0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 Имам нужда от помощ.Дъщеричката ми е на 3,5месеца и имам уговорка с нашата лекарка утре да й бием дтк.След всичко изчетено в интернет все още не съм убедена коя ваксина да предпочета по здравна каса или пентаксим,въпреки че клоня към втората.
 Притеснена съм и от факта,че от 3 дни пие биогая.Дали е противопоказно да й се бие ваксинка?Притеснявам се и от факта,че нейното носле постоянно пърка.Няма хрема просто постоянно пърка.Посъветвайте ме как да постъпя.
*
За хъркането на носа- взема се секрет и се изследва с антибиограма за стафилокок. Личния лекар може да ти даде направление, че изследването е към 15-20 лв.

[/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Имам нужда от помощ.Дъщеричката ми е на 3,5месеца и имам уговорка с нашата лекарка утре да й бием дтк.След всичко изчетено в интернет все още не съм убедена коя ваксина да предпочета по здравна каса или пентаксим,въпреки че клоня към втората.
 Притеснена съм и от факта,че от 3 дни пие биогая.Дали е противопоказно да й се бие ваксинка?Притеснявам се и от факта,че нейното носле постоянно пърка.Няма хрема просто постоянно пърка.Посъветвайте ме как да постъпя.
Пентаксим.
"Биогайя"? не давайте на детето тези неща... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
   Нашата лекарка й изписа биогайя и зиртек,защото акото й е зелено.Как да разбирам "не давайте тези неща"?
здравейте д-р Birdie,
синът ми е на 2г и 5м. поставени са му всички препоръчани от педиатърката ваксини а именно: хепатит Б, БЦЖ, Пентаксим, Морбили-паротит-рубеола. От декември месец тази година синът ми тръгва на детска градина. Сега педиатърката ни препоръча да поставим Хаврикс 720 против хепатит А, която както видях и вие препоръчвате, но се интересувам можем ли да му поставим пневмококова ваксина на тази възраст и каква бихте препоръчал и с каква схема на поставяне.
Благодаря Ви.
Здравейте!
След консулатцията при педиатъра ни разбрахме, 4е детето (10 месеца)няма бцж белег и трябва да отидем до ТУБ диспансера за манту.
Когато отидохме още щом погледнаха рамото и казаха, 4е детето си има ясно изразен белег -4ервен на цвят и няма нужда от манту....
в началото уж видях този белег, а сега само се тормозя дали съм направила правилното решение....дали нетрябваше да направим манту.И все пак докторката в ТУБ диспансера беше категори4на, 4е нямаме нужда от манту.
Възможно ли е бцж белега да е 4ервено петънце? Незнам как да постъпя!
Здравейте,
има ли майки, които са поставяли на децата си ваксина срещу хепатит А? По съвет на педиатърката ни мисля да слагаме, но нямам информация. Какви са видовете,че да чета повече? Ако сте слагали, как мина?
Записала съм час за след десет дни и имам време, но ми се иска да прочета споделен опит.
Здравейте,
искам да попита д-р Бърди дали имам основания за притеснение.
Бебето ми е на 2 месеца. Първият месец отложихме поставянето на имунизацията за Хепатит Б, тъй като не наддаваше. Сега, обаче бебето вече втора седмица е с хъркащо носле (без секрети), та може да се наложи да отложим отново имунизацията, а и да не започнем Пентаксима по схемата. Та питането ми е до кога може да се отлага хепатитната ваксина, може ли Пентаксима да се сложи заедно с нея, а в случай, че не може има ли значение, ако започнем Петнтаксима по-късно.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма повод за отлагане.
Поставете през седмица, без значение кое първо и кое второ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Здравейте д-р Бърди,
Дъщеря ми е на 1г. и 6м. На 4 май трябваше да и се постави 4-ч прием "Пентаксим", но поради липса в аптечната мрежа не я сложихме. До колко време може да се отложи този прием, защото никой не ми даде конкретна информация кога ще бъде доставена ваксината?
Няма да коментирам здравната система в БГ...
Благодаря Ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Няма такъв срок.
Когато я намерите-поставете я. Колкото и време да е минало, това не нулира ефекта на направените вече дози.
НИТО ще е нужно рестартиране на серията.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Здравейте д-р Бърди,
Дъщеря ми е на 1г. и 6м. На 4 май трябваше да и се постави 4-ч прием "Пентаксим", но поради липса в аптечната мрежа не я сложихме. До колко време може да се отложи този прием, защото никой не ми даде конкретна информация кога ще бъде доставена ваксината?
Няма да коментирам здравната система в БГ...
Благодаря Ви предварително!

ваксините вече трябва да са налични при ВСИЧКИ педиатри за ВСИЧКИ деца

докторе, добре завърнал се сред нас, спокойни сме като сте тук :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Благодаря Ви доктор Бърди!

Мини, доколкото разбрах са налични при джипитата само за родените децата от 1.04.2010г, а не за децата родени по-рано.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Не, трябва да има ваксини за ВСИЧКИ
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Да, и нашата лична лекарка каза, че имат ваксини и да не купувам Пентаксим за реваксинацията, а Ели все пак е родена 2009г. :)
*
Мини сигурна ли си, аз например искам сега да и сложа 2 дози синфлорикс. Не сме слагали нито превенар нито синфлорикс.
Ще се обадя днес на педиатърката....

Пентаксима го купих, ама карай исках да имам време до септември и за 2-те дози.


Re: Каква ваксина да избера? Въпроси и отговор
« Отговор #177 -: Май 21, 2010, 17:08:41 pm »
Здравейте!
След консулатцията при педиатъра ни разбрахме, 4е детето (10 месеца)няма бцж белег и трябва да отидем до ТУБ диспансера за манту.
Когато отидохме още щом погледнаха рамото и казаха, 4е детето си има ясно изразен белег -4ервен на цвят и няма нужда от манту....
в началото уж видях този белег, а сега само се тормозя дали съм направила правилното решение....дали нетрябваше да направим манту.И все пак докторката в ТУБ диспансера беше категори4на, 4е нямаме нужда от манту.
Възможно ли е бцж белега да е 4ервено петънце? Незнам как да постъпя!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Мини сигурна ли си, аз например искам сега да и сложа 2 дози синфлорикс. Не сме слагали нито превенар нито синфлорикс.
Ще се обадя днес на педиатърката....

Пентаксима го купих, ама карай исках да имам време до септември и за 2-те дози.

абсолютно на 100%
щом не си ваксинирала с пневмококова минавате със Синфлорикса
аз ще си плащам Превенера, защото с него сме почнали

Дидро, веднъж поставен БЦЖ предизвиква имунен отговор, детето не се нуждае от допълнително ваксиниране, със или безз белег, без оглед на големината му
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
 Мини, Синфлорикса трябва ли да се поема от касата или си го плащаме?