0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди имате ли поглед върху ваксината Инфанрикс Пента?като реакции,поносимост от децата?
сега тя ще замества Пентаксим  в България.Ние имаме една ваксинация с Пентаксим,и сега другите две следва да са с новата Инфанрикс пента.
Това (Инфанрикс пента) е  ( ДТаП+HepB+Polio). Но няма Хиб. Голям гаф- трябва да се слага отделно Хиб ваксината. А тя е КЛЮЧОВА.
http://www.gsk.com.au/resources.ashx/vaccineproductschilddataproinfo/237/FileName/D95A75CBE6B7B93CAAC7FBF6D96FD1A0/PI_InfanrixPenta.pdf

В "Пентаксим" има Хиб, но няма Хеп Б:
http://wwwapp1.fda.moph.go.th/drug/zone_search/files/PENTAXIM_2C%2022_47_N.pdf

Най-добрият вариант е да се слагат ДТаП+Полио отделно от Хиб ваксината и Хеп Б- ОТДЕЛНО, като моновалентна ваксина.

Нищо както трябва не правят... замяната, ако е наистина така, вероятно е с други, ненаучни подбуди. От двата варианта е по-добре масово да се слага Хиб ваксината и Хеп Б отделно, отколкото да се загуби Хиб ваксинацията ( Хеп Б така или иначе ще се направи- липсата му е очевидна, но за Хиб кой знае и ПОДДЪРЖА употребата му в Бг? единици).
« Последна редакция: Април 08, 2011, 18:46:54 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
разбирам,но никой не казва такова нещо .
Бебето има вече 2 дози хепатит Б,и какво ще стане ,ще сложим 2 дози Инфарикс ,+още 1 доза Енжерикс,и реално на бебето ще му станат общо5 дози за хепатит Б 8O??????

а за смяната -казаха че тази фирма спчелила търга

и реално какво става с този ХИБ,те докторите не казват че ще трябва да се слага допълнително,а и касата няма да я поеме сигурно тази ваксина АКТ-ХИБ,
съвсем ще се обърка всичко,макар че по медиите се казва че новата ваксина напълно съответства на Пентаксим.
аз съм объркала името,значи тази ваксина ще се слага:Infanrix-IPV+HIB
« Последна редакция: Април 08, 2011, 18:16:25 pm от vavka »
аз съм объркала името,значи тази ваксина ще се слага:Infanrix-IPV+HIB
Това всъщност не е ли Инфанрикс хекса? И в Италия се слага. Защо не е добра?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Уточнете имената на ваксините, и ще Ви бъда от повече полза.
Добре е да слагате Хеп Б ваксината като самостоятелна, моновалентна.
Не че и другата не работи. Но моновалентната ваксина ликвидира всякакъв риск от възможна ниска ефективност на Хеп Б в състава на поливалентните ваксини.

Има и други подробности от чисто медицински характер... .

СЛАГАЙТЕ за предпочитане моновалентна Хеп Б и Хеп А ваксини!
« Последна редакция: Април 08, 2011, 19:17:14 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
СЛАГАЙТЕ за предпочитане моновалентна Хеп Б и Хеп А ваксини!

Докторе, а за възрастни пак ли е добре да са отделни ваксини. Напоследък поддавам на рекламата на Туинрикс /хеп.А и хеп.Б/, много е силна и въздействаща за мен и обмислям да се ваксинираме с мъжа ми.
Децата ги ваксинирахме с моновалентни за хеп А и Б.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
СЛАГАЙТЕ за предпочитане моновалентна Хеп Б и Хеп А ваксини!

Докторе, а за възрастни пак ли е добре да са отделни ваксини. Напоследък поддавам на рекламата на Туинрикс /хеп.А и хеп.Б/, много е силна и въздействаща за мен и обмислям да се ваксинираме с мъжа ми.
Децата ги ваксинирахме с моновалентни за хеп А и Б.

СЛАГАЙТЕ за предпочитане моновалентна Хеп Б и Хеп А ваксини!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Разбрано, благодаря  :D!
*
Е няма друга такава простотия като българската! И сега какво? Ние също почнахме с Пентаксим - 1прием, на втория месец нямаше наличен, а сега какво следва тази нова ваксина ли?! Изобщо има ли на пазара Пентаксим и дали не е по-добре да си я закупя, за да довършим приема й както следва...
Ейй само ни създават излишни гравоболия!
*
Днес в "Труд" пише че отново липсва 5 валентната ваксина. Според мен липсва точно Пентаксим, защото е изброено срещу кои заболавания е. Има недостиг отново, заради неизпълнени плащания.
Доктор Бърди, има ли максимален период между реваксинациите специално при Пентаксим? А при Синфлорикс?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма "максимални" срокове. Просто допълвате липсващата Ви доза.
За никоя ваксина... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
   Доктор Бърди, точното наименование на новата ваксина, заместваща Пентаксим, е  Infanrix-IPV+HIB.  Какво мислите Вие?  Напълно съвместими ли са двете?  Можем ли да поставим 3 доза от новата ваксина или да си купим Пентаксим?  Какво ще ме посъветвате?
   Благодаря!
« Последна редакция: Април 14, 2011, 12:54:45 pm от shokolad_7 »
Ами то май няма от къде да се закупи пентаксим,аз поне не намерих никъде на пазара.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
   Може да се намери Пентаксим, поне така ми казаха по телефона. Звъних в няколко аптеки.
*
днес бяхме на консултация и поставиха Пентаксим?!
   Безплатна ваксина Пентаксим не е осигурена във всички градове, поне в нашия липсва. И там където я няма, ще бъде заместена с нова. Затова и поисках съвет от д-р Бърди.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
   Доктор Бърди, точното наименование на новата ваксина, заместваща Пентаксим, е  Infanrix-IPV+HIB.  Какво мислите Вие?  Напълно съвместими ли са двете?  Можем ли да поставим 3 доза от новата ваксина или да си купим Пентаксим?  Какво ще ме посъветвате?
   Благодаря!

Същото. От друга фирма.
Добра е и са взаимозаменяеми. И двете са ДТаК+Полио+Хиб >> 5 ваксини в едно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
   Пентаксим :arrow: Infanrix-IPV+HIB

Същото. От друга фирма.
Добра е и са взаимозаменяеми. И двете са ДТаК+Полио+Хиб >> 5 ваксини в едно.

  И нашият педиатър каза същото(не, че съм се съмнявала изобщо в обяснението й),но сега като прочетох и потвърждението на д-р Бърди ми е съвсем спокойно...че големи полемики се бяха развихрили по новините.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Infanrix-IPV+HIB е основната ваксина в Германия, доколкото знам.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Д-р Бърди,
момченцето ми е на 1г. и 8 навършени месеца.
Педиатърката ни посъветва да сложим ваксина Преванар еднократно, не е задължително, но било добре за детето. Знам, че Преванар се слага на по-малки деца по схема. Би ли подействала еднократна доза на дете на тази възраст и добре ли е да я приложим?
Предварително Ви благодаря за отговора.
Поздрави и хубав ден  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди,
момченцето ми е на 1г. и 8 навършени месеца.
Педиатърката ни посъветва да сложим ваксина Преванар еднократно, не е задължително, но било добре за детето. Знам, че Преванар се слага на по-малки деца по схема. Би ли подействала еднократна доза на дете на тази възраст и добре ли е да я приложим?
Предварително Ви благодаря за отговора.
Поздрави и хубав ден  :D
Ако поставяте първата доза Превенар13/Превенар, във възрастта 12-24 месеца, нужните дози са две, през минимум 2 месеца интервал.
А не една!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.