0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #500 -: Февруари 12, 2011, 23:45:20 pm »
След миссед февруари 2010 с последвало абразио и измерване всеки месец след това / предстоеше ми замразен трансфер/ не се качи повече от 7мм-7,5 и то при прием на Естрофем , Фемостон , Дуфастон ,Флебодия.../ в различните месеци/.Ноември , декември и януари три стимулирани инсеминации и пак слаба лигавица /дори с включен вагинално Еротон/.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #501 -: Февруари 19, 2011, 16:05:46 pm »
Здравейте,
Някой знае ли как се развиват нещата с Наредбата? Има ли някаква яснота по отношение на сроковете?
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #502 -: Февруари 19, 2011, 16:08:18 pm »
На заповедта ми пише, че имам право да започна процедура до 25/06/2011. Това означава, че все още нищо не е прието. Дават ми право на един опит, който да започне преди да съм навършила 43.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #503 -: Февруари 19, 2011, 19:20:58 pm »
На заповедта ми пише, че имам право да започна процедура до 25/06/2011. Това означава, че все още нищо не е прието. Дават ми право на един опит, който да започне преди да съм навършила 43.
Дано да успееш, Бубе! Четох, че започваш през март. Желая ти късмет!  :D 
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #504 -: Февруари 19, 2011, 23:42:48 pm »
Благодаря! Каквото сабя покаже  :). Важното е, че ще мога да опитам.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #505 -: Февруари 22, 2011, 15:32:33 pm »
Аз забременях и родих 9 дни преди да стана на 42г.Една година преди това правих ин витро при д-р Александров във Варна-неуспешно.По-скоро заради възрастта прибягнах към ин витро,а не по мед.показания(макар че и там имаше известни отклонения,но мисля,че която и дае жена да вземеш,па макар и на 20г. и при нея ще има някой показател не точно перфектен).Д-р Александров като ми правеше трансфера,каза,че ако аз забременея ще е чудо.Два месеца след ин витрото забременях абсолютно спонтанно.И.ето я нашата прекрасна Михаела-най-здравото и жизнено бебе.Всичко е възможно.Успех и много вяра на копнеещите за дете.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #506 -: Февруари 22, 2011, 16:04:57 pm »

Я, колко хубаво става, като се появи някоя такава късметлийка в нашата темичка, да повлече крак :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #507 -: Февруари 22, 2011, 19:15:29 pm »
Момичета , някоя от вас има ли конкретно доказан проблем с тънка лигавица и има ли това връзка с прекрасната ни възраст?!? Ако пък сте постигнали и впечатляващи резултати по удебеляването и структурирането й - моля споделете! :?

И мен ме интересува проблема с тънката лигавица. След второто си неуспешно икси изчетох много материали и пак остават въпросителни. И при първия и при втория опит лигавицата ми е била най-много 8.10мм. А и двете клиники никой не ми каза, дали не е прекалено тънка. Смятаха, че е нормално, но аз сякаш мисля че не е така. Незнам, може и да греша.

И аз вече съм към вашата групичка, през декември ще навърша 40.... Успех момичета!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #508 -: Февруари 23, 2011, 16:53:19 pm »
На 15.02.2011 ВАС е отменил дискриминационните текстове в наредбата. Решението може да бъде обжалвано в 14-дневен срок от получаването му от страните.
Някоя от вас пробвала ли е да провери дали по клиниките са информирани? Всъщност, предвижда ли се да излезе нова наредба?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #509 -: Февруари 23, 2011, 16:59:03 pm »
както сме информирали на сайта, а и в тази тема, в момента заседава работна група към МЗ, която прави промени в Наредбата. силно се надявам да приключим до края на март.

междувременно, тъй като ВАС е отменил текстовете за възрастта, то забрана за инвитро по възраст следва да няма и сега - след като изтече срокът за обжалване. предполагам, че обжалване няма да има, тъй като и без това министърът декларира пред медиите готовността си да промени възрастовата бариера.
съответно, клиниките не трябва да отказват лечение по този параграф. но едва ли клиниките са информирани все още. ние сме публикували съобщението за решението на ВАС на сайта на сдружението - надявам се, че го четете редовно, нали? ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #510 -: Февруари 23, 2011, 17:38:46 pm »
Аз също смятам, че след изтичане на срока за обжалване клиниките не могат да отказват инвитро поради факта възраст! На практика след този период въпросните членове на Наредба 28 са невалидни.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #511 -: Февруари 23, 2011, 19:06:37 pm »
На практика след този период въпросните членове на Наредба 28 са невалидни.
Мисля, че трябва да има резолюция: "В сила от...". Защото няма как да знаем обжалвано ли е или не.

Новината всъщност е много хубава. Благодарности на Зачатие.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #512 -: Февруари 23, 2011, 20:43:36 pm »
конкретно за тази новина, благодарностите са единствено за дамата, която извоюва съдебната победа.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #513 -: Февруари 25, 2011, 21:20:51 pm »
конкретно за тази новина, благодарностите са единствено за дамата, която извоюва съдебната победа.


А тя е сама?

Грешка!Далата срещу наредбата са точно четири.Заведени са точно от 5 дами.Както и да е,важен е крайният резултат.М.З. упражняваха превратно власт и право да обжалват всички инстанции до последно,това е коректния запис по темата!
Протакането на делата е приом в правото.Загубата на време е непоправима за някои от дамите.
« Последна редакция: Февруари 25, 2011, 21:26:19 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #514 -: Февруари 25, 2011, 22:09:47 pm »
Т.е. kisela, (страхотен ник, между другото, поздравления), очаква се МЗ да обжалва, така ли?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #515 -: Февруари 26, 2011, 00:01:14 am »
конкретно за тази новина, благодарностите са единствено за дамата, която извоюва съдебната победа.


А тя е сама?

Грешка!Далата срещу наредбата са точно четири.Заведени са точно от 5 дами.

kisela, много добре знаеш, че аз много добре знам колко са. говоря конкретно за дамата, която е страна по първото отсъдено от ВАС дело. засега имаме само едно дело, което е приключило с решение от ВАС. и заслугата за това спечелено дело си е на тази жена, не на Зачатие. това имам предвид.

имам усещането, че този път няма да се обжалва, но до последно не можем да сме сигурни в нищо.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #516 -: Февруари 26, 2011, 14:11:59 pm »
конкретно за тази новина, благодарностите са единствено за дамата, която извоюва съдебната победа.


А тя е сама?

Грешка!Далата срещу наредбата са точно четири.Заведени са точно от 5 дами.Както и да е,важен е крайният резултат.М.З. упражняваха превратно власт и право да обжалват всички инстанции до последно,това е коректния запис по темата!
Протакането на делата е приом в правото.Загубата на време е непоправима за някои от дамите.

Само че в духа на истината, едното дело е иницирано от "Асоциацията за европейска интеграция и права на човека" и към него са се присъединили други жалбоподатели. А обжалването е просто право което има всяка страна в един процес, колкото и това да не ни харесва, това не е превратно упражняване на права.....

В публикуваното решение на първата страница на сайта /Р.2264/ се съдържат лични данни, което е недопустимо, освен ако страната не е дала разрешение за това в което дълбоко се съмнявам. Съдилищата заличават личните данниу когато публикуват актовете си  след като влезат в сила. Просто заличете имената на жената.
Решението не е вл. в сила все още. Ще влезе в сила, ако до изтичане на 14дни от връчването на съобщението МЗ не подаде жалба.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #517 -: Февруари 26, 2011, 16:38:11 pm »
В публикуваното решение на първата страница на сайта /Р.2264/ се съдържат лични данни, което е недопустимо, освен ако страната не е дала разрешение за това в което дълбоко се съмнявам. Съдилищата заличават личните данниу когато публикуват актовете си  след като влезат в сила. Просто заличете имената на жената.
Решението не е вл. в сила все още. Ще влезе в сила, ако до изтичане на 14дни от връчването на съобщението МЗ не подаде жалба.

обърнете внимание, че ние не сме публикували текста на решението, а само хипервръзка (линк) към сайта на ВАС, където то е публикувано. не ни е възможно да заличаваме нищо в сайта на ВАС. и аз се учудих, че са публикували решение с име, но може би такава е практиката на ВАС. в крайна сметка, там няма лични данни по смисъла на закона, само трите имена на лицето.
п.п. справка в Гугъл показа, че името е на адвокатка, най-вероятно тя представлява жалбоподателката?
« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 17:00:01 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #518 -: Февруари 26, 2011, 17:29:58 pm »
конкретно за тази новина, благодарностите са единствено за дамата, която извоюва съдебната победа.


Протакането на делата е приом в правото.Загубата на време е непоправима за някои от дамите.

Само че в духа на истината, едното дело е иницирано от "Асоциацията за европейска интеграция и права на човека" и към него са се присъединили други жалбоподатели. А обжалването е просто право което има всяка страна в един процес, колкото и това да не ни харесва, това не е превратно упражняване на права.....

В публикуваното решение на първата страница на сайта /Р.2264/ се съдържат лични данни, което е недопустимо, освен ако страната не е дала разрешение за това в което дълбоко се съмнявам. Съдилищата заличават личните данниу когато публикуват актовете си  след като влезат в сила. Просто заличете имената на жената.
Решението не е вл. в сила все още. Ще влезе в сила, ако до изтичане на 14дни от връчването на съобщението МЗ не подаде жалба.

nyny   :party:  

Според съда актът на Центъра е издаден и в противоречие с целта на закона, а това е "превратно упражняване на власт".

Решението подлежи на обжалване пред ВАС.

.....................................................
« Последна редакция: Февруари 26, 2011, 18:41:55 pm от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #519 -: Февруари 27, 2011, 11:00:35 am »

nyny   :party:  

Според съда актът на Центъра е издаден и в противоречие с целта на закона, а това е "превратно упражняване на власт".

Решението подлежи на обжалване пред ВАС.

.....................................................
[/quote]

Май това е откъс от решението по онова дело в което се обжалва отказа на Фонда да финасира, защото те така си решили, че могат да броят .....умните глави. Непременно  си търси обезщетението, убедена съм че що го получиш. ама ми се иска не държавата, а този което  е издал тази заповед да ти го плати.

Благодарение обаче на твоето дело,  :balk_602:сега Фонда разглежда молбите на жените наближаващи 43 г с предимство. Нещо което беше толкото близко до ума, че трябва да се прави.....