0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #260 -: Септември 11, 2010, 20:03:45 pm »
Състава на Инфлувак-а за тази година :

-A/California/7/2009 (H1N1): derived strain used reass. virus NYMC X-181
 15 micrograms HA **
 
-A/Perth/16/2009 (H3N2): like strain used reass. virus NYMC X-187 derived from A/Victoria/210/2009
 15 micrograms HA **
 
-B/Brisbane/60/2008
 15 micrograms HA **
 
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #261 -: Септември 11, 2010, 20:14:47 pm »
И - Guidelines Updated for Influenza Vaccination and Antiviral Therapy in Children
http://www.medscape.com/viewarticle/727668
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #262 -: Септември 11, 2010, 23:25:06 pm »
Педиатъра ни препоръчва да поставим Rotarix на сина ни, който в момента е на 2 месеца. Бърди, искам да попитам какво е мнението Ви за тази ваксина?
« Последна редакция: Септември 11, 2010, 23:26:39 pm от do »
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #263 -: Септември 11, 2010, 23:51:18 pm »
Педиатъра ни препоръчва да поставим Rotarix на сина ни, който в момента е на 2 месеца. Бърди, искам да попитам какво е мнението Ви за тази ваксина?


Не съм доктор Бърди, но мога да кажа, че на моя син му е поставена въпросната. Дори не е поставяне, ами е като сироп - веднъж на дву- и после на тримесечна възраст.
« Последна редакция: Септември 11, 2010, 23:52:54 pm от blue_sky »

*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #264 -: Септември 12, 2010, 00:18:10 am »
Педиатъра ни препоръчва да поставим Rotarix на сина ни, който в момента е на 2 месеца. Бърди, искам да попитам какво е мнението Ви за тази ваксина?


Не съм доктор Бърди, но мога да кажа, че на моя син му е поставена въпросната. Дори не е поставяне, ами е като сироп - веднъж на дву- и после на тримесечна възраст.

Да, знам, че се дава орално. Имаше ли някакъв проблем при вас? Четох, че е сравнително нова ваксина и затова все още се чудя какво да правим. 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #265 -: Септември 12, 2010, 00:42:12 am »
Не ползвам тази ваксина. Все още не съм убеден че е безопасна.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #266 -: Септември 12, 2010, 15:22:30 pm »
Калина също има поставена Ротарикс. Моретата ги изкарваме безпроблемно без разтройства и повръщане. Доволна съм, като слушам майките какво преживявят ако децата им са с ротавирус.

[/url]
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #267 -: Септември 14, 2010, 09:42:45 am »
Д-р Birdie, между МПР ваксината и Превенар колко е минималният срок, който е добре да се спази?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #268 -: Септември 14, 2010, 09:51:07 am »
Месец. Макар че по принцип могат да се поставят и на една визита, и че по принцип официално няма такъв срок.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #269 -: Септември 14, 2010, 10:28:51 am »
Д-р Бърди, моля за коментар.
Статията по долу е публикувана в немски медицински онлайн бюлетин. Изпрати ми го една приятелка.
http://www.aerzteblatt.de/nachrichten/42646/

Статията е на немски, по долу съм направила превод:

Пнемвококова имунизация благоприятства Резистентност на микроби


Ваксинирането със седем-валетната Пневмококова ваксина PCV-7, благоприятства разпространяването на Пневмококи Серотип 19А, който предизвиква често резистентност и е отговорен за тежко протичне на болестта.
Това произлиза от едно клинично изследване в американския медицински бюлетин JAMA.
Стрептококовата ваксина предотвратява Носоглътката да бъде заселена от Streptococcus pneumoniae. Т. к. Ваксината обхваща само една част от серотиповете, тя оставя една “екологична ниша”, която се запълва от други Серотипове.
Към това предналежи Серотип 19А, който в САЩ /в Германия още не/е един от най-честите причинители на инванзивни пневмококови заболявания. Колко бързо става обрата, показва Post-Hoc-Анализа, който извършва в едно изследване Елке ван Гилс от Университета Утрехт, извършено преди генералното въвеждане на PCV-7 Ваксина,
Изследването сравнява 2 различни схеми на ваксиниране. Една част от децата, биват ваксинирани на 2 и на 4 месеца, в другата група последва и трета ваксинация на 11 месеца /2 + 1/. А трета група не е ваксинирана изобщо. В тази трета група бива открит по-късно при 9,2% от децата Серотип 19А в гърлен секрет.
В 2 + 1 групата, процента е 16,2%.  Разликата е показателна. Също в групата с 2 имунизации, гърлото по-късно е населено със серотип 19А /13,2%/
Изследването доказва, че Имунизацията е отговорна за смяната на Серотиповете. Междувременно вече е на разположение ваксината PCV-13, която съдържа и 19А. Дали тя ще се отрази благоприятно върху броя на инванзивните Пневмококови Заболявания, остава да се изчака.



1. PCV-7 и Превенар е идентична ваксина, нали?
2. Какво точно причинява въпроания серотип 19А
3. На мен ми изглежда доста нелогично, но нали е доказано с изследване.
4. И въпреки това, е по-добре да се постави ваксината, отколкото да не се постави, нали?
5. Тази 13 валетна има ли я вече на пазара? Понмя, че нашия педиатър ми обяснваше пролетта, как вече има по нов Превенар, обхващаш повече серотипове стрептококи /т. к. дъщеря ми е имунизирана още през 2007 и 2008/

Въпросната приятелка, голям противник на ваксините, не е поставила на 2 годишното си дете почти никаква, а за пневмококовата ме убеждаваше колко вредна била :D и как нейната педиатърка /тук в Германия/ и обяснила, че не е необходимо да я слага. Обратно на нашия педиатър,/също в Германия/ който е твърдо за Превенар.

Благодаря Ви.


« Последна редакция: Септември 14, 2010, 10:30:34 am от albenanedelcheva »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #270 -: Септември 14, 2010, 10:35:46 am »
1.Да.
2.Причинява заболявания, характерни за цялата група Пневмококи.
3. Кое Ви "изглежда нелогично"? 7 валентната ваксина покрива щамове 4, 6B, 9V, 18C, 19F, и 23F. Не покрива 19А, и е естествено да няма защита към него.
4.Да, разбира се.
5. Да, има я. Тя покрива още 6 щама (1, 3, 5, 6A, 7F, и 19A).

Цитат
"Изследването сравнява 2 различни схеми на ваксиниране. Една част от децата, биват ваксинирани на 2 и на 4 месеца, в другата група последва и трета ваксинация на 11 месеца".
>Ами дълбоко заблудена е госпожата. Ваксината се поставя в дози 2,4,6 и трета доза 12-15 м възраст. То затова е и тази схема от 4 дози. Не предпазва от щама 19А, който не съдържа, така или иначе, но срещу другите-предпазва. Немците и някои други непрестанно се опитват да правят "техни си схеми" с техни си интервали между дозите. Ами, не работи това. Отвъд океана са си "направили домашното" добре, преди да пуснат официалните си препоръки за броя дози и интервала между тях. Така че госпожата няма нужда да прави "сравнения":
 * с грешни и неортодоксални дози ( като брой и интервал)
 * да прави манипулативни "заключения"- каква защита ще очаква към щам 19А, който така или иначе го няма във ваксината Превенар-7 ??
  * ами,нормално е да не се открива колонизация с щамове, покриващи се от ваксината. Затова я и правим- да не се откриват тези щамове. И естествено е като има защита, колонизацията да се измества към други щамове, не влизащи във ваксината. Нищо ново не казва Госпожата Д-р Елке ван Гилс.
  *Що за "експерименти" прави преди масовото въвеждане на Превенар 7? и с какво те опровергават нуждата от масово приложение на Превенар?  И първата и схема на ваксинация, и втората и, са грешни. Какви "изводи" ще прави от грешни схеми? Това първо. И второ, факта, че не открива проблем с щамове, покриващи се от ваксината, не говори ли за ефикасността на ваксината. Каква защита ще очаква към щам, не съдържащ се във ваксината?

Лошо че не я е поставила.
Целият въпрос с 19А щама е че платени интереси се стремят бързо да се мине към 13 валентната ваксина, за да се спре производството на 7 валентната. Там е цялата истина. Понеже изобщо не е изгодно да произвеждате две ваксини с еднакви характеристики, по-добре е да произвеждате само една. Иначе 13 валентната е на същата цена като старата и финансови интереси има само да не се произвеждат заедно двата продукта, което не е изгодно за фирмата. Кой ще купи 7 валентната, щом има 13 валентната?
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 10:56:12 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #271 -: Септември 14, 2010, 10:42:24 am »
Д-р Birdie, благодаря за отговора!
Докторе, нали все още сте на мнение, че Превенар е една от най-належащите за слагане ваксини и една от най-резултатните като действие? Ние след малко отиваме да слагаме първата доза Превенар.
След дълго мислене за избор между Превенар и Синфлорикс израх Превенар. Когато поръчвах ваксината питах и за Превенар 13. Няма я все още, поне тук при нас.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #272 -: Септември 14, 2010, 10:59:07 am »
Да, все още съм на мнение.
Късно поставяте- поставя се 2,4,6 и трета доза- 12-15м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #273 -: Септември 14, 2010, 11:02:54 am »
Благодаря Ви, д-р Бърди.

Ваксината се поставя в дози 2,4,6 и трета доза 12-15 м възраст.

Точно по тази схема, са поставени на дъщеря ми в Германия. Четери дози.
« Последна редакция: Септември 14, 2010, 11:04:25 am от albenanedelcheva »

*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #274 -: Септември 14, 2010, 11:03:12 am »
Да, късно е. Първите месеци поради ред причини не успяхме да я сложим. Към годинката пък нашата педиатърка каза да оставим след годинката, че тогава дозите са само 2. И така.... днес ще слагаме първата доза. Късно е, но все още има смисъл от тази ваксинация, нали?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #275 -: Септември 14, 2010, 11:08:28 am »
Да, има.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #276 -: Септември 14, 2010, 11:12:02 am »
Благодаря Ви. Отиваме.
Лек ден от нас.
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #277 -: Септември 19, 2010, 12:44:21 pm »
Здравейте!
Д-р Birdie,синът ми е на 2г и 10м.Моля Ви за съвет относно поставянето на ваксините преванар или пнемво 23?Знам, че за тази възраст приема е един път.
Имаме прием на пентаксим 2,3,4месец и реимунизация година след последния прием.
Благодаря Ви!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #278 -: Септември 19, 2010, 13:04:55 pm »
аз поставих Превенар в такава възраст на Стефания
еднократно
просто 7 спазъма в рамките на година забавиха поставянето й по рано, приема на антибиотик след всеки и всеки от спазмите в рамките на 2 месеца
откакто я има е направила еднократно спазъм, вярно че и терапия проведохме, но не се наложи да бият урбазон, много по-лек и лесно овладяхме
не съжалявам за нищо, което съм направила по съвет на доктора
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #279 -: Септември 19, 2010, 14:11:50 pm »
Калина също има поставена Ротарикс. Моретата ги изкарваме безпроблемно без разтройства и повръщане. Доволна съм, като слушам майките какво преживявят ако децата им са с ротавирус.

Моите деца също имат  поставен Ротарикс по схемата, не помня на каква възраст почнахме. Това лято не ги защити от вируса с диарията. Естествено не покрива всички възможни щамове, макар да ми се иска :D.
« Последна редакция: Септември 19, 2010, 14:14:05 pm от *vera »