0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имам нужда от разяснения от майки, поставяли ваксина против хепатит А на децата си.
С предишната ни педиатърка само коментирахме какво предстои, записвахме час и тя имаше ангажимент за всичко, ако се налагаше плащахме/доплащахме. Сегашната ни е не  съм сигурна доколко е напредничава и имам нужда от разяснения.
От къде се купува тази ваксина? Вие я купихте и я занесохте ли? Как се процедира и какви са приемите?
*
Ние ваксинирахме Габи с Хаврикс на 12м и втора доза 7месеца след първата. Поръчахме я предварително в най-близката аптека до поликлиниката и в деня на имунизацията минавахме да си я вземем и сами я носехме на педиатърката. Цената и беше около 50лв.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
докторе, в момента в страната тихо пълзи епидемия от хепатит А, обявена в някои градове.

бихте ли препоръчали да ваксинираме сега, в този сезон, децата с ваксина против хепатит А? моят син конкретно е на 4.5 години. да ваксинирам ли, кога, колко дози и какъв интервал?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да. Сезон? той е без значение. За "Хаврикс" 720Единици - Две дози, през минимум 6м една от друга.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
След 2 седмици ще има внос на Хаврикс в БГ. Само за информация.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Привет Докторе, моите деца са- Тя на 1г и 3м, Той на 3г и 3м,
да следвам схемата дадена от вас на Джам, или друга?
Благодаря предварително!
И колко след поставяне на Превенар на Нея, мога да сложа "Хаврикс"?
 
 :flower: Благодаря!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Привет и от мен, Докторе!
И аз като Мишето, но колко време след Пентаксима мога да сложа Хаврикс?
Благодаря!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Седмица след предишна ваксинация.
Дозите за всяка възраст за Хаврикс 720Е ( детската) са две, през минимум 6м една от друга.
Хеп А ваксината се поставя след навършени 12м възраст. А не по рано ( първаата доза, да се започне с първата доза, имам пред вид)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
От  :heartbeat: Благодаря, Докторе!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Майчета, комбинирайте се. Питайте в аптеката,но Глаксо имат редовно програми,при които като се вземат дозите за 2 деца една доза е безплатна. Така ще спестите по около 25-30 лв. като си разделите икономията от тази доза.
*
И сега ги имат, аз чакам да се съберем за 5 ваксини 6 тата е безплатна. Излизат на около 38 лв. Казаха ми, че след 19 януари ще има доставка.
Но като знам в нашия скапан град как всички ме гледат неразбиращо и укоряващо, че ще си ваксинирам детето за хепА, силно се съмнявам до 19 да се съберем за поръчката.

[/url]
А как се процедира при епидемия на хеп.А с деца под 1 година, които всичко пъхат в устата си  :ask:


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
ЕVIQ, bekich благодаря за информацията!
Аз така или иначе трябва да взема 4 ваксини
ако ги взема сега, проблем ли е да се вторите дози съхраняват в хладилник 6м?

И още един въпрос към вас Докторе?
Цитирам ви -
"Дозите за всяка възраст за Хаврикс 720Е ( детската) са две,
през минимум 6м една от друга."

Съвета ви отнася ли се за момче на 12-13 г?
Благодаря сърдечно!
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Педиатърката каза, че не е проблем втората доза да се съхранява в хладилник. Но нека и д-р Бърди каже. И аз ще си взема двете дози, че да не се притеснявам после.

[/url]
*
мише, мисля за всички възрасти дозите са 2 през 6м., и за нас най-възрастните също :wink:
ваксините са различни като концентрация предполагам, защото има хаврикс за деца и хаврикс за възрастни, но нека доктора да каже.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
ЕVIQ, bekich благодаря за информацията!
Аз така или иначе трябва да взема 4 ваксини
ако ги взема сега, проблем ли е да се вторите дози съхраняват в хладилник 6м?

И още един въпрос към вас Докторе?
Цитирам ви -
"Дозите за всяка възраст за Хаврикс 720Е ( детската) са две,
през минимум 6м една от друга."

Съвета ви отнася ли се за момче на 12-13 г?
Благодаря сърдечно!
 

Детската Имунизационна схема е от 12м до 18г възраст с оглед вида на ваксината.
Иначе и за възрастни, и за деца, дозите са две, през минимум 6м една от друга, НО с различни ваксини за възрастта 12м-18г възраст и >= 19г възраст.
« Последна редакция: Януари 09, 2011, 14:48:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Майчета, комбинирайте се. Питайте в аптеката,но Глаксо имат редовно програми,при които като се вземат дозите за 2 деца една доза е безплатна. Така ще спестите по около 25-30 лв. като си разделите икономията от тази доза.

Аз взех Аваксим 80 на Пастьор. Нищо не ми споменаха за отстъпки. То и без това работата беше с "връзки" :?.
Някой слагал ли е Аваксим? Как ви понесе?
Пише, че е предназначена за деца над 12 м, до 15 г. Отново два приема, с минимум шест месеца разлика.

Семейството ми /родителите ни/, ни оказват натиск да не ваксинираме, но със съпруга ми сме твърдо решени. Дори ние самите да си сложим, но за възрастни била изчерпана в момента.
Докторе много държа да чуя вашето мнение-ще си повторя въпроса от предишната страница,Благодаря ви предварително :)
Здравейте д-р Бърди !
Имам следния въпрос-дъщеричката ми в каря на месеца става на 1.5 мес.през 2,3,4 месец я имунизирахме с ваксините от здравната каса,а не Пентаксим-сега каква ваксина трябва да се сложи-последната която сложихме беше на 1г1м. за морбили,паротит и рубеола,според наща лекарка сме заварено положение въпреки измененията в имунизационни календар и ще ни слага ваксините по стария календар,а според много мои познати с които децата са ни на една възраст трябва да се сложи Пентаксим който е по здравната каса вече.
Та да настоявам ли да я имунизират с Пентаксим или да слага ваксините които трябва.?

ох малко объркано го написах,но дано ме разбрахте.Благодаря
*
При поставен Синфлорикс две дози съответно на 9м. и 11м. кога следва третата?
Благодаря.
Педиатърката каза, че не е проблем втората доза да се съхранява в хладилник. Но нека и д-р Бърди каже. И аз ще си взема двете дози, че да не се притеснявам после.
На мен в аптеката ми казаха, че няма проблем до датата на годност да се съхраняват в хладилник, на вратата.