:15 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #237 -: Април 06, 2010, 16:27:04 pm »
Аз немога да дам коментар по въпроса,но мен също ме вълнува.При мен ги има и двата варианта.Някои МЦ настъпват след значителен спад в БТ,а други при все още висока БТ.Защо е така и мен ме интересува.
Нивата на прогестерона са различни през различните МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #238 -: Април 06, 2010, 16:35:48 pm »
Денис , време е да се включиш и с коментар за моята графика. По навик от преди си меря БТ към 7 и 30 сутринта , вече с дигитален термометър , запозната съм с това колко време се мери БТ с него.  :wink:
От около 3,4 дена съм без терапия , чакам нов Мц за да пускам хормони ,но много се надявам БТ да не продължи все в права линия.  :? Мерена е 2 пъти тази сутрин в 5 без 20 - 36 и 6 и в 8 без 20 36,8...
Кометара е за теб, много се надявам на О, а и никакво гадаене... 

Все още си под действието на хормоните и едва ли ще има О. /ако очакваш такава :)/
Най-вероятно тя е подтисната.
БТ може да си остане права линия -типична за прием на ОК-тив :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #239 -: Април 06, 2010, 20:02:58 pm »
Денис,  :thankyousign: