0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #760 -: Август 28, 2010, 23:39:49 pm »
Можем само да предполагаме, че при + тест на 10-ти ден (пропуснатия), ову е била на следващия. Като проследим БТ още 5-6 дни ще стане ясно дали е било така.
Но като се има пред вид, че имаш някакви оплаквания, защо не минеш на един преглед, така всичко ще се изясни.
Стискам палци всичко да е наред.

П.П. Можеш да редактираш/допълваш поста си в рамките на 2часа.
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #761 -: Август 29, 2010, 00:09:35 am »
Aко е минала температурата трябва да започне да се покачва нали?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #762 -: Август 29, 2010, 08:00:19 am »
Моля ви погледнете ми графиката , дали наистина е имало О и кога е била ???
Moже О. да е била и на 15 ден от МЦ /mariq_81  osi_9/
В колко часа мериш БТ?
Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #763 -: Август 29, 2010, 08:02:41 am »
Искам и аз да ви попитам какво мислите за моята графика, според мен О. е имало на 13-ти ден, но не трябва ли температурата да се покачва още? :?
Според тестовете О. трябва да е била на 13-14 ден от МЦ.
БТ след О. е нормално да се повиши до 5 дни след О.
Провери си терм-ра /да не се е повредил/- за всеки случай

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #764 -: Август 29, 2010, 08:05:42 am »
Здравейте! От този месец започнах да меря БТ (в устата). Започнах да правя и тестове за овулация. Не знаех от кой ден да ги започна и реших да е по-рано от 10-11 ден. Кажете нещо и за моята графика,защото ми е странна. На два пъти се случи да има големи разлики в стойностите на БТ. Нормално ли е?  Благодаря ви предварително!
Графиката ти е добре до тук - О. предстои , продължавай с тестовете за О.

ПП. Оралното измерване е доста неточно , най-добре е да се мери анално /това не е упрек, а уточнение :)/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #765 -: Август 29, 2010, 08:07:39 am »
Целта е да разбера дали изобщо имам овулация. Пък ако стане бебе ще е страхотно.
След колко цикъла долу горе ще имам евентуална представа около кой ден ми е овулацията?
Най-малко 3 МЦ и ще се разбере дали има О. и дали всичко е наред.
Добре е да се мери БТ и да се правят тестове за О., защото така най-точно се определя / и предвижда/ О.
:)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #766 -: Август 29, 2010, 08:09:32 am »
28 дни с малки изключения. Миналия път ми закъсня с 8 дни и беше много кратък(3 дни).
Другият месец май трябва да почна тестовете от 4-5 ден? Вчера ми беше първият тест ( на 9 ден),но днес чертата е по-бледа от вчерашната. Това според мен значи,че ову-то е минало и сега нивото на хормона който засича теста спада. Права ли съм?
Не е минала О. продължавай с тестовете за О.
:)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #767 -: Август 29, 2010, 08:11:37 am »
Aко е минала температурата трябва да започне да се покачва нали?
След О. БТ се повишава до 5 дни, т.е може да се повиши на 2 ден след О. може и на 5 ден след О.
Повишаването трябва да е поне с 0,3 градуса за да е сигучно че О. е минала.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #768 -: Август 29, 2010, 11:11:02 am »
Благодаря много! Тази сутрин БТ е много ниска за мое учудване 36.2 . Може ли да е повлияна от това,че спах на климатик и съм се преохладила? Странна работа е тая БТ. Има ли значение по кое време се прави теста за О.?
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #769 -: Август 29, 2010, 11:16:26 am »
Тестът за О. се прави след обед, като 2-3ч. преди това не си пила много течности и не си ходила до WC.  :crossfingers:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #770 -: Август 29, 2010, 13:22:11 pm »
Благодаря много! Тази сутрин БТ е много ниска за мое учудване 36.2 . Може ли да е повлияна от това,че спах на климатик и съм се преохладила? Странна работа е тая БТ. Има ли значение по кое време се прави теста за О.?
Moже да е от климатика - може да е от наближаващата О.


Тестовете за О. следобяд - както казва Цвете  :D - по едно и също време

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #771 -: Август 29, 2010, 16:34:41 pm »
Здравей Денис!Кога е било овуто ми според теб,и колко  ми е разликата м/у 2-те фази-ако може да се изчисли толкова рано.Благодаря ти!
   
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #772 -: Август 30, 2010, 11:07:38 am »
Здравей Денис,
би ли погледнала моята графика, моля? Нанасям данни за първи месец и уж като поразгледах отстаналите графики, разбирам горе-долу основните моменти, но по изчисление на какалкулаторите за О., моята тр.да е около 27-МИ, пък на мен ми се струва, че я изпуснах и е била в деня, в който съм измерила 36.1. Явно ще се чака следв.месец. Меря си темп. сутрин между 7:30 и 8:00 ректално.Телесната ми температура е много ниска-обикновено 35.5 макс., възможно ли е затова и БТ да ми е по-ниска и да не достига 37?
Благодаря предварително! osi_9
Графиката ти е добре до тук.
 О. предстои.
Продължавай с тестовете /добре е да се правят от (-) до(-).
Провери си терм-ра. Струва ми се, че има проблем с него.
Колко време го държиш?
Здравей, може и наистина да имам проблем, дигитален е,но не е от най-скъпите. Тези дни ще си купя нов, държа го 4 мин.след сигнала, но сигнала ми е почти веднага след като го сложа, заради което си мисля,че наистина нещо не е ок. Ден след като ти писах ми се появи кафяво течение, така че преустанових с тестовете, реших, че ми идва пак с 10 дни по-рано(имам супер нередовен цикъл последните 2 месеца)Вчера нямах възможност да се меря, а и започнах курса си с утрогестан, така че реших,че овулацията този мезец я пропускаме, а днес пък темп.ми е 36,8.Никога не е била толкова висока. :?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #773 -: Август 30, 2010, 16:44:28 pm »
Здравей Денис!Кога е било овуто ми според теб,и колко  ми е разликата м/у 2-те фази-ако може да се изчисли толкова рано.Благодаря ти!
Според мен О. е била на 14 ден от МЦ.
Графиката ти до тук е добре.
Разликата в БТ до тук е 0,4 - но мисля че още ще се повиши.
Дано да е станало.

Защо получаваш сърцебиене - проблем с ЩЖ  ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #774 -: Август 30, 2010, 16:49:01 pm »
Здравей, може и наистина да имам проблем, дигитален е,но не е от най-скъпите. Тези дни ще си купя нов, държа го 4 мин.след сигнала, но сигнала ми е почти веднага след като го сложа, заради което си мисля,че наистина нещо не е ок. Ден след като ти писах ми се появи кафяво течение, така че преустанових с тестовете, реших, че ми идва пак с 10 дни по-рано(имам супер нередовен цикъл последните 2 месеца)Вчера нямах възможност да се меря, а и започнах курса си с утрогестан, така че реших,че овулацията този мезец я пропускаме, а днес пък темп.ми е 36,8.Никога не е била толкова висока. :?
Зацапването може да е и от фоликула, който трябва да се пукне./за да има О./ :)
Продължавай да мериш БТ.
Не е трябвало да спираш с тестовете.
Пий си Утрогестана - той само ще помогне в случая.
Може и да е имало О. - но, това ще се разбере по-късно по графика

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #775 -: Август 30, 2010, 17:11:49 pm »
Здравей Денис!Кога е било овуто ми според теб,и колко  ми е разликата м/у 2-те фази-ако може да се изчисли толкова рано.Благодаря ти!
Според мен О. е била на 14 ден от МЦ.
Графиката ти до тук е добре.
Разликата в БТ до тук е 0,4 - но мисля че още ще се повиши.
Дано да е станало.

Защо получаваш сърцебиене - проблем с ЩЖ  ?
Благодаря ти Денис!И аз незнам от какво е това сърцебиене-ще я изследвам тази щит.жлеза отново.Като съм мн.изнервена мисля че става така и като започна да ям повече храна от нервите и то сладко(кексове),а някой път и без нерви -само от храната.
   
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #776 -: Август 30, 2010, 17:57:29 pm »
Цитат
Като съм мн.изнервена мисля че става така и като започна да ям повече храна от нервите и то сладко(кексове),а някой път и без нерви -само от храната.

Zyza,мисля, че е уместно да се провери нивото на глюкоза нагладно,евентуално и изследване за Инсулинова Резистентност.Разбира се, както и за щитовидната жлеза,това изисква консултация с ендокринолог.Успех!

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #777 -: Август 30, 2010, 18:19:51 pm »
Цитат
Като съм мн.изнервена мисля че става така и като започна да ям повече храна от нервите и то сладко(кексове),а някой път и без нерви -само от храната.

Zyza,мисля, че е уместно да се провери нивото на глюкоза нагладно,евентуално и изследване за Инсулинова Резистентност.Разбира се, както и за щитовидната жлеза,това изисква консултация с ендокринолог.Успех!
Благодаря Марси!Ще настоявам JP-то да ме препрати при ендокринолог за тези изследвания.
   
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #778 -: Септември 02, 2010, 11:34:49 am »
Здравей, може и наистина да имам проблем, дигитален е,но не е от най-скъпите. Тези дни ще си купя нов, държа го 4 мин.след сигнала, но сигнала ми е почти веднага след като го сложа, заради което си мисля,че наистина нещо не е ок. Ден след като ти писах ми се появи кафяво течение, така че преустанових с тестовете, реших, че ми идва пак с 10 дни по-рано(имам супер нередовен цикъл последните 2 месеца)Вчера нямах възможност да се меря, а и започнах курса си с утрогестан, така че реших,че овулацията този мезец я пропускаме, а днес пък темп.ми е 36,8.Никога не е била толкова висока. :?
Зацапването може да е и от фоликула, който трябва да се пукне./за да има О./ :)
Продължавай да мериш БТ.
Не е трябвало да спираш с тестовете.
Пий си Утрогестана - той само ще помогне в случая.
Може и да е имало О. - но, това ще се разбере по-късно по графика
Денис, по мое мнение сега като гледам покачването на темп, О.е била или в сряда, или в петък, предвид, че другите 2 дни теста не я е отчел.За съжаление се наложи да спра тестовете,защото заминахме на почивка с роднини и бяхме в 1 стая, а и за секс нямаше възможност :( Поне термометъра ми е ок, защото го сравних с живачен и стойностите съвпаднаха.  :P
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #779 -: Септември 02, 2010, 13:29:44 pm »
Температурата ми се задържа много ниска. Това проблем ли е? А тестовете все са отрицателни.
Моля дайте мнение за графиката ми.