0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Малко е късно за Ротарикс. Даже много... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
...Много съм доволна, не са имали изобщо странични реакции. Леко я понесоха...
До колкото си спомням доктора казваше,че при тях е от задължителните.
Ето намерих негово мнение:
"Аз работя с Хаврикс само, но въпросът е какво намирате на пазара. А ситуацията е тревожна с Хеп.А .
Езикът ми буквално "окосмя" да повтарям години вече да си ваксинирате децата срещу хеп А. Ваксината се поставя след навършени 12м възраст. В две дози, през минимум 6м една от друга.
Хеп А и Хеп Б по принцип може да се поставят и на една визита... ."

Добра е ваксината. Може да поставите противо Хеп.А ваксината.

  Сърдечно ви благодаря! Много-ценна информация!
*
Благодаря за отговора д-р Бърди! Жив и здрав да сте  :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ако спазвате обикновени хигиенични правилиа, нямате толкова проблем от Ротавирус.
Не почвайте с ваксината от тази възраст.

Аз лично не ползвам и не правя Ротавирусната ваксина.
Знам че навсякъде вече е задължителна, но все още се страхувам от нея.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Да питам знаещите, от каква възраст може да се слага противогрипна ваксина? На есен каката ще тръгва на градина и обмислям такъв вариант, с надежда да не боледуват много и тя и малчо. Ще съм благодарна на мнения!
От 6м възраст и нагоре.
От 12м възраст по принцип и на практика.

Благодаря Докторе! Бъдете здрав!

http://www.*

много добра статия според мен -въобще ваксините са поредния въпрос за който няма единно мнение...

Няма изобщо такова нещо. За ваксините има едно единствено мнение от десетилетия.
"Втори" и "трети" мнения има само в страни, живеещи в плен на илюзорна и виртуална реалност.
« Последна редакция: Юни 27, 2011, 17:27:18 pm от Birdie »
*
"Човечеството е съществувало преди появата на фармацевтичната индустрия и се надявам да просъществува и след нейния упадък:lol:
Хомеопат... какво друго да кажа ...
Сами123 не чети такива статии,че косата ти ще настръхва все повече.
И кво да правим сега, да не слагаме ваксини, а да даваме чайчета ли  :lol:
Ама вярно, аман от глупости и да ни пращат по всички форуми като се интересуваме от ваксини и лекарства за децата си, да четем разни "хубави" хомеопатични, фитотерапевтични и пр. алтернативни статии. 
ох, наистина косата ми настръхва като чета някои статии, но според мен е по-добре да се чува алтернативно мнение, отколкото само на тези, които всъщност си пълнят джоба от продажба на лекарства. Би било добре да се знае истината за много лекарства и то не от форуми, а да е по-прозрачно и слава богу нопоследък има повече информация.
Аз едва ли ще се откажа от ваксините засега, но всеки трябва да прецени на база на цялата налична информация и проучвания. Нищо не знам за хомеопатията, но вяра на фармацевтичните компании хич нямам..  :?
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
"Човечеството е съществувало преди появата на фармацевтичната индустрия и се надявам да просъществува и след нейния упадък"
Хомеопат... какво друго да кажа ...
Сами123 не чети такива статии,че косата ти ще настръхва все повече.
И кво да правим сега, да не слагаме ваксини, а да даваме чайчета ли

А как се казва на човек, който си е заровил главата в пясъка и нищо не вижда? Освен своето мнение не признава друго? А и публично парадира с това? Може ли толкова много хора да вярват на хомеопатията, но те да са тъпи, а ти с настърхнала коса.
Аз лично познавам деца, на които не са слагани ваксини и са много по-здрави от моето. Познавам и детенце, на което му сложиха пълния набор от ваксини и не пропуска вирус.
Има една луда педиатърка, която силно препоръчва Ротарикс. На мен ми се стори смешна, но на това детенце му сложиха. През две седмици е с разстройство.

Познавам много лекарки, които не слагат ваксини на децата си, но не познавам нито една, която да е сложила незадължителна ваксина. Но познавам много медицински сестри, които си слагат ваксини на децата си. Те са "по-знаещи", нали.

А познавам и една много луда майка, която заведе детето си на имунизация на 5,5 години, сложи му задължителната ваксина и дори не попита какво му слагат. Господата, лапащи комисионни за ваксините, му били сложили и коклюш. До сега никой лекар не ми е отговорил какво налага реимунизация на децата против коклюш на тази възраст.
Познавам и една майка, на която в прав текст й казаха: "1. Няма връзка с ваксината. 2. Не знам какво му е на детето, но се надявам да му мине. 3. Дори и да не му мине, да знаете, че не е от ваксината." И до сега си знам, че не е от ваксината.

Слагай си ваксини вместо да даваш чайчета. Това е мноооого добра идея.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Нееее.. не пак Руски медицински глупости.
Не пак този манталитет!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Аз лично познавам деца, на които не са слагани ваксини и са много по-здрави от моето
Без да се заяджам, но до колкото съм запозната със задължителните ваксини, нито една от тях не предпазва от грипове, вируси, бактерии и т.н. Както всички знаем, ваксините се поставят да предпазят децата от тежки заболявания като туберкулоза, менингит, полиомиелит и т.н.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
И не предпазват от грип, или от безкрайните вирусни заболявания из ДГ... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
А как се казва на човек, който си е заровил главата в пясъка и нищо не вижда? Освен своето мнение не признава друго? А и публично парадира с това? Може ли толкова много хора да вярват на хомеопатията, но те да са тъпи, а ти с настърхнала коса.
Аз лично познавам деца, на които не са слагани ваксини и са много по-здрави от моето. Познавам и детенце, на което му сложиха пълния набор от ваксини и не пропуска вирус.
Има една луда педиатърка, която силно препоръчва Ротарикс. На мен ми се стори смешна, но на това детенце му сложиха. През две седмици е с разстройство.

Познавам много лекарки, които не слагат ваксини на децата си, но не познавам нито една, която да е сложила незадължителна ваксина. Но познавам много медицински сестри, които си слагат ваксини на децата си. Те са "по-знаещи", нали.

А познавам и една много луда майка, която заведе детето си на имунизация на 5,5 години, сложи му задължителната ваксина и дори не попита какво му слагат. Господата, лапащи комисионни за ваксините, му били сложили и коклюш. До сега никой лекар не ми е отговорил какво налага реимунизация на децата против коклюш на тази възраст.
Познавам и една майка, на която в прав текст й казаха: "1. Няма връзка с ваксината. 2. Не знам какво му е на детето, но се надявам да му мине. 3. Дори и да не му мине, да знаете, че не е от ваксината." И до сега си знам, че не е от ваксината.

Слагай си ваксини вместо да даваш чайчета. Това е мноооого добра идея.
Тамара не е нужен този тон!
Виждам, че познаваш мн хора  :lol:
Що се отнася до тези които не са ваксинирали децата си, смяташ ли че при евентуално заболяване хомеопатията ще ги оправи?
Не зная дали защото съм изморена, но и това с разтройството не го разбрах. Единствената причина за разтройство не е ротавирус.
За другото са ти писали съфорумници.



Според мен с тези спорове се отклоняваме от темата... Днес случайно попаднах на сайта на в.Капитал и си помислих, че там е по-правилното място...
http://www.capital.bg/interaktiv/debati/21_triabva_li_vaksiniraneto_da_bude_pravo_na_lichen_izbor/1115614_triabva_li_vaksiniraneto_da_bude_pravo_na_lichen_izbor/

Аз също като всяка майка се притеснявам, когато на детето ми поставят ваксина... Всяка "химия" в организма ме плаши.... За хубаво или за лошо обаче, благодарение на тези "химии" човечеството се е избавило от доста страховити болести, пред които дори най-големите ми страхове свързани с ваксинирането биха изглеждали смешно.
Също съм и за "правото на избор" по принцип, но в случая осъзнавам колко отговорно би било в този случай. И не става дума за отговорността, която носиш за собственото си дете, а за цялото общество.
Достатъчно беше това, че една голяма част от обществото /малко по-тъмно на цвят ;)/ доскоро беше оставено да упражнява това си право. Всички видяхме до какво доведе....


*

Тези по-тъмните всичко дават за 35 -те лева детски на глава, а както знаем са обвързани с имунизации. Как ги получават, ако не са имунизирани?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
....и от кога ги обвързаха....откакто стана проблем. Между другото, вече все по-често виждам мургавите пред кабинет ДК ;)


*
Откога датира обвързването на детските с имунизациите?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
сега ако ги обвържат и с образованието на майката, цена няма да имаме :wink: