0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #580 -: Юни 29, 2010, 18:12:18 pm »
Здравейте момичета :) имам един въпрос който не е за тук , но не знам къде да питам Днес ходих на лекар и ме гледа на УЗИ и ми каза че имам фоликул 25/25 в десен Я. -  днес ми е 11 ден  и очаквам до два три дни Ову /теста днес 14.30ч почти беше положителен, предполагам до довечера 19-20.00ч вече ще е +/ .интерисува ме ако знаете това нормални размери ли са за фоликул, че ми е за първи път?Докторката ми изписа и дуфастон за прословутото зацапване , което имам преди М.  :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #581 -: Юни 29, 2010, 21:34:24 pm »
най-после се престраших да попитам, аз не си меря БТ и още не съм събрала кураж да купя ову-тестове, но все пак ако някой може да ми хвърли едно око  :oops:, ще съм мн благодарна  :youwoman:
Тони, ако овулацията ти е била около 14, 15, 16 ден имаш големи шансове за бременност, защото са минали вече около 16 дни оттогава. Лутеалната фаза (тази която започва в деня след ову) при повечето жени е винаги еднакъв брой дни всеки цикъл, най-често 14, но може да е в рамките на 12-18 дни при някой жени. Това е при нормални обстоятелства, ако няма проблем. Ако овуто ти е било 14-16 ден, както си предположила, тест за бременност вече би могъл да покаже евентуална такава  :) Но без температури и/или ову тестове няма как да знаем дали е било тогава. Ако имаш редовен цикъл можеш горе-долу да се ориентираш според неговата продължителност! Ако споделиш с нас можем да помогнем още малко  :D


Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #582 -: Юни 29, 2010, 21:50:56 pm »
най-после се престраших да попитам, аз не си меря БТ и още не съм събрала кураж да купя ову-тестове, но все пак ако някой може да ми хвърли едно око  :oops:, ще съм мн благодарна  :youwoman:
Тони, ако овулацията ти е била около 14, 15, 16 ден имаш големи шансове за бременност, защото са минали вече около 16 дни оттогава. Лутеалната фаза (тази която започва в деня след ову) при повечето жени е винаги еднакъв брой дни всеки цикъл, най-често 14, но може да е в рамките на 12-18 дни при някой жени. Това е при нормални обстоятелства, ако няма проблем. Ако овуто ти е било 14-16 ден, както си предположила, тест за бременност вече би могъл да покаже евентуална такава  :) Но без температури и/или ову тестове няма как да знаем дали е било тогава. Ако имаш редовен цикъл можеш горе-долу да се ориентираш според неговата продължителност! Ако споделиш с нас можем да помогнем още малко  :D
Тони разгледах ти графиките, по-точно данните които си нанесла, защото графики няма  :D. Цикъла ти е около 26-28 дни обикновено. Така като ти гледам сърцата дори и без да знаем точната дължина на лутеалната фаза си покрила добре възможните фертилни дни. Така че шансовете ти според мен са много големи  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Бих ти препоръчала да направиш тест и ти желая успех! Ако не си бременна мери температурата поне месец, два, заедно с тестове, за да се види има ли овулация или някакъв друг проблем в графиката. Тогава ще имаш по-ясна представа за ситуацията!


Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #583 -: Юни 29, 2010, 22:45:51 pm »
мн ти благодаря, федерета.
до миналия август (около 8 месеца) бях с "ясмин", гинеколожката ми го беше изписала заради слаба имунна система. първо 3 месеца пиех имуномодулатор и разни билки с витамини. после спрях противозачатъчните и имах 7-месечно лечение с хомеопатия (имах страхотно главоболие, стрес на работа, очите ми се претоварваха). вече всичко е супер. правих си изследвания на какво ли не , всичко е супер. цитонамазка преди 2 месеца - резултата е пап 1, което също е супер. гинеколожката винаги е казвала, че всичко е много добре. от 1 година не се пазим с приятеля ми. до сега бяхме на принципа "ако стане", но май вече и двамата мислим, че е дошло времето. цикъла ми е горе-долу редовен , около 28-32 дни. последно време на 27 дни. зимата имше 2 месеца в които ми беше само за по 2 дни. ако трябва да съдя по цервикалната слуз, би трявбало всичко с овуто да е наред. засега само чакам да видя дали ще ми дойде, н възлагам големи надежди, но от 1 седмица ми се гади, гърдите ми се подуват, даже малко болят, но и корема ме наболява, точно като преди М. по принцип този месец без да искаме доста се постарахме  :oops:. от другия вече ще си купя тестове за ову и ще пробвам да меря БТ. 
сори ако поста е супер дълъг
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #584 -: Юни 29, 2010, 23:43:48 pm »
Няма защо Тони, затова сме тук! Според мен в случай, че сега не се е получило е добре да попълваш сериозно графиката. Ако 3 цикъла имаш ову, нормални температури с добре изразена двуфазност и оползотворите фертилните дни и все още няма резултат е добре да започнеш да търсиш проблем. Можеш да чакаш и повече разбира се, но при положеие, че вече бебеправите от година мисля, че не би било нужно! Аз ти желая да е станало точно сега и постовете ми да са напълно излишни  :crossfingers:


*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #585 -: Юни 30, 2010, 00:52:28 am »
Здравейте Денис,здравейте момичета!Съжалявам ако въпроса ми не е за тук-но не намерих информация за точно поставен така въпроса :(-колко е гаранцията на цветната снимка,до колко време след като се направи може да се забременее,з-то съм чувала че след това тръбите се запушват отново??И ако са минали 7-8 месеца има ли смисъл направо към инсеминация без повторна ц.с.
   
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #586 -: Юни 30, 2010, 06:59:22 am »
Денис мила одавна не съм те малтретирала за коментар по графиката ми,но сегашната има плачевна нужда от такъв.Този ми цикъл е много странен по всички параграфи включително и графиката ми го показва-а аз немога да я разбера.
Като първо имах доста висока за мен БТ в ФФ,като второ Ову ми се измести сняколко дни по-късно в сравнение с друг път,като трето беше адски болезнена овулация с парализиращи болки и най-накрая БТ в ЛФ е шев зиг-заг.
Моля те помогни ми в разчитането и.Благодаря ти!
Графиката ти до тук е добре.
О. според мен е била на 14/15 ден от МЦ.
За сега няма нищо притеснително

ПП. Добре е да правиш и тестове за О.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #587 -: Юни 30, 2010, 07:04:57 am »
...
Понижи се, за да се увеличи днес... :? Наистина не зная какво се случва, обичайно не поддържам толкова висока Т. Подчертавам, меря по едно и също време /6,45ч, часовника ми е навит за тогава/. Но виж, тестовете спрях /не виждам нужда при тая температура/ Може и да съм сгрешила  :oops:Значи според теб може да има още един фоликул? Или ануволаторен цикъл?
...
Докато не завърши МЦ не може да се каже дали е бил ановулаторен или не.
За сега мога да предполагам само повече от 1 фоликул и да чакаме да видим дали ще покаже О.
Все още не показва О.
Тестовете за О. подпомагат разчитането на графиките.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #588 -: Юни 30, 2010, 07:07:38 am »
най-после се престраших да попитам, аз не си меря БТ и още не съм събрала кураж да купя ову-тестове, но все пак ако някой може да ми хвърли едно око  :oops:, ще съм мн благодарна  :youwoman:
Защо се страхувате да питате? Това е само губене на време.
Я по-смело - който иска да пита каквото го вълнува.
Ако тук не може да отговорим ще го насочим където трябва.

ПП. Няма нанесени стойности

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #589 -: Юни 30, 2010, 07:14:16 am »
мн ти благодаря, федерета.
до миналия август (около 8 месеца) бях с "ясмин", гинеколожката ми го беше изписала заради слаба имунна система. ... 
Как така Ясмин за слаба имунна с-ма?!
Смени АГ-та.
Явно имаш някакъв проблем. Не може М да е само 2 дни /може ако МЦ е бил ановулаторен, но това не е нормално/
Хомеопатията няма да ти оправи проблемите.
Обърни по-сериозно внимание на това, без значение дали искаме бебе , МЦ трябва да е редовен и да има О. - от това зависи здравето на жената.

Както са те посъветвали за начало мери БТ + тестове за О. поне 3 поредни МЦ и с тях отиваш на преглед при АГ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #590 -: Юни 30, 2010, 07:23:30 am »
Здравейте Денис,здравейте момичета!Съжалявам ако въпроса ми не е за тук-но не намерих информация за точно поставен така въпроса :(-колко е гаранцията на цветната снимка,до колко време след като се направи може да се забременее,з-то съм чувала че след това тръбите се запушват отново??И ако са минали 7-8 месеца има ли смисъл направо към инсеминация без повторна ц.с.
Тръбите не може да се запушат просто така. :)
Гаранция едва ли някой може да ти даде  :)
Ако си правила ЦС и всичко е било наред - може твоите тръби никога да не се запушат.
Ако си имала някакво леко срастване /според лекаря/ и ЦС /в-вото/го е премахнало - пак може никога да не се получи срастване отново.
За да има срастване - трябва да има причина за това, напр.
коремна операция, възпаление, заболяване на съседен орган и т.н.

Не съм лекар, но след като си правила ЦС скоро не трябва да се притесняваш.
По-добре говори с лекаря си за това.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #591 -: Юни 30, 2010, 07:29:34 am »
здравей Денис,
гинеколожката беше решила че ясмина ще свърши 2 неща едновременно, но иначе винаги всичко е било в нормални граници. относно хомеопатията - проблема беше с това че работя изцяло на изкуствена светлина, по цял ден на компа, имах изключително мн стрес и поради това от събуждането ме боляха главата и очите. не виждах какво има в чинията ми, мн беше зле. ходих на очен - мериха кръвно налягане и какво ли не, казаха че дори очила за компа не са ми нужни, УНГ - имх синозит, който е излекуван напълно; снимка на глава - наред е; ядреномагнитен резонанс - също е ок; невролог - също ок; ендокринолог-жената каза че лигавицата ми била по-красива от учебник, всичко изследвания бяха повече от добре, затова отидох на хомеопат и се оправих (за главоболието и болката в очите). гинеколозите винаги са твърдяли че всичко е ок. каквито и изследвания да ми пуснат всичко е в абсолютни норми. вече гледам да не се товаря излишно и да съм по-спокойна. благодаря за отговорите :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #592 -: Юни 30, 2010, 10:30:16 am »
Тони - време ти е за тест !!!!!
мисля ,че знаеш какъв ще е резултата  8)
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #593 -: Юни 30, 2010, 10:55:43 am »
коте, мн се надявам, но и неискам да се разочаровам. снощи приятеля ми ме попита не ми ли закъснява. май се шашкам излишно, ако е + е за хубаво, ако ли не - другия месец. най-хубавото е, че не го правим по задължение, дори не гледам толкова календара. можеби затова още не съм правил тест за ову, искам да си стане само  :oops:. и все пак утре, най-късно вдругиден ако все още е същото положението, ще направя тест. благодаря на всички за вниманието. стана ми мн готино, че ми обърнахте внимание  :bighug: лек и успешен ден на всички дами :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #594 -: Юни 30, 2010, 11:49:15 am »
Тони и от мен имаш стиснати палчета, силно се надявам да видиш двете чертички. Късмет !!!!!!!!


*
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #595 -: Юни 30, 2010, 20:14:57 pm »
Здравейте Денис,здравейте момичета!Съжалявам ако въпроса ми не е за тук-но не намерих информация за точно поставен така въпроса :(-колко е гаранцията на цветната снимка,до колко време след като се направи може да се забременее,з-то съм чувала че след това тръбите се запушват отново??И ако са минали 7-8 месеца има ли смисъл направо към инсеминация без повторна ц.с.
Тръбите не може да се запушат просто така. :)
Гаранция едва ли някой може да ти даде  :)
Ако си правила ЦС и всичко е било наред - може твоите тръби никога да не се запушат.
Ако си имала някакво леко срастване /според лекаря/ и ЦС /в-вото/го е премахнало - пак може никога да не се получи срастване отново.
За да има срастване - трябва да има причина за това, напр.
коремна операция, възпаление, заболяване на съседен орган и т.н.

Не съм лекар, но след като си правила ЦС скоро не трябва да се притесняваш.
По-добре говори с лекаря си за това.
Благодаря ти Денис за бързия отговор :youwoman: :youwoman: :youwoman:-ако знаеш само какъв камък ми падна от сърцето,олекна ми и целият ми организъм усетих как се успокои-падна и напрежението от кореме ми-сега надеждата ми е голяма,а най-точните резултати ще ми кажат на 12.06.Силно те прегръщам!
   
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #596 -: Юли 01, 2010, 08:21:03 am »
Добро утро момичета, моля ви да надникнете в моята графика.. нормално ли е да ми е толкова ниска темп.. и толкова постоянна.. :( Меря орално с дигитален термометър между 7.50 и 8.00 всяка сутрин преди ставане, държа няколко минути след първия сигнал. Цикълът ми е между 29 и 35 дни..
Благодаря предварително


Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #597 -: Юли 01, 2010, 10:27:54 am »
Тонка??????? нещо да имаш да правиш?  :lol:
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #598 -: Юли 01, 2010, 10:35:22 am »
:)))))))))))))) , супер много съм ви благодарна за вниманието. карате ме да се чувствам прекрасно тук  :bighug:
коте, още не съм направила теста, чудя се дали не ми закъснява просто ей така, но май довечера вече ще надникнем да видим какво ще кажат чертичките  :oops:. само неискам да се разочаровам, но каквото е писано, ще стане.
много целувки и усмихнат ден на всички   :)
Re: Дайте да ви видя графиката - 6
« Отговор #599 -: Юли 01, 2010, 10:46:58 am »
Ще стискам палци !!! :bighug: :bfp: