0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Зададох въпрос,Док.,обаче бях цензурирана и забърсана.
Въпросите ми към вас,Док. е:Има ли срок на действие на Cervarix?
Странични ефекти...нищо не пише по въпроса в листовката.До колко пречистене е тя впредвид на това ,че не е изследвана за действието и върху бременни и кърмачки?
Тези двата щама-16 и 18 май не са най-патогенните,но-изследвано ли е дали няма начин да станат резистентни?
Ако искате не ми отговаряйте,аз ще намеря кой лекар да попитам,но Вие сте авторитет тук и Ви вярвам.

* Около 9 години- покрива най-рисковият период по принцип.
* Щамовете са тези, които са пряко свързани и патогенни по отношенеие ракът на шийката на матката. Затова са и избрани. Кой и на какво да стане резистентен? на ваксината няма да станат резистентни. Да има изместване към други щамове като патогени-да. Но това важи и за Превенар ваксините.

HPV не се поставя на бременни. Няма данни че е сигурна в този смисъл. Главната група за ваксиниране е възрастта 11-12 г възраст.
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 15:29:35 pm от Birdie »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Простете, но не четете внимателно... фразата е цитат от статия от 1907.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Др Бърди, бихте ли споделили мнение относно "пакета" ваксини който е задължителен тук в Англия, по здравната каса - дали сте съгласен с всички ваксини от долуизброените и има ли други, които не са включени, но които според вас е добре да се сложат (и на каква възраст). Благодаря предварително!

at birth - BCG and Hep B
2 месеца - DTaP/IPV/Hib and Pneumococcal conjugate vaccine (PCV)
3 месеца - DTaP/IPV/Hib and MenC
4 месеца - DTaP/IPV/HiB and MenC and PCV
12 месеца - Hib/MenC
13 месеца - MMR and PCV
3 години 4 месеца - DTaP/IPV or dTaP/IPV and MMR
12 години (момичета) - HPV

Също така бащата е развил реакция когато са му били ваксина против туберкулоза като бебе - това значи ли че сега и бебето може да има такава реакция към BCG ваксината?

Др Бърди, бихте ли коментирали дали някои от горепосочените ваксини са излишни и дали препоръчвате други допълнителни. Благодаря предварително!


Простете, но не четете внимателно... фразата е цитат от статия от 1907.

Всичко съм прочела,но отговор на въпросите ми няма.Здраве да е!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Публикации срещу ваксинирането и ваксинационните практики, И особено подкрепени от "авторитетни" източници като "разкрития.ком" са подценяващи нашият интелект.

къде има такива? нещо се обърках...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Др Бърди, бихте ли споделили мнение относно "пакета" ваксини който е задължителен тук в Англия, по здравната каса - дали сте съгласен с всички ваксини от долуизброените и има ли други, които не са включени, но които според вас е добре да се сложат (и на каква възраст). Благодаря предварително!

at birth - BCG and Hep B
2 месеца - DTaP/IPV/Hib and Pneumococcal conjugate vaccine (PCV)
3 месеца - DTaP/IPV/Hib and MenC
4 месеца - DTaP/IPV/HiB and MenC and PCV
12 месеца - Hib/MenC
13 месеца - MMR and PCV
3 години 4 месеца - DTaP/IPV or dTaP/IPV and MMR
12 години (момичета) - HPV

Също така бащата е развил реакция когато са му били ваксина против туберкулоза като бебе - това значи ли че сега и бебето може да има такава реакция към BCG ваксината?

Др Бърди, бихте ли коментирали дали някои от горепосочените ваксини са излишни и дали препоръчвате други допълнителни. Благодаря предварително!
Това е нормална Европейска схема.
В УК ваксинират с БЦЖ само рискови групи? или греша? Вас смятат за "рискова" група?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Публикации срещу ваксинирането и ваксинационните практики, И особено подкрепени от "авторитетни" източници като "разкрития.ком" са подценяващи нашият интелект.

къде има такива? нещо се обърках...

http://www.razkritia.com/81384/%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%BA-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%88%D0%B8%D0%B9%D0%BA%D0%B0/
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Простете, но не четете внимателно... фразата е цитат от статия от 1907.

Всичко съм прочела,но отговор на въпросите ми няма.Здраве да е!
Този отогвор беше за мен :-).

Докторе
, видях от кога е ( може ли да допуснате, че баш аз ще пропусна да погледна източника, това ми е болна тема :-) ) и се чудех защо ми го давате. Но понеже беше единственото, което противоречи на това, което казвам и за това по него писах. Иначе едно и също сме писали,просото аз смятам, че това, което ми казва мантуто, пак е добре да си го знам, нищо друго.  Поздрави на вас и Ян Бибиян :-)


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Постът ви относно спора с колежката в далечният Тексас влезе в златните "книги" на историята като едно от най- умните неща, което съм прочел тук за всичките тези години. Без излишни комплименти- е самата истина.

Сега, в далечният Тексас с манту тестират само рискови групи.
Вас вероятно са ви взели за такава група.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Зададох въпрос,Док.,обаче бях цензурирана и забърсана.
Въпросите ми към вас,Док. е:Има ли срок на действие на Cervarix?
Странични ефекти...нищо не пише по въпроса в листовката.До колко пречистене е тя впредвид на това ,че не е изследвана за действието и върху бременни и кърмачки?
Тези двата щама-16 и 18 май не са най-патогенните,но-изследвано ли е дали няма начин да станат резистентни?
Ако искате не ми отговаряйте,аз ще намеря кой лекар да попитам,но Вие сте авторитет тук и Ви вярвам.

* Около 9 години- покрива най-рисковият период по принцип.
* Щамовете са тези, които са пряко свързани и патогенни по отношенеие ракът на шийката на матката. Затова са и избрани. Кой и на какво да стане резистентен? на ваксината няма да станат резистентни. Да има изместване към други щамове като патогени-да. Но това важи и за Превенар ваксините.

HPV не се поставя на бременни. Няма данни че е сигурна в този смисъл. Главната група за ваксиниране е възрастта 11-12 г възраст.


Благодаря,Док.!Бях чела,че имунитета,който изгражда е 5,5-6 години...,но и 9 да е,пак е малко.Хубав ден.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговор
« Отговор #670 -: Февруари 07, 2012, 16:37:07 pm »
Постът ви относно спора с колежката в далечният Тексас влезе в златните "книги" на историята като едно от най- умните неща, което съм прочел тук за всичките тези години. Без излишни комплименти- е самата истина.

Сега, в далечният Тексас с манту тестират само рискови групи.
Вас вероятно са ви взели за такава група.
Да, до преди 6 години бях медицинска сестра. Те са рискова група заради работата с пациенти.

П.П. Забравих да добявя, че и при влизане в университета също правеха на всички студенти. В последните години добавиха инструкции,ако ти е бита BCG и е положително, да ги уведомиш.
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 16:47:22 pm от Bobbie »


  
*
Др Бърди, бихте ли споделили мнение относно "пакета" ваксини който е задължителен тук в Англия, по здравната каса - дали сте съгласен с всички ваксини от долуизброените и има ли други, които не са включени, но които според вас е добре да се сложат (и на каква възраст). Благодаря предварително!

at birth - BCG and Hep B
2 месеца - DTaP/IPV/Hib and Pneumococcal conjugate vaccine (PCV)
3 месеца - DTaP/IPV/Hib and MenC
4 месеца - DTaP/IPV/HiB and MenC and PCV
12 месеца - Hib/MenC
13 месеца - MMR and PCV
3 години 4 месеца - DTaP/IPV or dTaP/IPV and MMR
12 години (момичета) - HPV

Също така бащата е развил реакция когато са му били ваксина против туберкулоза като бебе - това значи ли че сега и бебето може да има такава реакция към BCG ваксината?

Др Бърди, бихте ли коментирали дали някои от горепосочените ваксини са излишни и дали препоръчвате други допълнителни. Благодаря предварително!
Това е нормална Европейска схема.

Значи според вас схемата е задоволителна (т.е. няма други ваксини които да са препоръчителни за тези възрасти)?

Другите ваксини се бият наведнъж така както са описани, но по ваша препоръка ще помоля да ги бият отделно – на седмица по една – така може ли? (педиатърката няма проблем с това да се бият отделно.)

В УК ваксинират с БЦЖ само рискови групи? или греша? Вас смятат за "рискова" група?

Ами май да, защото и педиатърката, и акушерката която идва на посещение, я споменаха (още по време на бременността ме накараха да направя няколко допълнителни теста само за това че съм от България?!). Та оттам излезе и проблема с алергията на таткото. Само че май нямало начин да се тества дали бебето ще развие реакция от ваксината, та затова се чудя дали да я бием...?
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 19:29:24 pm от vaci »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добра е схемата. Пълна. Те имат добра ваксинационна схема. Няма липси.
Може да поставите ДТаП/ИПВ отделно, Хиб отделно и Пневмококовата отделно.
Добра идея е да не правите комбинирани ваксини а ДТаП/ИПВ ->> 1 ваксина; Хиб-отделно, една ваксина, и Хепа Б->> отделно, 1 ваксина.
Избягвайте да правите Хиб и/или Хеп.Б в комбинирани ваксини, а предпочетете единичните, съответните ваксини.

Не мога да Ви кажа, как бебето ще реагира на БЦЖ. По принцип страничните реакции към тази ваксина в малка възраст не са чести. Обсъдете на място (+) и (-).
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 20:52:10 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря Докторе! Ще коментирам отново с педиатърката и ще споделя резултата.


Д-р Бърди, в петък ми предстои да поставим на сина ми Пентаксим-а и Синфлорикс-а, и в същото време съм купила Ротарикс ваксината- първи прием. За първите две съм решила- в една визита ще са заради лошото време и невъзможността да извеждаш малко бебе неколкократно, но дали е уместно и Ротарикс-а да дадем в тази визита. Опасявам се да не стане претоварване на бебето, а и не срещам дали е съвместим със Синфлорикс.
Задавам риторичен въпрос, на който ако не беше ужасната зимна обстановка, сама си отговарям:)))- в две отделни визити.
Ще съм Ви много благодарна за мнение!
« Последна редакция: Февруари 08, 2012, 15:10:51 pm от mari-al »
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не, не е уместно да давате Ротарикс в една визита.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря Ви много за мнението, Докторе!
Така и ще направя- в две визити.
Бъдете здрав!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Имам въпрос към Birdie за ваксината Превенар. На детето ми са поставени две дози от ваксината – на  11 и  13 месеца. Сега е на 4 години – необходима ли е 3-та бустер доза и може ли да се постави сега. Преди време не можахме да постигнем консенсус и така и не и поставиха. В момента е с изолиран Пневмокок и се лекува с Аугментин.
*
А колко години е срокът на действие на противохепатитните ваксини и конкретно Хаврикс? Като са имунизирани сега децата, това означава ли че завинаги са защитени или ще трябва като възрастни да се ваксинират отново?

Според Бърди не се следи титъра при децата и бустерни дози не се поставят.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43243.msg784762#msg784762

Аз бях попадала на друга информация и понеже имаме хроничен хепатит Б в семейството, следя мненията и коментарите по въпроса.

От това, което съм чела ваксината не е доживотна и стопроцентова гаранция за защита. Макар и рядко има хора, които не изграждат имунитет /това не е само при тази ваксина предполагам/.
« Последна редакция: Февруари 15, 2012, 16:33:42 pm от pgzenga »