0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Дали да ползвам донор?
« -: Декември 07, 2009, 09:49:35 am »
Здравейте много съм объркана, след един неуспешен опит ни пратиха при Доц.Конова направиха ни каквото е неубходимо, и се оказа че моят мъж е много зле дадоха ни указания какво да правим, и да отбележа (ако няма промяна в % донор).Иде дилемата дали да ползвам или да се откажем от инви. и да пуснем документи за осиновяване.Ако има сем. като нас нека споделят .
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #1 -: Декември 07, 2009, 11:57:29 am »
Извинявай че ще ти го кажа но в Плевен не знам защо наблягят на донорските програми.Моят съвет е потърсете и друго мнение,направете спермограма и на друго място.В София работят с нова апаратура,която открива най качествените яйцеклетки и сперматозоиди.Не се отказвайте!Идете в София в клиника "НАДЕЖДА" на д-р Стаменов.Желая ви късмет. :balk_103: :balk_602:
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #2 -: Декември 07, 2009, 12:14:21 pm »
Извинявай че ще ти го кажа но в Плевен не знам защо наблягат на донорските програми...
  :good_post:
С две ръце подкрепям казаното. И при нас се получи така. А шанса да име наше биологично детенце въобще не е малък. За това бързо избягахме от тази клиника и избрахме друга. Най-малкото, което мога да те посъветвам, е да чуете още едно мнение. Решението за използване на донор или осиновяване е за цял живот, и според мен не бива да се прибързва с него. Успех!
*
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #3 -: Декември 07, 2009, 12:30:56 pm »
Защо си мислите 4е само в Плевен наблягат на донорки програми, не знам дали изобщо става въпрос за такива програми, това е просто съвет, нещо като подготовка за евентуален проблем, който би могъл да се разреши 4рез донор. Смятам 4е едно такова решение е доста по-лесно да се вземе, ако предварително са ви предупредили да помислите, а не посредата на процедурата, да ви изтърсят- няма сперми, искате ли донор?
В момента съм пациентка на д-р Стаменов, първото му предложение беше за донор, каза 4е избора е наш, но ако искаме сигурност и евтиност, да помислим за донор.
Преди него, същите думи съм 4увала от Владимиров, и от лекари в Англия.
Тенеза, помислете и обсъдете със съпруга ти кой ще е най-добрия вариант за вас, как вие ще се 4увствате най добре.
Успех!
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #4 -: Декември 07, 2009, 13:22:13 pm »
TENEZA, напиши някакви стойности на спермограма, SDI, така можем само да гадаем.
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #5 -: Декември 07, 2009, 13:48:56 pm »
Само 7% а преди месеци бе 11 незнам как се полу4и така има и много дефекти
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #6 -: Декември 07, 2009, 14:13:05 pm »
Какви са тези 7% -  морфология сигурно, напиши по- подробно цялата спермограма и SDI -тест, ако сте правили.
*
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #7 -: Декември 07, 2009, 14:16:29 pm »
При нас процента е 3-4%, по Крюгер, при това с много лош СДИ тест (над 30%), а ни предложиха донорска яйцеклетка. Не знам защо прецениха, че бойците на мъжа ми ще се справят. Ако Вие сте с 7% морфология, то тогава въобще не трябва да се отваря дума за донор!
*
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #8 -: Декември 07, 2009, 14:48:25 pm »
Аз съм пациент на Плевен. В началото и на нас ни предложиха да се включим в донорската програма, защото яйчниците ми не изглеждали добре, нямало да отговоря добре на стимулацията. Отговора ми беше категоричен, че и една яйцеклетка да произведа, моя си е. Е излюпих цели 12.

[/url]
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #9 -: Декември 07, 2009, 17:54:35 pm »
i az imax tolkova ne zamrazixme za6toto nqmali razvitie
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #10 -: Декември 07, 2009, 18:00:04 pm »
TENEZA, напиши някакви стойности на спермограма, SDI, така можем само да гадаем.
pi6a na latinaca za6toto imam prob. s kompa i taka s Nomrmalna morfologiq 7 s Patalogi4na morfologiq 92 s Glavi4ni defekti 83
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #11 -: Декември 07, 2009, 18:27:49 pm »
И аз съм за това да се чуе второ мнение по въпроса!

[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #12 -: Декември 09, 2009, 13:03:14 pm »
Защо си мислите 4е само в Плевен наблягат на донорки програми

Аз мисля така, защото съм била тяхна пациентка, при нас имаше също такъв съвет още в самото начало, а в последствие във всички други клиники, в които сме били, са ни съветвали да си ползваме сперматозоиди от съпруга. И като чета разказите във форума, виждам колко често нашата история се повтаря.
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #13 -: Декември 09, 2009, 13:04:51 pm »
Извинявай че ще ти го кажа но в Плевен не знам защо наблягят на донорските програми.

Защото им се качва успеваемостта.
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #14 -: Декември 09, 2009, 13:36:52 pm »
Опитай и при друг лекар. Резултата не е толкова страшен. Направете и SDI тест, но в друга клиника. В Плевен май е по друга тохнология, различна от софийските клиники и е несъпоставим резултата. Ако тези данни са морфология по Крюгер, то ние успяхме с 4%, а доколкото знам при 7% може да се пробва и с инсеминация. Успех!
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #15 -: Декември 11, 2009, 13:42:28 pm »
Опитай и при друг лекар. Резултата не е толкова страшен. Направете и SDI тест, но в друга клиника. В Плевен май е по друга тохнология, различна от софийските клиники и е несъпоставим резултата. Ако тези данни са морфология по Крюгер, то ние успяхме с 4%, а доколкото знам при 7% може да се пробва и с инсеминация. Успех!
Мерси много сега почва да пие Проксид плюс дано малко да се оправи
*

    isho75

  • ****
  • 533
  • Вярвай в чудеса
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #16 -: Декември 11, 2009, 14:02:07 pm »
Извинявай че ще ти го кажа но в Плевен не знам защо наблягят на донорските програми.

Защото им се качва успеваемостта.
Кой казва,че им се качва успеваемоста.Аз познавам доста момичета с донорски опити и всичките са неуспешни.Естествено,че сигурно има и успешни,но чак ,че се качва успеваемоста не съм съгласна.В края на краищата ако проблема е в инплантирането с каквито и яйцеклетки да го правите все ще е неуспешно.Така че според мен небързай да се отказваш а направи всичко възможно детенцето да си е ваше.Желая ти много късмет от все сърце.В крайна сметка ти сама трябва да си вземеш ришението.
Да заповядаш на себе си е най-голямата власт
http://misli.hit.bg/thedreams.html
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #17 -: Декември 11, 2009, 14:19:20 pm »
Прощавайте, но не разбрах какви са тези 7%? Без пълни данни надали някой може да даде мнение.

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #18 -: Декември 13, 2009, 08:33:31 am »
Прощавайте, но не разбрах какви са тези 7%? Без пълни данни надали някой може да даде мнение.
Морфология 7%
Re: Дали да ползвам донор?
« Отговор #19 -: Декември 14, 2009, 22:08:44 pm »
Чакайте сега, какво значи 7% Морфология по Крюгер и директно за донорство? Това е меко казано смешно. Защо не пробвате с ИКСИ? Има ли други показания, които да сочат към донорство?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!