0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

   Доктор Бърди, точното наименование на новата ваксина, заместваща Пентаксим, е  Infanrix-IPV+HIB.  Какво мислите Вие?  Напълно съвместими ли са двете?  Можем ли да поставим 3 доза от новата ваксина или да си купим Пентаксим?  Какво ще ме посъветвате?
   Благодаря!

Същото. От друга фирма.
Добра е и са взаимозаменяеми. И двете са ДТаК+Полио+Хиб >> 5 ваксини в едно.


   Благодаря Ви, докторе!
*
д-р Бърди в къщи всички ни хвана грипа,или вирус незнам,но ни хвана всички,децата,нас,родителите ми.Бебето го мина леко-има сополки все още.
Имаме час за консултация в четвъртък и трябва да й слагат ваксина-Инфанрикса-като е контактна с болни все още,да й слагаме ли ваксината,или да я отложа докато отшуми болестта,защото в момента аз и мъжа ми сме най-болни???
*
Здравейте, Докторе!
На детето ми /1г.9м./ в крайна сметка поставихме "Синфлорикс". Той не е имунизиран като бебе, тъй като в тогавашния календар не влизаще пневмококова ваксина. Прочетох, че втора доза трябва да се постави след минимум 2 месеца.
Въпросът ми е и двете дози ли трябва да са поставени до навършване на 24 м или примерно /поради болест или нещо друго/ втората доза може да се постави да речем на 2г и 2 м.?
Благодаря Ви за вниманието  :D
 
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*
И аз да попитам за "Синфлорикса"- ако втората доза не се постави слдващия месец или до два следващи,какво става?Губи се ефектът от първата ли ?Защото в Пловдив ги няма и не се знае кога ще получат и ни казаха,че трябвало да си ги закупим :?
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Здравейте, Докторе!
На детето ми /1г.9м./ в крайна сметка поставихме "Синфлорикс". Той не е имунизиран като бебе, тъй като в тогавашния календар не влизаще пневмококова ваксина. Прочетох, че втора доза трябва да се постави след минимум 2 месеца.
Въпросът ми е и двете дози ли трябва да са поставени до навършване на 24 м или примерно /поради болест или нещо друго/ втората доза може да се постави да речем на 2г и 2 м.?
Благодаря Ви за вниманието  :D
 
Без значение. Стига да спазите нужното минимално разстояние между дозите.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
И аз да попитам за "Синфлорикса"- ако втората доза не се постави слдващия месец или до два следващи,какво става?Губи се ефектът от първата ли ?Защото в Пловдив ги няма и не се знае кога ще получат и ни казаха,че трябвало да си ги закупим :?
Нищо не става- нищо не се "губи". Нито се рестартира серията... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Доктор Бърди, а какво мислите за имунизацията за Хепатит А /пак за възраст 18-24м/?
Сматате ли я за наложителна?
Тук такава ваксина не е включена в имунизационния календар и общо взето се чудим дали да слагаме на детето.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
 Здравейте, Д-р Бърди!!! Детенцето ми е на 2 годинки и 13 дни!!! Педиатърката ни посъветва да сложим пневмококова ваксина Пневмо 23 една доза, но аз четох, че е по-добре да сложим Превенар!!! За тази възраст една доза достатъчна ли е или трябва реимунизация и ако да, след колко време? Благодаря
« Последна редакция: Май 16, 2011, 15:32:54 pm от kiara »


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Момичета, каква ваксина слагат в момента в България на 2, 3 и 4 месеца? Питам, защото другата седмица ще ни е първи прием, а следващите два месеца сме в България и трябва да ги синхронизирам.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Ани, тук слагат Пентаксим и Синфлорикс в тези месеци. На нас вчера ни беше втори прием.
« Последна редакция: Юни 17, 2011, 16:02:42 pm от Nataly* »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
А намират ли се по аптеките и двете или да се запасявам? Не че има как да измисля хладилен контейнер, де...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
А намират ли се по аптеките и двете или да се запасявам? Не че има как да измисля хладилен контейнер, де...

Във Варна ги има в аптеките "Санита", "Марешки". Даже има в една аптека на Брегалница, но не знам до кога е промоцията Пентаксим 1+1, две на цената на една.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
А намират ли се по аптеките и двете или да се запасявам? Не че има как да измисля хладилен контейнер, де...

Мисля, че ги има. Но за по-сигурно питай Зори(z22).
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Благодаря ви :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Да питам знаещите, от каква възраст може да се слага противогрипна ваксина? На есен каката ще тръгва на градина и обмислям такъв вариант, с надежда да не боледуват много и тя и малчо. Ще съм благодарна на мнения!

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Доктор Бърди, а какво мислите за имунизацията за Хепатит А /пак за възраст 18-24м/?
Сматате ли я за наложителна?
Тук такава ваксина не е включена в имунизационния календар и общо взето се чудим дали да слагаме на детето.

  За "Аваксим 80U " ли става въпрос ?Която се прилага на 2 приема през 6 месеца?И аз се нуждая от мнение, защото ние ще я слагаме скоро(малкият е на година и 11 месеца).
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да питам знаещите, от каква възраст може да се слага противогрипна ваксина? На есен каката ще тръгва на градина и обмислям такъв вариант, с надежда да не боледуват много и тя и малчо. Ще съм благодарна на мнения!
От 6м възраст и нагоре.
От 12м възраст по принцип и на практика.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Доктор Бърди, а какво мислите за имунизацията за Хепатит А /пак за възраст 18-24м/?
Сматате ли я за наложителна?
Тук такава ваксина не е включена в имунизационния календар и общо взето се чудим дали да слагаме на детето.

  За "Аваксим 80U " ли става въпрос ?Която се прилага на 2 приема през 6 месеца?И аз се нуждая от мнение, защото ние ще я слагаме скоро(малкият е на година и 11 месеца).

Аз слагах и на двамата около 3 г Аваксим. Сложихме я тогава, защото дълго време се редуваха ту единият, ту другият болен.
Много съм доволна, не са имали изобщо странични реакции. Леко я понесоха. След няколко месеца ще слагам втората доза.
До колкото си спомням доктора казваше,че при тях е от задължителните.

Ето намерих негово мнение:
"Аз работя с Хаврикс само, но въпросът е какво намирате на пазара. А ситуацията е тревожна с Хеп.А .

Езикът ми буквално "окосмя" да повтарям години вече да си ваксинирате децата срещу хеп А. Ваксината се поставя след навършени 12м възраст. В две дози, през минимум 6м една от друга.

Хеп А и Хеп Б по принцип може да се поставят и на една визита... ."
Оттук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=43243.720
« Последна редакция: Юни 22, 2011, 14:25:20 pm от *vera »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Добра е ваксината. Може да поставите противо Хеп.А ваксината.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
И аз да попитам знаещите  :D
Докато се реша дали да поставим или не Rotarix малката стана на 6мес.
Утре сме на консултация, та въпроса ми е смятате ли че вече е късно и ако не е проблем ли е да се постави с противохепатитната?