0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не. Търсете другаде причината.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
но на листовката на ваксината пише диария и температура  :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Е, и? Там се описва всичко възможно. Дори и с честота 1/10.000.
Вие вярвате че сте в тази категория? 1:10.000?

Често диариите,които се описват там, са резултат от антипиретиците ( особено Нурофен, Понстан, Ибупрофен) а не от ваксината пряко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Д-р Бърди, искам да ви попитам къде се поставя (ръка/крак) ваксината Превенар.

Дъщеря ми е на 1г и 6м, тази седмица ни предстои първата доза. Втората доза доколкото съм чела вашите постове трябва да е минимум 2 месеца се първата.



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Ръка. За тази възраст. Ако има достатъчно мускулна маса там.
Но ако детето е склонно да прави т-ра при ваксиниране- по-добре в крачето.
Затоплена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
......Съвсем резонно, lady_11 , сте сложили скобите с допълнението "нормално мислеща" майка. Честно да ви призная,не са много, поне в м условията в които работя аз - малък град , голяма безработица, нисък статус, доста роми. ....

Нека не се налага вие лекарите /без нужната квалификация/ да определяте коя е "нормално мислеща жена" и коя не ;)
Според мен по-правилно би било поне да се обясни на родителите какви са ползите и вредите за детето от поставянето на две ваксини едновременно, а те сами да вземат решение какво да правят. За съжаление за да си спестят няколко допълнителни минути работа някои педиатри /включително и нашия/ отказват разделянето на два приема. Имахме същият проблем като White при поставянето на първата доза Пентаксим и Синфл. Педиатърката ни убеждаваше в "невъзможността" да се разделят двете ваксини с всякакви безумни доводи. В "препирнята" между нас, усетих че мъжа ми ще изгуби контрол и ще направи скандал, за това реших да рискувам и да се съглася с едновременния прием само по-бързо да приключим с "безумния" спор. За съжаление детето направи реакция. Следващият път може би аз ще направя скандала, но няма да позволя да ми причинят подобен стрес отново.


*
Но температура ,диария намален апетит и др го дават за много чести реакции така че..?Не пише колко дни продължават тия реакции?Пък и странно е че в момента в който го ваксинирахме след 2 часа се появи растройството иначе нищо му нямаше на детето :?
*
Ръка. За тази възраст. Ако има достатъчно мускулна маса там.
Но ако детето е склонно да прави т-ра при ваксиниране- по-добре в крачето.
Затоплена.

Благодаря Докторе, тя едричка 13кг/88см, досега не е вдигала Т-ра от ваксина. След 3 и 4 Пентаксим имаше само подуване/оток в мястото на убождане. Слагах и компрес с реванол и премина по бързо.

Лек ден и още веднъж Благодаря за отделеното време.



*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Не са противопоказание.
Няма значение времето от преминалите дози. Просто поставяте липсващите Ви дози.
Благодаря Ви за съвета д-р Бърди. Не искам да обвинявам Вас за каквото и да било, но искам да споделя какво се случи с нас.

Направихме ваксината, оченцето забра и още не зная какво ще се случи. Трябва да му се направи операция, за да се изчисти, но е малък и затова сега направиха каквото можаха под местна упойка и след 10 дена антибиотици... ще видим. Общо взето не ни е скучно.
Очните лекари, в клиниката, в която се наеха да лекуват детето, обаче са категорични, че "това, както и всичко друго, което се случва непосредствено след ваксината, не е от ваксината"

Чудя се как съм била толкова кьорава досега. Да слушам пълни аматьори, които ме убеждават, че трябва да правя ваксини. Оказа се че на 6 годишно дете съм правила коклюш и ХИБ, защото такъв бил календара. А знаете ли точно БЦЖ в колко държави се прави? И онази мойта педи ме кара да правя манту през юни.

Не зная как се правят тези неща в Гърция, но тук номерът с ваксините не става. За втори път ми се налага да търся лекарска помощ след реакция от ваксина на ДЕТЕ и втори път всички държавни клиники ми отказват, защото това не можело да се случи след ваксина и единствено аутопсията можела да докаже, че това е от ваксината. Явно статистиката е по-важна от здравето на децата. А и комисионните не са без значение.

Най-много ме учуди това, че в картона нито на едното нито на другото дете беше записана реакция от ваксината. Децата през януари изкараха варицела. В картона на мъничкото това не е отбелязано, защото трябвало да се изпрати уведомление до ХЕИ... Как тогава да вярвам че тази реакция е 1/10.000 (примерно) Ако да уведомиш "стъкмистиците" че има реакциия е толкова сложно, явно и резултатите не са особено верни.

Единственото обяснение, което исках беше нещо от сорта: "Това не е пряко от ваксината. В следствие на ваксината е паднал общия имунитет на детето и това е направило възможно събитането на толкова гной и появата на толкова нови ечемици" Единственото, което ми казаха обаче е - такава странична реакция тази ваксина Няма. И явно след нашия случай пак няма да я има.

Аз за пореден път съм разочарована от медицината в БГ. Както казва синът ми "Лекарите нищо не разбират от мИЛицина"
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не разбрах? "забра?" имате пред вид?
Хроничните "ечемици" при деца се дължат на проблеми с имунитета, независимо от ваксините.
Втора причина са рефрактерни аномалии (миопия, астигматизъм).
Трета е диабет, например. Или нарушен глюкозен толеранс по ред причини и извън пряко диабет тип 1.

Потърсете Фусидин на очни капки и/или Фусидин на сиропче.
Ако наистина има Стафилококова очна инфекция, Фусидин на сироп ( даден като АБ пер ос) е много добър избор.

Аз лично НИКОГА след която и да е било детска ваксина не съм виждал очни инфекции като усложнение.
Защо не изследвате клетъчият и хуморален имунитет на детето с подходящият сет изследвания?

"Чудя се как съм била толкова кьорава досега. Да слушам пълни аматьори, които ме убеждават, че трябва да правя ваксини. "
Това не го разбрах... . Простете, но в 2010г ваксини на децата се поставят така или иначе. Ваксините не са виновни за всички световни беди, и противопоказанията за ваксиниране се броят на пръстите на едната Ви ръка.
Казва Ви го човек,който прави стотици ваксини на година и има пряк поглед върху тези неща.

Варицела дава значителни нарушения в имунитета и затова след варицела не се правят веднага ваксини.
Освен това, именно тези проблеми с имунитета са причина за редица инфекции по време на, и след прекарана варицела.
Именно и поради тази причина при варицела се избягват нестероидните антипиретици ( Нурофен, например, Ибупрофен) и се дава само Парацетамол.
И простете, не съм "пълен аматьор", ако мен визирате с тази фраза.
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 20:01:33 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
И простете, не съм "пълен аматьор", ако мен визирате с тази фраза.
Не съм имала предвид Вас. Специално го посочих в началото на поста за да не си го помислите
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговор
« Отговор #231 -: Юни 23, 2010, 22:05:37 pm »
И простете, не съм "пълен аматьор", ако мен визирате с тази фраза.
Не съм имала предвид Вас. Специално го посочих в началото на поста за да не си го помислите

Що се отнася до оченцето - имаше изчезващ вече ечемик. На деня след ваксината се появи нов ечемик. И един, който едната лекарка нарече "вътрешен ечемик" или нещо от сорта. Но представляваше нещо голямо колкото грахово зърно и пълно с гной и кръв. Това го спукаха. Ходихме в клиниката на Акад. Петя Василева. За това за сега ще се съобразим с това, което те ни изписаха.
Кръвната захар на детето е 4.1-4.6 в зависимост от това дали е ял и т.н. За сега няма съмнения за диабет. Предполагат далекогледство или астигматизъм.

Не искам да ви занимавам сега с това.

"Пълен аматьор" за мен е например нашата ДжиПи. Защо и с кой акъл прави коклюш на 6 годишно дете. Какво толкова ще се случи, ако детето се разболее от коклюш. Все пак има правени N ваксини преди това? Аз мислех че е полиомиелит, което на мен ми звучи сериозно. Ама като му се наду ръката и месец и половина след това още го болеше силно, тя ми заяви, че било съвсем нормално да го боли и още три месеца... Отделно ХИБ също правят в момента за първи път на 6-годишни деца.

Защо не им правят само дифтерия и тетанус. Има такава ваксина. Но явно някой трябва да вземе комисионна и... затова "Тетраксим"

Простете, но в 2010г ваксини на децата се поставят така или иначе. Ваксините не са виновни за всички световни беди, и противопоказанията за ваксиниране се броят на пръстите на едната Ви ръка.
Казва Ви го човек,който прави стотици ваксини на година и има пряк поглед върху тези неща.

Да, не успорвам опита Ви. Но в България не се обяснява на майката какво и защо му се прави на детето, а че нищо не може да му се случи. И вместо в периода след ваксина детето да е под наблюдение, то е "изхвърлено" от системата, за да не обърка статистиката. Гледах едно руско филмче. Там казаха, че "на запад", нямам претенции да съм точна, на дете пострадало от ваксина се отпуска пенсия в размер 2 минимални работни заплати (примерно). И това е нормално. Все пак по желание си заразяваш детето, за да може да има смисъл цялата тази дейност с ваксините, да защитиш не само него, но и другите. А тук отказват да го лекуват... Нас ни изхвърлиха от медицинска академия - детска очна клиника. Като чуха че сме след ваксина ни казаха да идем след месец.
Ето филмчето http://video.google.com/videoplay?docid=1103396999649583027&hl=en

Това се случи с нас. С деца около нас също... В градинката като казах какво е станало се оказа, че далеч не само с нас са се случили подобни неща... но на никой вече не му се занимава. И аз няма да тръгна да търся сметка на МА защо са ни изпъдили.

Освен това сега личната иска да направи манту на голямото. И ако е отрицателно да направи БЦЖ. Ама аз от интернет разбирам, че при БЦЖ мястото не трябва да се излага на слънце 3 месеца. И детето на плажа с тениска ли да го държа. Или да рискувам нещо да не е съвсем както трябва с ваксината и пак да си няма имунитет... И дали и доколко всичко това е вярно няма кого да попитам. Личната ще каже каквото й изнася. Нея няма смисъл да я питам.
« Последна редакция: Юни 23, 2010, 23:39:58 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Д-р Бърди, при нас се постави на 2,3,4 месец ваксините Тетрактхиб и Имовакс, препоръчани от педиатъра на сина ми.Както знаете от тази година в БГ безплатна е вече Пентаксим, но лекарката казва, че трябва да продължим със започнатата схема.Има деца с поставено българско ДТК, те как ще продължат по новата схема с Пентаксим.Имам чувството, че миналата година и сега тя злоупотребява с доверието ми, защото ми е позната?!
Мога ли да поставя Пентаксим?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Да, може. Те са взаимозаменяеми.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Д-ре много благодаря за бързия отговор.
Здравейте! Искам да попитам дали някой вече си e купил Prevenar 13. Ако да, моля, споделете откъде, защото аз тук в Русе не успявам да намеря тази ваксина. Благодаря!
Здравейте доктор Бърди,
Искам да Ви попитам за Ротарикса, въпреки отговора Ви, че ваксината не се ползва след 6ти месец, много ли е късно при 7 месечна възраст? И също така в брошурата на лекарството, която педиатърът ни връчи пише, че ротавирусът се кара изключително тежко при деца до 1 годинка, но също така се приемат заболели деца в болниците до 5 годишна възраст, това, че препоръчвате да не се слага след 6 месеца значи ли, че няма да действа ваксината, защото няма да изгради организма на детето антитела, защото е прекалено голямо? Или имате предвид, че е голямо за да му причини тежка вреда вируса?
И също така имате ли нова информация защо е спряна от употреба?

п.с. Само да допълня, че открих това http://www.fda.gov/NewsEvents/PublicHealthFocus/ucm205585.htm Дано не е спирана след това за нещо друго...
« Последна редакция: Август 09, 2010, 08:11:10 am от norа_di »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
 Ваксината има показания до 6м възраст (за първа доза).
Аз не ползвам тази ваксина все още. И затова нямам никакъв опит с нея.

След първите опити за въвеждането и и трагичните резултати от това, избягвам ползването и до абсолютно сигурни данни от години приложения. Лично смятам че широкото правене на Превенар/Превенар 13, Хиб ваксината, Хеп А ваксината са по-важни за настоящия момент.

Да, наскоро имаше пак проблеми с Ротавирус ваксината. Четох и аз.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Здравейте д-р Birdie! Отново се нуждая от мнението Ви за имунизациите,тъй като след няколко дни ще ваксинираме! Синът ми навърши 2г. и след като обсъдих с Вас реших да поставя по една доза Prevenar и Акт-Хиб преди тръгване на детска градина! Няма да увъртам, много ме е страх детето да не прояви алергична реакция към ваксините. Поставяли сме Тетраксим и Инфанрикс-без проблем,с АД сме/знам,че няма връзка с имунизациите/, но тъй като постоянно ни заливат с ужасите "постваксинални енцифалити,аутизъм" и т.н.,изпадам в паника при всяко ваксиниране.Prevenar и Акт-Хиб не са живи ваксини,има ли вероятност при свръхчувствителност към някоя от съставките да настъпят толкова тежки състояния?  Предполагам ме разбирате,имайки предвид,че личната лекарка никога не е работила с Prevenar,а за Акт-Хиб пък въобще не е чувала.Зная,че работите с тези ваксини,професионалист сте,затова с нетърпение очаквам вашия отговор!!! Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Мога само личен опит да споделя- никога не съм имал проблем с двете ваксини, освен леки локални реакции и температура.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.