0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
по повод едната седмица между две ваксини, тук ми казаха, че не било практика, защото се травмирали децата. аз им казах, да си гледат работата и, че с точно тази травма аз мога да се справя. боби, ако намериш някакво разумно обяснение, посттни го моля те. засега си мисля, че е въпрос на това да не си натоварват излишно графика.

аз много се чудя, при положение, че детето ми не ходи на градина, но разбира се се вижда с други деца, има ли смисъл да й правя противогрипна ваксина? мислех си аз да си направя, макар досега винаги да съм отказвала, защото често тя хваща вируса от мен, или поне се разболява 3-4-5 дни по-късно и го кара доста по-леко. ще съм благодарна за мнения.

НЯМА официално указание за седмица, но това помага да се предотвратят локални странични ефекти.
Явно децата не се "травмират" от две, три ваксини, поставени в една визита, а по се травмират от ваксини поставени през седмица... глупости.

При затоплени и с добре подбрана игла ваксини, децата изобщо не плачат.
Няма логика да слагате противогрипната, освен ако Вие не се разболявате толкова често.
« Последна редакция: Октомври 21, 2012, 23:29:59 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
докторе, точно това ми беше логиката, че да се чувства като парцал (както се е случвало) два-три дни е много по-неприятно за детето и за мен, отколкото да я боцнат два пъти, но трябваше да настоявам.

не разбрах дали ми казвате, че няма логика аз да си правя противогрипна ваксина, или на нея да я направя?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Аз пък трябва да хода на алерголог да бият на Ивана противогрипната, че нали имаше алергия към жълтък. Там щяли няколко пъти да я боцкат в един ден - разделят я ваксината на малки части, за да я наблюдават. Та ше я изтормозют, ама няма как. С тази астма само ми лиспва и грип да хване. Направо ще я вкара в болница, та по-добре да не рискувам.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
докторе, точно това ми беше логиката, че да се чувства като парцал (както се е случвало) два-три дни е много по-неприятно за детето и за мен, отколкото да я боцнат два пъти, но трябваше да настоявам.

не разбрах дали ми казвате, че няма логика аз да си правя противогрипна ваксина, или на нея да я направя?

Вие си направете.
За малката? ако не ходи на ДГ- по-добре да поизчакате.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
д-р Бърди, благодаря ви.

боби, милото дете, тя ще го забрави, ама и на теб няма да ти е леко
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
боби, милото дете, тя ще го забрави, ама и на теб няма да ти е леко
Аз на нея и казвам какво ше стане, за какво отиваме на лекар, къде ще я боцнат и общо взето нямаме много проблеми. Аз нямам страх от инжекции и се надявам и в тях да го пренеса това, че няма нищо кой знае какво.

Оказа се, че алерголога нямал ваксини за толква малки деца, сега ме прехвърлят пак към педиатъра. Оставих им днес съобщение и чакам да ми се обадят, да видим какво ще измислят.


  
*
не че ме е страх от ваксини или инжекции, просто ми е много неприятно като я убодат и тя се разплаче, последния път й правиха две ваксини, първата мина леко, тя "се развика", но като я убодоха втория път беше сериозно възмутена "Нали ти казах, че това боли, защо позволяваш да ми го причинят пак".  :). дано решат какво ще правят скоро
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
д-р Birdie, какъв е Вашият коментар за този материал относно ваксинирането на деца против хепатит (А и В)?
http://health.bg/16579/vaksinata-sreshtu-hepatit-e-dobre-da-se-prilaga-i-pri-decata

и по-конкретно, какво мислите за следното твърдение:

"За В ваксината не е така, защото след 5-10 години титърът на антителата намалява и се налага реимунизация."

в задължителния имунизационен календар няма предвидена реимунизация за хеп.В на такава възраст...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
д-р Birdie, какъв е Вашият коментар за този материал относно ваксинирането на деца против хепатит (А и В)?
http://health.bg/16579/vaksinata-sreshtu-hepatit-e-dobre-da-se-prilaga-i-pri-decata

и по-конкретно, какво мислите за следното твърдение:

"За В ваксината не е така, защото след 5-10 години титърът на антителата намалява и се налага реимунизация."

в задължителния имунизационен календар няма предвидена реимунизация за хеп.В на такава възраст...


http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/hepb.html

Hepatitis B Vaccine Long-Term Efficacy
Immunologic memory established following vaccination.

Hepatitis B Vaccine
Routine booster doses are NOT routinely recommended for any group.

Вирусът на хеп А се предава по фекално-орален път, лице-лице, или поглъщане на заразена храна и/или вода. А не както пише лицето от страницата, която давате ( битов и т.н. нонсенси)
« Последна редакция: Октомври 24, 2012, 15:46:52 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Аз пък точно обратното съм чела. Ваксината за хеп. А не е доживотна. Средно около 10 години има ефект. Това поне успях да прочета преди да ваксинирам малкия с Хаврикс 720


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Аз пък точно обратното съм чела. Ваксината за хеп. А не е доживотна. Средно около 10 години има ефект. Това поне успях да прочета преди да ваксинирам малкия с Хаврикс 720
Аз пиша за Хеп Б, ако забелязахте... :)
Но и за Хеп А няма препоръки за реимунизации извън основната схема.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Аз пък точно обратното съм чела. Ваксината за хеп. А не е доживотна. Средно около 10 години има ефект. Това поне успях да прочета преди да ваксинирам малкия с Хаврикс 720
Аз пиша за Хеп Б, ако забелязахте... :)
Да, нямах предвид това което сте писали Вие :) /писахме по едно и също време/
Коментирах написаното в статията. Лекарката твърди, че хеп А ваксината е доживотна, а за хеп. Б има давност 10 години....



Но и за Хеп А няма препоръки за реимунизации извън основната схема.

Радвам се, че го уточнихте, защото след 10 години щях пак да почна да ровя в нета и да се чудя ... да имунизирам ли, да не имунизирам ли :)


*
на хаврикса си пише - 10г. 100% имунитет, 25г. - 90%
на туинрикса нямаше информация
*
Здравейте, пак да попитам мамите, които са слагали Синфлорикс на децата си малко по-късно, отколкото е указано в ИК.
При деца във възрастов диапазон 9-12 м. по каква схема се прилага и дали/кога се прави реваксинация? Какъв е вашият опит?
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
аз и друг път съм питала, но все още нямам яснота. кога е добре да се ваксинират децата за хеп А и Б? дъщеря ми е на 18 месеца, не ходи на градина. да изчакам ли, да я имунизирам сега ли?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
аз и друг път съм питала, но все още нямам яснота. кога е добре да се ваксинират децата за хеп А и Б? дъщеря ми е на 18 месеца, не ходи на градина. да изчакам ли, да я имунизирам сега ли?
Хеп Б ОЩЕ не сме ваксинирали? ще се бием и дърпаме уши... .
Хеп.А- след навършване на 12м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
ако е в имунизационния календар е ваксинирана. скоро гледах, пак ще погледна. тя има всички задължителни в УК и бг ваксини. сега ще видя пак
*
Елена, хепатит Б трябва вече да сте сложили всички дози. За хепатит А, ако не си слагала - време му е.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
ако е в имунизационния календар е ваксинирана. скоро гледах, пак ще погледна. тя има всички задължителни в УК и бг ваксини. сега ще видя пак
Я гледай какво става: http://www.hpa.org.uk/web/HPAweb&Page&HPAwebAutoListDate/Page/1204031508623, В УК не изглежда да е от задължителните. Не мога да повярвам. Тук и  в България хеп Б първата я  бият в родилният дом още, а в Англия да не я бият въобще.

Като ровичках за ваксините и видях българският и вижте какво пише специално за БЦЖ - изрично пише в указанията от МЗ, че на децата, които нямат белег се прави манту и отрицателните се реимунизират. Та може би е време да спрем да викаме, че лекарите били не знам какви. Тези инструкции специално за имунизациите се спускат отгоре и те трябва да ги спазват докаот МЗ не реши да ги промени. После има оше няколко проверки  - на 7,11, и 17г. и пак имунизация, ако е отрицателно.
Ето ги тук: http://www.riokoz-vt.com/imkalendar.htm
« Последна редакция: Декември 05, 2012, 06:41:12 am от Bobbie »