0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте,
интересува ме дали се слагат и други ваксини за МПР освен Priorix?
У нас - не, за света не знам. Ето ги ваксините разрешени в БГ http://www.vaksini.bg/0/vaccine.html
Имам спешен въпрос към д-р Бърди, тъй като съм много притеснена.
Днес трябваше на 5 месечния ми син да бъде поставена Синфлорикс (поради липсата на ваксини сме изостанали от календара с 2 месеца)
Когато се прибрах вкъщи, установих, че в картона е записана доза Пентаксим. Порових в Нета и в действителност опаковката на ваксината, която бе поставена бе на тази ваксина.
 Притеснението ми идва оттам, че не са минали 30 дни от предишната доза Пентаксим, а само 20.
Трябва ли да взема някакви мерки и имам ли основания за притеснение
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Сложили са Пентаксим, вместо Синфлорикс?
Ако 2 доза Пентаксим е поставена на под 1 месец разстояние от първата, не се брои за поставена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Много благодаря, докторе, за бързата реакция.
Защото кръвното сигурно ми е 200 от притеснение (антиваксинаторите така са ни наплашили, че вече и такива като мен започват да изперкват).
Re: Въпрос за БЦЖ
« Отговор #245 -: Август 26, 2010, 17:24:07 pm »
Здравейте, Докторе :)

Въпросът ми е малко страничен, но се надявам да ми отговорите.
След като ни е поставена ваксина БЦЖ, ако се изследваме за туберкулоза, ще излезе, че сме боледували, нали?
Чудя се доколко точна може да е диагноза "Късни последици от белодробна туберкулоза"...
Благодаря!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Двете неща, за които питате, са тотално различни.
Няма начин да се разбере доколко една БЦЖ ваксинация е била резултатна. В този аспект, Манту не е, и не може да бъде, критерий за резултатността на една предшестваща БЦЖ ваксинация, защото няма начин да рзберете едно (+) Манту дали е (+) от ваксината или от реално заболяване. Следователно, широките практики в Бг да се прави Манту с цел да се "установи" резултатността от предшестваща БЦЖ ваксина, са наивни и са не работещ подход.

Под това "Късни последици от белодробна туберкулоза" се разбира реалните последици на прекарано заболяване.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
У нас - не, за света не знам. Ето ги ваксините разрешени в БГ http://www.vaksini.bg/0/vaccine.html
Благодаря за отговора!
Вчера имах обаждане от областната РИОКОЗ /За София-област/ да ме уведомят хич да не си правя труда да ходя за ваксини през септември. Нямало нито в техните складове, нито в централния на Министерството. Докога - не се знае. Предполагам ,че запасите и в другите областни ХЕИ-та не са по-добре. Така че очаквайте ново разбъркване на календара и изоставане на графика.
Прекрасно... отново "браво" на сегашното правителство  osi_7

Bekich, а за всички ваксини ли става въпрос или само за Пентаксим и хепатитната?


Казаха ми ,че нямат никакви. Даже и нашенските евтинки - през септември и Манту даже няма да правя.
Еееее, това вече на нищо не прилича. За първия  прием на Пентаксим и Синфлорикс чакахме 2 месеца. Така ако продължава, може и да се окаже, че няма смисъл вече да се бият, защото децата са пораснали


Здравейте, аз искам да попитам може ли да се направи някакво изследване за общото състояние на детето преди имунизация, тъй като личната ни тормози да сложим 4-ти пентаксим ( вече сме на 2г1м и сме били закъснели много), а детето има леко зачервено гърло и докато спи я чувам, че сумти. Не съм сигурна дали и има нещо - няма сополи, но ме притеснява гърлото. Освен това ходи на ясла - ако хване някой вирус, който още не се е проявил по време на имунизацията? Моля Ви да ми кажете дали има такова исзледване, което може да се направи непосредствено преди имунизацията, за да сме сигурни, че е ок.
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #253 -: Септември 01, 2010, 08:24:26 am »
Няма такова изследване, с което да сте сигурни.А и смисъл няма. Винаги ще сте с тоя страх щом разсъжденията Ви вървят в тая посока. А ако се зарази с нещо във времето от взимането на кръвтта или секрета или каквото и да е там изследване до излизането на резултата и отиването на имунизация ... Затова е важно педиатърът да прегледа  бебето и да прецени.
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #254 -: Септември 01, 2010, 10:06:28 am »
Д-р Бърди,

Искам да Ви попитам, какво Ви е принципно отношението към противогрипните ваксини при малки деца.
Голяма ли е ползата от тях, има ли много странични ефекти и в какви случаи се препоръчват най-много?
Миналата година личния ни лекар /не педиатъра/ в Германия не ни препоръча да слагаме на детето / беше на 2 години и нещо/.
Сега се замислям по този въпрос. Детето ходи на детска градина, боледува нормално, обикновено вируси от ДГ, през зимата се очаква живот и здраве да се роди и сина ни.... та затова.
А тези ваксини не предпазват от респираторните вируси, от които децата най-много боледуват през зимните месеци, нали?

Благодаря Ви

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #255 -: Септември 01, 2010, 14:31:35 pm »
Противогрипната ваксина е нужна и работеща.
Не знам дали тази ваксина, която ще се продава от Септември 2010 съдържа щама H1N1.Защото се появиха обезпокояващи съобщения относно H1N1 ваксината "Пандемрикс". Така че, ако сегашната "формула" съдържа H1N1 без право на избор "без", аз бих се въздържал на този етап.

Това с "Пандемрикс" ми стана известно от няколко дена/седмица.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #256 -: Септември 01, 2010, 17:13:15 pm »
Докторе у нас в Бг, ваксината ще се търгува от края на септември.
Това включва Ваксигрип сезон 2010/2011

VAXIGRIP® contains the following strains of influenza virus:
A/ California/7/2009 NYMC X-179A (A/California/7/2009 [H1N1] - like),
A/ Wisconsin/15/2009 NYMC X-183 (A/Perth/16/2009 [H3N2] – like), and
B/ Brisbane/60/2008 (B/Brisbane/60/2008 - like

Виждам, че съдържа щама H1N1, за този ли става въпрос?
И ако правилно съм ви разбрала, мислите че ще произведат ваксина без този щам и евентуално ще се търгуват и двете на пазара с право на избор ли?

До колкото съм чела и чувала, казват че когато се ваксинираш с противогрипна ваксина и прескочиш сезон, заболяванията протичали по тежко. В това има ли нещо вярно? 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #257 -: Септември 01, 2010, 17:39:24 pm »
Да, съдържа. Няма да предложат за 2010 вариант "без" както се вижда.
Трудно е да дам на този етап препоръки.

Другото за "прескачанията" не е вярно- това е Бг митология "Мейд ин Дж.п а ла Русиа"
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #258 -: Септември 01, 2010, 17:55:29 pm »
Да, съдържа. Няма да предложат за 2010 вариант "без" както се вижда.
Трудно е да дам на този етап препоръки.

Другото за "прескачанията" не е вярно- това е Бг митология "Мейд ин Дж.п а ла Русиа"

Благодаря ви докторе, може ли да ви помоля, когато можете да дадете препоръки относно противогрипните ваксини, да ни пишете. Още веднъж благодаря, мислех да избързам този сезон, че миналият закъсняхме, но ще изчакам до последно.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговори за ваксините.
« Отговор #259 -: Септември 01, 2010, 19:19:13 pm »
Чакам и се "оглеждам" за повече информация относно H1N1.
Ето повече:

http://www.theepochtimes.com/n2/content/view/41743/
"...On Tuesday, the THL proposed suspending Pandemrix until the investigation is completed."
"...So far, twelve confirmed cases of narcolepsy have been reported after patients received the Pandemrix vaccine. Apart from Sweden and Finland, where most of the cases were reported, there have also been cases reported in France, Germany, and Norway."

http://afludiary.blogspot.com/2010/08/finland-suspends-use-of-pandemrix.html
"...as a precaution, Finland has suspended the use of the Pandemrix monovalent H1N1 vaccine."

http://www.expressen.se/nyheter/1.2110483/forskare-morkade-bieffekter-om-vaccin-utreds
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.