0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Темата на бременните - 51
« -: Декември 16, 2009, 20:23:04 pm »
Тъй като старата тема се оказа заключена :wink:, а няма нова :)

Пускам нова тема с надеждата да има много нови бременни момичета,
само хубави новини за здрави и весели бременни дами и здрави бебчета :D

Сега да разкажа как мина втория ми преглед - този път видяхме вече добре оформен гестационен сак, отговарящ на 5с и 1д (така излиза като вземе предви кога ми е била О, иначе ще си вървя една седмица назад...). За пулса е рано, въпреки че така ми се искаше да го чуя и да се успокоя, но нищо другия път  :)
« Последна редакция: Декември 16, 2009, 21:04:54 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #1 -: Декември 16, 2009, 22:30:31 pm »
Записвам се в новата темичка с вълнение, защото тя за мен ще е последната  :D. Нека продължи да се пълни с бързи темпове и така да са всички други след нея  :D! Сред вас се чувствах прекрасно и много уютно,но в никакъв случай не се разделям с вас, ще продължа да ви чета с интерес и да стискам палци за всяка една от вас. Благодаря ви за пожеланията и стиснатите палци, ще имам нужда от тях.
Веси , успех  :crossfingers: yahoo_17 !
Джи, Туин, за вас ще има по 2 чифта стиснати палци, бебката и тя ще стиска здраво  :wink: 
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #2 -: Декември 17, 2009, 09:48:36 am »
добро утро на всички мамчета, много се надявам да не съм объркала темата но старата не се отваря но нищо,благодаря на всички за подкрепата много е мило  че има кой да ти каже две мили думи за каквото и да е аз отдавна чета по форуми но до сега не съм писала много но е хубаво да знаеш че има още много мамчета с твой те мисли и чувства пожелавам на всички мамчета който им предстой среща с бебо леко и безпроблемно раждане и само хубави емоции а на нас който чакаме пожелавам лека и безпроблемна бременност и пак хубави емоции нали все пак наближава Коледа а на Коледа все още стават чудеса усмивки на всички  mc101
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #3 -: Декември 17, 2009, 10:36:03 am »
Да се разпиша и аз в новата тема!

Добре дошли на всички нови момичета! Много прегръдки и успешна бременност!

Относно покупките - аз бях голям ентусиаст, ама мъжа ми е много суеверен, голямо шубе, та чак мен ме зарази и сега само гледам и не смея да купувам.
С малки изключения де :balk_87:.
Понеже много искам да кърмя си купих възглавница за кърмене и помпа за кърма. Купих си Медела Суинг от ибей, защото доколкото прочетох, това е една от най-добрите помпи, само дето тук AVENT заради рекламата и цената е най-разпространена. Иначе от ибей помпите са много изгодни като цени /и не само помпите де/, та който иска да си купи по-рано от там е по-добре.

Успешен ден на всички!

*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #4 -: Декември 17, 2009, 11:26:58 am »
бора, имам точно такава помпа и съм супер доволна. Преди това имах и ръчна, но ако трябва да се изпомпва много, не е удобно.


Лека бременност и раждане на всички!

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #5 -: Декември 17, 2009, 11:39:01 am »
Здравейте, момичета!
Честита нова тема. Вярвам, че щом Радостинка я е пуснала, ще ни донесе много късмет на всички.
Силвичка, Веселушко, Дживотинче, Туин /дано не пропускам някой/ сигурно вече много се вълнувате от предстоящата среща. Стискаме палци за вас и за вашите бебчовци. След това обаче отново ви очакваме тук. Съветите ви са безкрайно полезни. Не ни забравяйте.
Добре дошли и на всички нови момичета. Леко бременеене ;)


Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #6 -: Декември 17, 2009, 11:50:21 am »
Добър ден и от мен. Дано и новата темичка е още по-успешна от старата!
Днес попаднах на това:

http://www.album.bg/dzoki/zoom/2548756/

и страшно много ми хареса - идеята за вярата и надеждата, че това, което очакваме ще дойде!

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #7 -: Декември 17, 2009, 12:08:04 pm »
Здравейте момичета  :D
Да ни е честита новата темичка и бързо да се напълни с нови мамчета
goskata честити ти розови гащета
На мамите,на които им предстои първа среща с малките бебоци им пожелавам леко раждане и много незабравими моменти  :D
Да ви кажа аз също съм се спряла на шишета и помпа на Авент,но се чудя дали помпата да е ръчна или електрическа,вие какво ще кажете?
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #8 -: Декември 17, 2009, 12:17:12 pm »
За помпите съм чувала различни мнения. Едни казват, че няма смисъл да се купуват скъпи, тези евтините били вършили същата работа. Други съветват да си вземеш електрическа, че била по-удобна /за електрическите пък някои споделят, че не им харесва, защото не можеш да регулираш силата на вакума/ Според мен в началото си вземи някоя по-евтина и след като се увериш че имаш кърма, тогава си купи ако си решила по-скъпа. Пожелавам ти да имаш достатъчно кърма и да нямаш дори нужда от помпа. /Чувала съм да казват, че трябва да се избягват помпите, защото спират кърмата. Най-добре било бебчето да си суче/. Успех!


*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #9 -: Декември 17, 2009, 12:19:23 pm »
И аз да се запиша в новата ни темичка. Надявам се да се напълни с много нови бъдещи мами, защото някои от нас са вече на финала.
Веси, Силви, Туин, Джи, имата стиснатите ми палци. Желая ви незабравима среща с бебоците!!!!!!
Госка, добре дошла в розовия отбор....
Колкото до помпите, и аз още се чудя, но ще е една от двете-Авент или Медела Суинг.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #10 -: Декември 17, 2009, 12:22:56 pm »
Честита ни нова темичка- нека да се напълни с много нови бременни момичета  :crossfingers: yahoo_17
Благодаря ви милички за стиснатите палци- и аз ще имам огромна нужда от тях.
Джи,silvi4ka,twin- за вас ги стискам отсега и няма да ги пусна докато не прочета най- чаканите новини  :crossfingers: :crossfingers:
Стискам палци и на lucrecia- дано бебка си стои на мястото колкото е възможно по- близко до термина, но ако случайно реши да избърза нека всичко мине леко и безпроблемно  :crossfingers: yahoo_17
На всички останали момичета пожелавам леки бременностти и по- малко тревоги  :wink:
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #11 -: Декември 17, 2009, 12:35:08 pm »
За помпите пак - дали ще е по-евтина или по-скъпа ръчна, наистина няма кой знае каква разлика. Силата на моята електрическа можеше да се регулира. За ръчните не мога да изкажа мнение как влияят на количеството кърма, но познавам жени, които само изцеждат с електрическа и дават на децата (когато не искат да сучат или имат близнаци или поради друга причина) месеци наред. Аз си бях купила ръчната преди да родя (така или иначе не се знаеше дали въобще щеше да ми трябва), но понеже ми се наложи да се цедя повече (в един момент детето не искаше да суче повече), после си взех и електрическа. Но като за начало - една обикновена стига. Както казах, не е сигурно дали въобще ще ви потрябва.

*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #12 -: Декември 17, 2009, 12:40:15 pm »
Честита ни нова темичка!
Да се пълни с много нови попълнения,а на тези които това ще им е последната бременна темичка(за тази бременност де :) на тези които го искат им желая когато решат отново да се запишат)имат много стиснати палчета!

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #13 -: Декември 17, 2009, 13:34:08 pm »
Привет момичета :) Тази нощ бебо ме рита до 4 часа и тогава заспах чак :) :babyflips: Споделих с мъжа, че тази и миналата нощ бебо много ме рита и негов колега като го наплашил...."Да звъни веднага на лекар, може да губите бебето...." :balk_153: и познайте - 5 часа му обяснявам, че мама като е будна и ходи наляво-надясно, бебо се успива от друсането на корема. Когато мама заспи, бебо се събужда и рита. Ми не, скандал...звънни на лекарката. Е, срам, не срам, звъннах, съгласи се в понеделник да ме погледне преди да ми е дошла датата според ЖК и ми каза, че явно е будно нощем и е силно. Пита на ФМ какво се е показало, аз й казах, че няма нищо притеснително, всичко е наред и така. Чух сърчицето и на доплера - първо по-слабо го чувах, после след като се ядосах доста по-силно.
Ама много ме ядоса колегата на мъжа ми, osi_2 osi_7 може ли да говори такива неща? Те със съпругата му преживяха трагедия тази година като загубиха бебе в 5ти месец заради отлепване на плацентата и сега само вкарва някакви мухи на мъжа ми. Не че аз не се притеснявам, но усещам кога ми е зле, кога бебето рита и кога не и съм по-спокойна. ДОкато някой не насади страх...и каква полза - никаква!
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #14 -: Декември 17, 2009, 13:59:22 pm »
Честита ни нова темичка!!! Да се напълни с мноооого нови бременни момичета!!! Силве, Дживотинче, Туин, Луцка много стиснати палци и от мен за предстоящите срещи...е на всеки, когато си му е реда :wink:
За помпите- аз и преди съм казвала, но си вземете най- обикновенна в началото, докато видите ще имате ли нужда да изпомпвате допълнително..аз кърмих до 11 месец почти и съвсем рядко ми се налагаше допълнително да изпомпвам кърма, и не купувайте излишни неща...това е моят съвет :)
Жаси, направо ме разби твоят мъж....но неговият колега от опит предупреждава всички, не им се сърди :wink:
Хубав снежен ден на всички!!!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #15 -: Декември 17, 2009, 14:04:18 pm »
                 Честита нова темичка!Да се пълни и препълва с нови бременни!
        Леки и здравословни бременности,а на финалистките-здрави и хубави бебчета!
  Весели празници и много усмивки!

      yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17 preggo stork-boy stork-girl yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #16 -: Декември 17, 2009, 14:43:37 pm »
Привет и от мен! За някои не остана много, за други и няколкото месеца им се виждат доста - важен е финала най-красивите бебчета са нашите  :bori_002: :bori_007:
Аз съм в  :ask: Споделете какво правите между прегледите. В смисъл аз съм още в началото (8 седмица) и нищо не усещам и се притеснявам всичко наред ли е? Как преодолявате вашите страхове и ходите ли на преглед (пък и какво може да кажеш като отидеш на преглед - "притеснявм се ще може ли да ме прегледате!???"
Много  :bighug: на всички
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #17 -: Декември 17, 2009, 15:14:36 pm »
за помпите за кърма препоръчайте марка и този вакуум регулатор всички ел.помпи ли го имат или само определени марки защото аз съм чувала че боляло точно защото не можело да се регулира вакуума  :oops: :)

bo_dim не се притеснявай излишно всичко ще е ок с бебока само си почивай и ходи редовно на доктор когато ти е казал и не се притеснявай да го питаш за всичко което те притеснява дори аз си записвах въпросите с първата ми бременност защото когато влезех в кабинета забравях какво щях да питам така че питай те трябва да ти отговорят успех и лека и бременност

 :bori_023:
*
Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #18 -: Декември 17, 2009, 17:20:37 pm »
За помпите пак - дали ще е по-евтина или по-скъпа ръчна, наистина няма кой знае каква разлика. Силата на моята електрическа можеше да се регулира. За ръчните не мога да изкажа мнение как влияят на количеството кърма, но познавам жени, които само изцеждат с електрическа и дават на децата (когато не искат да сучат или имат близнаци или поради друга причина) месеци наред. Аз си бях купила ръчната преди да родя (така или иначе не се знаеше дали въобще щеше да ми трябва), но понеже ми се наложи да се цедя повече (в един момент детето не искаше да суче повече), после си взех и електрическа. Но като за начало - една обикновена стига. Както казах, не е сигурно дали въобще ще ви потрябва.
Напълно съм съгласна с Блу относно помпите.За начало имайте под ръка някаква по-обикновена,даже може и на заем,после ако видите ,че ситуацията го налага,си купете по-хубава и удобна.Аз имах взета на заем Авент за ръчно изпомпване,но детето така и не засука,за това ми беше крайно необходима помпата-имах много кърма,а няма кой да суче.Тъкмо решихме да купим електрическа и се наложи да ми спрат кърмата,но това е друг въпрос.Та така,за начало просто имайте помпа :).Здрави бебчета на всички и леко раждане на финалистките :)!

Re: Темата на бременните - 51
« Отговор #19 -: Декември 17, 2009, 18:07:07 pm »
Lucrecia, успех и леко раждане и на теб, мила  :D.
За помпите/бях писала и в някоя от предните теми/, тъй като и на мен не ми се даваха излишни пари за нещо което може и да не ползвам, но пък исках да съм подготвена, си взех ръчната на Авент, но втора употреба от Продавалника.Излезе ми 30лв с пощенските, даже е и с чисто нови резервни части.Но трябва да се следят обявите, излизат и читави неща.