0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #680 -: Юли 23, 2010, 11:11:05 am »
Съотношението ЛХ/ФСХ ти е 1,36 и показва, че или имаш ПК или по-ранна О.
Това не е проблем, защото може да е нещо инцидентно.
За да се твърди, че има проблем трябват повече изследвания , поне няколко МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #681 -: Юли 23, 2010, 12:22:28 pm »
Здравей и от мен Дени. След ФМ и спукан фоликул имам + тест за О. Възможно ли е това и би ли могла да погледнеш и моята графика и да споделиш своето мнение- дали е просто внушаване на симптоми или... е възможно да съществуват?


Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #682 -: Юли 23, 2010, 12:52:51 pm »
Съотношението ЛХ/ФСХ ти е 1,36 и показва, че или имаш ПК или по-ранна О.
Това не е проблем, защото може да е нещо инцидентно.
За да се твърди, че има проблем трябват повече изследвания , поне няколко МЦ
Денис, отново благодаря, ами може и двете да е, за съжаление  :(, нещата нататък отиват.Преди 10 год. ми откриха поликистоза, но към днешна дата по тестове и БТ всичко беше наред , докато не излязоха тези изследвания  :?, а между другото тези внезапни високи температури, дали не са симптом за нещо/ имам ги във всеки цикъл/??? а този цикъл  за първи път имам такива ниски БТ във ФФ??? 8O Луда работа  :lol:, всеки път нови случки .....
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #683 -: Юли 23, 2010, 12:58:54 pm »
Здравей и от мен Дени. След ФМ и спукан фоликул имам + тест за О. Възможно ли е това и би ли могла да погледнеш и моята графика и да споделиш своето мнение- дали е просто внушаване на симптоми или... е възможно да съществуват?
Според мен ЛХ ти не е било спаднало достатъчно все още него ден и затова , това е мое мнение без да претендирам че съм много веща  :goodluck:
*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #684 -: Юли 23, 2010, 13:17:09 pm »
Благодаря ти  :)


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #685 -: Юли 23, 2010, 16:37:45 pm »
Здравей и от мен Дени. След ФМ и спукан фоликул имам + тест за О. Възможно ли е това и би ли могла да погледнеш и моята графика и да споделиш своето мнение- дали е просто внушаване на симптоми или... е възможно да съществуват?
Няма нанесени стойности
Ако нивата на ЛХ с високи и теста за О. е (+) няколко поредни дни - може О. да е в деня на (+) тест

Геритамина лекар ли ти го назначи, ако не е - не го пий след О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    ioly

  • ****
  • 785
  • Очаквам те ... За да си истина...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #686 -: Юли 23, 2010, 17:07:24 pm »
Ами теста за О е ден преди прегледа, на който докторката каза, че фол. се е спукал преди около 2-3 дена. А по повод Геритамина, в моя прословут цикъл 22.04.-20.05 ми беше изписал така.А този е в отпуск и нямам връзка с него. Защо да не го пия- кажи ми.Какво може да стане? Благодаря ти предварително.


Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #687 -: Юли 23, 2010, 20:11:44 pm »
Средно МЦ ми е 28 дни,но аз вече започнах Дуфастона,така че...ще се надяваме за другия месец.Само да допълня,че аз по принцип съм с ниска БТ.Най-високата стойност,която имам е 36,8 и много,ама много рядко 36,9(ако това е от значение де)
« Последна редакция: Юли 23, 2010, 20:35:07 pm от ahiito »
[/url]
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #688 -: Юли 24, 2010, 11:57:35 am »
Ами теста за О е ден преди прегледа, на който докторката каза, че фол. се е спукал преди около 2-3 дена. А по повод Геритамина, в моя прословут цикъл 22.04.-20.05 ми беше изписал така.А този е в отпуск и нямам връзка с него. Защо да не го пия- кажи ми.Какво може да стане? Благодаря ти предварително.
Високите дози над 10000 меж.единици може да увредят плода.
След като лекар го е изписал - спокойно.
Има състояния, в които се назначава вит.А

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #689 -: Юли 26, 2010, 22:22:32 pm »
Здрасти Денис ...Днес ме разбиха, инфото ми идва в повече...Доцент Щерев установи тумор в десния ми яйчник. Де факто, той е аут оф дъ гейм.."Хубавото" е, че за сега давал данни за доброкачествен, но е вероятно отстраняването му с все...целия яйчник. :)

Понякога си мисля, какво толкова поисках от живота? Едно бебе...Нищо повече...

Левия ми яйчник решил да се срастне с матката, за да довърши картинката. В следствие, вероятно знаеш, не съм подходяща за ин витро...Поне не, преди операция. Ще правя цветна снимка за установяваване на проходимост, тъй като само инсемето е вариант за сега.

Късметлийка съм а?  :) Емоциите ми идват в повече...Поздрави и остани все така всеоотдайна!!!
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #690 -: Юли 26, 2010, 23:11:17 pm »
Миличка Бубе, мноооооого силно те прегръщам и искрено се надявам всичко да е наред и да се оправи по най-лесния начин-не се отчайвай миличка, бъди силна Майка ми я оперираха преди 3 години със злокачествени показатели, но е жива и здрава и следа няма от рачето, а месец след операцията беше сватбата ни  тя игра ли игра... Силно те прегръщам миличка  :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :crossfingers:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #691 -: Юли 27, 2010, 08:50:23 am »
Здрасти Денис ...
Много съжалявам миличка. Незнам какво да кажа - лошо, но аз съм оптимист  и вярвам, че и в това положение има надежда и то голяма.
Пожелавам ти да има идеална проходимост :) и да ни зарадваш  скоро с хубава новина.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #692 -: Юли 27, 2010, 14:18:21 pm »
Денис, мислиш ли че за Орално мерене БТ е добре в ЛФ ?
Благодаря ти предварително  :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #693 -: Юли 27, 2010, 21:44:32 pm »
Денисче как мислиш кога е била овулацията според графиката ми,t е мерена орално в 6,15ч всяка сутрин

Вярвам!!!!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #694 -: Юли 28, 2010, 10:30:47 am »
Денис, моля те погледни ми графиката , образува се вълнообразна линия - това може ли да се дължи на някакъв проблем, цикъла ми май ще е ановулаторен, как мислиш?
Други подробности : За първи път поддържам такава ниска БТ от както меря;нямам ЦС; този цикъл е след употреба на дуфастон от 16 до 25 ден на предния цикъл; този цикъл имам изследвания на 4 ден - ЛХ 7.59 и ФСХ 5.57 и двете в реф. граници, но със съотношение  = 1.3;

чакам + ову тест , ама няма засега  :( вече 13 ден
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 10:33:20 am от eliyana »
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #695 -: Юли 28, 2010, 18:07:46 pm »
И моята графика след Дуфастона е една-"за чудо и приказ" направо.Май и моя цикъл е ановулаторен след първия месец с Дуфастон,но да видим другия как ще е.
[/url]
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #696 -: Юли 29, 2010, 12:12:31 pm »
Здравей Денис!Въпросът ми не е за тук,но ако можеш да ми отговориш ще съм ти мн.благодарна отново: Може ли да се прави лапароскопия ден преди М.,или в деня на менструацията???Или да звъня да я отлагам?И какво е пост-менструалната фаза("Някои лекари се опитват да извършват диагностичната лапароскопия по време на пост-менструалната фаза, когато маточната лигавица е тънка, така че да могат едновременно да я съчетаят с хистероскопия.")?
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 12:45:59 pm от zyza »
   
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #697 -: Юли 29, 2010, 17:02:43 pm »
Денис, мислиш ли че за Орално мерене БТ е добре в ЛФ ?
Благодаря ти предварително  :)
Super!е
Според мен О. е била на 16 ден от МЦ или( 15/16 ден )
Стискам палци :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #698 -: Юли 29, 2010, 17:04:09 pm »
Денисче как мислиш кога е била овулацията според графиката ми,t е мерена орално в 6,15ч всяка сутрин
На 12/13 или на 13 ден от МЦ /е била О. според мен /
Графиката ти е много добре до тук.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #699 -: Юли 29, 2010, 17:07:33 pm »
Денис, моля те погледни ми графиката , образува се вълнообразна линия - това може ли да се дължи на някакъв проблем, цикъла ми май ще е ановулаторен, как мислиш?
Други подробности : За първи път поддържам такава ниска БТ от както меря;нямам ЦС; този цикъл е след употреба на дуфастон от 16 до 25 ден на предния цикъл; този цикъл имам изследвания на 4 ден - ЛХ 7.59 и ФСХ 5.57 и двете в реф. граници, но със съотношение  = 1.3;

чакам + ову тест , ама няма засега  :( вече 13 ден
Графиката ти показва че може да има повече от 1 фоликул. Показват го и изледванията ЛХ>ФСХ.
Продължавай с тестовете - дано да засекат О.
Това че до сега няма (-) тест е добре, защото когато има повече от 1 фоликул, те не винаги са достоверни.

БТ е започнала да се понижава - О. може и да наближава
:)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум