0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #120 -: Януари 28, 2010, 18:10:18 pm »
Днес ми се обадиха от клиниката утре е трансфера.Попитаха ме за акупунктура,как точно помага тя?Някой правил ли си я?И от кога точно да почвам с водата,ако е след обяд трансфера?
Акупунтура се прави в деня на трансфера и този след него - 2 пъти, ако си от София добре, но ако пътуваш не е добре след трансфера да се пътува на големи разстояния, заради друсането по пътищата.. макар историята да помни и такива случаи завършили с близнаци :D
Аз лично не съм чувала да навреди на някое момиче, но честно казано не съм чувала и да е помогнала /имам предвид само 2 процедури/. Чувала съм момичета да коментират, че им е по-скоро досадно присъствието на доктора /нищо лично.. даже ми е симпатичен/.. в този момент.
Надявам се някой много да ти я похвали за да имаш и друго мнение. Иначе убедена съм, че акупунктурата е нещо чудесно и резултатно.. но не и само 2 процедури, при това доста скъпички.. поне за мен.
Вода не бързай да пиеш, те ще ти кажат кога да започнеш с наливането.. питай ги.. че ако има закъснение с часовете.. си е зор  8O
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #121 -: Януари 28, 2010, 18:25:08 pm »
Днес ми се обадиха от клиниката утре е трансфера.Попитаха ме за акупунктура,как точно помага тя?Някой правил ли си я?И от кога точно да почвам с водата,ако е след обяд трансфера?
Акупунтура се прави в деня на трансфера и този след него - 2 пъти, ако си от София добре, но ако пътуваш не е добре след трансфера да се пътува на големи разстояния, заради друсането по пътищата.. макар историята да помни и такива случаи завършили с близнаци :D
Аз лично не съм чувала да навреди на някое момиче, но честно казано не съм чувала и да е помогнала /имам предвид само 2 процедури/. Чувала съм момичета да коментират, че им е по-скоро досадно присъствието на доктора /нищо лично.. даже ми е симпатичен/.. в този момент.
Надявам се някой много да ти я похвали за да имаш и друго мнение. Иначе убедена съм, че акупунктурата е нещо чудесно и резултатно.. но не и само 2 процедури, при това доста скъпички.. поне за мен.
Вода не бързай да пиеш, те ще ти кажат кога да започнеш с наливането.. питай ги.. че ако има закъснение с часовете.. си е зор  8O
Аз имам 2 акупунктури и си пътувах за Варна на 2 ден!
Проблеми никави .Има всъщност един тук в проходилката до мен!
А д-р Ликсов  не  е никак досаден ,даже супер приятен човек.Говорих  с него по доста теми и проблеми.Времето след трансфера даже не си го спомням кога мина!


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #122 -: Януари 28, 2010, 18:29:08 pm »
Днес ми се обадиха от клиниката утре е трансфера.Попитаха ме за акупунктура,как точно помага тя?Някой правил ли си я?И от кога точно да почвам с водата,ако е след обяд трансфера?
, ако си от София добре, но ако пътуваш не е добре след трансфера да се пътува на големи разстояния, заради друсането по пътищата.. макар историята да помни и такива случаи завършили с близнаци :D

за пътуването  няма проблем! Аз пътувах след трансфер на следващия ден Сф-Бургас . И не само аз де...много са случаите !
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #123 -: Януари 28, 2010, 18:31:01 pm »
Вече правят по четири акупунктури.Започват още по време на стимулацията и последната е непосредствено след трансфера.Единият ми опит беше с акупунктура,а другият без.И двата бяха отрицателни.Аз чесно казано не виждам никакво полза от нея,но всеки сам взима решението за себе си.Аз лично повече не бих се подложила на нея.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #124 -: Януари 29, 2010, 11:59:05 am »
Вече правят по четири акупунктури.Започват още по време на стимулацията и последната е непосредствено след трансфера.Единият ми опит беше с акупунктура,а другият без.И двата бяха отрицателни.Аз чесно казано не виждам никакво полза от нея,но всеки сам взима решението за себе си.Аз лично повече не бих се подложила на нея.

И аз съм на същото мнение, един опит неуспешен!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #125 -: Януари 29, 2010, 12:07:01 pm »
Вече правят по четири акупунктури.Започват още по време на стимулацията и последната е непосредствено след трансфера.Единият ми опит беше с акупунктура,а другият без.И двата бяха отрицателни.Аз чесно казано не виждам никакво полза от нея,но всеки сам взима решението за себе си.Аз лично повече не бих се подложила на нея.
И аз, но всеки път правех!
Кураж момичета, кураж!
:heartbeat:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #126 -: Януари 29, 2010, 12:20:38 pm »
Аз лично не правих. Не вярвам в подобни работи, а като не вярваш, надали ще ти помогне. Щеше да е нещо, което правя против себе си. Затова реших, че ще откажа.
Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #127 -: Януари 29, 2010, 12:25:17 pm »
Аз лично не правих. Не вярвам в подобни работи, а като не вярваш, надали ще ти помогне. Щеше да е нещо, което правя против себе си. Затова реших, че ще откажа.
Поздрави!

Абсолютно същото усещане имам и аз.  :lol:
Дори и да помага по някакъв начин, трябва да вярваш в това. А аз имах чувството, че ще се натоваря и изнервя от тези процедури.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #128 -: Януари 29, 2010, 13:44:00 pm »
Аз лично не правих. Не вярвам в подобни работи, а като не вярваш, надали ще ти помогне. Щеше да е нещо, което правя против себе си. Затова реших, че ще откажа.
Поздрави!

Абсолютно същото усещане имам и аз.  :lol:
Дори и да помага по някакъв начин, трябва да вярваш в това. А аз имах чувството, че ще се натоваря и изнервя от тези процедури.
Аз при първия опит не правих акупунктура точно, защото не мислих, че ще е от полза, а това обезмисля нещата. Сега също изобщо нямах намерение, отново Тома Неверни, но много случайно и още повече инстинктивно, нещо ме накара да си променя решението(след като една дружка каза, че остава за акупунктура него ден). Мислих може би не повече от 5 минути(все пак не са малко пари) и след като взех твърдото решение да се простя със сумата от 320 лв, не се връщах назад за съжаление, дори напротив, противно на досегашното ми мнение за процедурата, смятах, че ще даде резултат. Смятам, че наистина отношението към самата процедура повлиява на ефективността и(те доста неща действат на принципа на плацебо ефекта). Не казвам, че резултатът в лентичката ми е благодарение на акупунктурата, но тя също според мен е част от общия успех.(Пък и д-р Ликсов на 3- тата процедура ме забрави 2,30. часа с игличките, та ходих като се наспах на 2 пъти да го търся по коридора с игличките и навити крачоли :wink:). Всеки сам си взима решение за това, но веднъж взето, не трябва да се обмисля впоследствие- или се прави и се настройваш за полза, или ако ще се съмняваш и ще правиш процедура, по- добре не се захващай- това е лично мое мнение.                                                                                  В момента д-р Ликсов предлага 2 варианта: 1. 4 процедури, като първата започва на 7 ден от стимулацията, правят се 3 последователни и последната е в дена на трансфера;  2. Ако си изтървал 7- ми ден или финансите са ограничени- 2 процедури- една в деня нма трансфера и втората на следващия ден. Всички са по 80 лв на процедура.               Аз правих първия вариант, пътувах веднага след трансфера 400км до вкъщи.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #129 -: Януари 29, 2010, 13:50:52 pm »
...
Не казвам, че резултатът в лентичката ми е благодарение на акупунктурата, но тя също според мен е част от общия успех.(Пък и д-р Ликсов на 3- тата процедура ме забрави 2,30. часа с игличките, та ходих като се наспах на 2 пъти да го търся по коридора с игличките и навити крачоли Wink
...

Е те щото си престояла сега чакаш тризнаци! :D
Шегичка разбира се.
Съгласна съм че трябва да се прави каквото се прави с вяра, но понякога просто се пускаш по теченито и дай Боже миг по-скоро всяка от нас успее!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #130 -: Януари 29, 2010, 14:09:49 pm »
Така е, Евро, да се пуснеш по течението също е добрият вариант, защото това означава(според мен естествено), че нещо те е накарало да се плъзнеш и да се оставиш в ръцете на съдбата и на лекарите си, което отново в повечето случаи довежда до положителния финал. По мои впечатления от престоите ми в клиниката и по време на стимулациите, доста момичета през цялото време мислят негативно за целия развой на събитията, постоянно се притесняват за случващото се, подхождат от самото начало с недоверие в цялата процедура и развръзката и, което разбира се дава резултат за жалост. Разбира се, има си и медицински обяснения за всичко, това е само емоционалната страна на нещата, но тя е доста основна понякога.    Малко се отклоних от темата, но ме довя поста ти към размишления.      А иначе мисля, че в клиника Малинов е лесно да се пуснеш по течението и да помогнеш с вяра, там и персоналът помага за това!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #131 -: Януари 29, 2010, 14:15:58 pm »
Много съм съгласна с теб за положителното мислене. Последната ни процедура я приех толкова леко, без емоция. Дори сама идвах до СФ от Пд. Не казвам да слагаме розовите очила, а да свалим черните :D!
Най-добрата опция е да се попадне на правилното място!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #132 -: Януари 29, 2010, 15:34:44 pm »
Здравей те момичета,
Моля Ви ако някоя от Вас знае телефонът на Силвия да ми го даде. Много Ви благодаря
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #133 -: Януари 29, 2010, 18:35:16 pm »
Аз правих акупунктура при първия си опит, резултата беше отрицателен При втория не направих, резултата е в лентичката ми :D Иначе пътувах веднага след трансфера, бях си вкъщи в 1 часа след полунощ, но пък бях оптимист от самото начало, макар на моменти да ми беше трудно!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #134 -: Януари 29, 2010, 20:07:28 pm »
Аз правих акупунктура веднага след трансфера и на другия ден и много вярвах, че ще ми помогне и то така стана.  :D
Д-р Ликсов ми обясни, че матката след тансфера е много чувствителна от вкарването на катетъра и има миниконтракции, които не се усещат, но могат да изхвърлят ембрионите. Та акупунктурата помага за успокояването на матката.
Каквото и да решите пожелавам ви успех и много вяря. osi_9
 
didilia писах ти на лични.
« Последна редакция: Януари 29, 2010, 20:14:59 pm от cub »
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #135 -: Януари 30, 2010, 09:42:19 am »
Момичета,а след самата пункция лежи ли се в клиниката?Колко време и каква упойка ти слагат и чувстваш ли нещо след като те отпусне упойката?
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #136 -: Януари 30, 2010, 10:18:52 am »
fabiq,
след пункцията те свалят на 2-я етаж, лежиш около час, дават ти кола и после се качваш в консултативния за разговор с доктора. Упойката е лека и се понася добре, събуждаш се все едно си спал, нямаш странични ефекти като повръщане и замайване...
Ако питаш дали ще има болка след като те пусне упойката - може да усещаш тежест и болка като при цикъл, но отминава бързо.
Успех!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #137 -: Януари 30, 2010, 10:23:41 am »
Благодаря ти миси
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #138 -: Януари 30, 2010, 10:34:51 am »
fabiq, и, ако болката е по-силна (аз имам 5 пункции и само при последната ме боля продължително и като при доста неприятен цикъл, след като се събудих), ти бият но-шпа - до 10 минути си като нова. Ама трябва да си кажеш, че те боли.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #139 -: Януари 30, 2010, 17:46:20 pm »
Момичета , моля да ми кажете на някой дали се е налагало да прави биобсия на 4 или 6 ден след овулацията? Питам тъй като ми се налага биобсия , а няма да мога да отида в СОФИЯ на 5-тия ден.