0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #20 -: Януари 10, 2010, 20:29:33 pm »

stella_k, фолиевата киселина до края на 3-ти месец се пие, а витаминките на Хип са чудесни. Засега нямаш нужда от други витамини, тези са ти напълно достатъчни.


*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #21 -: Януари 11, 2010, 08:22:27 am »
Фолиевата киселина може да се пие през цялата бременност, а след това и по време на кърмене. Аз продължавам да я пия, в същото време пия и витамини, в които също има фолиева киселина. Не се притеснявайте, фолиевата киселина няма как да навреди.
     
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #22 -: Януари 11, 2010, 09:33:18 am »
Здравейте и от мен момичета и честита нова темичка /тя вече не е нова ама.... :oops:/ Дано да имаме много, много, много нови попълнения!
Ели, честити сини гащички!!!
Фолиевата киселина аз май ще я спирам-поне така каза доки, да доизпия каквото имам и да я спирам! Явно всеки доктор различно препоръчва, така че на когото както са му казали, така да прави! Хайде лека и приятна седмица на всички ви пожелавам!!!
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #23 -: Януари 11, 2010, 09:37:07 am »
здравейте момичета, в петък бях на преглед и чух ритъма на сърцето на моето бебче, беше невероятно, толково силно туптеше, в началото доктора не беше увеличил екрана и ми казва не го виждам, аз направо се притесних, но после увеличи екрана и го видяхме едно такова мъничко пашкулче, но още е много рано, кога ли ще го вида в реални размери? дано всичко е наред и порастем по-бързо...но това си е голямо вълнение
*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #24 -: Януари 11, 2010, 09:57:30 am »
здравейте момичета, в петък бях на преглед и чух ритъма на сърцето на моето бебче, беше невероятно, толково силно туптеше, в началото доктора не беше увеличил екрана и ми казва не го виждам, аз направо се притесних, но после увеличи екрана и го видяхме едно такова мъничко пашкулче, но още е много рано, кога ли ще го вида в реални размери? дано всичко е наред и порастем по-бързо...но това си е голямо вълнение
В реални размери-като родиш :DЧестито :heartbeat:

Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #25 -: Януари 11, 2010, 10:00:21 am »
Здравейте, момичета-кокичета! Как са коремчетата днес?

santini, честито сърчице! Все така по мед и масло да вървят нещата!

Аз преди малко имах малко вълнения - казах на шефката за бебето. Мисля, че реагира добре, пък да видим. Проблемът е, че поех едно назначение в чужбина от лятото и не искам да се отказвам от него, та ми е много важна нейната подкрепа, за да мога да отложа с няколко месеца заминаването. Засега каза ок, пък да видим до лятото какво ще стане. Стискайте палци! Иначе звънях на лекарката ми, каза, че резултатите от БХС са добри. Следващ преглед след две седмици живот и здраве. Иначе фолиевата на мен още преди две седмици ми каза да я спирам, когато спрях и утрогестана, но аз фолиевата още си я пия. Нека да си свърша опаковката и тогава ще я спирам.
Хубав ден на всички!
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #26 -: Януари 11, 2010, 10:16:08 am »
здравей Скарлет, желая ти успех с работата и дано да заминеш където искаш, иках да те питам защо моя лекар ми спря утрогестана още сега в 6-та седмица и аз знаех че се пие до 3-месец много странно, той каза че трбвало сам да се изгради организма в прогестерон и ми сложи някаква инжекция, но само това беше, чуда се не го ли спряхме много рано?
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #27 -: Януари 11, 2010, 10:40:54 am »
santini, благодаря ти за пожеланията!
А изследвано ли ти е нивото на прогестерона в кръвта? Моят беше на горната граница в месеца, в който забременях, но тъй като на два пъти прокървявах в 4 г.с. и в 5 г.с., се наложи да вземам утрогестан (не съм го пила, вагинално трябваше да го прилагам). Може би лекарят е преценил, че нямаш нужда. Ако това те притеснява, най-добре го попитай защо е преценил така.
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #28 -: Януари 11, 2010, 11:10:17 am »
благодаря, явно при мен не се налага да го поставям повече, аз ще бъда на преглед чак на 12 седмица което е след един месец, така че до тогава само ще чакаме с бебчето всичко да е наред, до скоро и успех на всички
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #29 -: Януари 11, 2010, 12:52:37 pm »
Така,така мили дами,понеже имам мн скъпи хора тук във тази тема,а те немогат да ме навестяват в другата от съображения ,искам да ми позволите да надничам чат пат във ваща заразна с вирусчета темичка :)
 Ей щърквловчетаааа бивши ( за радост),ами няма отърванка мн ви обичкам и всяка сутрин ще ви чета Гушшшшш
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #30 -: Януари 11, 2010, 13:08:57 pm »
Добре си дошла, тъкмо ще си направиш пътечка по която ще вървиш съвсем скоро  :bighug:
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #31 -: Януари 11, 2010, 14:38:25 pm »
Ха, добре си дошла, Мънки, и често-честичко да ни навестяваш, пък съвсем скоро да станеш и почетен член на нашия клуб на дебеланките!  :wink: :lol:
Броим с теб дните до този момент, нали знаеш. :) Много целувки!  :hug2: :dance2: :flower:
*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #32 -: Януари 11, 2010, 15:31:16 pm »
Сантини честито ти сърчице! :D
Скарлет дано нямаш проблеми в работата и нещата се развият както ти ги искаш!

Аз пък снощи сънувах,че съм родила и ми дават бебчето и съвсем ясно и видях лицето.И сега майка ми е една приятелка като ме шашнаха,че това че съм видяла личицето въобще не било на хубаво :balk_132:Не че много вярвам на тези неща,но все пак малко се стреснах,вие чува ли ли сте подобно нещо?
Най-много ми направиха впечатление очичките и бяха стъклено синьо-зелени.Много интерсни.

Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #33 -: Януари 11, 2010, 15:49:58 pm »
И сега майка ми е една приятелка като ме шашнаха,че това че съм видяла личицето въобще не било на хубаво :balk_132:Не че много вярвам на тези неща,но все пак малко се стреснах,вие чува ли ли сте подобно нещо?
Най-много ми направиха впечатление очичките и бяха стъклено синьо-зелени.Много интерсни.

Мдам, аз пък съм чувала, че ако поставиш детето да седне преди една годинка ще му порастнело голямо дупето.
Ако се подстригваш, ще му отрежеш пишката/късмета.
Пък ако не дай боже се стреснеш и се пипнеш ще остане белег на детето, ако до 40тия ден не се сетиш за това и не се пипнеш по дупето.

П.С. НЯкъде из форума имаше тема за БИСЕРИ, ама не я намирам.

Бабини девитинини може да слушаш един куп. После като родиш, гледай какво ще стане :lol:. Я не им се връзвай, казвай "Да, добре" и това е. Единственото, което спазвам е да нося червен конец на ръката и пак щото се поддадох.
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #34 -: Януари 11, 2010, 15:51:15 pm »
Мила hriska, това със сънищата, както споделих в предната ни темичка, явно е всеобщ проблем. Много са цветни и истински, явно при теб също е така. Щом чак очичките на Бебка си видяла. :)
Аз ако знаеш на сън досега колко бебчета съм родила, пък колко бебета съм кърмила и преповивала, свят ще ти се завие, цял футболен отбор...но намерих откъде идват тези емоции при мен: на нощното ми шкафче до спалнята съм си сложила няколко книги за бременни и една за отглеждане на детето през първата му година. Всяка вечер си чета по малко от тях преди заспиване...е точно прочетеното явно ми се забива в главата и го сънувам много истинско, чак сутрин се събуждам уморена от толкова грижи по бебето :) От една седмица престанах да чета от книжките преди заспиване и сънищата понамаляха (сега пак не спя спокойно, но вече е заради честите посещения до WC-то).
Та да си дойдем на темата - не съм чувала за такива щуротии, че не било хубаво да си "виждаш" лицето на бебето, пък и не вярвам на такива суеверия. Според мен, тъй като ти си вече в деветия месец, е съвсем нормално хормоните/емоциите да си оказват тежката дума. Затова и подобни щуротии, на които по принцип не би повярвала, сега са те впечатлили. Нормално е непрекъснато да си мислиш за бебчето, все пак срещата ви скоро предстои, така че "срещите" ви наяве или на сън ще стават все по-чести. Човешко е и да се притесняваш, и да ставаш все по-уязвима на подобни "приказки" кое е хубаво и кое не. Аз поне така си мисля. Но се опитвай да се разсейваш с приятни неща и не давай ухо на такива бабини деветини. Погледни на случката от веселата страна - колко бъдещи майки имат късмета да видят детенцето си предварително, че и да е с такива красиви очи, нали така  :lol:

Аз днес нещо много съм се разписала и разфилософствала, затова сега ви оставям малко на мира  :oops:
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #35 -: Януари 11, 2010, 15:51:39 pm »
Здравейте, момичета! Честита ни нова тема. Дано да ни е на късмет на всички и да се пълни постоянно с нови момичета.

Хриска, не ги вземай много навътре тия "гадателки на сънища". Според мен хората сънуват това, което най-много ги вълнува-съзнателно или не. Нормално е да сънуваш бебето, което очакваш ;) Наслаждавай се на бременността си и не си пълни главицата с негативни мисли. Така само може да си навредиш.

Цвети, аз чета една книжка за бременността по седмици. Не си спомням в коя седмица споменаваха точно за тези кистички пълни с някаква течност, но си спомням, че пишеше, че са доста често срещани и в повечето случаи течността се абсорбира до края на бременността. До колкото разбрах от поста ти, дори твоят лекар не е звучал разтревожено, значи всичко е наред. До края на бременността ти има още доста време, така че не бива да се притесняваш. Всичко ще си фойде на мястото. Стискам палци да е така. ;)

Маймунке, радвам се че те виждам тука. Сигурна съм, че скоро ще си споделяме неща свързани с бременността ти :)

Добре дошли и на всички нови бременни момичета. Късмет с бременеенето :)

Джи, с теб сме :)

Прегръдки на всички ви.



*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #36 -: Януари 11, 2010, 15:58:41 pm »
Хриска :)спало дупе сънувало казвали бабите когато сънищата не вещаели хубаво ,така че не го мисли.
Не ти остава много до финала и най вероятно мислите ти са насочени на там как ще изглежда бебо :)
Малко ти остава до щтастливата среща така че наслаждавай се до край на бременноста си.

Сантини ,честито ти сърчеце и лека бременност до края :)
*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #37 -: Януари 11, 2010, 16:14:39 pm »
Страхотни сте момичета! :D
Не се впечатлявам много от такива неща,ама сега малко ме беше заглождило,но вие ме успокоихте :bighug:

*
Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #38 -: Януари 11, 2010, 17:13:40 pm »
Пък аз да ви кажа, вече не си разказвам сънищата, защото като се почнат едни анализи...Че то и все по-странни стават - сценарии за филми всякакви мога да напиша. :lol:
Иначе и мен ме нападнаха едновременно киселини и хемороиди - борбата е жестока, ама като усещам бебетата да ритат, се търпи. То досега през какво съм минала, та рядко може да ме стресне нещо. :balk_600:

И добре дошли на всички нови момичета!

Re: Темата на бременните - 52
« Отговор #39 -: Януари 11, 2010, 22:54:55 pm »
Момичета, тъй като най-умните идеи на мен ми идват точно преди лягане  :lol:, какво ще кажете да си спретнем някой уикенд една среща, тъкмо да видим как растат коремчетата и да си се наприказваме на воля? Може да започнем със софийските дебеланки например, как ви се струва? Има ли желаещи? Станали вече мами също се приемат, ако грижите по малчовците позволяват. Бъдещи бремелинки също :)
Аз днес ви надух главите, затова вече ще си лягам. Утре продължавам пак да ви тормозя :)