0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #300 -: Септември 29, 2010, 19:15:51 pm »
6 месеца е долната граница.Но не бих посмял да ти давам съвет. Ние у дома,като беше бебе дъщерята, не сме я ваксинирали, а си слагахме ние,за да не донесем инфекцията от пациентите ни. Но пък сегашните препоръки на СЗО и CDC в щатите са,че е препорчително и безопасно. Но пък трябва да се направят 2 дози ... Не знам.
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #301 -: Септември 30, 2010, 22:33:21 pm »
Да, да, за двете дози ми каза личната.
Ние при всички случаи  ще си сложим ваксината. Въпроса е да не прихване от странични хора. Просто се чудя кое ще е повече - плюсовете или минусите. :?

Благодаря, bekich, за изказаното мнение.  :)
Вчера заредих от РИОКОЗ всички необходими ваксини. Хайде на имунизациите  :D . Освен това дават с кашони Реленца,Тамифлу и Ремантадин да раздаваме,че са се набутали с големи количества.
Бекич, а дали можеш да отговориш и на моя въпрос? Може и на лични, ако темата не е за пред много хора.

И още един въпрос - на детенце над 12 месеца къде поставяш мускулните инжекции с ваксините? На дъщеря ми и се схвана крака след такава имунизация и един ден много плака и не искаше изобщо да стъпва на крачето.
Бекич, интересно ми е как отчитате направените ваксинации и те засичат ли се с бройката получени от РИОКОЗ ваксини?
Аз искам да поставя на дъщеря си Синфлорикс или Превенар на 12 и 14 месечна възраст. Нейната педиатърка каза да не си купувам ваксините аз, а че тя щяла да и сложи от наличния и Синфлорикс. Аз естествено нямам нищо против, но се притесних да не и докарам проблем на нея.
Извинявай nikitali, аз писах веднага след поста ти ,но къде се е дянал отговора ми - не знам. Твърде вероятно е да съм се разработил и да не съм го пратил. Ваксините се засичат като бройка на тримесечие и накрая в годишен отчет. Всеки месец подаваме искане в РИКОЗ,дават ни ваксини (ако има :D) заедно с една "фактура" . Сестрата ,която отговаря за ваксините в практиката ми си ги събира и знае какво е получено през годината. Самите имунизации се отчитат на РИОКОЗ само като бройка,а не поименно. Но те пък идват периодично на проверки и проверяват - наличност в хладилника, брой имунизирани ,получени ваксини. Бройките трябва да се засекат. Ако имаш повече ваксини - значи си излъгал и си отчел ненаправени имунизации. Обратния случай е казуистика.
Момичета,
днес говорих с нашия педиатър /в Германия/, относно новите противогрипни ваксини. Споменах му за колебанията и спора относно H1N1 щама. Според него миналата година проблема бил в стабилизатора, който тази година бил отстранен и нямало никакви странични ефекти, освен нормалните за една противогрипна ваксина.
Беше много убеден и горещо ми препоръча, да поставим на дъщеря ми такава.

Още се чудя.

*
Бени и аз се чудя и за момента Тони се съобразява с чуденката ми, защото влизаме и излизаме от вирус във вирус, пък макар и леки. Надявам се и д-р Бърди да се включи с ново мнение. Обмислям при последното излекуване да поставя ваксина, но да си призная без "разрешение" от доктор Бърди  не смея.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Имам въпрос от чисто любопитство - колко време е допустимо да мине между поставянето на Пентаксим и Синфлорикс? Имам приятелка, на чието бебе са били само една доза Синфлорикс на един месец и досега - нищо, защото "нямало ваксини" 8O (бебето е на почти 5 месеца). Ако не са слагани последователно, имат ли същия ефект, както ако се сложат както е заложено в имунизационния календар?
[/url][/url]
Бени и аз се чудя и за момента Тони се съобразява с чуденката ми, защото влизаме и излизаме от вирус във вирус, пък макар и леки. Надявам се и д-р Бърди да се включи с ново мнение. Обмислям при последното излекуване да поставя ваксина, но да си призная без "разрешение" от доктор Бърди  не смея.

За съжаление, до колкото разбрах, д-р Бърди скоро няма да има възможност да пише във форума :(


За съжаление няма да мога да пиша за известно време. Нито да отговарям на въпроси и запитвания във форума.
Желая на всички леко изкарване на зимата.
« Последна редакция: Октомври 07, 2010, 23:29:34 pm от джиджи »


*
Ау това от доктора съм го пропуснала   :x
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Имам въпрос от чисто любопитство - колко време е допустимо да мине между поставянето на Пентаксим и Синфлорикс? Имам приятелка, на чието бебе са били само една доза Синфлорикс на един месец и досега - нищо, защото "нямало ваксини" 8O (бебето е на почти 5 месеца). Ако не са слагани последователно, имат ли същия ефект, както ако се сложат както е заложено в имунизационния календар?

Доктор Бърди, предстои ни втора ваксинация с Пентаксим, но няма внос и ваксината е изчерпана от аптечната мрежа. Колко е максималният период след първата ваксинация, през който трябва да се направи втората? Благодаря предварително!

Няма такъв максимален "период".

И аз се уча от д-р Бърди  :D
*
Цитат
Здравейте д-р Бърди , имам въпрос относно противохепатитната ваксина Engerix.На децата е поставена такава при раждането на 17.03. , следващата доза е направена на 26.04 , третият прием е предвиден  , когато децата ще са на 7м. и два дни. Няма ли по този начин да закъснеем с поставянето?
Благодаря предварително!
Моля ,ако някой знае какъв е максималния срок за поставяне на третия прием Еngerix , да се включи.
Благодаря!
« Последна редакция: Октомври 17, 2010, 22:15:22 pm от klio »
*
Ако се започне с Превенар след 1 годинка са нужни само 2 дози през минимум месец между дозите. Нали това е правилната схема?
*
Ако се започне с Превенар след 1 годинка са нужни само 2 дози през минимум месец между дозите. Нали това е правилната схема?

Две дози, но минимум 2 месеца между дозите, това го пише в листовката на ваксината.


Тан, наистина са две ваксинациите, но са през двумесечен период от време, когато е за деца над 12 месеца.
И аз по тази схема поставям на дъщеря ми. И един съвет от личен опит - нека поставят ваксината на дъщеря ти в ръчичката, а не в крачето. И в листовката е написано, а и д-р Бърди препоръчва на малките деца да се бие в ръката, а на бебетата в крачето.
На голямата ми дъщеря, когато беше на 2 години я биха в ръчичката и нямахме проблеми с ваксината. На малката, която е на 1 година я биха в крачето и един ден изобщо не искаше да стъпва и много плака. Сега втората доза ще искам да и я бият в ръчичката.
*
nikitali, Малина, благодаря ви! Понеже личната съвсем направо си ми каза, че се ангажира единствено само с поставянето, а за всичко друго аз да си "следя", както тя каза, ме е страх да не объркам нещо. В някой случаи съм разбрала, недоразбрала, та затова питам.
nikitali, да настоявам да я слагат в ръчичката, това за мястото на поставяне, както и за затопляне на ваксината, както и др. съвети, които д-р Бърди ги е давал си ги спазвам задължително. :)
*
tan, в ръката може да се постави само, ако има достатъчно мускулна маса там. Това Бърди ми го каза преди време. Споделих го и със сестрата, която слага и двете дози и според нея Андрея нямала достатъчно голям мускул на ръчичката. А тя е определено едро дете, слагахме ги на 1г.6м и 1г.9м. тогава беше около 14 кг и 85-89см.


tan, в ръката може да се постави само, ако има достатъчно мускулна маса там. Това Бърди ми го каза преди време. Споделих го и със сестрата, която слага и двете дози и според нея Андрея нямала достатъчно голям мускул на ръчичката. А тя е определено едро дете, слагахме ги на 1г.6м и 1г.9м. тогава беше около 14 кг и 85-89см.

Може би на нея така и е по-лесно. Нашата лична и сестрата са същите, за това предполагам...


Със съжаление и яд ще ви съобщя,че следващия месец няма да получим Пентаксим. Не знам как е в другите области,но вероятно е същото. За другите ваксини не съм питал,че това свърши първо,защото ми дадоха по-малко от заявеното този месец. Като отида да взимам,ще ви кажа.
bekich,
Моля за мнението Ви за МПР ваксината, която предстои на сина ми. Попитах и преди време, но никой не изказа мнение...Въпросът ми е , при възможност за избор между Приорикс(по Касата), Тримовакс и ММR-II на Мерк, коя е най-пречистена и с най-малка вероятност за странични ефекти ?
Благодаря предварително!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.