0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #240 -: Януари 06, 2010, 11:15:56 am »
Ambra, честити двойни сини гащи  :lol:
Дживотинче, още от сега сме стиснали палци всичките. Да мине бързо и възможно най-безболезнено, пък после има да се гушкате с малкото съкровище, голям кеф.  :babyflips:

Аз нещо много съм се разнежила на тема бебенца в последно време, явно хормоните не прощават. Само да видя някое бебе по телевизията и се залепвам за екрана като хипнотизирана. Мъжът ми се смее, казва "Май искаш всички бебета да вземем вкъщи, че да си ги гушкаш до насита".  :lol:
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #241 -: Януари 06, 2010, 11:29:51 am »
здравейте, хора направо съм се побъркала от притеснение - вчера сутринта ми взеха първите изледвания и вече втори ден не могат да излязат резултатите- казаха ми чак утре сутринта- това е направо терзание да се чудиш толкова време какво ще излезе, не мога да повярвам че два дни не са достатъчни за тези изследвания и само се притеснявам, по принцип нямам никакви оплаквания но се притеснявам
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #242 -: Януари 06, 2010, 12:04:13 pm »
santini, какви точно изследвания са ти правили? Като се притесняваш, резултатите по-бързо няма да станат. А единственото, което можеш да направиш, е да предадеш притеснението на бебчето. Успокой се, това е най-доброто, което можеш да направиш за него сега. Нали писа, че утре си на преглед? Ултразвукът всичко ще покаже. Успокой се. Късмет и всичко дано е наред!
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #243 -: Януари 06, 2010, 13:10:48 pm »
Анизка, мила гледам, че със Скарлет вече сте прехвърлили опасния период :) Кaто се сетя аз колко я чаках тая 13 седмица :lol:
Вчера направих много подробен списък за нужните неща за бебо и мен с цени, взети от един онлайн магазин и ми се изправи косата, честно 8O Ще обикалям до Джъмбо там да видя как са. Ако има някоя софийска мама, дето не я е страх да сяда зад волана да звънне да обикаляме заедно :)
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #244 -: Януари 06, 2010, 13:34:37 pm »
Скарлет млого си мила, балгодаря ти, правят ми рутинните изследвания но никога не са ми правили разни там внерически и тем подобни изследвания затова се притеснявам, не разбирам защо не ми ги направиха преди икси процедурата... аз не че имам някакви оплаквания, но тия болести са направо ужасни и умирам от страх...ще се обадя довечера да попитам в клиниката, че няма да мога да спя довечера... но два дни и една нощ са напълно достатъчно за такива изследвания, явно им се е струпала работа покрай празниците
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #245 -: Януари 06, 2010, 15:19:21 pm »
santini, то сега ако тръгнеш за всичко да се изследваш, свят ще ти се завие. Просто ако имаш съмнения за нещо, сподели с лекаря си и той ще прецени, но няма място за паника.
Жаси, наистина вече съм в 13 седмица, а бебо вече е в 14-та, ако слушаш ултразвука, но аз продължавам да си внимавам, че с тези контракции не е шега работа.
Иначе бебешките неща наистина са с умопомрачителни цени, както и нещата за бременни. Просто сведи списъка до най-необходимото на първо време, най-добре даже говори с някоя скорошна мама да те посъветва, и почвайте леко-леко да набирате, за да не ви се струпат всички разходи точно накрая. Ако не си от суеверните бъдещи майки разбира се  :lol: Пък каквото не вземете, винаги можеш да го разпределиш между роднините, които и без друго ще искат да ви направят подаръчета.
 
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #246 -: Януари 06, 2010, 16:00:32 pm »
Scarlett то няма и да спрем да се притесняваме, все пак дкато не ти проплаче в родилното, спокойствие няма.
А за списъка - аз говорих за най-необходимите неща :)Иначе точно това сме започнали -лека, полека да събираме и купуваме, за да не се струпа после много на бюджета. Аз такъв хубав списък съм изработила, че ако се окаже, че няма нищо излишно в него след раждането ще го публикувам тук :)
santini, Скарлет е права, че ако тръгнеш да се изследваш за каквото ти дойде на ум ще си докараш много тревоги.
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #247 -: Януари 06, 2010, 16:10:14 pm »
скъпа Скарлет те сами ми ги назначиха тези изследвания, били задължителни за всички. Сега пак звънях в клиниката, вече 40 часа не могат да изкарат изследванията това направо е смешно, човек направо може да пукне от притеснение
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #248 -: Януари 06, 2010, 17:00:49 pm »
Здравейте и от мен, момичета.

Първо....Честита нова година...на една голяма патерица. Нека тя ни донесе само приятни емоции и красиви спомени.
Аз малко се поразболях след празниците и се позалежах, за това не съм влизала тук. Днес вече не издържах, а и като знам колко за четене ме чака като ме е нямало толкова време... :)
Добре дошли на новите момичета. Радвам се, че темата ни продължава да се пълни :)
Спокойна и изпълнена с хубави емоции бременности им пожелавам.

Жаси, разбрах, че пак си имала страховити преживявания. Съжалявам, мила. Не се притеснявай обаче толкова. И аз знам, че когато става въпрос за домашно куче, би трябвало да няма проблем. Ще видиш че всичко ще е наред.
А за списъка, я вземи го метни да го разгледам, че и аз напоследък се опитвам да подготвям някакъв, че вече ни е време и ме е страх да не пропусна нещо.

Радост, радвам се за щастието ти :) Дано все в същия дух продължавате.

Джи, стискаме палци. Няма начин да не мине всичко както трябва. Чакаме те в ЧЕСТИТО :)

Момичета, исках да ви попитам, според вас кога трябва да започнат да измерват таза на ЖК? Аз много се надявам да родя естествено и ме е страх да не приличам на майка ми, която е била с тесен таз и двамата с брат ми ни е родила със секцио. Вече съм 32-седмица и никога не са ме мерили. Лошото е че повечето ми приятелки, които съм питала казват, че вече едва ли не няма такава практика и докторите си я карат на късмет- каквото стане.


Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #249 -: Януари 06, 2010, 17:11:59 pm »
Джиджоо,аз тъкмо за теб мисля от вчера и даже помислих, че ще вземеш да ни изненадаш и ти по-рано :)Ти от какво се разболя, грип ли някакъв?
Пиши на лични мейла си да ти го изпратя, защото е на екселски файл и май няма да успея тук да го постна :)
[/url][/url]
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #250 -: Януари 06, 2010, 17:15:52 pm »
Момичета, исках да ви попитам, според вас кога трябва да започнат да измерват таза на ЖК? Аз много се надявам да родя естествено и ме е страх да не приличам на майка ми, която е била с тесен таз и двамата с брат ми ни е родила със секцио. Вече съм 32-седмица и никога не са ме мерили. Лошото е че повечето ми приятелки, които съм питала казват, че вече едва ли не няма такава практика и докторите си я карат на късмет- каквото стане.
Джиджи, моят таз го измериха на още на първата консултация, когато се записвах на ЖК. Казаха, че всичко е нормално и след това само корема и обиколка ми мерят. Явно на твоята ЖК нямат такава практика. Обсъди го с лекаря си следващия път.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #251 -: Януари 06, 2010, 17:35:16 pm »
момичета най-накрая ми излязоха резултатите, след 40 часа чакане, напълно здрава съм, само излишно притеснение, но какво да правиш като става въпрос за здраве е така. Мислех че живеем в Европейска държава и нещата стават експедитивно щом става въпрос за здравето, но май не...като почти направих скандал се забързаха и провериха резултатите които най-вероятно са били готови от сутринта, но аз се побърках от притеснение..няма значение важното е че всичко е наред за сега...желая на всички много здраве и успешни бременности
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #252 -: Януари 06, 2010, 17:41:11 pm »
Джиджи, моят таз не е мерен до този момент. Чувала съм, че го измерват като влезеш в деветия месец, но не зная от личен опит как е. Попитай лекаря си, изобщо за всичко, което те притеснява във връзка с раждането.
Иначе и аз съм чувала разни суеверия каквото било раждането на майката, такова горе-долу щяло да е и твоето. Наистина може да има съвпадения, но според мен са по-скоро предмет на случайността, отколкото някаква закономерност. Само спокойствие, пък каквото дойде. Важно бебчо да се роди жив и здрав.

Момичета, аз да питам с всички бременни ли е така - не можете да си представите какви сънища, какво чудо е при мен всяка нощ. Едни живи, като истински. А аз съм човек, който рядко сънува или поне не помни нищо сутрин, а сега по цели нощи едни чудесии, то не бяха раждания, кърмения и какво ли още не...и сутрин се събуждам направо като пребита за работа. Надявам се да не ме помислите за някоя откачалка.  :lol:
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #253 -: Януари 06, 2010, 17:46:11 pm »
Момичета, аз да питам с всички бременни ли е така - не можете да си представите какви сънища, какво чудо е при мен всяка нощ. Едни живи, като истински. А аз съм човек, който рядко сънува или поне не помни нищо сутрин, а сега по цели нощи едни чудесии, то не бяха раждания, кърмения и какво ли още не...и сутрин се събуждам направо като пребита за работа. Надявам се да не ме помислите за някоя откачалка.  :lol:

Споко, аз снощи сънувах как купувам разни неща за бебо :) И аз много сънувам, но поне като изпратя мъжа на работа лягам и си доспивам, иначе и аз ще съм като пребита :)
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #254 -: Януари 06, 2010, 17:50:57 pm »
момичета а аз сънувах че с моето бебе се гласим за снимка и изведнъж то ме целува по бузата като голям човек направо беше вълшебно, но как може малко бебе да целува майка си по бузата по-скоро е обратното, но нали в сънищата нещата са малко пресилени, но беше невероятно да го усетя това като допир
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #255 -: Януари 06, 2010, 18:38:33 pm »
Здравейте момичета  :D
Добре дошли на новите попълнения и леки оставащи месеци и здрави бебчовци

Аз днес съм много щастлива,но и доста съм притеснена.Най после нашето мъниче се показа :D ще си имаме принцеска  :bori_016:   Но от седмица и нещо вдигам доста кръвното,а още е рано за това.Изписаха ми магнерот и др седмица пускам изследвания и консултация с кардиолог.
Да ви питам в коя седмица се правеше ехокардиография?Доки каза да ходя при д-р Томова май беше,и дали имате нейни координати?Ох малко дълго стана  :oops: извинявам се.
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #256 -: Януари 06, 2010, 18:43:34 pm »
Да ви питам в коя седмица се правеше ехокардиография?Доки каза да ходя при д-р Томова май беше,и дали имате нейни координати?Ох малко дълго стана  :oops: извинявам се.

21-24 се прави :) Аз ще ходя на 13ти, но в Национална Кардиология, по-точно в детска кардиология.
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #257 -: Януари 06, 2010, 18:58:04 pm »
Stella, честити розови гащи  :lol:
Аз ще ходя при доц. Томова в 19 седмица и каза, че ще правим и феталната ехокардиография тогава.
Ето сайта на доц. Томова, има и координати:
http://www.docenttomova.bg/
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #258 -: Януари 06, 2010, 19:11:43 pm »
И мен едни сънища ме тресат...
Сладурки, стискайте палци за утре- в 9ч. съм на преглед при Д-р Сигридов в клиниката. Днес си взех изследванията, като при ПКК всичко е в норма. Хемоглобинът ми е паднал малко - 101, отделно пуснах желязо и магнезий-в норма са и те. Притесни ме обаче кръвосъсирването:   
Време на съсирване   5      от 3 до 6 минути
аРТТ (ККВ)   20,0   сек.   23.4-36.2
Време на кървене   2   min   2 - 5
Фибриноген   5,88   g/l   1.8-3.5
ПТВ / ПА /INR:
INR   1,0      при терапия 2,0-4,5 без терапия 0,93-1,25
Протромбиново време   13,7   sec   без терапия 13-17 sec, при терапия 25.2-47.5, по конкретно фибриногена- доста е завишен. Тепърва ще търся и чета инфо тук във форума. Аз съм непрекъснато на Фраксипарин 0.3.
Ако някой може да даде информация каква е връзката и зависимостта между Фраксито и горните резултати, ще съм Ви много благодарна.
Дано утре всичко да е наред.
Поздрави.
Sorry за дългия пост.

Стела, честити розови гащи!
« Последна редакция: Януари 06, 2010, 19:14:02 pm от tsveti75 »
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #259 -: Януари 07, 2010, 13:29:21 pm »
Стела  :)честити розови гащички.
Цвети аз също бях на Фраксипарит 0.3 през ден и като започна да се разрежда много кръвта ми го спряха,но моя фибриноген беше много паднал на около 2.Не се притеснявай утре като отидеш му ги дай най много да ти го разреди през ден. :crossfingers: