0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #980 -: Май 06, 2010, 18:51:31 pm »
 ceci 75,доколкото зная  обикновенно при къс / дълъг протокол предписват Марвелон,а при протокол Маркес - Диане .Въобще ли не сте  обсъждали  по какъв  протокол ще си?


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #981 -: Май 07, 2010, 00:07:15 am »
 ceci 75, аз съм по Маркес протокол и в момента съм на Диане. При предните ми опити /различни от Маркес/ винаги ми предписваха Марвелон. Не знам обаче дали Диане-то се дължи на протокола или на това, че ги изписа д-р Димитрова, а не от д-р Владимиров.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #982 -: Май 07, 2010, 00:48:38 am »
След първият ми и неуспешен опит,др Владимиров каза,че ще промени начина на стимулация.Сега,когато отидох на преглед на 3 ден беше др Димитрова и незнам дали тя така е решила или са го обсъдили с доктора.Аз е питах защо Диане,а тя каза протокола ще е малко по-различен...
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #983 -: Май 07, 2010, 11:15:21 am »
Момичета, доколкото знам  Владимиров решава какви лекарства да се приемат по време на подготовка и стимулация.Едва ли Димитрова взима сама решения...не, че не е добър специалист, но по-сложните процедури ми се струва, че са в негови ръце, освен прегледите , когато го няма и стандартните изследвания, хормони и т.н.Даже , когато ми правиха инсета, тя винаги изчакваше да се консултира с него, когато трябва да се вземе решение как да се процедира.Не се шашкайте, док винаги е в час с нещата и дава нареждания какво да се прави.Аз вчера му звъннах да се разберем, тъй като ми дойде и днес бях на преглед.Димитрова знаеше , че вчера сме се разбрали с Владимиров да дойда днес, а аз дори не му се представих :lol:.Много ми е неудобно да му звъня...вчера за пръв път го направих на мобилния и като се разбързах, започнах да заеквам....абе ужас :oops:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #984 -: Май 07, 2010, 17:16:38 pm »
Момичета кажете ми , моля ви, когато си поставям Гонал пен в корема....игличката докрай ли трябва да се забие или не?сестрата каза , че трябва да е рязко и  перпендикулярно на корема, но забравих да я питам докрай ли да е, пък утре не работят.Много се притеснявам...за първи път ми е :oops:Боли много това чудо? :lol:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #985 -: Май 07, 2010, 17:41:34 pm »
Момичета кажете ми , моля ви, когато си поставям Гонал пен в корема....игличката докрай ли трябва да се забие или не?сестрата каза , че трябва да е рязко и  перпендикулярно на корема, но забравих да я питам докрай ли да е, пък утре не работят.Много се притеснявам...за първи път ми е :oops:Боли много това чудо? :lol:
violett, иглите са специално за подкожни инжекции, така че смело забивай цялата игла - до край. И не се притеснявай - не боли много.
Успех!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #986 -: Май 07, 2010, 19:00:14 pm »
Благодаря много за отговора Saiuri!Надявам се да се справя и да не объркам нещата :?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #987 -: Май 08, 2010, 18:48:43 pm »
Здравейте момичета искам да попитам от 27,04 съм на Марвелон и не съм пропускала хапче но вчера и днес имам леко зацапване на някой дали му се е случвало
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #988 -: Май 08, 2010, 19:07:00 pm »
 здравейте момичета!пиша за първи път,казвам се мая и съм на 38год.от софия.имам две деца от 1вия си брак.от 7год.съм женена 2ри път и правиме опити-неуспешни.Бях при Стаменов,но съм недоволна и се преместих при Владимиров.Разликата е огромна. :lol:имам 1неуспешен опит-икси,но 6замразени ембриона.Интересуваме някой знае ли как се процедира :?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #989 -: Май 08, 2010, 19:18:05 pm »
Привет и от мен! Получих и аз дългоочакваното обаждане  от Фонда. Молбата ми е да ме оринетирате  какъв е редът след като взема заповедта . Пускат ли се нови изследвания   и кога?Моите са от миналата година , така че предполагам ще се наложи да пускам нови. Ако е възможно, опишете в кратце какъв е пътя от получаването на заповедта до стартирането на процедурата.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #990 -: Май 08, 2010, 19:40:11 pm »
raya07 , след като си вземеш заповедта, отиваш с нея при док, за да се разберете кога има възможност за стартиране на процедурата.Той ще ти каже на кой ден от цикала да дойдеш за да те прегледа и прецени какво ще се прави оттук нататък.Имай предвид, че ако си при Владимиров, може и да няма възможност за старт още от следващия месец.Аз занесох заповед февруари, а опитът ми беше насрочен за май, като април бях на противозачатъчни.Като отидеш в клиниката, най-добре кажи на рецепцията , че си със заповед, за да не се налага да чакаш, защото така и така с док се разбирате за 5 мин. кога да дойдеш, копират ти заповедта и си тръгваш.Ами това е като за начало...ако има нещо друго, питай :wink:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #991 -: Май 08, 2010, 19:44:01 pm »
maiski1971, а ембрионите в коя клиника се съхраняват?При д-р Стаменов ли са?Ако е така и желаеш да си направиш ЕТ в друга клиника, мисля , че имаш право да си ги вземеш(все пак си си платила за съхраняването им) и да ти направат трансфера на другото място като съответно си платищ само за него....ако за това питаш разбира се...извинявам се ако не съм разбрала :lol:
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #992 -: Май 08, 2010, 20:00:16 pm »
при Стаменов имам 2ве ин-витра неуспешни.При Др.Владимиров ми е иксито и 6те ембриона замразени по 3 в 2ве епроведки.Интересуваме ще ми бият ли някакви инжекции и как изобщо се процедира със замразени ембриони?
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #993 -: Май 08, 2010, 20:08:46 pm »
maiski1971 , ако преживеят размразяването са прави ембриотрансфер.Относно това какви лекарства се приемат и по-подробно за самата процедура,мисля че ще откриеш в темичката за "ЕТ на замразени ембриони", въпреки че не би трябвало да има инжекции и стимулации....та нали ембриончетата са готови и затова ги замразяват за да се избегне повторна стимулация и пункция.
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #994 -: Май 09, 2010, 11:47:23 am »
Сега съм още по-объркана.И при първия опит имах Синарел,но започнах с Марвелон.Може би затова доплатих 5000 лева+5000 от фонда.Вече не мога да разбера какви са протоколите.Надявам се да са правилните и всеки един от нас да успее
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #995 -: Май 09, 2010, 19:30:41 pm »
Цеци, аз бях по Маркес и пих Марвелон. Според мен, целта от приема на контрацептиви преди процедура е да се избегне образуваненето на кистички. Иначе, аз се самофинансирах и платих 11000лв. Само Владимиров назначава лекарствата. Успех при новия подход!

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #996 -: Май 10, 2010, 09:38:07 am »
Интересуваме ще ми бият ли някакви инжекции и как изобщо се процедира със замразени ембриони?

ЕТ на снежковци включва няколко УЗ прегледа.С идването на цикъла се отива на преглед и  доктора преценя кога да ви извика отново.
Няма стимулация , изследвания на хормони и прегледи през ден  :wink:- въобще всичко е много по-леко и спокойно .
При мен имаше включен клостил от 5-9 ден ,за да сме сигурни  ,че ще настъпи овулация и лигавицата  ще се подготви , 3-4 прегледа  и това е .
Иначе единствената инжекция е Прегнил , а като лекарства- обичайните Утрогестан и Естрофем ,които се  започват преди ЕТ.
Успех!
« Последна редакция: Май 10, 2010, 09:42:16 am от nimika »


Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #997 -: Май 10, 2010, 11:14:09 am »
Момичета, я кажете горе-долу колко дни продължава боцкането с Гонал....Аз започнах от 3-ти ден на цикъла...само гонал ми дадоха...нищо друго.Знам, че е индивидуално, но предполагам, че не продължава повече от 10-14 дни при къс протокол.Иначе успях да се справя сама с Гонал пен  :lol: беше ме страх, но се оказа супер безболезнено и удобно , дано и нататък всичко да е наред.Нямам и странични ефекти засега....може към края да има дискомфорт, но засега всичко е наред...даже не знам дали е от лекарството, но метаболизмът ми е екстра (пу пу пу).Вече трети ден не пуша....абе изобщо гледам каквото зависи от мен, да го свърша за по-сигурен финал...пък дано Господ реши да ме зарадва този път. :balk_81: :bori_005: :bori_008:....и не само мен разбира се, а и всички вас :bighug:
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #998 -: Май 10, 2010, 12:17:04 pm »
violett, някъде след 6 ден от стимулацията към гонала ще ти включат цитротайд или оргулутран.Иначе правилно си предположила, 10-16 дена продължава стимулацията, но както сама каза всичко е много индивидуално.Успех!
*
Re: IVF/ICSI при д-р Владимиров - 2
« Отговор #999 -: Май 10, 2010, 20:37:18 pm »
За тези, които се интересуват, док е от днес на работа. Малко е пострадал, с патерици се придвижва, но е на работа и то с пълни обороти. В клиниката имаше много хора. Моят опит, както си започна, така и си завърши безславно.  :(