0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
да, точно това й пише и в книгата. сега говорели от догодина да ваксинират и за А и за Б. просто като се върнем ще трябва да ги направя и двете и да ми мирне главата. а пък за hpv ваксината, хич не съм убедена, доста негативни неща четох - но докато стане време за нея, дано има повече сигурност.
*
Моля Ви момичета, кажете знаете ли начин да се сдобия с ваксина за варицела. В Англия пробвах, но не признаха българската рецепта. А от Гърция мога ли да я намеря?? Може ли от Охрид или от Турция. Някой ходил ли е по мъките в търсене на такава ваксина?!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
В Гърция се търгува като  "Varivax" или "Varilrix".
С удоволствие ще Ви я продадат и без рецепта.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Со, ако си в англия защо не си поискаш рецепта от джи пи-то? извинявай, сигурно си го обяснявала на друго място, но аз не зная, просто досега на мен нищо не са ми отказали нито за нас, нито за детето, та затова питам
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
В Ук, както и в повечето старни от ЕС, ваксината не се ползва рутинно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
И по-добре, че не се използва рутинно. Аз съжалих, че сложихме, ама късно!
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 02:28:06 am от orchidblossom »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
И по-добре, че не се използва рутинно. Аз съжалих, че сложихме, ама късно!
Защо съжали? Някакви странични ефекти ли е имало? Моите и двете я имат и не са имали никакви проблеми. Ти нали беше в САЩ? Тук е от задължителните и без това.
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 08:43:26 am от Bobbie »


  
*
Благодаря Ви за отговорите. Елена, в Англия изпратих човек с български рецепти, в които на  латинеца пишеше "Варивакс" и "Варилрикс", но аптекарят е казал, че не е преведена "шапката" - там, дето пише "министерство на здравеопазването" и думата "доктор" и т.н. Д-р Бърди, единственият ми вариант е да отида до Солун на организирана от България еднодневна екскурзия , моля Ви кажете дали ми трябва предварителна уговорка за доставяне. Да не би да се окаже например, че ваксината ще може да бъде доставена до няколко часа, както би било в българска аптека. Аз няма да имам това време да чакам, защото ще бъда с групата. Въобще има ли обявени някъде в интернет телефоните на някои от аптеките, които ще са по пътя ми, за да мога от България да се уговоря за всичко това.Например, екскурзията минава през големия мол, май че се казваше "КОСМОС". Как мога да проверя дали там има аптека? 
*
И по-добре, че не се използва рутинно. Аз съжалих, че сложихме, ама късно!
Защо съжали? Някакви странични ефекти ли е имало? Моите и двете я имат и не са имали никакви проблеми. Ти нали беше в САЩ? Тук е от задължителните и без това.

Няколко дни след поставянето около убоденото място се зачерви, стана топла кожата, детето вдигна Т доста бързо. Заведохме го веднага на лекар, защото аз не знаех точно от коя ваксина е, че слагаха едновременно и MMR. Казаха, че е от варицелната ваксина и изписаха АБ за 10 дни! Все си мисля, че ако се беше разболял някога от варицела, едва ли щеше да се стигне до АБ. Не знам къде беше грешката, дали аз не съм замърсила нещо мястото и затова да се е възпалило или някаква реакция беше, не знам, но беше излишно. Иначе е задължителна ваксината, но сестрата ме пита още преди прегледа дали искам да му сложим. Можех и да откажа или да отложа поне...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Няколко дни след поставянето около убоденото място се зачерви, стана топла кожата, детето вдигна Т доста бързо. Заведохме го веднага на лекар, защото аз не знаех точно от коя ваксина е, че слагаха едновременно и MMR. Казаха, че е от варицелната ваксина и изписаха АБ за 10 дни! Все си мисля, че ако се беше разболял някога от варицела, едва ли щеше да се стигне до АБ. Не знам къде беше грешката, дали аз не съм замърсила нещо мястото и затова да се е възпалило или някаква реакция беше, не знам, но беше излишно. Иначе е задължителна ваксината, но сестрата ме пита още преди прегледа дали искам да му сложим. Можех и да откажа или да отложа поне...
Със сигурност нямаше да стигнете до антибиотик ,ако беше изкарал варицела, понеже тя е вирус.
Тази рекация и от друга ваксина може да стане. Не си ти виновна. На Андреа в петък и биха последния DTAP и вчера и се поду и затопли мястото на ваксината. За сега обаче е само локално


  
*
добре де, Со, ако си отидеш на лекаря и помолиш за рецепта за ваксината няма ли да ти дадат, просто ми се вижда по-лесно отколкото да ходиш до солун?
*
На Андреа в петък и биха последния DTAP и вчера и се поду и затопли мястото на ваксината.

Сега се сетих да питам. В такъв случай съм чувала лекарите в БГ да препоръчват тези охлаждащите лепенки за Т (да се залепи на мястото ваксината). Дали има смисъл и дали вършат някаква работа?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
На Андреа в петък и биха последния DTAP и вчера и се поду и затопли мястото на ваксината.

Сега се сетих да питам. В такъв случай съм чувала лекарите в БГ да препоръчват тези охлаждащите лепенки за Т (да се залепи на мястото ваксината). Дали има смисъл и дали вършат някаква работа?
Може да помогне малко, но честно не ми се вярва да има кой знае какъв ефект. Реакцията към тази ваксина DTAP е известна, че се получава в последните дози. дори може целият крак да се подуе. При нас това е 4та доза, петата е на по-голяма вързаст и хич не ми се мисли, страх ме е да я дам направо.


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Д-р Бърди, единственият ми вариант е да отида до Солун на организирана от България еднодневна екскурзия , моля Ви кажете дали ми трябва предварителна уговорка за доставяне. Да не би да се окаже например, че ваксината ще може да бъде доставена до няколко часа, както би било в българска аптека. Аз няма да имам това време да чакам, защото ще бъда с групата. Въобще има ли обявени някъде в интернет телефоните на някои от аптеките, които ще са по пътя ми, за да мога от България да се уговоря за всичко това.Например, екскурзията минава през големия мол, май че се казваше "КОСМОС". Как мога да проверя дали там има аптека? 

а не можеш ли да организираш пътуване с кола до Гърция? и не е нужно да ходите до Солун. още в град Серес, който е на около 40 км от границата с България, има достатъчно аптеки. купували сме така навремето ваксината Превенар, когато я нямаше в България.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Джам, благодаря, че ми отговаряш. Причината е, че не ни е много читава колата, а и двете деца сега са напълно здрави и бързам да ги ваксинирам, за да не изпусна този период. Така че нямаме време да поправяме колата. А и до която и аптека да отида, добре е първо да се уверя, че имат ваксината в наличност, и се чудя как мога да намеря координатите на някоя такава аптека специално в Солун. Вероятно екскурзоводите, които всяка седмица са в Гърция, знаят. 
Впрочем, да те питам, ти сложи ли тази ваксина. Аз започнах да се чудя колко точно ваксини "варивас" до края на живота на човек трябва да се поставят. Сега децата ми са на 3 и на 5 и половина години. Тоест втората доза трябва да се сложи след 10 години, а сетне как?!!. Нима трябва на всеки десет години и така до смъртта. Това ми е единственото съмнение трябва ли да ваксинирам специално за варицелата. 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
не съм слагала такава ваксина, детето ми изкара варицела заедно с цялата си група в детската градина като беше на 5 години.
знам, че и д-р Бърди засега се въздържа от нея.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не ползвам ваксина срещу варицела.
Страхувам се от нея, и я смятам с ограничена по време резултатност.
Освен това, болшинството страни от ЕС не ползват рутинно тази ваксина, нито планират да я включват.
Някои страни я правят на 11 г възраст, по желание.
Други- само по специални показания, на рискови групи.

Ето, погледнете:

http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/var.html
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Джам и д-р Бърди, за мен мнението ви е много ценно. Благодаря, че го споделихте. Значи, д-р Бърди, излиза, че е по-добре детето да изкара варицелата?! Все пак, кажете ми защо "се страхувате". Аз, доколкото схванах от статиите в подкрепа на ваксинирането срещу варицела, тази ваксина, за разлика от имунитета след преболедуване, дава защита и срещу херпес зостер, от което заболяване страдат мнтого възрастни. От друга страна, много ме е страх от следната перспектива през януари/февруари - варицела, сетне грип, после няколко парагрипни състояния и настинки и накрая скарлатина. И тъй като за последните няма ваксина /срещу грип нали се отрича ожесточено/, си казах, че поне от варицела мога да предпазя децата. Моля Ви отговорете ми пак.  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
  От друга страна, много ме е страх от следната перспектива през януари/февруари - варицела, сетне грип, после няколко парагрипни състояния и настинки и накрая скарлатина. И тъй като за последните няма ваксина /срещу грип нали се отрича ожесточено/, си казах, че поне от варицела мога да предпазя децата. Моля Ви отговорете ми пак.  
Кой отрича васкината срещу грипа?

Леле какъв план за боледуване си си направила... Никой не е казал, че ще ги хване всичките тези неща. Моите не са боледували от скарлатина още.  Също варицелата не е толкова тежка при малко деца, а свъзрастта става по-кофти. Аз мисля, че ако не я прекара до 11-12г, тогава имаш зор да я дадеш т.е. спести си разходите за пътуване до Гърция за едната ваксина и си я купи, когато на теб ти е удобно. 
« Последна редакция: Януари 08, 2013, 21:35:03 pm от Bobbie »


  
*
Господстващото мнение на българските педиатри е, че тази ваксина може да компрометира имунитета, специално на децата. И чисто статистически и в България, и по света единици са ваксинираните под 10 годишна възраст. Аз принципно съм "за" всички възможни ваксини без екзотичните, разбира се. Но мъжът ми, тъй като е категорично против грипната ваксина, аз трябва да ваксинирам децата тайно, а няма да е честно все пак. Така че аз отстъпих за грипа, а той пък за варицелата, макар че, сега толкова ме изненада мненето на д-р Бърди, че ме е яд, че не настоях да ваксинираме за грип, пък за варицела да не правим. Сега, вече е късно за срещу грипа, а за варицелата, вероятно ще се съобразя с д-р Бърди.