0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Докторе много държа да чуя вашето мнение-ще си повторя въпроса от предишната страница,Благодаря ви предварително :)
Здравейте д-р Бърди !
Имам следния въпрос-дъщеричката ми в каря на месеца става на 1.5 мес.през 2,3,4 месец я имунизирахме с ваксините от здравната каса,а не Пентаксим-сега каква ваксина трябва да се сложи-последната която сложихме беше на 1г1м. за морбили,паротит и рубеола,според наща лекарка сме заварено положение въпреки измененията в имунизационни календар и ще ни слага ваксините по стария календар,а според много мои познати с които децата са ни на една възраст трябва да се сложи Пентаксим който е по здравната каса вече.
Та да настоявам ли да я имунизират с Пентаксим или да слага ваксините които трябва.?

ох малко объркано го написах,но дано ме разбрахте.Благодаря
С оглед ДТаК- може да ползвате "Пентаксим".
Но в "Пентаксим" се съдържа Хиб съставка. И това трябва да отчетете когато поставяте "Пентаксим"- т.е да видите досега колко дози Хиб ваксината сте слагали и колко дози имате още.

"По стария", "по новия" календар? каква е разликата? във ваксините? или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
При поставен Синфлорикс две дози съответно на 9м. и 11м. кога следва третата?
Благодаря.
12-15м възраст, НО на минимум 8 седмици от предишната доза!
Схемата е съща както на "Превенар13" ( "Превенар").
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 18:11:58 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Педиатърката каза, че не е проблем втората доза да се съхранява в хладилник. Но нека и д-р Бърди каже. И аз ще си взема двете дози, че да не се притеснявам после.
На мен в аптеката ми казаха, че няма проблем до датата на годност да се съхраняват в хладилник, на вратата.
Може да съхранявате в хладилник, стига да не и изтича срока на годност.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Педиатърката каза, че не е проблем втората доза да се съхранява в хладилник. Но нека и д-р Бърди каже. И аз ще си взема двете дози, че да не се притеснявам после.
На мен в аптеката ми казаха, че няма проблем до датата на годност да се съхраняват в хладилник, на вратата.
Може да съхранявате в хладилник, стига да не и изтича срока на годност.

Позволявам си да добавя нещо: оказа се, че на моя хладилник на вратата е 12 градуса. При същата степен на хладилника в чекмеджето за плодове се поддържат перфектните 4-6 градуса.
Ваксините пише, че се съхраняват между 2 и 8 градуса. Не зная дали тази разлика е от значение, само обръщам внимание  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, съгласен съм.
Но дали всички хладилници имат същите "показатели"? не знам... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
"По стария", "по новия" календар? каква е разликата? във ваксините? или?

Почитания д-р Бърди, ще си позволя да Ви отговоря аз
за което се извинявам на karmela_83!
Разликата е, че "по новия" ИК Пентаксима вече е безплатен за всички,
а Синфлорикса за родените след 10.04.2010!
Всички родени преди тази сакрална дата си купувахме
Пентаксим и Превенар.
Ей сега една реимунизация на 1г и 5 м за дъщеря ми ще ни бъде безпалатна!
Тук във форума няколко майки вече се шегуват,
че която ваксина сме пожелали след ваша препоръка за децата ни,
и педиатрите не са искали да ни слагат, вече е задължителна... следва Хаврикс.  :lol:

Но това е напредък и нека повече българчета се възползват!
Здраве и спокойни дни!
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 22:13:42 pm от Birdie »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Да, съгласен съм.
Но дали всички хладилници имат същите "показатели"? не знам... .

 :D

Исках само да кажа, че ако ще се съхранява дълго време, е хубаво да се провери температурата, защото мен сега ме човърка дали не съм прецакала още в началото първата доза  :oops:
Извинете за намесата  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Мисля, че на вратата на хладилника не е много удачно да се съхранява защото се отваря постоянно и температурата варира. На нашия също във второто чекмедже, за ниска  температера е около 2-4 градуса и ще ги сложа там.

[/url]
*
Докторе, здравейте отново!
Имам въпрос, свързан с ваксините. Поради липсата на ваксина срещу Хеп.Б на българския пазар, поставянето на третата доза ( на 6 мес.) ни се забави с няколко месеца, с което реимунизациите с Пентаксим и Синфлорикс, както и поставянето на Приорикс ( за 13 мес. по Имунизационния календар) се струпаха и трябва да бъдат разпределени във времето по възможно най-добрия начин. Към тези ваксини бих искала да добавя и тази срещу Хеп.А. Тъй като успях да намеря Хаврикс, а положението в БГ изисква бърза реакция, въпросът ми е, по каква схема да разпределим ваксините? Важно ми е и Синфлориксът да бъде поставен възможно най-скоро, предвид изолирането на пневмококи в носен и гърлен секрет последните два месеца, като се надявам лечението с АБ (Аугментин - 10 дена, 3 х 2,5 мл - по Ваша препоръка ) най-сетне да бъде успешно. Секреция от носа няма вече седмица, кашлица има спорадично, нощно време вече няма давене и будене. Едва доловимо хъркане има на моменти, предподлагам от остатъчна секреция.

Предварително благодаря за отговора!
И благодаря, че Ви има!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
ХепА
След 5-6 дена- >> Синфлорикс
След седмица- Пентаксим
След седмица- Приорикс
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря за бързия отговор!
А какво здравословно състояние на детето да смятаме за зелена светлина? Да се съобразяваме ли с лабораторните резултатите след приключване на АБ или независимо от тях да ваксинираме? Да речем, в нашия случай , секреция от носа няма, само леко, рядко покашляне.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ако посявките са отрицателни, и сте приключили АБ лечение, може да ваксинирате със Синфлорикс/Превенар/Превенар13 веднага.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Добър вечер!
Днес беше денят на детската консултация и преди да сме направили контролна микробиология педиатърката ваксинира Ники със Синфлорикс. Каза, че резултатите нямали значение, трябвало да ваксинираме детето, за да може организмът да започне да изработва антитела. Нямаше как да споря с нея, най-много да бяхме стигнали до нещо от рода; "отивайте при вашия онлайн педиатър, да ви ваксинира..."  :?
На опашката останаха Хеп.А, Пентаксим и Приорикс. Последното било с приоритет заради бума на морбили и заушка миналата година, но така или иначе всичко остана "за по-нататък". Не постави две ваксини в един ден. Не каза и да дойдем след седмица... А от понеделник обявяват грипна епидемия, съпроводена със забрана за ваксинации и нещата при нас ще се проточат.  И това всичко, при положение, че все още не сме наясно с пневмококовата ситуация при детето.
Питането ми е : проблем ли е, че поставиха ваксината преди резултатите?

И за Хеп.А ваксините ме интересува, какво предполага предпочитанието Ви на моновалентна пред поливалентна ваксина, главно заради факта, че Хаврикс за възрастни все още не се предлага, по-лесно е да се намери Туинрикс?
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 21:51:04 pm от ani4ka »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма проблем че сте ваксинирали.
Тъй като сигурно сте поставяли досега Хеп Б ваксината, не може да поставяте повече дози ХепБ ( ако комбинираната е Хеп А +ХепБ).
Поставете само Хеп А ваксината.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Да, Туинрикс е комбинирана, но тъй като става дума за мен самата, а не съм имунизирана срещу Хеп.Б, се интересувах защо е желателно 2 х моновалентни вместо 1 комбинирана. Просто още не се е появила моновалентната срещу Хеп.А...

За Синфлорикс-а Вашият опит какво показва? Нашата педиатърка сподели, че предпочита Преванар, явно случаите на изолирани в посявките пневмококи са зачестили покрай 10-валентната ваксина..  :?
*
Едно въпросче и от мен.
Днес бяхме на консултация и доки каза, че ще слагат 2 ваксини: Пентаксим и Синфлорикс. Тъй като очаквах само да теглят малката признавам си хванаха ме неподготвена  :oops: затова и отказах да й сложат 2 ваксини като настоях да са с интервал 1 седмица. Сложиха само Пентаксима, но Синфлорикса доки отказа да го постави след седмица, а другия месец  8O Та се чуда сега аз как може двете наведнъж, а с 1 седмица интервал не може!
Да настоянам ли сега да сложим Синфлорикса след седмица ли да си чакам другия месец?
*
Настоявай да го бият след 1 седмца.
*
Настоявай за след седмица, а за да не си неподготвена погледни имунизационния календар.
     
Здравейте, много моля за инфо за ваксината ROTARIX, повечето мнения са доста стари които намерих. Предварително благодаря.

ileini, ние вторя месец бихме само Пентаксим, днес бихме пак само Пентаксим и след седмица до 10 дни ще бием и първия Синфлорикс.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Калина е ваксинирана с ротарикс. До сега не е изкарвала ротавирус.

[/url]