0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Прочетох че Пентаксим може да причини гърчове и парализа.
А Синфлорикс отново гърчове.

Е, не ми стана добре като четох... Страх ме хваща.

а прочете ли с каква честота? тоест - един на колко случая? прочети листовката на аспирина, не страх, а направо ужас ще те обземе.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ако ще и 1:1 000 000 да е, важното е че се е случило на някое дете.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
ми страхувай си се, но не подлагай на риск околните и не всявай излишна паника, ако обичаш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ако ще и 1:1 000 000 да е, важното е че се е случило на някое дете.
Те са длъжни да описват всякакъв вид и род възможни странични ефекти. Това е повече правен трик за защита, отколкото реални проблеми. Защото ако е описано като "странична реакция", при иск са по-защитени. Знаете че Американците се съдят с лекари за щяло и нещяло... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
ми страхувай си се, но не подлагай на риск околните и не всявай излишна паника, ако обичаш


И как подлагам на риск и всявам паника сред околните!? Като съм написала това което пише в листовката на ваксините!!!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Д-р Бърди, а какви са наистина реалните рискове според вас? Все пак и в България има официална наредба,която изрично постановява отлагане или непоставяне на имунизации в определени случаи. Аз лично като я изчетох, останах с впечатление,че специално децата с неврологични и имунологични заболявания са с доста повишен риск. Например недоносените деца под 1500 г се освобождават изцяло от коклюшната компонента, както и тези с ДЦП и епилепсия. Преполагам, че това се отнася за предишната ДТК, не за Пентаксим, но все пак... Наистина ще е добре педиатър с опит като вас да разясни кога и при какви обстоятелства се наблюдават такива сериозни странични реакции. Аз не съм противник на ваксините, сигурна съм, че те са спасили хиляди животи, но да, прокрадват се съмнения и в мен. Контактувам с много родители на деца с неврологични проблеми (ДЦП, епилепсия), също аутизъм, хиперактивност. Някои от тях са абсолютно убедени, че проблемът е тръгнал от ваксина, а почти всички изпитват огромен страх да ваксинират децата си, след като проблемът е вече налице. Бихте ли дали например линкове към сериозни изследвания, които опровергават тезата за рисковете от ваксините?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Никой и никъде не освобождава от ваксинация по причините, за които говорите.
Никой и никъде. Коклюшната ваксина е нова и изобщо не е противопоказана за недоносени, деца с гърчове. Това са много, много стари работи.
АД и изобщо "алергиите" не са противопоказание за ваксиниране. Нито Астма е. Само документирана реакция към предишна доза е противопоказание. И Гилен-Баре и/или някои нестабилни неврологични състояния. Нито епилепсията, нито предшестващи температурни гърчове са противопоказание за ваксинация. Някои противогрипни ваксини, които в Европа не се ползват, имат по специални противопоказания. Варицелната ваксина е противопоказана при имуносупресирани деца. Но това са особени и редки ситуации.
Противопоказание са средно и тежко протичащи актуални заболявания. Не всяка хрема или кашлица... .

За 11  години работа, и стотици ваксинации, не съм имал НИТО една тежка СИСТЕМНА реакция или заболяване. Само т-ра и леки локални реакции. Изобщо Ви се чудя за какви "реакции" говорите в БГ, каква е тази истерия и паника... . Проблемът в Бг са некачествените ваксини ( до преди години), лошата схема и лошите ваксинационни практики.

http://www.immunize.org/catg.d/p2010.pdf

Добър компендиум по всички въпроси... .
« Последна редакция: Март 17, 2011, 17:53:03 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря ви за експресния отговор! В България все още действа ето тази наредба: http://www.elegantna.com/forum/viewtopic.php?t=85

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
мога да те уверя, че всички тук сме способни да прочетем листовките на ваксините и да направим избор
никой не може да ти разсее страховете, ти сама трябва да се изправиш срещу тях
като написа, че те хваща страх от написаното в листовките, по-добре ли ти стана, или просто спря да се страхуваш  :D
дори Макдоналдс има обявено, че напитките кафе и чай, както и пайовете им са горещи, след като американец ги осъди за това, че се е опарил, а не са го предупредили   :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Не разбрах как съм всяла паника, все пак!

Излиза че не мога и не трябва да споделя във форум за подкрепа какви са ми страховете 8O! А какво да споделя!? Мен това ме вълнува, това споделям. Друг го вълнува фимозата, за нея пише.

Щом са го написали като странична реакция било гърч, било апнея значи при нечие дете, някога се е наблюдавало. Няма да го изтипосат само да си вържат гащите.
 :)






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не разбрах как съм всяла паника, все пак!

Излиза че не мога и не трябва да споделя във форум за подкрепа какви са ми страховете 8O! А какво да споделя!? Мен това ме вълнува, това споделям. Друг го вълнува фимозата, за нея пише.

Щом са го написали като странична реакция било гърч, било апнея значи при нечие дете, някога се е наблюдавало. Няма да го изтипосат само да си вържат гащите.
 :)


Спокойно. Пишете за всичко, което Ви вълнува.
Ще Ви се отговори... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Има някаква тенденция "против ваксините". Бъдете безотговорни към децата си, но не излагайте на риск околните деца.

[/url]
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Извинявам се, но в поста ти никъде не видях въпрос, а само констатация на прочетеното.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Има някаква тенденция "против ваксините". Бъдете безотговорни към децата си, но не излагайте на риск околните деца.

Това пък какво означава??? :ask:
Има някаква тенденция "против ваксините". Бъдете безотговорни към децата си, но не излагайте на риск околните деца.

Това пък какво означава??? :ask:

Че когато не ваксинираш собственото си дете излагаш на риск останалите.
http://sramejlivka88.blog.bg/novini/2010/01/05/imunizacionen-kalendar-na-republika-bylgariia.466438
това ли е в сила в действителност ,питам просто да си обновя и опресня паметта 4е съм позабравила а след няколко месеца ми предстои да си опресня вси4ко май и от сега да запо4вам да ровя из темите  :oops:
Виктория, ето тук можеш да видиш актуалния имунизационен календар: http://www.riokoz-sfo.com/vaksini.html. Като петкомпонентната ваксина е с търговско име Pentaxim (Пентаксим) на френската фирма Санофи Пастьор, а ваксината срещу пневмококови инфекции е с търговско име Synflorix (Синфлорикс) на белгийската фирма Глаксо Смит Клайн. В линка има и търговските наименования и на всички други задължителни ваксини.
Благодаря ще ми бъде полезна информация  :wink: не е минало мн време от баткото но явно съм отвеяна....и забравям :oops:
*
Д-р Бърди имате ли поглед върху ваксината Инфанрикс Пента?като реакции,поносимост от децата?
сега тя ще замества Пентаксим  в България.Ние имаме една ваксинация с Пентаксим,и сега другите две следва да са с новата Инфанрикс пента.
*
хайде ново двайсе.вярно ли е това за пентаксима?