0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #280 -: Ноември 04, 2010, 15:01:50 pm »
Цитат
Тази възраст реално е ниска и трябва да бъде увеличена, защото имаме успехи и при жени на 43 и на 44 години.
Как дойдоха тези  успехи при така действащата наредба, д-р Стаменов?
Или те датират от времето, преди да влезе в сила наредбата ?С което автоматично признавате, че ограничението е лишило от шанс жени, които са могли да успеят?
« Последна редакция: Ноември 04, 2010, 15:20:27 pm от zanza »
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #281 -: Ноември 04, 2010, 15:28:45 pm »
Почти съм сигурна, след тези изявления, че на 15.11.2010 ще се излезе с предложение за увеличаване на възрастовата граница до 45 и точка.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #282 -: Ноември 04, 2010, 15:55:59 pm »
Jam,
а знаеш ли дали има някаква идея какво ще се случи с тези момичета, които са навършили 43 год. малко преди да заработи фонда (например в първите месеци на годината) и тези които са били на 44 г., кандидатствали във фонд АР (та макар и с мъжки фактор) със заповеди за отказ поради това, че е съществувала ограничителна възрастова бариера до 43 г. и сега вече да кажем докато Наредба 28 се промени с ограничение до 45 г. същите тези момичета вече навършат 45 г. докато се задвижи бюрократичната машина и в действителност влязат в сила промените. На същите тези момичета и в този случай ще бъде отново забранена инвитро процедура макар и само една единствено възможна (без оглед на фактора по който са кандидатствали) само и единствено отново по възрастов критерий, а не по медицински както напоследък се говори и обсъжда.
Дали в случая ще се потвърди българската поговорка: "Битият-бит, ..." или може би отново по съдебен ред ще трябва да си потърсим правата???
Дали има някаква идея по въпроса или може би не е бил повдигнат изобщо?
Надявам се малко по-малко тепърва да се огледат и изчистят всички неясноти и проблеми относно възрастовото ограничение.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #283 -: Ноември 04, 2010, 16:07:42 pm »
И защо го пробутва пак този синдром на Даун :(  Да пита Сигридов, врата до врата са, ако е забравил, колко съвременни изследвания има за него.
Жената трябва да има право сама да избере, дали да поеме риска на една прекъсната бременност или да се откаже, за да не рискува. Как може чиновникът в МЗ или лекарят да знаят, от кое ще я боли повече и с какво право искат да вземат решението вместо нея. 1 на 21 означава, че на 20 жени ще попречат да имат деца, защото 21-та може евентуално да има бременност с Даун.

Много ме е яд, че не мога да намеря, къде преди години четох статистика за родените деца с Даун в България. Нямаше нито едно на жена над 38 години, при съответен брой на жени до тази възраст. Обясняваха го точно с факта, че жените над 38 не се отказват от изследванията.

Почти съм сигурна, след тези изявления, че на 15.11.2010 ще се излезе с предложение за увеличаване на възрастовата граница до 45 и точка.

И аз залагам на този вариант :(
Добре, че сега е само предложение, не самата наредба. Дано има още шанс да се въздейства.
« Последна редакция: Ноември 04, 2010, 16:09:20 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #284 -: Ноември 04, 2010, 16:09:54 pm »
temenuga,

така излиза, да. нали това коментираме тук...

изпратили сме до министъра решението на кръглата маса с искане за нова работна група по проблема за възрастта. дали ще се съобрази с нея или ще реши да приеме предложенията на досегашната работна група, която настоява за граница от 45 г. - само мога да гадая.

съдебният ред винаги е бил най-чистия, но и най-дългия път към търсенето на права.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #285 -: Ноември 04, 2010, 17:50:07 pm »
( ...редактирано от модератор - т.9 от правилата.. )

Кой и по какъв критерий е избрал и сформирал тази работна група от 2-3ма души?! (както се вижда от протокола почти всички са били изненадани от новината). Как е възможно за взимането на такова важно решение да не се създаде екип от много и различни професионалисти в тази област, а се разчита на едно-две субективни мнения?! Надявам се поредния здравен министър (който уж е съпричастен към проблема) да си зададе тези въпроси и да намери отговорите, ако не иска да има същия "дълъг" мандат като предишния...
Извинявайте за острия ми тон, но това негово изказване премина всакакви граници...
Но това не трябва да ни отказва - продължаваме борбата!!
« Последна редакция: Ноември 04, 2010, 20:23:20 pm от cygnus »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #286 -: Ноември 04, 2010, 20:08:20 pm »
Тази група е била събрана да работи само по изискванията за регистрите и документацията на клиниките (ако правилно съм разбрала?!). Отделен въпрос е, дали е сформирана правилно, но от тях въобще не се е очаквало да коментират възрастовото ограничение и другите неща в наредбата. Те самите са го казали на срещата.
Освен това, Тимева е от клиниката на Щерев. Не вярвам тя да е съгласна с ограничението до 45 и едва ли са я питали за това, в рамките на въпросната работна група.

Аз все още смятам, че Стаменов е страхотен лекар (въпреки, че явно няма да е "моят" лекар). Наблюдавам и успелите и неуспелите пациентки при него и знам, защо го харесват. Не е само заради създадения ореол и медийната шумотевица. Лошото е обаче, че "страхотен лекар" не е застраховка срещу грешки в личен план :( И мен ме дразни, че се изказва като последна инстанция, налага мнението си с всички средства и за да прикрие истинските си аргументи, жонглира с някакви измислени.

Наистина има ирония в това, че са поканили точно него, да предлага ред в клиниките. Не го бях осмислила досега :D :D
_________


Всъщност, аз изписах много от вчера (наваксах си за отсъствието :wink:), но все пропускам да напиша нещо важно:

Срещата, провеждането й, отразяването и в протокола, всичко е направено на ниво!
Не, че е изненада. Те така минават традиционно всички мероприятия на Сдружението :D, но т.к. съм малко гузна (въпреки обективните причини), че не съм допринесла грам за това, искам да напиша едно голямо Благодаря! на момичетата, които направиха тази кръгла маса.
От нея ще има резултат, въпреки спорните мнения. Най-малкото, ако не беше тя, на 15.11. щеше да ни дойде като гръм от ясно небе това "45". Сега поне знаем какво ни се готви.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #287 -: Ноември 04, 2010, 21:32:51 pm »
Jam,
а знаеш ли дали има някаква идея какво ще се случи с тези момичета, които са навършили 43 год. малко преди да заработи фонда (например в първите месеци на годината) и тези които са били на 44 г., кандидатствали във фонд АР (та макар и с мъжки фактор) със заповеди за отказ поради това, че е съществувала ограничителна възрастова бариера до 43 г. и сега вече да кажем докато Наредба 28 се промени с ограничение до 45 г. същите тези момичета вече навършат 45 г. докато се задвижи бюрократичната машина и в действителност влязат в сила промените. На същите тези момичета и в този случай ще бъде отново забранена инвитро процедура макар и само една единствено възможна (без оглед на фактора по който са кандидатствали) само и единствено отново по възрастов критерий, а не по медицински както напоследък се говори и обсъжда.




Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #288 -: Ноември 04, 2010, 21:34:02 pm »
Точно този въпрос зададох на др.Ташева.Беше ми отговорено от др.Владимиров,който беше наблизо,че въпросът ми е сложен и не може да се отговори еднозначно 8O.Истината е,че тя каза:отворени сме за предложения от ваша страна какво би било добре,за да се изпипат новите текстове.Топката е хвърлена в пац.организации...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #289 -: Ноември 09, 2010, 00:00:03 am »
здравейте момичета -относно добрия док СТАМЕНОВ може да се бори за удьлжаване на вьзрастовата граница,но на мен миналата година не ми даваше надежда ,че ще стане а бях на 41г сега в момента сьм на финала-в сряда ми е пункцията и пак не пропусна да каже че годинките са ми много тогава защо се бори за удьлжаване на ограничението ,като на такива пациенти им прави процедури но в сьщото време ги обезкуражава.При него видях много по-вьзрастни -какво ли си мисли вьтрешно за тях .Извинете че не разбрах за крьглата маса но от месец кисна в клиниката.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #290 -: Ноември 09, 2010, 08:49:30 am »
Дай Боже кисненето да доведе до положителен резултат!

Много е вероятно по-възрастните от теб (или тези които изглеждат така) да работят по донорска програма - никой не знае всъщност освен персонала.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #291 -: Ноември 09, 2010, 08:52:52 am »
Аз пък от друго взех да се дразня.
Има 18 работещи клиника с фонда и не знам  още колко  които не работят.
Къде са техните ръководите по тези кръгли маси,форуми и др.?
Те си седят в засада и са "добрите" ,така ли?
По вси4ки събития са основно  д-р Стаменов,д-р Владимиров и др.
Отговорност за решенията само техни ли ще са?


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #292 -: Ноември 09, 2010, 09:10:09 am »
Аз пък от друго взех да се дразня.
Има 18 работещи клиника с фонда и не знам  още колко  които не работят.
Къде са техните ръководите по тези кръгли маси,форуми и др.?
Те си седят в засада и са "добрите" ,така ли?
По вси4ки събития са основно  д-р Стаменов,д-р Владимиров и др.
Отговорност за решенията само техни ли ще са?


и аз взех да се дразня от някои неща в тази тема, но засега ще си ги запазя за мен.

на срещата присъстваха представители на 9 клиники. поканили сме всички. който е искал - дошъл е.
само че, решенията не се вземат от тези кръгли маси, форуми и др. решенията, както е видно от протокола към кръглата маса, се взимат от една тайна работна групичка, която се съобразява само и единствено с личното си мнение. отговорност за решенията следователно носят само членовете на тази работна групичка и онзи, който им ги е одобрил.
както са казва - face it (приемете го). знам, че не ви харесва. на мен пък никак.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #293 -: Ноември 09, 2010, 14:39:12 pm »
здравейте момичета -относно добрия док СТАМЕНОВ може да се бори за удьлжаване на вьзрастовата граница,но на мен миналата година не ми даваше надежда ,че ще стане а бях на 41г сега в момента сьм на финала-в сряда ми е пункцията и пак не пропусна да каже че годинките са ми много тогава защо се бори за удьлжаване на ограничението ,като на такива пациенти им прави процедури но в сьщото време ги обезкуражава.При него видях много по-вьзрастни -какво ли си мисли вьтрешно за тях .Извинете че не разбрах за крьглата маса но от месец кисна в клиниката.
Момичета недейте толкова елементарно да разсъждавате - всеки случай е различен.
На мен Владимиров още на 39 ми каза, че съм донор и беше прав. Неговото мнение е, че възрастовата граница трябва да се вдигне до 49-50, защото явно има такива жени, това че аз явно не съм от тях е просто мал шанс - всеки организъм е индивидуален.
И какво значи обезкуражава - няма нищо по-ценно от истината, за да може всеки да вземе адекватно решение за себе си.
 
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #294 -: Ноември 09, 2010, 17:28:56 pm »
Vali, в протокола от срещата е упоменато кои са присъствали и какво са коментирали. Темата само трябва да се прочете. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=44034.0
Но личното присъствие може да отговори на много допълнителни въпроси. Цялостният изглед, артикулацията, поведението на изслушване или агресивно прекъсване на събеседника, уважаването на правата и чувствата на пациента, а не само техническата страна на въпроса. Да, това са второстепенни неща, но правят впечатление. Ако на теб е помогнал, то е ясно защо го превъзнасяш. Но аз чух ужасни неща от неговата уста, неподкрепени с факти в случая. Или поне опровержими изказвания. Защото той тотално отрече възможностите на жените над 43 г. възраст. И всичко това - уж за доброто на пациента.
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 17:33:24 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #295 -: Ноември 09, 2010, 17:40:32 pm »
Vali, в протокола от срещата е упоменато кои са присъствали и какво са коментирали. Темата само трябва да се прочете. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=44034.0
Но личното присъствие може да отговори на много допълнителни въпроси. Цялостният изглед, артикулацията, поведението на изслушване или агресивно прекъсване на събеседника, уважаването на правата и чувствата на пациента, а не само техническата страна на въпроса. Да, това са второстепенни неща, но правят впечатление. Ако на теб е помогнал, то е ясно защо го превъзнасяш. Но аз чух ужасни неща от неговата уста, неподкрепени с факти в случая. Или поне опровержими изказвания. Защото той тотално отрече възможностите на жените над 43 г. възраст. И всичко това - уж за доброто на пациента.

Само ми цитирай моля мои думи тук  на превъзнасяне ,4е не са ми приятни подобни коментари то4но в тази тема.
Аз ли4но подкрепям увели4ението на възрастта  над 43 ,донорството и др .
Все пак всяко решение трябва да е индивидуално  според здравословното състояние.
Здравето е най-важно
« Последна редакция: Ноември 09, 2010, 17:43:53 pm от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #296 -: Ноември 10, 2010, 13:34:25 pm »
http://life.dir.bg/news.php?id=7416096&nt=5
"Юлиана Дончева: Осъдително е да искаш дете, ако не си млад?"

две неща искам да споделя по повод този материал.

първо, обърнете внимание на позитивните коментари под материала и ги сравнете с оплювките под материала в същата медия от преди 1 седмица - http://dnes.dir.bg/news/granitza-lekari-in-vitro-7356358?nt=10 - посветен на кръглата маса за повишаване на възрастовата бариера.

второ, Юлияна Дончева е родена през 1965-та година и е пациентка на д-р Г.Стаменов.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #297 -: Ноември 10, 2010, 16:03:37 pm »
 Страшно ми е неприятно да чета какво е общественото мнение по въпроса до каква възраст е "прилично" да станеш майка, как ще те представи детето ти в училище, мнение на депутатка , че това са жени, отлагали майчинството заради кариера , че много често това са жени с безразборни сексуални връзки / да  и това може да се прочете/ и куп други нелепи неща.
В случая на Ю.Дончева някак си се приема, тя е известна личност и се знае на каква възраст е срещнала настоящия си партньор.За простосмъртните нещата не стоят така - правят се някакви нелепи анализи на живота им, обобщения на причините.Ако на някой дължа обяснение / не проумявам защо го дължа / за закъснелите опити за дете - ами много е просто , просто късно срещнах човека, който желае да има дете от мен!
Колкото до застрашеното здраве на такива като нас, благодаря на всички загрижени, но нека това преценяват лекуващите ни лекари.
Колкото до ниския процент успеваемост - добре, информирани сме и за това!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #298 -: Ноември 10, 2010, 16:09:52 pm »
Недопустимо е да ти се разреши да осиновиш независимо от възрастта /аз поне не зная да има ограничение за осиновителите/, а ако имаш реалния шанс да родиш дете този шанс да ти бъде отнет.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #299 -: Ноември 11, 2010, 13:54:25 pm »
ето ни един вдъхновяващ пример:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42034.msg768089#msg768089