0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Боби ти си в час със статистиката, какво казва по този въпрос точно, за "бели" държави говорим.

Казва, че в САЩ спасява по 60-70 деца на година от смърт( и над 11 000 хоспитализации) т.е. нищо съществено не казва за държава от 320милиона. Аз вече написах мнението си, че не виждам смисъл да се слага толкова рано, понеже може да си я прекара като малко детето. Но вижда смисъл след 11-12г ако не си я прекарал да си я биеш, понеже при възрастните има доста повече усложнения.

Ами то и затова, тези в Европа, които я ползват, я поставят именно на големи деца.
Да, ама тук става въпрос за непрестанния натиск да се поставя на МАЛКИ деца ( 12-14-15 м възраст).

Хелоу Тексас- не четем, и не слушаме.
Държим "линия" както "Титаник". За кураж ...  До първия айсберг.    :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
А за варицела ваксината никак не е модна. Аз поне не съм чувала някой освен мен така живо да се интересува. Това е видно чрез обикновен прочит на форумите.
Jbrul, аз не участвам в "обичайната местна драма". Не бих драматизирала, ако вече ни се случи разболяване, но ако може да се предотврати, не бих пожалила средства и сили да участвам в това предотвратяване. Не мога да схвана защо е тази демонстрация на пренебрежение.

Ти не си чувала, ама аз съм чувала и съм виждала немалко жени, които се интересуват от тази ваксина живо. Включително и в този форум темата е обсъждана неведнъж.
Моля да ме извиниш, но предишният ми коментар изобщо не е насочен към теб персонално, а беше по повод поредното обсъждане на въпросната ваксина, което чета. Просто писах след повдигане на въпроса от твоя страна и излиза, че коментирам теб персонално. Не е така, съжалявам, че така прозвуча. Моя грешка.

Боби, мерси за инфото - това ме интересуваше. Оставям ви с Бърди да си спорите за детайлите професионално вече.  :D

Елена, у нас първата доза хеп. Б се слага още в родилното. Не са при мен на Дани документите, но преди годинката се слагат всички дози за Б, плюс другите ваксини по календар. Първата доза хеп. А му я сложих на година и 4м, този месец ще сложим втората. Никакви реакции, никакви проблеми не е имало, не само при него... Няма никакъв смисъл и логика да отлагаш и чакаш. Все пак ми е много странно, че при вас поне Б не е задължителна...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

Противогрипната е добра, полезна, НО за определени категории деца ( напр- астма, астматични бронхити), а не поголовно.


Д-р Бърди, в момента в САЩ тече необичайно тежък грипен сезон, който започна рано. И официалните данни, и личните ми впечатления са за масово болни семейства, особено с малки деца. Аз не се колебах при поставянето на противогрипната ваксина на детето, и сега виждам още едно основание тя да се поставя дори на деца, гледани вкъщи, а не в групи по градини.

Кое ви кара да препоръчвате противогрипната ваксина избирателно? В ситуация като сегашната, струва ли си рискът да не ваксинираме?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цитат
мен живо ме интересува хепатитната ваксина, мисля за хеп Б да изчакам още малко

Още не сме сложили Хеп Б ваксината?
Ами ако утре се наложи да вземаме кръв от вена? или вливания?

Не е сериозно всичко това!
Поставете моля незабвано Хеп а и Б ваксината! Боже... какво има да се "мисли" още по този въпрос?

че тази ваксина за Хеп В не е ли задължителна в цяла Европа, вкл. UK? аз мисля, че Елена се е объркала нещо...
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 14:04:09 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!

Противогрипната е добра, полезна, НО за определени категории деца ( напр- астма, астматични бронхити), а не поголовно.


Д-р Бърди, в момента в САЩ тече необичайно тежък грипен сезон, който започна рано. И официалните данни, и личните ми впечатления са за масово болни семейства, особено с малки деца. Аз не се колебах при поставянето на противогрипната ваксина на детето, и сега виждам още едно основание тя да се поставя дори на деца, гледани вкъщи, а не в групи по градини.

Кое ви кара да препоръчвате противогрипната ваксина избирателно? В ситуация като сегашната, струва ли си рискът да не ваксинираме?
Може да поставите. Не е проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
че тази ваксина за Хеп В не е ли задължителна в цяла Европа, вкл. UK? аз мисля, че Елена се е объркала нещо...
Не е. Тя като го каза в една друга тема и аз не можах да повярвам, та проверих и се оказа, че не Елена е объркала, а за УК не е задължителна.
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 16:02:43 pm от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
И в Дания не е. И в Норвегия също, доколкото знам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
много чудно, елена е проверила нещо сериозно за детето си.

ами мислим, доктор бърди, защото става въпрос за детето ми и защото има много противоречива информация, затова и питаме, благодаря за мнението ви. (пп - да се надяваме, че в болниците, където взимат венозна кръв ползват стерилни инструменти -  :))
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
мно да се надяваме, че в болниците, където взимат венозна кръв ползват стерилни инструменти -  :))
Стерилни и за еднократна употреба :-).


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
След тази снимка си смених мнението за изчкаването с ваксината: http://www.monitor.bg/article?id=368685
В линка има полезна информация за родители. Нямам спомени да съм виждала дете с много пъпки по лицето, а аз не помня кога съм я карала. При всяко положение е гадничка болест.


докторе, тук пише, че била задължителна в Гърция. аз първо не повярвах, та отидих да намеря гръцкия имунизационен календар. Ето го: http://www.ecdc.europa.eu/en/activities/surveillance/euvac/schedules/Pages/greece.aspx Ротавируса също е там, как така не го давате тогава?. до колкото разбирам от написаното отдолу, само инфлуенцата и BCG са избирттелни.
Също там пише, че трябва манту след ваксината за туберкулоза т.е. същите препоръки както и в България.


  
*
милото дете, и пак ухилено  :), но и там пише, че се слага след годинката. аз мисля я карах на 17, баба заедно с мен на 60-и, най-лошото е, че нямаше какво друго да гледам освен епизодите на Пътеводна светлина, беше ужасно наказание  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
След тази снимка си смених мнението за изчакването с ваксината: http://www.monitor.bg/article?id=368685
В линка има полезна информация за родители. Нямам спомени да съм виждала дете с много пъпки по лицето, а аз не помня кога съм я карала. При всяко положение е гадничка болест.


докторе, тук пише, че била задължителна в Гърция. аз първо не повярвах, та отидох да намеря гръцкия имунизационен календар. Ето го: http://www.ecdc.europa.eu/en/activities/surveillance/euvac/schedules/Pages/greece.aspx Ротавируса също е там, как така не го давате тогава?. до колкото разбирам от написаното отдолу, само инфлуенцата и BCG са избирателни.
Също там пише, че трябва манту след ваксината за туберкулоза т.е. същите препоръки както и в България.

Не правя двете ваксини.
Гръцкия Лекарски Кодекс ми дава право, щом не съм съгласен с нещо, да уведомя родителите относно моето мнение.
Ако те настояват- правя ваксините.
Ако не настояват- не ги правя.
Просто е.
Да, варицела ваксината е задължителна в Гърция. Вероятно защото струва над 70Е. Не се дадоха НАУЧНИ обяснения, защо е нужно масово да се ваксинира с варицела ваксина в Гърция, още и щом от варицела точно в Гърция смъртността е една от най-ниските световно. Но така или иначе, Гръцката официална комисия, одобряваща ваксини, се състои от интернисти, гинеколози, кардиолози, и по един, тук там, инфекционист и педиатър. Това е част от общия проблем с хаоса, който цари в Гърция на всички нива. В това отношение, Бг е пример за "подстригана" и "вчесана" "демокрация". Па макар и без същност... простете за "отклонението".

Гърците с манту и БЦЖ са толкова объркани, колкото и в Бг.
Но това е друга, голяма тема.

Пише в линка че, БЦЖ се поставя след Манту. Както е и навсякъде по света. А не че "че трябва манту след ваксината за туберкулоза т.е." Превода е грешен, или Вие не сте разбрали.

Също, там се посочва че БЦЖ може да се прави на рискови групи на 12 м възраст. Но това не се прави. В Гърция БЦЖ се прави само от "специални" "командо" групи по училищата ( 6-7 г възраст) ( и без присъствие на родители, моля!) и ваксината не се дава за обща употреба.

Не виждам какво се "ужасявате" от снимката на детето с варицела- както се вижда и от снимката, детето е в настроение.
Иначе, ако правите прости неща ( бани, бани с овесени ядки " Авено" продуктите) децата бързо преодоляват обривите и без изобщо проблеми.
Ако не ги къпете, както това препоръчват в Бг, или слагате спирт, ментови спиртове, пудри и т.н. подобни глупости- да, ще имате проблем.

Но естествено прекараната варицела дава траен и дълъг имунитет. Нищо подобно що се отнася до ваксината.
Затова и повечето страни от ЕС не я ползват, нито планират да я ползват засега.
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 13:09:12 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Чета внимателно дискусията за ваксинирането против
варицела. Големият ми син тази година ще навърши
12 години и все още не я е карал. Излишно е да казвам,
че и малкия още не е. Трябва ли да се притеснявам
за големия и да търся ваксина?! Какви са опасностите
за заразяване по време на пубертета или в по-късна възраст?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Направете на голямото дете изследвания дали не е прекарал.
Може да го ваксинирате, ако покажат че не е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
благодаря, докторе.
Здравейте на всички. Мен ме интересува, кои ваксини не са поставяни на набор 82-ри, които се поставят сега и задължително?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
докторе, понеже  вие ме оставихте с впечатление, че само американците са идиотите, които вкасинират за варицела, сега се оказва, че сте знаел, че в Гърция е задължителна,а и както вече установихме,  се дава на много други места. Аз аз отворих спор, базиран на вашите думи, с момичето от Белгия, за което ви казах, че каза, че масово се дава. И изпаднах в ситуация на човек непроверил си нещата, за които спори, понеже се оказа невярна информацията ми.
Така че вие казвате, че никоя не я давал, но очевидно това не е така. Вие не я давате,поради споменатите от вас съображения, но  лекарите около вас масово я дават и като пациенти пишат с въпроси, не е честно да ги оставяте с впечатление, че едва ли не само там някакви ненормалници я дават и да пишете обяснение за скапаната американска система, пропускайки да споменете, че и при вас е задължителна.

Колкото до мантуто - вероятно не съм разбрала. Понеже в табличката има манту след като са дадени дати за ваксинация и изглежда все едно се прави след това.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
За манту е грешен превода.
Винаги съм писал че врицелата я сложиха задължителна в Гърция, но аз не я ползвам- Може да ползвате търсачката и да потърсите стари мои постове по въпроса. Нищо ново тук.

Изобщо не става дума за "идиоти"- те са преценили за себе си, че им е нужна тази ваксина, и я ползват.
Европа смята че на този етап не и е нужна, и не я ползва.
Рутинно само Германия и Гърция ваксинират с варицела в МАЛКАТА възраст- решението в Германия, апропо, бе взето след доста спорове и пререкания.

Медицината в Гърция се практикува официално "според съзнанието и убежденията" на всеки практикуващ.
Аз не крия от родителите че има тази ваксина, но им предлагам "информирано решение". Ако те искат ваксината- тя им се поставя. Аз не съм длъжен, както в Бг БЯХ, да папагалствам задължително чужди мнения, да "козирувам" на всеки срещнат "авторитет" от София ( или от където и да е било), или да се унижавам с робски поведение и блюдолизничество.

Работя и правя САМО неща, в които съм вътрешно убеден, че са коректни. Аз самият убеден.
Какво мисли "светилото" в София, нито ме интересува, нито ме касае. Аз съм свободен човек, да си го кажем пак това.
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 16:34:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
до колкото разбирам от поста ви, в Гърция няма минимални стандарти, които всички лекари трябва да спазват. При това положение, какво предпазва пациента от да речем лекар, който не вярва във ваксината за полито,след като той може да си реши самосиндикално, че няма да я позлва и да адвокатства срещу нея? Приемерът е фрапираш нарочно, но принципът е същият. Как така лекар може да си реши да не ползва една или друга задължителна ваксина?

 Извинете ме, но това, което вие предоставяте на тези пациенти не е възможност за информирано решение, понеже решението не е информирано, ако е базирано на невярни твърдения, като вашето за имунитета например, което казахте на наша съфорумка и което предизвика включването ми в този дебат.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Гърция е свободна държава.
Няма "задължителни" имунизации. Ако не искаш- може да не имунизираш, макар че всички имунизират, но вярват в това, и затова го правят.
Иначе- за всяка ваксина се допитват до лекаря. И уважават мнението му.
Няма "задължително" в Гърция. Има демокрация. Всеки решава съобразно собствените си разбирания.
И въпреки това, процентът неимунизиращи е извънредно нисък.

Не става въпрос за масови ваксини, а за нови и редки. Хората тук не искат децата им да стават опитни зайчета, имат разумен песимизъм и желаят сигурност за децата си. Няма "надъхани" в Гърция. Гърците тези работи не ги обичат. Манипулируеми-също няма. Обсъждаш, предлагаш и толкова. Който иска- ваксинира, който иска- не ваксинира ( макар че неваксиниращи за почти 15 години не съм срещал. Изобщо!)
Не виждам за какво реагирате така, щом цяла Европа не прави ТОЧНО ТАЗИ ваксина.
Няма смисъл да пренасяте темата в полето на други ваксини, щом ТОВА не е темата!

Не разбирам за какви "неверни" твърдения намеквате.
Мое право е да работя така, както смятам аз за добре.
За което си нося и рисковете, и отговорността.
Не виждам за какво "адвокатстване" говорите- споделям лично мнение.
Ако сте вбесени че, цяла Европа не прави варицелната ваксина, като редица страни не искат и да чуват за нея- това не е мой проблем. Белгия прави точно това, което пише в посочената страница- разбрали сте за нещо друго, както на Вас често Ви се случва...  :wink:
Аз споделям свое, лично мнение, и не възпрепятствам НИКОГО да си ваксинира ако иска- вкл и моите пациенти. Последните си ваксинират, ако настояват за тази ваксина.
Гърция е свободна държава, и няма "консенсуси". Има "осъзнаван консенсус" на хора, споделящи еднакви възгледи. Няма Америкосни "режисирани" консенсуси. Цената на несъгласието в Гърция не е висока. За разлика от САЩ. Но все пак, в Европа сме.

Изобщо, мисля, сте в плен на "масово съзнание".

Не изключвам че след време може страните от ЕС да си променят мнението за ваксината.
Тогава отново ще помисля и аз по темата.
« Последна редакция: Януари 10, 2013, 23:16:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.