0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #140 -: Декември 09, 2009, 14:46:46 pm »
Анизка на теб и всички други които празнуват днес честит празник!Бъдете живи и здрави!
Хармони и аз си отглеждам гъбки.Сега се лекувам с клотримазол.Дано ги разкараме по-бързо тия гадинки!

Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #141 -: Декември 09, 2009, 15:31:12 pm »
Аз такова....да почерпя за именния си ден http://podnesi.com/images/cake_b_1_11.jpg
Вчера и днес се мъкна при доки-вчера кръв ама легнала, че иначе не отговарям  :oops:!!! Днес видях бебчо....мъничко, сладичко..... :P само дето имам някакво миомно възелче в матката-доки каза да не се притеснявам ама аз....се притеснявам  :? ! Някой може ли да ми каже тревожно ли е това?

Анизка Честит Имен Ден! ДА си жива и здрава и след няколко месеца горда мама :) Моя приятелка си роди с миомен възел (секцио), но нямаше проблем :) Ти записа ли час за ФМ? Кой ще ти я прави?
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #142 -: Декември 09, 2009, 20:00:20 pm »
Анизи честит празник мила  :ballons: както и на всички мамчета  :balk_21:
Аз утре ще се обадя дали са излезнали резултатите от БХС че вече душичката ще ми се пукне.На 23 се записах за ФМ,а другата седмица мися да дам малко кръвчица за  изследвания  :D
Приятна вечер на всички!
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #143 -: Декември 09, 2009, 20:07:49 pm »
Жаси, на мин никой нищо не ми казва за ФМ, а да си призная и аз не съм питала, но мисля във вторник ще ходя да си видя изследванията и да попитам! А на всички ли се прави ФМ? Може да са ми тъпи въпросите,  :oops: но всичко е ново за мен!
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #144 -: Декември 09, 2009, 20:19:24 pm »
Е, по желание е :) Правят се три за бременноста. Първата се прави заедно с БХС за изключване на генетични дефекти и преглед на нухална гънка. Втора - за да се види дали се е затворила невралната тръба и общо състояние на всички органи (тогава и пола се вижда), трета пак за органите и на 4Д се вижда лицето. Аз ще правя и фетална ехокардиография за сърчицето на малкия, че баща му е с лек дефект и баба му също има проблем. Ако имаш въпроси питай, насреща сме :)
[/url][/url]
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #145 -: Декември 09, 2009, 20:29:56 pm »
Момичета, имам едно питане.... В коя седмица чухте пулса на бебето?
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #146 -: Декември 09, 2009, 23:03:18 pm »
аз в 7 г.с. иначе знам, че чакат до 9та.
[/url][/url]
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #147 -: Декември 10, 2009, 08:16:59 am »
Добро утро, поспаланки!
shtastie аз чух сърчицето си сега в деветата седмица, обаче просто за тогава ми беше назначен прегледа и преди това не съм ходила, но знам, че между седма и девета седмица се чува сърчицето вече! Успех!!!
Хайде хубав ден ви пожелавам!
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #148 -: Декември 10, 2009, 08:41:30 am »
Здравейте!
Ние вчера видяхме нашата точица  :), много е мъничка още, но важното е, че е където трябва :)
Много съм развълнувана още и да си призная идея нямам какво следва от тук нататък :oops:
Другата седмица във вторник съм пак на преглед, но сигурно ще е рано все още за сърчице :(

Искам да попитам за гестационните седмици - на вас как ви ги смятат?
Според датата на последния МЦ или според датата на овулацията?
Оф може би е глупав въпрос, ама според едното съм в едни седмици, според другото в други (Ову е доказано с фоликуметрия), да не се шашкам за сърчицето ако не се чуе, затова питам, кое да си броя?
Ей, че засукано го написах :lol:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #149 -: Декември 10, 2009, 08:45:13 am »
Добре дошла, миличка-от кога те чакам!!!  Радвам се, че сте видяли вече точицата :bighug: Ето тук можеш да си сметнеш г.с. http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=809&Itemid=77
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #150 -: Декември 10, 2009, 08:47:37 am »
Ами аз там си ги сметнах, но док ги сметна повевече ( защото май ги смята от първия ден на последната М, а и ову календара ги смята така) излизат с една седмица напред.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #151 -: Декември 10, 2009, 09:11:22 am »
Ами аз там си ги сметнах, но док ги сметна повевече ( защото май ги смята от първия ден на последната М, а и ову календара ги смята така) излизат с една седмица напред.

Лекарите ги смятат по менструация, защото обикновено не знаят кога е била овулацията.

На мен в "Малинов" ми ги смятат по пункцията - т.е. по овулация (има 4 дни разлика с ПРМ) - и аз така си броя.
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #152 -: Декември 10, 2009, 09:43:16 am »
Док знае кога е била О, тя ми прави фоликуметрията, като ме видя на узито си излезе така както ги сметнах :). Ама аз се обърках кое ще вземе под предвид тогава.
Сега сядам да чета, че да се ограмотя малко :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #153 -: Декември 10, 2009, 09:46:28 am »
Радостинка, добре дошла в тази темичка!
Ех, че хубава новина! :)
Честита точица!
Пожелават ти всичко да върви по мед и масло, и да имаш най-страхотното бебче на финала!
Хайде и другите щъркелчета по-скоро да се появяват тук! :)
*

    mimili

  • **
  • 67
  • чакаме ви бебчета
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #154 -: Декември 10, 2009, 09:59:16 am »
Здравейте,да се похваля и аз-имаме си две тупкащи сърчица,дай-боже всичко да е наред до края.
Baby Gaga <team@baby-gaga.com>
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #155 -: Декември 10, 2009, 10:05:56 am »
radosttinka добре дошла,лека и безпроблемна ти желая до края  :D
mimili честити ти две сърчица мила,всичко ще е наред ще видиш  :balk_600:
shtastie ние нашето сърчице го чухме в 6г.с и 4 дни,но знам че се чака до 9г.с
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #156 -: Декември 10, 2009, 10:26:53 am »
Здравейте момичета, Добре дошла Радостинка, лека и успешна бременност ти желая :)
Днес и аз съм на преглед за първи път да видим дали всичкао си е на мястото :)
Честито на мимили за двете сърчица  :)
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #157 -: Декември 10, 2009, 10:30:05 am »
mimili, честити две  :heartbeat: :heartbeat:

Тортила, късмет на прегледа днес. Дано всичко е ок yahoo_17
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #158 -: Декември 10, 2009, 10:40:46 am »
Док знае кога е била О, тя ми прави фоликуметрията, като ме видя на узито си излезе така както ги сметнах :). Ама аз се обърках кое ще вземе под предвид тогава.
Сега сядам да чета, че да се ограмотя малко :wink:


И честита точица. :) Лека и безпроблемна бременност!
*
Re: Темата на бременните - 50
« Отговор #159 -: Декември 10, 2009, 11:02:09 am »
Радостинка, честито!
Ето линк към календара, по който обикновено смятат докторите!