0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

 Може ли някой да ми даде съвет или информация относно тези трихомони.

Ще се опитам да си систематизирам въпросите, а дано някой да има нерви, време и желание да отговаря!!

1. Имаме трихомони при мъжа(и при жена му де :wink:, но и това не е много сигурно), може ли да се забременее нормално, когато трихомоните са увредили сперматозоидите, но все пак...

2. Може ли трихомоните да са причина за мисед или спонтанен аборт?

3. И в края на краищата, може ли (има ли смисъл, то че може- може)да се прави опит инвитро при наличието на трихомони?

 Чувала съм и двете тези, че с трихомони няма никакъв шанс за нормална бременност и другото мнение (и двете мнония са все на лекари), че при инвитро трихомоните не са от решаващо значение и ... са леко маловажни.
 Къде е истината... на кой да вярвам, направо .... а няма време, биологичния часовник не ще да спира  :)
 
Re: Трихономите може ли да са причина за мисед ?!
« Отговор #1 -: Ноември 18, 2009, 14:51:49 pm »
И на мен ме интересува този въпрос. Няма ли кой да ни отговори ? :ask:
Re: Трихономите може ли да са причина за мисед ?!
« Отговор #2 -: Ноември 18, 2009, 15:54:13 pm »
Мое мнение е , че всяка една инфекция може да навреди на бременността. Трихомоните могат да са причина както за спонтанен аборт  така и за преждевременно раждане. Риска от раждане на дете с по-малко килограми също не е за пренебрегване.
Според мен може да се забременее с трихомони , но дали си струва знаейки всички рискове ?
Така, че момичета моето мнение - първо лекувайте и после правете бебе.
Слагам линк към една статия http://www.doctorbg.com/page.php?id=13286
Успех ви пожелавам!
Re: Трихономите може ли да са причина за мисед ?!
« Отговор #3 -: Ноември 19, 2009, 16:24:20 pm »
 Първо да благодаря за отговора!!!
Направо съм смазана, като чета и колко трудно се лекуват тия гадинки... ужас!
Ние проведохме един курс на лечение, но пак сме си ги имали.

Re: Трихономите може ли да са причина за мисед ?!
« Отговор #4 -: Ноември 19, 2009, 16:41:32 pm »
Първо да благодаря за отговора!!!
Направо съм смазана, като чета и колко трудно се лекуват тия гадинки... ужас!
Ние проведохме един курс на лечение, но пак сме си ги имали.



Аз пък наскоро дори някъде четох, че трихомоните се лекуват сравнително лесно, защото са резистентни на доста антибиотици. Аз преди доста години също се лекувах от тези гадинки и ги изтребих с един курс лечение и месец след това повторен курс за всеки случай /така ми беше обяснил доктора/. Успех!
П.С: Аз също мисля, че колкото и да се безобидни, трябва да се лекуват преди да се правят опити.


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Трихономите може ли да са причина за мисед ?!
« Отговор #5 -: Ноември 19, 2009, 17:11:53 pm »
Ние проведохме един курс на лечение, но пак сме си ги имали.
Предлагам да направите изследване в друга лаборатория. Преди време и при нас откриха трихомони и след дълго и скъпо лечение се оказа, че още ги имаме. Аз се усъмних, направихме изследвания в две други лаборатории - и двете на реномирани инвитро клиники - и се оказа, че нямаме трихомони. И друг път съм предупреждавала, че трихомоните са специалитет на някои клиники и лаборатории, които са намерили ефикасен начин да ви задържат като пациенти възможно най-дълго.
Ако след изследването в друга лаборатория се окаже, че отново се изолират трихомони, задължително трябва да ги излекувате преди нови опити. Дори при икси или ин витро да ги отстранят, все пак след това ще живеете пак заедно, нали? Рискът е неоправдан.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Трихономите може ли да са причина за мисед ?!
« Отговор #6 -: Ноември 26, 2009, 22:16:18 pm »

[/quote]
Предлагам да направите изследване в друга лаборатория. Преди време и при нас откриха трихомони и след дълго и скъпо лечение се оказа, че още ги имаме. Аз се усъмних, направихме изследвания в две други лаборатории - и двете на реномирани инвитро клиники - и се оказа, че нямаме трихомони.
[/quote]

Ултра, замислила съм да си пусна само аз изследвания в друга лаборатория (за да спестя на мъжо...) мислиш ли, че ако при мен няма и и при него всичко е Ок, или не е задължително... 8O
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Трихономите може ли да са причина за мисед ?!
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2009, 13:50:47 pm »
Може ли някой да ми даде съвет или информация относно тези трихомони.

Трихомоните не са причина за загуба на плода в ранен стадий. Те са свързани по-скоро с преждевременно раждане и ниско тегло на плода. Именно поради тази причина е добре да ги махнеш преди да започнете опити, защото могат да създадат усложнения при една иначе нормална бременност.

Б.


  
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Трихономите може ли да са причина за мисед ?!
« Отговор #8 -: Ноември 27, 2009, 18:29:04 pm »
Всеки фактор, който предизвиква оксидативен стрес при мъжа и по този начин създава условия за увреждане на ДНК на сперматозоидите, може да е причина за ранни спонтанни аборти, в това число и мисед. Трихомоните са такъв фактор. Аз бих ги лекувала преди опит за бременност.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Трихономите може ли да са причина за мисед ?!
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2009, 18:58:51 pm »
Мерси на Мели :)