0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #660 -: Юли 19, 2010, 20:31:57 pm »
Благодаря ти, Денис, бях при док и видяхме фоликула, след 3 дни вече го нямаше, беше се спукал, но явно както казваш ти, яйцеклетката не е била годна за оплождане. Дано този месец имаме късмет. :flower:
Има вариант фоликула да се е пукнал, но яйцеклетката да не е излязла - случва се при ЛУФ. Тогава има повишаване на Прогестерона, но не до толкова че да е сигурно че всичко е наред.
Както в твоя случай - по-ниски нива.
Не искам да те плаша, просто го имай предвид.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #661 -: Юли 20, 2010, 10:15:25 am »
Има вариант фоликула да се е пукнал, но яйцеклетката да не е излязла - случва се при ЛУФ. Тогава има повишаване на Прогестерона, но не до толкова че да е сигурно че всичко е наред.
Както в твоя случай - по-ниски нива.
Не искам да те плаша, просто го имай предвид.
Как да разбера дали е това?!?  :(
Ще видя и този МЦ как ще е прогестерона, дано да се вдигне.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #662 -: Юли 20, 2010, 13:48:11 pm »
Има вариант фоликула да се е пукнал, но яйцеклетката да не е излязла - случва се при ЛУФ. Тогава има повишаване на Прогестерона, но не до толкова че да е сигурно че всичко е наред.
Както в твоя случай - по-ниски нива.
Не искам да те плаша, просто го имай предвид.
Как да разбера дали е това?!?  :(
Ще видя и този МЦ как ще е прогестерона, дано да се вдигне.
Няма как да разбереш.
Могат да разберат лекарите от клиниките по стерилитет./чрез изследвания, наблюдения и т.н/
Тестовете за О. и БТ няма да помогнат. Те не ти гарантират 100% О.
Ако прогестерона е по-висок - от средата до към горна граница, тогава е сигурно, че е имало О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #663 -: Юли 20, 2010, 23:40:27 pm »
Денис, тъй като доколкото разбрах ти си по-веща в температурните графики искам да те помоля за твоето мнение относно графиката ми. Стремила съм се да меря Т по едно и също време, да не шавам много в леглото. Не съм усещала някакви настинки, макар че в последно време нещо все ми е хладно - е не постоянно де, само понякога.
Някой момичета предположиха че този месец няма О. Ама ми е интересно как да разчитам графиката когато Т е мерена по-рано примерно. Задължителна ли е темп. разлика между фазите да е 0.4 градуса.
Нещо ми е много трудно да се ориентирам. Незнам дали стана ясно. Е ако не е ще до обяснявам.
Благодаря и поздрави на всички. :D

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #664 -: Юли 21, 2010, 10:18:41 am »
Денис, тъй като доколкото ............
Според графиката ти до тук - не е имало О.
Може да има повече от 1 фоликул или задържан фоликул.
Добре е да те види лекар на УЗ.

Ако Бт е измерена в рамкине на 1 час не е проблем.
Напр. ако фиксираш час 7,30 - може да мериш от 7.15 до 7.45 без проблем . Ако измериш извън този интервал - нанасяш измерената стойност, но в бележки означаваш часа на измерване нап. 6.10 или 8.05

За да е сигурно /само по графика/ че е имало О. разликата в БТ трябва да е 0,4-0,6 градуса.

Ако си ходила на плаж  и си се пекла на слънце :) - втрисането може да е от това :)


ПП. Ако има повече от 1 фоликул, може да има О. - но графиката не може да се използва за определянето и, защото не е достоверна.
Ако отидеш на лекар пиши как е минало
Успех!:)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #665 -: Юли 21, 2010, 12:55:08 pm »
Здравей Денис , би ли комонтирала и моята графика , БТ меря Орално , дължина на цикъла 27-29 дни.
Мерси предварително  :D
*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #666 -: Юли 21, 2010, 13:22:11 pm »

Денис, тъй като доколкото ............
Според графиката ти до тук - не е имало О........

Не съм ходила на плаж, все оше.
Миналия месец бях при доктора и той ми каза че съм с ПКЯ. От прочетеното в нета разбрах, че при това положение може и да се получи образуване на повече от един фоликул. Тестовете за ову все две черти ми показват.
Абе голям съм си карък. В моя случай закона за гадостта важи на 100%. С тестовете ударих на камък, с меренето на Т - също. :?
Е ще меря температурата и следващия месец и ако е пак такава графиката отново при доктора.
Поздрави на всички.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #667 -: Юли 21, 2010, 15:32:15 pm »
Здравей Денис , би ли комонтирала и моята графика , БТ меря Орално , дължина на цикъла 27-29 дни.
Мерси предварително  :D
Графиката ти е добре до тук
Според мен О. е била на 16 или 15/16 ден от МЦ

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #668 -: Юли 21, 2010, 15:34:43 pm »

Не съм ходила на плаж, все оше.
Миналия месец бях при доктора и той ми каза че съм с ПКЯ. От прочетеното в нета разбрах, че при това положение може и да се получи образуване на повече от един фоликул. Тестовете за ову все две черти ми показват.
Абе голям съм си карък. В моя случай закона за гадостта важи на 100%. С тестовете ударих на камък, с меренето на Т - също. :?
Е ще меря температурата и следващия месец и ако е пак такава графиката отново при доктора.
Поздрави на всички.
Най-вероятно това е причината за този вид на графиката.
:)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #669 -: Юли 21, 2010, 18:36:56 pm »
Здравей,Денис,би ли погледнала и моята графика?От утре трябва да започвам пак Дуфастона,но не ми се иска да го пия преди овулацията.Благодаря ти предварително.
[/url]
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #670 -: Юли 21, 2010, 23:41:09 pm »
Денис ,днес си взех маслото от вечерна иглика.Благодаря ти !надявам се да ми помага. :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #671 -: Юли 22, 2010, 10:11:59 am »
Денис този месец ми трябва твоята помощ по-рано от обикновено.От 4 ден на МЦ започнах прием на клостилбегит(след направени:хормони-в норма;спермограма-добра;ЦС-проходими и двете тръби)-1х1 в продължение на 5 дни.На 14 ден от МЦ съм на преглед за проследяване.Въпросът ми е свързан с графиката ми т.к започва да придобива доста странен вид.Възможно ли е БТ да се повиши толкова в началото на МЦ от приема на клостила и евентуално да ми измести овулацията по-рано.По принцип четох,че овулацията не може да е по време на приема на клостила , но тази висока БТ ме притеснява да не би Ову да е минала.Благодаря ти отново!


*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #672 -: Юли 22, 2010, 10:16:42 am »
Мария, мисля, че трябва да направиш фм още днес, 14-ти ден е твърде късно.
При прием на клостил, обикновено се образуват повече фк, което влияе на БТ и графиката не може да бъде ориентир за определяне на ову
Успех  :crossfingers: yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #673 -: Юли 22, 2010, 10:22:03 am »
Здравейте момичета, /извинявам се, че тук питам но в "хормонални изследвания" никой не ми е отговорил вече 4 ден /направих си изследвания на ЛХ и ФСХ , може ли да ми кажете ориентировъчно  как са   Smile, има ли някакъв проблем?
 това са стойностите на 4 ден от цикъла след употреба на Дуфастон /от 16 до 25 ден на последния МЦ/ :

LH    7.59 mIU/ml         Ж-Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
FSH      5.57 mIU/ml         Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8

Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #674 -: Юли 22, 2010, 13:41:02 pm »
Ели - всичко ти е в норма, предполагам си ги правила на 3-4 ден от МЦ?
Знам че съотношението на двата хормона трябва да е 1: 1,1
При теб е 1: 1,3 в полза на LH,но за мен е ОК и е добре ,че не ти е високо FSH
Горе главата - наред си  :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #675 -: Юли 23, 2010, 08:13:43 am »
Здравей,Денис,би ли погледнала и моята графика?От утре трябва да започвам пак Дуфастона,но не ми се иска да го пия преди овулацията.Благодаря ти предварително.
Графиката ти не показва да е имало О.
По графика няма как да разбера кога ще бъде О.
О. може да се определи /предвиди/ с тестове за О.
Колко дни ти е средно МЦ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #676 -: Юли 23, 2010, 08:18:34 am »
Денис ,днес си взех маслото от вечерна иглика.Благодаря ти !надявам се да ми помага. :)
Пиши как се чувстраш.
Добре е да пиеш и В6 - дори Б-комплекс.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #677 -: Юли 23, 2010, 08:20:48 am »
Денис този месец ми трябва твоята помощ по-рано от обикновено.От 4 ден на МЦ започнах прием на клостилбегит(след направени:хормони-в норма;спермограма-добра;ЦС-проходими и двете тръби)-1х1 в продължение на 5 дни.На 14 ден от МЦ съм на преглед за проследяване.Въпросът ми е свързан с графиката ми т.к започва да придобива доста странен вид.Възможно ли е БТ да се повиши толкова в началото на МЦ от приема на клостила и евентуално да ми измести овулацията по-рано.По принцип четох,че овулацията не може да е по време на приема на клостила , но тази висока БТ ме притеснява да не би Ову да е минала.Благодаря ти отново!
Когато се приема Клостилбегит графиката не е много вярна, защото много често се образуват повече от 1 фоликул.
Тя може да ни ориентира - не не трябва да и се доверяваме
така че спокойно :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #678 -: Юли 23, 2010, 08:22:25 am »
Здравейте момичета, /извинявам се, че тук питам но в "хормонални изследвания" никой не ми е отговорил вече 4 ден /направих си изследвания на ЛХ и ФСХ , може ли да ми кажете ориентировъчно  как са   Smile, има ли някакъв проблем?
 това са стойностите на 4 ден от цикъла след употреба на Дуфастон /от 16 до 25 ден на последния МЦ/ :

LH    7.59 mIU/ml         Ж-Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
FSH      5.57 mIU/ml         Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
Изседванията ти показват, че може да има повече от 1 фоликул или по-ранна О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #679 -: Юли 23, 2010, 09:02:25 am »
Здравейте момичета, /извинявам се, че тук питам но в "хормонални изследвания" никой не ми е отговорил вече 4 ден /направих си изследвания на ЛХ и ФСХ , може ли да ми кажете ориентировъчно  как са   Smile, има ли някакъв проблем?
 това са стойностите на 4 ден от цикъла след употреба на Дуфастон /от 16 до 25 ден на последния МЦ/ :

LH    7.59 mIU/ml         Ж-Фол.-до12.6, Ов.:до 95.6,Лут.:до11.4, Мено:до58.5
FSH      5.57 mIU/ml         Ж:Фол:до 12,5; Ов:до 21,5;Лут:до 7,7;Мено:до 134,8
Изседванията ти показват, че може да има повече от 1 фоликул или по-ранна О.
Благодаря Денис, най-вероятно ще е по- ранна , предния цикъл също беше с 3-4 дни по- рано.Вчера ходих на ендокринолог и каза че съотношението ми 1:3 на лх/фсх, a трябвало да бъде или =1 или  ~1 - най вероятно имам някакъв проблем, даде ми други изследвания да правя на 5 хормона и ще видим после какво ще излезе.