0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ето мнение на д-р Бърди "потърсете "Приорикс" вместо Тримовакс" . Мнението ни /мойто и на жена ми/ е същото. За ММР-ра на Мерк нямаме никакъв опит и не можем да изкажем мнение. Даже не знам има ли го в аптечната мрежа.
Благодаря Ви за отговора!
Приорикс е вече по Касата. MMR-II не мисля, че се продава в България, но има откъде да ни го изпратят.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Priorix !
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Д-р  Birdie, колко време след приключване на АБ е желателно да се изчака с ваксина?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Седмица.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря Ви!
Д-р. Бърди, възможно ли е ваксинациите да се отложат за след 2г. на детето ? И колко трае имунитета от Пентаксима, има ли начин да се провери количеството на антитела образувани след ваксинацията?
ваксини
« Отговор #327 -: Декември 08, 2010, 21:35:29 pm »
Здравейте!
Имам следното питане...
Какво може да стане ако се предозира синфлорикса?
-миналия месец бяхме на трета имунизация пентаксим+синфлорикс,а личната лекарка казва,че е сложила само пентаксим,а и аз нямам много ясен спомен,защото малката плака много и аз се притесних.Не носех и синята книжка,а и лекарката не е написала нищо в картона....
Да сложе ли ваксината...според нея ще е трета,а според мен 4?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Всякакаква недокументирана и съмнителна доза се смята за несложена.
По принцип би трябвало да има архив и записано какво и кога е слагано.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: ваксини
« Отговор #329 -: Декември 09, 2010, 22:07:34 pm »
лекарката не е написала нищо в картона....

не може да не е документирано, всяка ваксинация се описва подробно, вкл. и серийния номер на ваксината. попитай отново лекаря си.
Здравейте д-р Бърди !
Имам следния въпрос-дъщеричката ми в каря на месеца става на 1.5 мес.през 2,3,4 месец я имунизирахме с ваксините от здравната каса,а не Пентаксим-сега каква ваксина трябва да се сложи-последната която сложихме беше на 1г1м. за морбили,паротит и рубеола,според наща лекарка сме заварено положение въпреки измененията в имунизационни календар и ще ни слага ваксините по стария календар,а според много мои познати с които децата са ни на една възраст трябва да се сложи Пентаксим който е по здравната каса вече.
Та да настоявам ли да я имунизират с Пентаксим или да слага ваксините които трябва.?

ох малко объркано го написах,но дано ме разбрахте.Благодаря :)
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 16:26:37 pm от karmela_83 »
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
нещо не ми стана ясно...на колко всъщност е малката. ако е на месец и половина, как така вече сте и сложили ваксините за 2,3,4 месец?
принципно няма такова положение като 'заварено положение'. според мен това е злоупотреба от страна на лекарката. моето момиченце е доста по-голямо и последния прием с пентаксим беше по касата, първите три приема сами сме си ги купували. ако сега започвате имонизациите, пентаксим е от предпочитаните,
но ако сте вече по-друга схема, аз не мога да дам компетентен отговор. посъветвай се с лекар

опс, май нещо се обърках. извинявам се, обръщението е към Бърди, а аз не видях
МОЛЯ ЗА ИЗВИНЕНИЕ!
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 15:27:38 pm от everything_possible »
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
дъщеричката ми е на 1г и 5 месеца-малко нерзбрано съм го написала. :oops:
Благодаря ти,че даваш съвет-очаквам отговори и от мамите които знаят нещо по въпроса.
В началото не сме я имунизирали с Пентаксим ,а с ваксините по ЗК с двете боцкания и сега нали се прави реимунизация на Пентаксим на 1г 4 месеца,но ние като сме слагали от другите ваксини могат ли да ни реимунизират с Пентаксим .
Абе тя на наща лекарка хич и нямам доверие-тя не е и педиатър,а общопрактикуваща-аз я ползвам предимно за направления нея  :lol:.
*
Д-р Бърди, наличието на малко секрет в носа противопоказание ли е за слагане на ваксина? Събира се секрет главно сутрин като стане и като кихне излиза, понякога като заспи се чува хъркане. Личната това не я притеснява, според нея, ако от това се водим трябва цяла зима да не ги сложим.
Здравейте, д-р Бърди!
Имам следния въпрос: В момента детето ми е с варицела(5-ти ден с пъпки). Трябва след средата на януари да му се постави МПР ваксина(Приорикс, по Ваш съвет).Кога , според Вас, е безопасно да се постави тази ваксина? Детето е на 1г.2м.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
2-3 месеца след отшумяване на варицелата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря Ви много, докторе! Светли празници!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Д-р Бърди реших да питам за ваксините тук в тази тема-имам въпрос пак за Синфлорикс ваксината.Защо според възрастта се препоръчват различни дози,ако детето е над 2 г само една доза се слага ,а на бебетата цели 3 ,че и 4 после?
За кои болести по-точно се прави и за колко време напред предпазва детето от тези болести?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Схемата е различна с оглед  това, кога поставяте първата доза. Защото имунитетът към този вид микроорганизъм е в зависимост от способността детето да отговаря на капсулни антигени. Пък което е в зависимост от възрастта.

При здрави деца, над 3-5 годишна възраст, те имат вече поради възрастта си възможност сами да се защитават.
Затова и ваксината е лицензирана до 5 ( някъде -6) годинки. Това за Превенар. Синфлорикс се ползва само до 2г възраст- поне тук така е регистриран.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
грешката е моя,понеже четох листовката и на Синфлорика ,и на Превенар.Да Синфлорикса пише че е до 2 г.Тук от тази година направиха Синфлорикса по имунизационния календар.