0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #280 -: Септември 19, 2010, 16:29:55 pm »
Майчета нали знаете, че ваксините предпазват от усложнения, не от разболяване.
Ние имаме поставен Преванар, но въпреки това на 2-3 пъти се изолираха стрертокок пнеумоние. Слава богу мина като нормално протичащо заболяване, без усложнения и тежки последствия.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #281 -: Септември 19, 2010, 17:56:58 pm »
Ротарикс, ако не греша, предпазва само от ротавирус, а не от вируси с диария и повръщане въобще.
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #282 -: Септември 20, 2010, 14:55:30 pm »
Ротарикс, ако не греша, предпазва само от ротавирус, а не от вируси с диария и повръщане въобще.
Да, така е.

[/url]
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #283 -: Септември 21, 2010, 19:19:51 pm »
Докторе имаме ли добри новини за противогрипните ваксини? :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #284 -: Септември 21, 2010, 20:44:45 pm »
Докторе имаме ли добри новини за противогрипните ваксини? :?
И аз се интересувам, гледам по аптеките наслагаха рекламни надписи. Че дори по-евтини са сякаш ваксините от предходните години. Аз сигурно вече десет години слагам противогрипна на себе си, само през бременността не слагах. И съм доволна, дори да се завърти нещо у нас, то го карам леко и най-много херпес да ми избие. Но без температура и т.н. Но с последните новини, нещо се замислих.
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #285 -: Септември 21, 2010, 21:13:41 pm »
Аз пък гледах по ТВ, че ще са по скъпи от обичайните 10-12 лв., ама това да е проблема ни.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #286 -: Септември 21, 2010, 21:15:39 pm »
Нещо от порядъка на 9.65 ми се върти, ама дано да не са промотирали миналогодишните  :D
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #287 -: Септември 23, 2010, 22:34:17 pm »
Здравейте д-р Бърди , имам въпрос относно противохепатитната ваксина Engerix.На децата е поставена такава при раждането на 17.03. , следващата доза е направена на 26.04 , третият прием е предвиден  , когато децата ще са на 7м. и два дни. Няма ли по този начин да закъснеем с поставянето?
Благодаря предварително!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #288 -: Септември 26, 2010, 09:15:41 am »
Относно "миналогодишни" противогрипни ваксини - това просто не е възможно. На опаковката пише с големи цифри за кой сезон са. На настоящата пише "2010/2011" .
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #289 -: Септември 26, 2010, 22:34:57 pm »
Мда, и доколкото схванах, за сега се въздържам от противогрипна ваксина.
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #290 -: Септември 27, 2010, 11:55:03 am »
Influvac - 11,40 ,пределна цена 11.80.
Съдържание : A/California/7/2009 (H1N1)  
             A/Perth/16/2009 (H3N2): like strain used reass. virus NYMC X-187 derived  
             B/Brisbane/60/2008
Признават си ,че нямат опит под 3 год. възраст. Нашето семейство и близките ни няколко години слагаме редовно Инфлувак и сме доволни. През нас със жена ми минават стотици болни в епидемиите,но се опазваме. Дъщерята не е карала грип от години, но тя е на 14. За малките деца и аз очаквам мнението на д-р Бърди. Според указанията на ваксината . за деца,които не са ваксинирани досега с противогрипна ваксина се правят 2 дози през минимум 4 седмици
« Последна редакция: Септември 27, 2010, 11:56:40 am от bekich »
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #291 -: Септември 27, 2010, 14:22:15 pm »
Моля за мнение за МПР ваксината. При възможност за избор коя е най- добре да се постави- MMR-II, Trimovax или Priorix ? Последната се поставя стандартно по здравна каса.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #292 -: Септември 27, 2010, 17:24:14 pm »
В кварталната аптека, ваксигрип е 9.77.
В предходните години съм се ваксинирала и с инфлувак и с ваксигрип, различно.
Тази вероятно ще пропусна.
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #293 -: Септември 29, 2010, 14:11:57 pm »
Днес личната ни педи ми заяви, че най-вероятно следващата доза Синфлорикс ще се наложи да си я закупим, тъй като вече няма да е по ЗК. Някой от вас чул ли е нещо подобно?
Според мен това вече е върха на сладоледа. Въведоха я като задължителна, бавиха я с месеци и сега при свършен факт "купувайте си я". Представете си че сте поставили само първата доза, а следват още 3. Колко са семействата които могат да си го позволят и то така изневиделица. Това вече започва да ми заприличва на гавра с търпението на хората.


Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #294 -: Септември 29, 2010, 14:49:45 pm »
Днес личната ни педи ми заяви, че най-вероятно следващата доза Синфлорикс ще се наложи да си я закупим, тъй като вече няма да е по ЗК. Някой от вас чул ли е нещо подобно?
Според мен това вече е върха на сладоледа. Въведоха я като задължителна, бавиха я с месеци и сега при свършен факт "купувайте си я". Представете си че сте поставили само първата доза, а следват още 3. Колко са семействата които могат да си го позволят и то така изневиделица. Това вече започва да ми заприличва на гавра с търпението на хората.


Няма такова нещо!!! Синфлорикса е безплатна по новия имонизационен календар, така че й кажи да не се прави на ударена. Вярно е, че има проблем със снабдяването на джипитата, но си е безплатна!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #295 -: Септември 29, 2010, 14:56:18 pm »
Благодаря ти, happymery! Имах някакви подозрения, защото на няколко пъти при предходен проблем с доставките, се опита да ме накара да си я купя.... естествено от тяхната аптека /мъжа и е собственик/.
Май е време за смяна на jp....стига да има с кой :(


Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #296 -: Септември 29, 2010, 15:59:51 pm »
Абсолютно те будалка ,ако наистина ти е казала нещо за ваксината и здравната каса. Здравната каса няма нищо общо с ваксините, никога не ги е купувала и/или давала на GP-тата. Ваксините се закупуват от МЗ, от техния централен склад се разпределят по РИОКОЗ /бившо ХЕИ/ и ние ги получаваме безплатно с една заявка от наша страна и един протокол за получаване. Здравната каса ни заплаща само "труда" по поставянето на ваксината - 1,90 лв на имунизация. А и след като станаха безплатни ,не могат и да се намерят - фирмата вече не ги дистрибутира в аптечна мрежа /имахме майка,която не искаше да се отлага и търсеше да си я купи/. Така че,вашата докторка сигурно има да очисти някакви останали количества в аптеката и ви пързаля. И честито уволнение на тази ненормална здравна министърка,която имахме в последните месеци.
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #297 -: Септември 29, 2010, 16:11:17 pm »
Бекич, интересно ми е как отчитате направените ваксинации и те засичат ли се с бройката получени от РИОКОЗ ваксини?
Аз искам да поставя на дъщеря си Синфлорикс или Превенар на 12 и 14 месечна възраст. Нейната педиатърка каза да не си купувам ваксините аз, а че тя щяла да и сложи от наличния и Синфлорикс. Аз естествено нямам нищо против, но се притесних да не и докарам проблем на нея.
И честито уволнение на г-жа Борисова!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #298 -: Септември 29, 2010, 17:08:37 pm »
[..........тя щяла да и сложи от наличния и Синфлорикс.......

Е как....като зарибят някой като мен да си я купи..... ;)

Благодаря за изчерпателната информация, bekich. Вече ще имам две на ум за нашата педи...

Честито уволнение и от мен. Крайно време беше


*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #299 -: Септември 29, 2010, 17:16:57 pm »
И моята чуденка е за поставяне на противогрипна ваксина.
Каква е минималната възраст за поставянето й или няма такава?
Обмислям дали да я поставя на сина си, който е осеммесечен в момента, или по-добре ще е да не?
Благодаря за мненията предварително.
« Последна редакция: Септември 29, 2010, 18:07:23 pm от twin »