0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #260 -: Януари 07, 2010, 14:32:20 pm »
Благодаря ви много момичета :D
Scarlett,Жаси мерси за инфото,тези дни ще се обадя да си запиша час  :D
Да ви питам може ли от магнерот на хапчета да боли главата,защото аз днеска ги почнах и имам ужасно главоболие или е от нещо друго?
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #261 -: Януари 07, 2010, 14:49:56 pm »
Стела не съм сигурна но мисля че е от него и аз съм непрекъснато с главоболие от както го пия,до миналата седмица пиех и дуфастон и мислех че е от него защото ме бяха предупредили за него но главоболието продължава и след като го спрях.А може и да греша ,може просто да е от повечето прогестерон в организмите ни все пак сме бременни :)
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #262 -: Януари 07, 2010, 15:25:33 pm »
Момичета,можете ли да ми кажете цена за 4Д и Биохимичен скрининг в Майчин дом и дали е с предварително записване и чака ли се много?
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #263 -: Януари 07, 2010, 16:20:55 pm »
Здравейте момичета, редовно поглеждам в темата, но досега не съм писала. Бременна съм в 17г.с. с близнаци след трети опит ин витро. Надявам се темата да се пълни все повече с нови бъдещи мами и скоро всички да станем щастливи мами. :)

Притесни ме обаче кръвосъсирването:   
Време на съсирване   5      от 3 до 6 минути
аРТТ (ККВ)   20,0   сек.   23.4-36.2
Време на кървене   2   min   2 - 5
Фибриноген   5,88   g/l   1.8-3.5
ПТВ / ПА /INR:
INR   1,0      при терапия 2,0-4,5 без терапия 0,93-1,25
Протромбиново време   13,7   sec   без терапия 13-17 sec, при терапия 25.2-47.5, по конкретно фибриногена- доста е завишен.

tsveti75, тези изследвания кой ти ги назначи. Аз също съм на фраксипарин от самото начало, но засега д-р Сигридов ми каза да го спра две седмици преди следващия преглед и после ще реши дали да го продължавам. Иначе напоследък го бия в баджаците, защото ми се получават едни фуски на корема и доста ме сърби.

Цитат
21-24 се прави  Аз ще ходя на 13ти, но в Национална Кардиология, по-точно в детска кардиология.
jasmin_veni, при кой лекар ще ходиш за ехокардиография. Това трета градска ли е и имаш ли тел, на който може да се вземе час.




*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #264 -: Януари 07, 2010, 16:29:41 pm »
Да ви питам може ли от магнерот на хапчета да боли главата,защото аз днеска ги почнах и имам ужасно главоболие или е от нещо друго?

Стела, случайно да страдаш от постоянно запушен нос?

*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #265 -: Януари 07, 2010, 16:33:21 pm »
Привет и от мен и Честита нова година на всички.

От сърце си пожелах тази година да има мнооого нови попълнения, а всички вече очакващи своето малко чудо, да имат леки бременни дни и после една невероятна среща с мъничкото човече.

 :D


Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #266 -: Януари 07, 2010, 16:48:50 pm »
jasmin_veni, при кой лекар ще ходиш за ехокардиография. Това трета градска ли е и имаш ли тел, на който може да се вземе час.

Записах се при Доц.Павлова - 9214108 и 9217118. Моята гинеколожка ми ги препоръча - Доц.Павлова или д-р.Велковски.

А а главоболието - пийте газирана водичка, много помага. Аз бях скептик, но наистина помага. Другото което чета в бг-мамата е за слабо кафенце от това 3 в 1. Явно ако организма е привикнал към кафето, отказването е малко гадничко. Аз сутрин си правя една каничка безкофеиново и цял ден я пия с мляко. Верно е, че е блудкаво, но...не боли глава и няма проблеми с перисталтиката.
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #267 -: Януари 07, 2010, 17:22:13 pm »
blue_sky нямам проблеми с носа,но от известно време вдигам кръвно,та може и да е от това,незнам.Да ви кажа аз много лесно отказах кафето,но от 2-3 дена си правя 3в1  :oops: незнам дали е по-силно или не ама ми допада  :lol: Виж водичката си я тача,та ще си пийвам газиранка  :lol:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #268 -: Януари 07, 2010, 20:12:12 pm »
Здравейте момичета, редовно поглеждам в темата, но досега не съм писала. Бременна съм в 17г.с. с близнаци след трети опит ин витро. Надявам се темата да се пълни все повече с нови бъдещи мами и скоро всички да станем щастливи мами. :)

Еха, колко много се радвам да те видя в тази тема, фауна. :D
Честито! Пожелавам ти леки и безпроблемни оставащи месеци до края. И накрая най-прекрасните близнаци.

п.п: Помня те от преди няколко години, защото ми беше много мъчно за това, което ти се случи. Но то е вече зад гърба ти и аз мнооого се радвам за вас.
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #269 -: Януари 07, 2010, 21:39:57 pm »
Благодаря Nataly, надявам се този път всичко да е наред и да стигнем до успешен финал.

jasmin_veni, благодаря за координатите.
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #270 -: Януари 07, 2010, 21:51:30 pm »
blue_sky нямам проблеми с носа,но от известно време вдигам кръвно,та може и да е от това,незнам.Да ви кажа аз много лесно отказах кафето,но от 2-3 дена си правя 3в1  :oops: незнам дали е по-силно или не ама ми допада  :lol: Виж водичката си я тача,та ще си пийвам газиранка  :lol:

Кръвното трябва да се следи в такъв случай, знаеш. При мен постоянното ми главоболие беше заради носа и продължи около 3 месеца.


фауна, честито! И аз знам твоята история и ще ти стискам силно палци за успешен финал.  :)

*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #271 -: Януари 07, 2010, 22:14:18 pm »
Привет и от мен и Честита Нова Година. Нямам много време да пиша, но ви чета редовно и сега минавам да ви видя и да ви пожелая здрави и пухкави бебчета през тази година, която ще е незабравима за нас!
Нямам някакви особени новини около мен, освен че наедрявам :D все повече, но не го мисля толкова това тегло, след като знам, че всичко с бебо е наред. Като ми се яде си похапвам, не се лишавам от нищо :lol:
До скоро момичета и се пазете!
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #272 -: Януари 08, 2010, 02:07:37 am »
Здравейте момичета, редовно поглеждам в темата, но досега не съм писала. Бременна съм в 17г.с. с близнаци след трети опит ин витро. Надявам се темата да се пълни все повече с нови бъдещи мами и скоро всички да станем щастливи мами. :)
Ех, много обичам нови бременни момичета да подновяват темата, а най-много измежду тях се кефя на "стари" муцунки.
Добре дошла, Фауна! Наслаждавай се на бременността си и здрави бебета на термин!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #273 -: Януари 08, 2010, 08:42:46 am »
blue_sky нямам проблеми с носа,но от известно време вдигам кръвно,та може и да е от това,незнам.Да ви кажа аз много лесно отказах кафето,но от 2-3 дена си правя 3в1  :oops: незнам дали е по-силно или не ама ми допада  :lol: Виж водичката си я тача,та ще си пийвам газиранка  :lol:

Кръвното трябва да се следи в такъв случай, знаеш. При мен постоянното ми главоболие беше заради носа и продължи около 3 месеца.

Ще ми обясните ли малко повече това за запушения нос. Аз по принцип съм със синузит и носа ми много често и продължително е запушен, както и сега. На моменти направо имам чувството, че въздух не ми достига  :?, главоболие имам рядко, най-често като стоя цял ден в къщи на затворено (не знам дали има връзка). Но е неприятно усещането, ако има как да го облекча поне да пробвам  :wink:.

Фауна, добре дошла :). Лека, безпроблемна и щастлива бременност :)

П.П. И още нещо да питам :oops:. Дали мога да ползвам кремче за лекуване на херпес на устната. За втори път ми се случва от както съм бременна. Първия път беше мъничко и си го изтърпях, но сега е огромен  8O :(, колкото половината ми горна устна и извън нея, ако се напука така както сега се е зачервило ще боли ужасно :(


« Последна редакция: Януари 08, 2010, 08:46:34 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #274 -: Януари 08, 2010, 09:33:48 am »
fauna:welcome_1:
Лека и спокойна бременност, и най-сладките и здрави бебоченца на финала.
Ако знаеш и аз как си мечтаех за близнаци, но живот и здраве другия път.  :wink:
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #275 -: Януари 08, 2010, 10:09:35 am »
дравейте всички и добре дошли на новите тази година, то и аз съм от тях...

момичета искам да попитам нещо--вчера ми се наложи да викам бърза помощ в къщи вечерта, появиха ми се неописуеми болки в главата и някакво напрежение и силно гадене, такова не бях усещала до сега...дойдоха от бърза помощ и казаха че кръвното ми е ниско , аз пък мислех че е високо и ми казаха че всичко това е от хормоните, но такова главоболие на съм имала никога..пих един аналгин, казаха че един аналгин няма да навреди и така..та исках да попитам дали да се притеснявам за нещо или може да се получи така от хормоните
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #276 -: Януари 08, 2010, 10:37:58 am »
santini, вероятно е от ниското кръвно. Аз цял живот си страдам от него и сутрин като стана, ако не изпия едно кафе и почват точно описаните от теб усещания, даже никакви лекарства не ми помагат. Сега не пия вече кафе, та понякога пак си страдам от главоболие (вчера и днес съм така), но гледам да компенсирам с прием на много течности. Доколкото съм чела в разните книжки за бременни, които имам, главоболието е нормален симптом в начална бременност.
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #277 -: Януари 08, 2010, 11:05:54 am »
благодаря ти Скарлет, значи и при други се получава, да знам че трябва да пия много течности, и сега почнах да пия повече вода, така и гаденето ми поминава и от една страна си казвам щом имам такива симптоми поне знам че вътре всичко е наред, някои майки минават много леко без гадене и главоболие, но явно и при мен годините имат значение, аз съм на 35 и това ми е първа бременност, така че може и това да има значение, радвам се че има с кого да споделя тук, благодаря ти
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #278 -: Януари 08, 2010, 11:26:28 am »
santini, недей да пиеш аналгин по принцип. За да ти се покачи кръвното, пробвай айрян със сол!
И годините нямат никакво значение. Да не говорим, че не са кой знае колко.  :wink:

радост, мисля, че кръвоносните съдове се разширяват и затова носът е постоянно запушен. Имах една книга за бременността и там го прочетох. Ако искаш, мога да го потърся и цитирам по-конкретно. Не знам обаче какво да направиш. Аз го търпях. Евентуално вода със сол. За херпеса - аз имах също веднъж в началото на бременността и ползвах зовиракс.

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #279 -: Януари 08, 2010, 12:26:33 pm »
santini за болки при бременност знам, че позволяват само парацетамол. Следи си кръвното ежедневно, иначе няма спасение. И аз имам главоболие като ми пада кръвното, затова си запазих безкофеиновото кафе с мляко и мед.
[/url][/url]