0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #100 -: Януари 15, 2010, 17:43:29 pm »
Нашият доктор на мен никакви инструкции не ми даде, самообразовам се, така да се каже. Хем питах - няма ли нещо да ми забрани  :lol:, да се почувствам като бременна.
А така, значи някои сте с "връзки". За едни може, за други -не. :lol:.
Бебчо да е здрав, а пък кръвното ти си е супер за бременна.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #101 -: Януари 15, 2010, 18:44:43 pm »
Аз да си призная като забременях мислех да спра кафето, но кръвното ми беше толкова ниско, че ми беше ужасно зле. Започнах да си пия по 1 кафе сутрин след закуска и нямаше проблем. Не мисля, че едно кафе е проблем.
*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #102 -: Януари 15, 2010, 20:52:18 pm »
И аз не виждам какъв е проблема дапиете по едно кафе на ден. Преди да забременея пиех по 3 кафета на ден. Дори по време на стимулацията. Откакто съм бременна кафето е едно, най-често капучино или нес. Рядко ми се случва да пия безкофеиново. Никога не съм била фен на колата, но сега имам моменти, в които точно за кола си мисля и пийвам по чашка :lol:.
     
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #103 -: Януари 15, 2010, 20:55:47 pm »
Честито да ни на всички темичка - мечта и грейнали лица!
Дано да се напълни с още шишкалани-дебелани  :D

cambozzola, най-бързия начин за вдигане на кръвнота е айран със сол, но пък сега внимавай и със солта.Аз бях преди с ниско, сега пък започна да ми е високо доки ми даде съвет и за това защото лесно се качва дари и с някой дразнител :wink: или мед, кафе,шоколад,кола...но да смъкнеш без лекарства е по-трудно та съвета беше в топлата вода да си натопиш караката колкото можеш да търпиш и по дълго като ти я подменят водата като започне да изстива.
Момичета, колко кила сте качили до сега аз съм 10кг отгоре и доки ме мъмри онзи ден...
Много  :bighug: на всички лека бременност и здрави бебета.


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #104 -: Януари 15, 2010, 21:18:07 pm »
bo, добре дошла и на теб в най-хубавата темичка! Всичко да върви по мед и масло, да имаш най-прекрасната бременност и най-красивия и здрав бебок :)
Само с тази работа с краката в гореща вода - в никакъв случай! При бременност претоплянето на долната половина на тялото е абсолютно противопоказна. За справка -  :ask_google:
Килограмите при мен засега са +3 кг, но аз не съм правила стимулация. В общи линии, ако се качва бързо, се препоръчва ограничаване на тестеното и сладкото. Но в крайна сметка, не им се вталясвайте толкова, после ще ги сваляме дружно.
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #105 -: Януари 15, 2010, 22:12:56 pm »
Благодаря,Scarlett :D
ами доки така каза за кръвното аз така и не го направих, защото след една разходка с Мопси /малкото ми дебело куче/ го бях свалила...
Аз също не съм правила стимулации, но пък 1 месец лежах за задържане и от днес пак ме пратиха гърбо сложена да пазя ту дивана ту леглото, но ДА най-важното е да здраво бебочето и на всички нас :D пък после ще му мислим :D :D


Когато да се откажеш, вече не е решение, половината път към успеха е изминат.
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #106 -: Януари 15, 2010, 22:52:42 pm »
bo1976, аз влезах в 7-8 г.с. за задържане и от тогава съм все на лежанка. Кофтито е,че сега дори не мога да бъде наполовина толкова динамична, колкото бях преди :( Преди минавах без проблем 3-4 км. ходене, а сега от малко ходене и изплезвам език, заболява ме кръст и искам пейка :( Може би и затова качих толкова - преди денят ми минавае в ходене наляво-надясно, тичане по задачи, сега ми е релакс, в сравнение с преди 6 месеца.
А и не изключвам много важен фактор - нямам нерви в работата :D
[/url][/url]
*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #107 -: Януари 15, 2010, 23:28:06 pm »
джиджи, епидуралната се слага на 5 см разкритие.  :)

тини, ако стигна до там, че да раждам пак, ще си поръчам раждане като твоето.  :wink:


*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #108 -: Януари 16, 2010, 09:19:28 am »
И аз не виждам какъв е проблема да пиете по едно кафе на ден.
И на мен ми се струва, че често преекспонираме някои неща. Но като сме ги чакал тези бебета дълго време, имаме някакво оправдание.

Дани, започна ли да расте коремчето вече :) :) :). Ходиш ли при някой лекар тук да следите бебо, или пътуваш? Видяхте ли вече пола?
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #109 -: Януари 16, 2010, 09:54:41 am »


Дани, започна ли да расте коремчето вече :) :) :). Ходиш ли при някой лекар тук да следите бебо, или пътуваш? Видяхте ли вече пола?
От две-три седмици насам вече имам оформено коремче  :D. До сега растях на дупе и цици  :lol:. Пътувам до Пловдив при д-р Даскалов, но иначе ходя и тук на ЖК.
Извинете ме за спама  :oops:
     
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #110 -: Януари 16, 2010, 10:54:45 am »
И на мен ми се струва, че често преекспонираме някои неща. Но като сме ги чакал тези бебета дълго време, имаме някакво оправдание.
Моята неувереност идва от там, че съм чела много повече за това как да забременея, отколкото за самата бременност и сега наваксвам в крачка. А ограничих кафето по време на стимулацията, защото в един медицински сайт четох статия за влиянието на кофеина върху имплантационните неуспехи (даже се бях засилила да я превеждам, ама не ми остана време). Вчера пуснах една търсенка в гугъл и излезе, че рискът от аборт се увеличава при жени, които пият над 5 чаши кафе дневно. До 3 кафета на ден нямало доказателства, че създават проблеми. Така че, тази сутрин си угодих с едно мляко с нес  :wink:

За килограмите - аз съм си склонна към трупане на килограми, миналата година смъкнах 9 кг с Дюкан и ги бях позадържала до есента. По време на стимулацията не наддадох, но от положителния тест насам съм 3 кг отгоре. Лошото е, че не мога да се придържам към препоръчваната комбинация месо + зеленчуци, защото един от страничните ефекти на състоянието ми е, че станах вегетарианка. Месо мога да ям само на пица, спагети или сандвич (и то трябва да е ненатрапчиво количество), през останалото време изяждам мандарини в промишлени количества, както и други плодове. Каквото - такова, Дюкан за мен работи, а и нагледно съм виждала как се смъкват килца от дълги разходки с количката.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #111 -: Януари 16, 2010, 11:13:39 am »
Моята неувереност идва от там, че съм чела много повече за това как да забременея, отколкото за самата бременност и сега наваксвам в крачка.
И аз съм така  :). После ще се окаже, че много сме чели за бременността, а пък нищо за отглеждането на бебето :).
ПС Много съм те чела в другите теми. Надявам се ще напълниш и тази тема с полезни постове и линкове. osi_9
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #112 -: Януари 16, 2010, 11:44:53 am »
Лошото е, че не мога да се придържам към препоръчваната комбинация месо + зеленчуци, защото един от страничните ефекти на състоянието ми е, че станах вегетарианка. Месо мога да ям само на пица, спагети или сандвич (и то трябва да е ненатрапчиво количество), през останалото време изяждам мандарини в промишлени количества, както и други плодове. Каквото - такова, Дюкан за мен работи, а и нагледно съм виждала как се смъкват килца от дълги разходки с количката.

Споко, пак ще проядеш :) Аз преди да забременея хапвах риба поне два пъти седмиочно+месо два пъти, а след това с гаденето не можех да погледна месо, дори да помириша :D Така на Коледа всички дружно набиваха пържоли, аз хрупах маруля :)Минаваше номера само скрито в сандвич.
 От една седмица просто си умирам за месо обаче. И то за пиле и риба, не за свинско.
Така че споко за месото. Но яж много варива  леща, грах, боб, както и кивита защото съдържат желязо. Аз досега с тях поддържам хемоглобина.
[/url][/url]
*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #113 -: Януари 16, 2010, 12:04:27 pm »
Моята неувереност идва от там, че съм чела много повече за това как да забременея, отколкото за самата бременност и сега наваксвам в крачка.
И аз бях така-мина известно време,преди да се усетя,че е време да чета какво става през бременността,а не за незабременяването.

Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #114 -: Януари 16, 2010, 12:54:53 pm »
Привет и от мен днес!  :flower:
Нека и аз да споделя:
- относно кафето - по време на консултацията след трансфера попитах изрично Док за кафето. Отговорът бе, че по едно на ден въобще не е проблем. Така и си правя - сутрин по едно "разредено" кафе с мляко или суха сметана, но само толкова. При предишни процедури въобще и не помирисвах обаче кафе. Но е правилно всеки да вземе решението за себе си.
- относно режима на хранене- много плодове, основно мандарини и киви, като сутрин задължително цедя по 1-2 лимона /по време на активния грип и 3 бр./, свикнах и да закусвам /преди процедурата и по време на работа  не съм си и помисляла за закуска/, от около един месец и половина съм луд фен на месото, чак се чудя. Всеки ден задължително ям по 1 огромна зелена салата /марули с краставица или зеле с моркови/ и месо! Вече не залитам по сладки и тестени неща. Консумирам всякакви ядки. Теглото ми е +10 кг, но считам, че е нормално за срока на бременността ми.А и от две седмици коремът ми направо "хвръкна напред".  
Да допълня: + варива:боб, леща.
Успешен ден от мен, момичета.

То е ясно, че ще се дебелее... само да сме здрави и да растат бебоците!
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 13:00:52 pm от Tsveti75 »
*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #115 -: Януари 16, 2010, 13:25:57 pm »
джиджи, епидуралната се слага на 5 см разкритие.  :)

тини, ако стигна до там, че да раждам пак, ще си поръчам раждане като твоето.  :wink:
Мила,то щеше да е песен,ако можеше да раждам нормално,но в моя случай се получи такова усложнение след секциото,само защото имаше активна родова дейност .И аз следващия път,ако има такъв,ще знам да не се мотам много много вкъщи,аами веднага към болницата.Че знам за второ раждане нещата стават още по-бързо.

А за кафето,не съм спряла да пия по едно кафенце на ден през цялата бременност-именно заради кръвното :)

Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #116 -: Януари 16, 2010, 14:54:18 pm »
Е хайде че и аз отдавна не съм писала във форума, малко да се включа. За кефето на мен ми бяха казали че нямя никакъв проблем да се пие по едно. Обаче по някое време към средата на бременността някакси започна да ми киселее и спрях да го пия от само себе си. Колкото до килограмите аз до сега съм качила 23кг (което направо ме плаши) на колосалният ми ръст от 158см и добре че остава още малко. Така че ще има да боря килограми тази година :-)
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #117 -: Януари 16, 2010, 15:18:51 pm »
papilio, то не останало и при теб. Леки метри до финала!

Tini, а аз много се впечатлих от твоя пост за раждането и исках да те попитам, че ми стана любопитно, кое наложи да направите секцио, след като бебка е била почти излязла? Имаше ли някакви медицински показания?

А исках и другите бремелинки да попитам - вие ориентирали ли сте се вече кой къде ще ражда и ако може да споделите, че аз още съм в чуденка. То има много време де, живот и здраве, но за статистиката да направим сравнение.
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #118 -: Януари 16, 2010, 15:41:24 pm »
Scarlett доста помислих и избрах болница с по-малко родилно и добри неонатолози. Реших, че ще съм в Окръжна София, при д-р Жекова или д-р Хаджиева. Доста ми ги препоръчаха, а и имам опит със самата болница и съм доволна от лекарите и акушерките там.
То има още време де, но ми казаха, че като влеза в 7ми месец вече е хубаво да отида и да говоря с лекаря, който съм избрала. Затова края на февруари, началото на март съм там :)
[/url][/url]
*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #119 -: Януари 16, 2010, 15:50:12 pm »
Туинче май ти си наред,а? :D

Май-май... :oops: :D :D :D
Освен, ако не решиш да ме изпревариш  :wink:. Но най-добре бебка да изчака поне до края на меесеца!  :D

hriska , а ти решила ли си как ще раждаш?

« Последна редакция: Януари 16, 2010, 16:03:07 pm от twin »